Studenti z Alfey musí ochránit Solarii před mocnými nepřáteli, kteří už možná pronikli do školy. Bloom má co dělat, aby ovládla svoje schopnosti. (Netflix)

HNTR

Jsem zklamaný. První série sice nebyla žádný převratný zázrak, ale  někam směřovala a vypadalo to, že by mohla následně dupnout na plyn v sérii druhé... To se ale nekoná. Děj je až příliš urychlený, najednou se děje moc a vlastně se neděje vůbec nic. Postavy, které jsme poznali na konci první řady, všechny do jedné místo rozvoje zdechnou. Není čas na to si k nim vybudovat nějaké sympatie, protože ty postavy nemají žádný prostor pro vývoj. Série je hlavně řada dialogů, které nikam nevedou. Akce se dočkáme párkrát a není žádným způsobem zapamatovatelná jako v první řadě. ()

Marissa33

Problémy prvej série sú aj v druhej. V prvej sérii boli záporáci aspoň ako tak hrozivý. Tu máme záporáka nabitého schopnosťami a oni ho vybavia za minútu bez toho aby sa nejak bránil. Taktiež hrozivá Rozalind "najmocnejšia víla" len hodí tupú hlášku a puf je po nej. Bloom je otravná a na facku stále rovnako. Palec hore dávam postave Rivena, Sky a Muse, sú to jediné postavy čo ma nevytáčajú a majú motivácie pre svoje činy. Zbytok proste dačo rieši a nič z toho. Špeciálne otrasné, nesympatické a otravné postavy sú Terra a Aisha.  Už len pohľad na ne mi dvíhal tlak. Dobojovala som to až do konca. Ale je to zas a znova premárnený potenciál. Herci vyzerajú dospelejšie a čakala som aj dospelejšie prevedenie deja, ale to sa nestalo. Efekty sú tiež na úrovni nič moc. Tréning špecialistov pôsobí dobre, je vizuálne dobre spracovaný čo vlastne ešte zvýrazňuje detské prevedenie schopností víl. Neviem v tom nájsť kto je vlastne cieľovka tohto počinu. Na deti je to moc a na dospelých málo. ()

Anet21

⚪Nudnejšie príbehom, za to ale oveľa viac nutnej ideologickej agitky na čokoľvek, kedy sa do pôvodne detského seriálu o vilách nasilu namontovala napr. lgbt tematika či dejová linka o švédskej trojke a vzťahu-nevzťahu týchto indivíduí. Extrém, nesledovateľné ani ako spôsob nostalgie za detstvom a pôvodným seriálom, keďže aj zápletky sú vycucané z prstu slabého scenáristu, napätia je ešte menšie ako minulú sériu, hlavná záporná postava skôr k smiechu, rovnako to, ako nenápadne všetky víly robia akýsi ,,odboj."⚪Celý dej sa viac zameriava na rôzne romániky dospievajúcich ako na hlavné problémy sveta, dôležité je kto s kým, kedy a ako, pridanie postavy Flory úplne bez efektu a nápadu.⚪Čerešničkou je jednak úplne náhodné vytriezvenie tučnej víly, že keďže ju nechcú muži, asi je na ženy (toto tam reálne v istej obmene zaznie, čiže klasický západ, kde natlačíme kauzálnosť aj tam, kde nie je - tučná víla sa ľutuje, že je tučná, nemajú o ňu záujem muži, o ktorých by mala záujem ona, z toho usúdi, že si vyberá zlých mužov a že je lesba....Hmm...bez komentára), a jednak posledný diel, premena víl a efekty v ňom na úrovni slovenských seriálov či filmov. Je na počudovanie, že seriál stále niekto sponzoruje, keďže dosť očividne varí z vody, peňazí do neho netečie veľa a výsledok je každou sériou zbytočnejší produkt.⚪Za mňa touto sériou končím, to už naozaj radšej animák.⚪ ()

SoulAsAGem

Bohužel 2. Série mě také nepřesvědčila. Hlavní hrdinka Bloom je nesympatická a jako herečka nepřesvědčivá. Bylo to o něco málo lepší než 1. Série nebo jsem se možná nechala zmanipulovat při zjištění, že Silva je vlastně Thomas (Downton Abbey), tak jsem při sledování měla trochu přihmouřené oči. Nejlepší herecký výkon zde měla záporačka Rosalyn a zbytek je pro 12. leté deti.. ()

FemmeFragile

Po zhlédnutí série si nejsem jistá, jestli jsem víc nadšená, nebo otrávená. Kdyby byla série dvakrát delší, asi bych se přikláněla k nadšení, ale takto se mi zdálo, že se některé věci odehrály až moc rychle a nelogicky. Bloom, která najednou přestane Rosalind nenávidět a ještě ostatním vynadá, ať na ni nežárlí, že si s ní je blízká, když se ji před Rosalind snaží varovat; Musa je jeden díl nešťastná ze Sama, druhý už cvičí se specialisty a na Sama do konce série v podstatě nepomyslí; byla Rosalind zlá nebo ne? Víme, že zabila Farah, ale byla opravdu záporák, nebo se vážně snažila i o něco dobrého? To všechno jsou otázky, které druhá série moc nezdopověděla, stejně jako "kde se najednou vzalo tolik krvavých čarodějek, když bylo v první sérii řečeno, že z Aster Dell přežila asi jen Bloom a Beatrix". Co byl naopak jednoznačně dobrý krok, je podle mě přeobsazení Rosalind. Lesley Sharp je spíše nesympatická, než že by z ní šel takový strach. Proti tomu Miranda Richardson má s hraním záporáků (a zvláště s hraním latentních mrch) bohaté zkušenosti, a je to na jejím hereckém výkonu ve Winx vidět. Chvílemi si diváka opravdu dokáže získat, a to je přesně ten moment, kdy se člověk vůbec nediví tomu, že mezi hlavními postavami nachází své zastánce, protože zjevně velmi dobře umí manipulovat lidmi a nikdo si nemůže být jistý, na čí straně vlastně Rosalind stojí. O to víc mě štve, jak Rosalindina postava v tomto seriálu skončila, myslím, že měla mnohem větší potenciál. Takhle v další sérii budou tvůrci pracně hledat zápornou postavu, která by se jí vyrovnala. Uvidíme, jestli se jim to podaří... ()