Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

JohnZ87

Trochu nevyužitý potenciál. Všudypřítomná paranoia se rozhodně nekoná. Infiltrace probíhá až na pár výjimek přes v MCU doposud neviděné postavy. Série je pojata víceméně komornějším způsobem a stojí spíše na dialozích. Akce je tu pomálu, ale je celkem solidně zpracovaná. Poslední epizoda se snaží divákovi podsunout pár brouků do hlavy - zejména nová opravdu hodně OP postava a v případě Rhodeyho skrze hodně laciný a z logického hlediska notně děravý retcon, který silně nepřímo naznačuje, ale interpretace je na divákovi. Takto zásadní události by se měly odehrát na filmovém platně a nikoli v minisérii, kterou velká část filmových diváků vůbec neuvidí. To samé platí i pro poměrně nedůstojné (a hlavně zbytečné) odklizení několika pro dosavadní MCU klíčových postav. Absence Avengers tu vyloženě bije do očí. 65% ()

koty2201

Trailery na Secret Invasion všetkých zaujali, pretože nás lákali po prvýkrát po dlhej dobe na niečo trochu iné ako veľká časť zvyšku MCU. Mal to byť akýsi medzinárodný chaos vďaka invázii Skrullov na našu planétu, ktorí zabrali aj vrcholné politické funkcie. A to všetko len preto, že sa Nickovi Furymu nepodarilo pred 30 rokmi nájsť Skrullom ich nový domov, kde by sa skryli pred ich nepriateľmi z rasy Kree. A malo sa jednať o taký politický špionážny triler, kedy nikdy nevieš, kto je a kto nie je Skrull. Toto znie ako námet veľmi dobre a taký aj samotný komiks o tajnej invázii aj je. Ale takémuto veľkolepému eventu sa skôr hodí filmový formát ako seriálový. Druhá varianta by bola taká, že by to bol síce seriál, ale vo väčšom merítku. Pretože celosvetová invázia by vyzerala úplne inak. Ešte sa tam aj náročky spomína počet Skrullov na Zemi, ktorý činí 1 milión. Lenže kde je tých milión Skrullov? Celé je to tak príliš komorné, že stúpenci Gravika, ktorý neodpustil túto "zradu" Furymu, sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky pomaly. Skôr vyzerá táto rasa ako banda 30 amatérov a nie nebezpeční mimozemskí dobyvatelia. Čo z toho vyplýva? Že je to maximálne nevyužitý potenciál a ťažko uveriteľný dej. Páči sa mi, že konečne tu nešlo o záchranu celého vesmíru... aj keď len o záchranu planéty, čo tiež nie je výhra vzhľadom na tú očividnú komornosť. Mohli z toho spraviť dosť psychopatický zážitok, kedy fakt nevieš kto je kto. Ale toto tu je akcentované veľmi málo a vôbec v tom nie je taký nebezpečný chaos aký som si predstavoval. K jednému úmrtiu došlo úplne zbytočne a nešla z toho ani správna emócia. Celý príbeh má dosť skratkovitý scenár hlavne v prvej a posednej epizóde, čo už je taká klasika a zároveň škoda v MCU, že to takto teraz je. Napríklad sa niekto niečo dôležité dozvie a on na to nič; veľmi ľahko sa dá presvedčiť o pridaní sa na správnu stranu; rýchlo mení názory a v poslednej epizóde scenáristi ako vždy zistia, že to musia aj nejak ukončiť. Tak to narýchlo zbúchajú a je koniec. Tentoraz sa ani nesnažia všetky dejové linky ukončiť a opäť si to nechávajú na ďalší projekt. Nie že by to bola v tomto prípade tragédia, ale hlavný záporák bol ukončený bizarne rýchlo a jeho stúpenci sa zo základne len tak vyparili. Pomerne často dochádza k nelogickému chovaniu postáv a celkovo práca s nimi je nedotiahnutá. Najviac za to stál len Samuel L. Jackson a Ben Mendelsohn, ktorých vzájomná chémia bolo to najlepšie z celého seriálu. A išla z toho najsilnejšia emócia. Čo sa týka hudby, tak titulná skladba je skvelá a tá patrí k tým lepším veciam na seriáli. Intro seriálu s využitím AI bol dobrý nápad vzhľadom na to, že to významovo pasuje k téme deja. A ako také nadviazanie na predošlé udalosti to nie je zlé, len nie je spracované tak dobre. CGI je najviac použité našťastie až v závere, takže to mohlo dopadnúť aj tragickejšie. Čiže som sa na tie gumené efekty nemusel dívať príliš dlho, pretože v seriáloch sú tieto VFX vždy slabé. Takže to zhrniem tak, že síce sa Marvel po čase opäť pokúsil o trochu iný štýl s tým, že od 4. fázy je celé MCU viac variabilnejšie v žánroch a štýloch spracovania, len z nejakého dôvodu tá kvalita o niečo poklesla. Tak som zvedavý, kedy sa z tohto nešťastia konečne Disney vyhrabe a či vôbec. Od roku 2022 by sa akoby niečo pokazilo a zrejme za to môže ešte bývalé vedenie, takže sa snáď časom dostaneme k niečomu lepšiemu od nového vedenia na pár postoch. Napriek tomu mňa ešte záujem o Marvel neopustil, len mi trochu dochádza trpezlivosť. () (menej) (viac)

adamix

Dobrá titulková znelka s peknou AI tvorbou, do istého času pútavý politický triler s určitou dávkou paranoje, ale s tak blbým koncom, ktorý podráža vlastnú logiku a celkovo aj postavu Nicka Furyho (nehovoriac o všetkých zúčastnených). Občas niečo vyšumí do prázdna, občas logika opustí server, občas sa niečo nedomyslí a občas to absolútne nedáva zmysel. Od zaujímavej komiksovej predlohy som očakával zázraky od tej seriálovej, jednak aby dokázala hrdo obhájiť a ukázať svoj bohatý a originálny obsah a predovšetkým, aby ten rozpadajúci sa marvel predsa len postavila trochu na nohy. Ale tu už vyhasla úplne tá posledná nádej, pretože tu scenár zlyháva na plnej čiare. Ani sa nejdem nad tým pozastavovať pretože kedykoľvek si spomeniem na to, že podľa seriálu bol Rhody od čias Civil War, mám chuť zraziť hodnotenie na odpad a nadobro s celým Marvelom skončiť. Ťažko povedať, či nie sú tie tri hviezdy až moc, ale oproti hnojom typu Ms. Marvel či She-Hulk je to stále len tretí najhorší seriálový počin z tohto univerza. Prosím, už dajte pokoj s tými Skrullmi konečne, horšie ste s nimi už ani narábať nemohli. ()

hrumsrt

Seriály od Marvelu jsou kromě Lokiho pořád spíš nic moc a rozdíl kvalit je pořád oproti celovečerním filmům (pokud zrovna nejste Antman 3) pořád značný.. Secret Invasion je projetk, na který jsem se těšil především proto, že ze současné fáze MCU jsem zklamán a necítím potřebu se v tom více vrtat, proto návrat k dějové lince okolo Scrullů na níž má o pár let později navázat a vyvrcholit další celovečerák Avengers.. Obecně Tajná invaze může být tak dobrá, kolik herců a cameí se podaří do projektu dostat, akorát tentokrát by to díky Scrullům mohlo mít nějakou hloubku... No a co teda tenhle seriál? Podle mě to v klidu mohl být dvouhodinový film, který by držel spíše s Agents of SHIELD a nezkoušel vybíhat s čtyřhodinovou stopáží, která se někdy v polovině začne vléct, až už je nakonec nudná... Líbil se mi úvod, který s takovým nostalgickým úvodem vrací postavy, na které se poslední fáze vykašlali a hlavouni MCU nepochopili, kde je srdce jejich značky.. Je to v přízemních postavách, v těch co nevrhají blesky, ale mají třeba železné brnění anebo prostě jen střílí s pistolky.. Secret Invasion tohle na začátku slibuje, vrací se po dlouhé době Nick Fury a Maria Hill, jejíž návrat mě skoro až dětsky dojal. Ale když se začne rozvíjet příběh o mimozemské invazi (už zase), jakoby nikdo nevěděl co má dělat. Paranoie z toho, že nevíte zda osoba před vámi, není náhodou Skrull je něco o čem všichni sní, ale rozhodně z toho nemám tenhle pocit.. K tomu zkrátka ta hlavní linka není moc poutavá a přijde mi, že ani nemá takový potenciál se takhle představit jako nosný pro celovečerní film, ale budiž, nicméně rozhodně ne na šest epizod.. Díky schopnostem Skrullů je někdy příběh nepřehledný a díky tomu, že dominují dialogové přestřelky nad skutečnou akcí není to zkrátka tak atraktivní.. Samotné efekty "přeměn" Skrullů jsou sice fajn, ale to už jsme věděli před seriálem, jenže tohle chtělo více známých postav více nápadů a vlastně všeho... Nick Fury byl sice hodně fajn, ale mezi partou zeleňáků toho je na něj moc a několikrát to táhne kompletně jen svým osobním kouzlem. A i když ho doplňují docela solidní herecká jména, tak ho vlastně nikdo nestíhá (ne ani Mendelsohn).. Taková šance na něco trošku psychologičtějšího, ale zase promarněno... A to finále? Děkujeme, tohle jsme si nezasloužili.. Nechápu kam to po první epizodě zahučelo, ale měl jsem z toho o hodně lepší první dojem, ale v závěru jsem zklamán jako nikdy u MCU.. 60% ()

kubas369

5/10. Totálně o ničem, naprosto zbytečná smrt dvou, pro mě zajímavých postav. Záporak opět zaměnitelný, nevýrazný a nudný. Posledni epizoda už je jen parodie a křeč, která vypadá naprosto tragicky. No koukám, Marvel se po hlavě řítí do pěkných sraček a rozhodně nezpomaluje. Jediný plus seriálu je zlatíčko Olivia, která si to totálně přivlastnila. ()

mrclTV

Mohol to byť tak skvelý napínavý špionážny thriller (Skrullovia na seba vedia zobrať podobu iného človeka, to sa do tohto žánru skvele hodí, ale takmer vôbec sa s tým nepracovalo!) a tak sme dostali úplne priemernú story o nahnevaných medzihviezdnych utečencoch a ich snahe rozdúchať konflikt medzi západom a Ruskom ako zo špionážnych filmov z 90-tych rokov (napadá ma Peacemaker, či knihy od Toma Clancyho). Hviezdne obsadenie je fajn, ale čo časť, to neustále oscilovanie medzi dvomi a tromi hviezdičkami. A motá sa tu aj zostarnutý Nick Fury (až tu si človek uvedomí, že Samuel L. Jacksom už má takmer 75). Skákalo to medzi 2-mi a 3-mi hviezdičkami, no padlo to na tu horšiu stranu. PS: V druhej časti tu "hrá" aj Slovensko :D . ()

Frca

Já jsem si o užil-. Jistě, je to prostě Marvel a já neočekával žádnou obrovskou bombu. Ale tak či tak, jsem dostal fajn seriál, který jsem si na rozdíl třeba od She-Hulk nebo Ms. Marvel dokázal užít. Bylo fajn zase po delší době vidět Nicka Furyho i další postavy. Těším se, až se zase objeví G'iah nebo Sonya Falsworth. Obzvláště Olivia Colman to naprosto zabila. EDIT: Původně jsem dal po finále  3*, ale pak jsem si vzpomněl co nás čeká dál-viz Marvels, údajně 2.řada Ms. Marvel, Ironheart, Echo a prostě jsem tam MUSEL dát ty 4*. protože (aspoň pro mě) bylo tohle prostě dobré a s budoucností Marvelu to v tuto chvíli nevidím moc růžově. No, asi tak.  🙂 ()

Dukekuky

Když jsem se poprvé setkal se Skrully, v roce 2019 při sledování Captain Marvel, tak jsem měl smíšené pocity, jelikož téma nebylo na maximum využité a dosti pomalé. Po čtyřech letech se k nám Skrullové opět vrací a to už ve výraznější roli a delší stopáži, která nám činí 4h a 32 min, jejich návrat ale rozhodně nedopadl špatně. Určitě si to každý pamatuje, kdy se na Marvel hrnul obrovský hate, kvůli naprosto odpornými a průměrnými seriály ale taky filmy. Tohle je ale už asi za námi, protože po povedených Strážcích Galaxie tu máme tentokrát seriál, který rozhodně nepatří mezi ty nejlepší seriály v celém MCU ale opravuje předchozí nepovedené seriály, jako She Hulk nebo Ms. Marvel. Vrací se nám známá postava Nick Fury, v podání stále již staršího Samuel L. Jacksona a jde vidět na něm už to stáří, toho samozdřejmě Marvel využil a při sledování seriálu můžeme vidět pomalé odcházení Nicka Furyho do "důchodu". Určitě každý fanda Marvelu si pamatuje starého Nicka Furyho, který je dost jiný než ten Fury který se nám v seriálu Secret Invasion představuje, je to vůbec dobře ? Jedná se o dobrou změnu ? Já bych řekl že ano, už jsem psal že Marvel dokázal stáří Jacksona využít, tím pádem se rozhodně nezlobím za tuhle změnu a spíš jí tedy vítám. Co musím hodně pochválit jsou ale zpracování hlavní postavy Furyho, je zde vidět že na něm nebylo ušetřeno a každý detail je perfektně zpracován + zpracování té jeho jizvy ? Fantazie, již dlouho jsem nezpatřil tak povedené maskérské kousky. Seriál se drží tradice a režiséři Thomas Bezucha a Ali Selim, nám nadělili 6 epizod bohužel jsem měl pocit, jakoby to už ke konci upadalo. Aby to bylo k pochopení, začneme u první epizody. Velké napětí a obavy o tom, že by se to nemuselo povéct a pád Marvelu by se opět opakoval, při sledování první epizody jsem ale začal mít dost jiný názory. Využití Skrullů na maximu byl fajn nápad a jak už jsem psal, v Cpt. Marvel se to za mě moc nepovedlo ale zde je to jiné, kreativnější, propracovanější, zkrátka lepší. Myšlenka o tom že by Skrullové chtěli aby lidstvo bylo vyhubeno je skvělá a máme tu taky skvělý odkaz, na Furyho nesplnění slib, takže zlatá návaznost MCU je zde opět znát. První epizoda se také představuje vážnějším provedení, což bylo opravdu potřeba ! Konečně ! Neříkám že by Marvelu neslušela komedie, to rozhodně ne ale prostě... Každý si určitě pamatuje Thora Láska a Blesky. Očekávání naprosto fantastické a zážitek v kině byl také, bohužel když jsem z kino sálu odcházel, tak si vlastně uvědomil že Thor už není drsňák a chlápek ze kterého jde strach, ale komediant, který si ze všeho dělá srandu. Ze začátku jsem to teda bral a dost se bavil, pak ale po pár zhlédnutí znova tohodle snímku, mi nastal jiný názor. Takže palec na horu, při zvolení žánrů Thriller a Drama ! Je tu ale ještě menší zádrhel, ano možná chcete aby tyhle žánry ve vašem dílu byly ale musíte je umět ještě dobře natočit. Povedlo se to ? Já moc nevím, při první epizodě určitě, pak se k tomu ale ještě dostaneme. Ke konci okomentování první epizody bych chtěl něco dodat, dost nechápu o rychlém zabití jedné z prvních postav MCU, přišla mi to fakt škoda a seriál tak ve mně hned na začátkem vzbudil několik otázek, akorát ne teorie, otázky jako: Bude to tak dál ? Přece se to tak může zkazit. Později se ukázalo že nakonec žádné zkažení nebylo. První epizoda byla teda celkem fajn a i přes pár nedostatků, blížící se k třím hvězdičám se to nakonec povedlo a já si řekl celkem ufff, každopádně jsem si vzpomněl na She Hulk, která mě první epizodou dost překvapila. Napětí tedy stále panovalo, týden rychle uběhl a druhá epizoda je tady, teď jenom otázka. Bude to stát za to ? Nakonec ano. Strach při sledování hned opadl, bylo to něco trochu jiného a odlišného od první epizody, ne teda tématem, to zůstalo stejné ale vizuálně, emočně a začínající pěkným intrem. Jo vynechal jsem to, co mě dost překvapilo je taky intro které bylo děláno za pomoci umělé inteligence, rozhodně ale rozdělilo lidi na dva velké tábory. Jeden kterým se intro líbilo a druhý, který říká že tvůrci byli líní. Já patřím do táboru číslo jedna, protože ano, bylo to pro ně snažší ale to je přece ono ! Pomůcka na intro a díky tomu měli více času se věnovat hlavně příběhu a postavám, díky tomuhle intro chválím a i přesto že ho nedělali na 100% lidé, tak je dost povedené a dokáže vás výborně navnadit na epizodu. Při sledování druhé epizody to ale začalo, nevíme kdo je Skrull a kdo ne, takže zde se stále žánr Thriller prosazuje a funguje jak má. Druhá epizoda pokračuje ve sběru pozitivního hodnocení a už se šoupla víc nahoru, než předchozí první epizoda. Celkem vyšla na 8/10 a já byl dost spokojený. Blížíme se do poloviny seriálu a já už strach neměl, říkal si že se to už snad nemůže pokazit, jo a ono se to naštěstí nepokazilo. Třetí epizoda se vlastně dost podobá epizodě předchozí a já jí nemám co vytknout, opět zde funguje vše jak má a já se nenudil. Stále to mělo ale nějaký ten nedostatek, po zhlédnutí epizody jsem na to došel, jakoby jsem přestával vnímat emoce postav a začali by mi jejich vztahy a zvraty být celkem fuk. Nevím proč ale začínalo mi něco nesedět a tak už emoce nejeli na 100% ale spíš 70%. Třetí epizoda tedy není rozhodně špatná ale ani výborná, rozhodně patří ale mezi ty nejlepší které v seriálu jsou. První polovina seriálu tedy již potvrzuje základní otázku, kterou si většina Marvel fanoušků položí, bude to fungovat nebo se dočkáme další nepovedenosti. Povedlo ! O týden později jsem se opět dočkal a hned zapínal z obrovským natěšením další epizodu, která nám odstartovala velice úspěšně druhou polovinu seriálu, akorát s jednou velkou škodou. Začneme tím špatným. Ze začátku měli epizody 1 hodinu ale zde už to kleslo níž a máme tu stopáž 38 minut, což je dostačující ale proč ? Začali docházet nápady ? To nevím ale rozhodně je to škoda, která je nevyhraditelná, stále to ale nedává velké stop seriálu protože právě po zhlédnutí téhle epizody to bylo poměrně jasné: Nejlepší epizoda seriálu byla právě odvysílána. Napětí stoupá a emoce se rozjíždí, ta stopka a říkání si sakra u horších emocí v třetí epizodě byla v tu dobu zlomena a já pět ujížděl na perfektní akci, kterou jsem od Marvelu dostal. Také jsem ale dostal další emoční ránu, a to o smrti další význámnné postavy, nebudu spoilerovat ale dost mě to zasáhlo, a o oproti první epizodě jsem smrt vzal, prožíval smutek a teorie co bude dál. Čtvrtá epizoda měla už blízko k hodnocení pěti hvězdičky ale kvůli zkracení stopáži a trošku kvůli pár divným minutám, jí to uteklo o půl bod. Každopádně nemá vůbec cenu na epizodu házet špínu, právě že naopak, spíše chválit. Dost povedené a rozhodně nejlepší epizoda celého seriálu. Pátá, předposlední epizoda seriálu je za dvěřmi a já neměl žádné obavy, bohužel už se to podle mě tolik nepovedlo a i když to bylo dobré, tak pouze dobré. Máme tu opět opak akcí a všeho možného, což už nepovažuju za dosti povedené, akorát je to tedy škoda. Už si přesně nepamatuji vše co se mi nelíbilo na předposlední epizodě seriálu ale jedno to určitě trošku zachránilo. Je to samotný konec, kde se Fury chytne a začíná to byl starý Nick Fury který je ale oslabený. Vím že to zní divně ale Fury nasadil jeho parádní oblek, pásku přes oko kterou vždy nosil a ve mě to vzbudilo menší nostalgii, za což musí chválit. Pátá epizoda je tedy slabší a rozhodně mezi porovnáním s předchozími epizody je o dost níž, každopádně se i tak najdou nějaké ty plusy které epizodu zachraňují, zde jsem ale už musel dát prvních pět hvězd a také říct, že se jedná o nejslabší epizodu seriálu. Poměrně rychle to uteklo a dnes 26.7.2023 se dočkáváme finále, na které jsem se ohromně těšil a doufal že se to zlepší od minula a budu totálně emocionálně zničen, i přes to že to byste od seriálu neměli moc chtít. Začátek mě bavil, užíval jsem si to ale už první věc co asi zarazí je už dost krátká stopáž na Marvel seriál, tedy 38 minut. Ano bylo to už i v předchozí epizodách a já se o tom zmiňoval, každopádně je to přece finále ne ? To musí být přece delší a propracovanější, nakonec asi si řekli ne a celé finále se dá lehce odhadnout, a ano dokázal by ho odhadnout snad každý. Nick Fury jde do akce a začátek dokázal dost oblbnout, což zase na jednu stranu musím pochávalit. Říkal jsem si ale sakra, jak Fury může odolávat takové radiaci, i přesto že si tam dával nějaké pilulky jsem to bral jako dost nereálné, a já vím že realita by se neměla úplně rozebírát u Marvelu ale přece Fury je pouze člověk který nemá žádné výrazné super schopnosti. Pak ale bum, totální obelhání a zjištujeme něco neuvěřitelného, omlouvám se za spoiler ale on to byl nakonec Skrull. No máme tu setkání tedy "Furyho" a Gravika stane se přitom pár věcí ale mně to přišlo prostě divné a moc jednoduché. Sledujeme tak dvě části, Furyho a Gravika, a také prezidenta který je společně s falešným plukovníkem Rossem. Scénky s prezidentem byly celkem fajn a na těch jsem celkem ujížděl ale zase souboj mezi tou holkou, sakra jak se ona jmenovala ? No prostě vy poznáte nebo víte, boj tedy mezi holkou a Gravikem se superschopnostma Avengerů, je to sice fajn odkaz ale klasika, na konec pleskneme bitku a klasický Happy end. Happy End mi ani tolik nevadil ale bylo to prostě frk frk a moc rychlé, jednoduché. Zatímco pak se zjistí že nakonec plukovník Ross byl Skrull a bum bác. Kus epizody za sebou. Je to poměrně fakt škoda a jsem za tohle poměrně zklamaný, koukatelné to bylo a pochvala patří zpracování souboje, protože to jsme tu kromě Gunnových Strážců, naposled neměli. Zdravím tak třetího Antmana a naší velice "oblíbenou" She-Hulk. Epizoda je ale krásně zakončena dojemným setkáním již už reálného Furyho s jeho manželkou, který žádá o poslední šanci. Epizoda je emocionálně ukončena a dost bude rozhodně navazující na The Marvels, kterých se dočkám již tento rok v listopadu. Finále se tedy vzkutku moc nepovedlo a rozhodně se to nedá chválit. Tedy opět průměr... :/. Jak bych to teda shrnul,... Seriál je konečně povedený a začíná možná i konečně zlatá éra Marvelu, kterou možná zastaví The Marvels a nebo třeba dále prodlouží. Musím tvůrce dost pochválit, i když bylo pár nedostatků, tak to zachraňuje několik věcí a za to jsem fakt rád ! Krásných 7,5/10 je bohužel škoda že konec seriálu nebyl dokonalý ale co se dá dělat. takže znova, 6,5/10. () (menej) (viac)

Isag1

Najdivnejšie budovanie postáv v Marvele aké som kedy videl. Nielenže na konci sa nachádzal absolútne mindfuck zvrat ale dokonca aj to zakončenie samotné bolo nelogické, akože čakal som všetko možné ale takýto koniec nie a len to úplne celé zabilo. Hlavný záporák zabitý behom 5 min, zbytok rozhovory a argumenty + vyvrcholenie akože nič moc. Nedostalo sa nám ani logické objastnenie koľko bol Rhodey v spánku. Absolútne zmätený seriál, ktorý nevie na seba naviazať nič logické z predošlých Marvel seriálov a filmov. AMyslel som si, že diel od dielu je to lepšie a potom príde takéto zakončenie. Taktiež ak napomeniem samotné CGI, v celom seriále bolo na výbornej úrovni, príde posledný fight a konec ámen hotovo, najviac Blender fight od YouTubera čo som kedy videl, nedalo sa na to ani pozerať, aké to bolo neprofesionálne a lajcký urobené. 3/5 som veľmi sklamaný z tohoto počinu... ()

spoock

Jak tyhle seriály můžou stát takové prachy nepochopím. Zápletka na dva díly, odehrává se to v tuctových kulisách, scénář úplně o ničem a jde se tam od zdi ke zdi. Takový potenciál to mělo a je to ještě daleko horší, než The Falcon and the Winter Soldier. Něco shnilého je v Marvelu a Disney, že nejsou schopni dát takovým drahým seriálům pořádnou fazónu. ()

smarkus

Tento serál je čisté sklamanie.Linka je opäť rovnaká, čo nám podsúvajú už nejaký čas - pošliapať po hrdinoch, urobiť z nich starých zlomených mužov - ako sme to videli Indiana Jones, Luke Skywalker, Han Solo a kopec ďalších a už je to okaté a trápne. Momentálna stávka scenáristov je hanba, pretože to čo tu produkujú je trápne. Dialógy sú od veci, strih zmätený a dej...pfu. No čakal som viac ale my viac nedostaneme, pokiaľ tu bude toľko fanboyov, ktorí neváhajú dať tomuto hovnu (áno hovno lebo viac to nie je) 5* Jebe vám? Aj tie tri čo som dal tomuto dielu su prepálené... Sere ma čo z toho mohlo byť, idem si radšej pozrieť Winter Soldier a seriály radšej kórejské... PS. najhoršie na tom je, že čo všetko sa s tým dalo spracovať, stačil len kúsok fantázi(rozpočtu?) a hlavne aby to nepísali neschopní kokoti...grc ()

TR4XY_CZ

Spoiler alert! Taková škoda. Takový potenciál a takové zklámání. První epizoda ve mně vyvolala pozitivní reakce a já jsem si fakt myslel, že tohle bude jeden z těch lepších MCU seriálů. Do čtvrté epizody jsem se té myšlenky ješte jakž takž držel, ale hned po smrti Talose to šlo z kopce. Mělo to zábavnou a vcelku dobře natočenou akci, promyšlenou zápletku, spostu zvratů a skvěle napsané postavy. Skoro tohle všechno se u posledních dvou epizod jaksi vypařilo a stala se z toho podprůměrná marvelovka, která mě dokázala i vyloženě nasrat. Vážně bylo nutný z toho finále udělat takovou CGI taškařici? Vždyť to vůbec nesourodí se zbytkem seriálu. Gravik prostě chcípnul až moc jednodušše. Gi'ah je teď nejvíc OP a fakt nemám tušení, kam s tím tvůrci chtěj jako dál jít. A to jako vážně nemohli tu věc s Rhodesem udělat nějak jinak? Však stačilo říct, že byl Skrullem až po Endgame a nemuseli tak dojebat předchozí filmy s ním. 6,5/10 ()

ainadalkaz

Ľudia, ktorí aspoň zbežne poznajú komixovú predlohu, mali od seriálu akési očakávania. Už z trailerov bolo síce jasné, že seriál sa bude uberať trochu iným smerom ako predloha, ale asi nikto neočakával, že z toho bude až takáto sračka. Uznávam, že niekoľko ambicióznych nápadov tam bolo, no šanca na ich realizáciu bola takmer nulová (predstaviť "harvest" len tak medzi rečou v druhej polke série a urobiť z toho takú frašku akou bolo finále keď okolo toho konceptu mohli urobiť niekoľko filmov alebo pár sérii, je naozaj hlúpe). Vtipné je, že seriál bol pred premiérou prezentovaný ako špionážno-paranoidný triler, no nakoniec z toho nebolo ani jedno. Toľko nezrovlaností, nezmyslov a premárnených príležitostí čo sa im podarilo natrepať do tých 6 krátkych epizód... to je rekord aj MCU. Naivne dúfam, že v niektorom z nadcházajúcich filmov urobia retcon, alebo sa proste budú tváriť, že Secret Invasion vôbec neexistuje - čo nebude také ťažké keďže tento seriál skoro nikto nevidel. 1*, od odpadu ma delí famózna Olivia Colman kvôli ktorej sa oplatí tento seriál pretrpieť. ()

cerdax2

Tahle "mini" serie trpi svou kratkosti, spousta osob, motivu, akci je jen nacrtnutych a velke finale je jen preteceni jiz plne sklenice "polotovaru". 65% ()

blondboss

Priemerný fantasy seriál z dielne MCU, ktorý akosi potvrdzuje jemne upadajúci trend tohto univerza. Jemne hovorím preto, lebo stále tvorcovia dokážu ťažiť z výborných filmov, ktoré našťastie trošku odčiňujú tie slabé. Tento seriál je skôr tým slabým odvarom a aj keď je tu ťažiskovou postavou Nick Fury čo by šedá eminencia MCU, tak napriek tomu to nedokázalo udržať potrebný drive a kvalitu. Dejová linka so Skrullmi sa dala rozvinúť ďaleko pútavejšie. Podľa mňa veľmi premrhaný seriálový potenciál a akoby ukvasený na rýchlo. 60 % ()

ESNYR

Za 2 hvězdy, protože to měl být film na VOD a ne seriál o 3 prázdných episodách, 1 průměrné a 2 dobře našláplých. Nečekal bych že Fury bude takový nevýrazný nouname agent který má pár lidí kteří za něj dělají práci kterou on vlastně ani nijak nevyužije. Nějak jsem nepobral co bylo vlastně dějem, když se tu o mnoha věcech jen mluvilo a "infiltrace" do mocenských kruhů tady byla na úrovni dětských filmů , kdy nic nemá na nic vliv. Možná ten konec kdy po prezidentově proslovu pár lidí umře ale čert ví co s tím budou dělat ve filmech. Celá invaze by se vlezla do 2 a půl hodinového filmu. 6 episod je sice málo (na to co to chtělo vyprávět) ale když se ve 2 nic neděje a ve 2 to je jakž takž o něčem, zbylé 2 akční, to namají jak zachránit. ()

HanzoBureshi

Marvel slábne a slábne, tak jsem se rozhodl, že zkusím ještě tu Tajnou invazi. Po zhlédnutí ani nevím, co si mám myslet. Začátek mě vůbec nenavnadil, protože je to vlastně stavěno na filmu Captain Marvel, který mi nepřišel moc dobrý, takže jsem už určité věci zapomněl. Dále tu bohužel zasáhl osud jedné postavy, která tu je už téměř od roku 2012, ale mě to bylo úplně šumák, a v tu chvíli jsem si uvědomil, že je něco špatně. Ze začátku tu byl jistý nezájem. Poté se konečně začalo něco dít, a dokonce přišla i slušná jedna pořádná přestřelka. No a potom všem se do velkého finále nacpalo úplně všechno, a to je velká chyba. Hlavně, že tam mají všemožné CGI, ale scénář téměř nikde. Ach jo, tohle je pořád a pořád dokola. Mé hodnocení: 5/10 ()

Juraxin

A máme tu ďalší marvel seriál ,ktorý je rovnako užasni ako hrozný. Ide o seriál, ktorý ako celok nepôsobí zle a jedna sa o jeden z lepších seriálov ktorý v dielňach marvel kedy mohol vzniknúť, no žiaľ nám ponuka kopu nelogickosti, ako aj neuspokojivé vyvrcholenie a ukončenie, ktoré mu abnormálne podráža nohy. Ale okrem toho nám ponuka seriál užasnú myšlienku ako by MCU svet vyzeral bez superhrdinov, a toto všetko kombinuje veľkolepou realistickejšou zápletkou, úžasnými múdro napísanými dialógmi, solídnym tempom a úžasným hereckým kastingom. Hlavným ťahúňom seriálu je bezpochyby Samuel L.Jackson, ktorý tu doslova podáva životný výkon a nečudoval by som sa keby za rolu kludne dostal oscara. Ako aj vedľajšie obsadenie je do určitej mieri poriadku, no však nijako nezaujmú a neuchovajú sa vám dlhodobo pamäti. Ale tak či tak nejde o žiadnu katastrofu. No žiaľ okrem určitých plusov má seriál rovnaký počet mínusov. Hlavným problém seriálu je slabší scenár ,ktorý sa snaží rozvíjať až moc dejových liniek ,no žiaľ sa mu to moc nedarí ,a povedal by som že v tom to prípade dokonale platí pravidlo menej je niekedy viac ako veľa, a vskutku mohlo ísť o dokonalejší, múdrejší a oveľa úžasnejší príbeh. Posledným mojim negatívom sú CGI súboje, ktoré nepôsobia dobre aj keď dostali slušný budget, až okolo 200 mega.No žiaľ vo výsledku  pôsobia viac na škodu ako keby vám mali vyraziť dych. Ak by som to mal neposlednej rade teraz nejako zhrnúť, tak seriál začal na dosť kvalitnej úrovni, dosť ma aj bavil, povedal by som že sa v ňom až skrývala istá štipka originality, ale ako to u marvel seriáloch býva postupom času dospel typickej priemernosti, ktorá doslova bila do oči. čo je vskutku škoda že od avangers endgame marvel nevytvorilo nič veľkolepe z čoho by som padol na zadok 7/10. ()

Lukyys11

No je mi zle......Co se to s tím Marvelem sakra děje? Čím dál horší CGI, příběh a mnohem víc zbytečných postav a to s tím Rhodeym na konci mělo jako znamenat co? To opravdu nedomysleli, vůbec to nedává smysl. A co teprve to finále? To bylo totální bullshit. Některé díly mají ode mě hodně hvězdiček jen za akci, jinak to je fakt shit. Po She-Hulk je tohle druhý nejhorší MCU seriál. Strašný! ()

Agraynel odpad!

Je to čistááá tragédia. Každou chvíli se snažim dát tomuhle "novému" Marvelu šanci a skoro vždy je to chyba. Zpracování efektů, je na tak špatný úrovni, že škoda mluvit. Všechny díly na tom šetří, aby pak nejvíc efektů narvali do posledního dílu, ze kterýho vzniknul tak neskutečnej paskvil, až těžko uvěřit. Samuel L. Jackson ani Emilia Clarke tohle prostě zachránit nedokážou, ať se snažej sebevíc. Fury se tady promění ze špičkovýho taktika na nejdřiv psychicky zlomenýho taťku, z něhož se postupem času začne stávat dost slabší variace Ramba, jako sorry to ee. Zbytečně (fakt šíleně zbytečně) tu umřou 2 známé postavy (spoilovat nebudu) a ještě k tomu to, jak zemřou, je tak smutně zpracovaný, že jsem se tý neschopnosti až musel smát. Celkově tajná invaze působí jako Agents of S.H.I.E.L.D., ale v porovnání s agentama znatelně pokulhávající verze plná nedostatků. Ve výsledku jde teda o šíleně podprůměrnou slátaninu, kterou rozhodně nedoporučuju. ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)