Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

Recenzie používateľa SoulAsAGem k tomuto seriálu (2)

Winx Saga: Osud (2021)

Winx saga, teenage serial, ktery se odehrava na stredni skole v zemi nezemi. Bezne muzeme videt, upiry, demony nebo andely, ale tu jsou vily a “ti druzi”. Chvili mi trvalo si na to zvyknout, vily tu nemaji sukynku z listu a kouzelnou hulku, ale nosi dziny a ajfon. Zacatek serialu byl fajn, prostredi, ve kterem se vse odehrava, seznamovani s postavami, mezi kym preskocila jiskra, kdo je homosexualne orientovanej nebo nejvetsi mrcha na skole. Takova ta klasika. Na druhe strane jsou trenovani zabijaci, ktery nemaji zadne magicke schopnosti, ale zde se z nich stavaji mistri v boji. Teda meli by... vsichni spolecne bojuji se spolecnym nepritelem za barierou. Hlavni hrdinka se hned na zacatku dozvida, ze jeji tata neni jeji tata a snazi se zjistit celou pravdu az tak vehementne, ze cela skola neresi nic jineho. Stava se z ni sobecka mrcha, ktera kvuli svemu nezodpovednem chovani ohrozi celou skolu, ale evidentne to tam nikomu neprekazi. Zrejme proto, ze je nejsilnejsi vila, jakou svet nevidel. Musim rict, ze Dorcas me zde teda absolutne nepresvedcila, postava pro me bohuzel mezajimava a nesympaticka. Uzasna podivana se nam naskytne v zaveru posledniho dilu, kde Bloom (hlavni hrdinka) projde metamorfozou ve stylu Ariany Grande (tady jsem se musela smat) a slehajcimy plameny sezehne nepratele a vsechny zachrani. Nesmime ale zapomenout, ze jsou tu jeste ti trenovani zabijaci, kteri ve skutecnosti vzdy kdyz se nekde neco delo, jen necinne prihlizeli a vlastne az do konce jsem netusila, co maji za zbrane, protoze je zrejme pouzili az v poslednim dilu a tedy byly to mece. Vedlejsi postavy nejak extra neoslovi, ale ani neurazi. Na efekty evidentne nebyl budget. Prestoze jich je tam celkem dost. Libil se mi napad s vypalenym neviditelnym mestem, za to davam jednoho bludistaka, ale jinak slaby prumer. Misty to pusobilo bohuzel az smesne. Tak davam 42%. ()

Série 2 (2022) (S02)

Bohužel 2. Série mě také nepřesvědčila. Hlavní hrdinka Bloom je nesympatická a jako herečka nepřesvědčivá. Bylo to o něco málo lepší než 1. Série nebo jsem se možná nechala zmanipulovat při zjištění, že Silva je vlastně Thomas (Downton Abbey), tak jsem při sledování měla trochu přihmouřené oči. Nejlepší herecký výkon zde měla záporačka Rosalyn a zbytek je pro 12. leté deti.. ()