Hlavným hrdinom svižného thrilleru Sanitka, režiséra a producenta Michaela Baya je vojnový veterán Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý pod tlakom okolností urobí osudovú chybu. V snahe zaistiť peniaze na zaplatenie účtov za liečbu svojej manželky požiada o pomoc človeka, ktorého o ňu rozhodne žiadať nemal. Jeho nevlastný brat Danny (Jake Gyllenhaal), je charizmatický kriminálnik. Namiesto peňazí ponúkne Willovi prácu – účasť v tíme, ktorý pripravuje najväčšie prepadnutie banky v dejinách Los Angeles a ktoré má Willovi vyniesť 32 miliónov dolárov. Will nedokáže ponuke odolať, zvlášť keď je život jeho ženy v ohrození. Aj dokonalé plány niekedy zlyhajú, ako v tomto prípade. Zúfalí zlodeji sa tak ocitnú v sanitke, ktorá preváža ťažko zraneného policajta. Ako rukojemníkov držia aj skúsenú záchranárku Cam Thompsonovú (Eiza González), ktorá sa ho snaží udržať pri živote. Dokážu uniknúť, keď ich prenasleduje celé Los Angeles? (CinemArt SK)

Auguscotty

Tak nejako sa mi začína čoraz viac páčiť spôsob, akým Mišo Záliv točí svoje skvosty. Ambulance nie je ani zďaleka najoriginálnejším počinom v kinematografii, ale klamal by som, keby poviem, že som sa náramne nebavil počas celého trvania snímky. Nachádzajú sa tu typické Bayove elementy (vysaturované farby na maximum, blýskajúce sa drahé autá, nezastaviteľná rotujúca kamera a myriada výstrelov a výbuchov), no napriek tomu sa tu nájdu aj iné, ľudskejšie aspekty. Mojou inštinktívnou odpoveďou, keď mi napadne Bay a jeho filmy je skôr nihilizmus ako ľudskosť (najviac je táto apatiu a brutalitu k ľuďom cítiť zrejme vo filme Bad Boys 2). Tu sa však značnú časť filmu snažia hlavné postavy ľudský život skôr zachrániť, ako zničiť (to ale neznamená, že sa tu nenájde aj nejaké to klasické násilie a prestrelky). Ku koncu treba ešte dodať, že Bay s dronom je ako malé dieťa, ktoré dostane novú hračku na Vianoce. Nie, že by som mu to zazlieval, práve naopak, agresívne pohyby dronom všade možne len zintenzívnili celý zážitok. Či už pozitívne alebo negatívne, to už si myslím, že závisí od samotného diváka. ()

DJMaroko

Ty tři hvězdy jen tak tak s odřenýma ušima. Absolutně nevyvážené, hloupost a nelogičnost střída akci, trapné pokusy o fórky (frajer v papučích byl ale skvělý). Na druhou stanu vše opravdu vyvažuje akce od začátku až do konce a nechybí ani dojácký happy end. Film se točil na první dobrou a je zde spousta nasekaných chyb (drony, operace v sanitce apod.) a dějových trhlin. ()

Rian_witcher

Film plný zbytečných, nezajímavých a s dějem nesouvisejících bouraček a honiček, kde za zmínku stojí jen výborně hrající Yahya Abdul-Mateen II a  Eiza González. Jinak vše byl scénáristický nesmysl s nesmyslně dlouhým časem filmu. ()

Ace.A.T.L.

Bay je tu cejtit z každý chvíle filmu a to je to, co ten film drží nad průměrem. Jinak to nemá moc novýho co nabídnout. Podívaná fajn, akce dobrá, přestřelky věrohodný, ale je to taková klasika, co potěší, neurazí, ale ani neohromí. Je to film, na kterej se člověk koukne klidně znova a ví, že ho čeká relax. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Protože Gyllenhaal v poslední době točil braky, dlouho jsem se odhodlával, M. Bay ale sliboval podívanou. A E.Gonzáles je koukatelná. Poděkování za to, že film potvrdil, že L.A. je v úpadku a ulice plné odpadků. Tak mě nepřekvapili. Potvrdil potřebu politických klišé (bratří černý a bílý, policista LGBT+ a byly tam tyhle hovadiny vícekrát). Asi bez toho v USA nenatočíte nic, asi jako za bolševika jste museli velebit KSČ a nacisté museli velebit Hitlera. To je dost smutný výsledek na "demokracii". Samotný film po rozvláčné nudě má spád, sem tam i nápad a skončí předvidatelným patosem a záchranou těch hodných. Takže neurazí, nenadchne, a znovu si to nedáte. 50% ()

TesterX

Dlouhodobe uzivani drog likviduje mozkove bunky a zvysuje frekvenci zkratkoviteho jednani. Tenhle snimek jednoznacne ukazuje, ze za kormidlem tehle patlaniny nekdo takovy stal. Primarnim problemem celyho toho bordelu je nerozhodnost, jakym smerem se ubirat. Sceny plytkych rozhovoru snazici se navodit vaznost situace rychle stridaji pokusy o trapne vtipky na urovni zakladky prvniho stupne, nacez se mezi timto stridanim asi stopadesatsestkrat proletime dronem kolem nejake vyskove budovy. Epilepticka kamera s permanentnim zoomovanim na jedouci auta se snazi navodit, ze se furt neco deje, ale ve vysledku se vlastne nic nedeje, protoze az na uvodni dvacetiminutovku tu dve hodiny sledujeme jedouci sanitku a za ni par policejnich aut, kdy na skutecnou akci vlastne nikdy nedojde. Prazdny vyplach tohohle pokusu umocnuje prkenne herectvi vsech ucastnenych, na druhou stranu mi bylo nekterych herců lito, protoze kdyz se v jednu chvili mate tvarit jako drsnej hajzl a vzápětí vtipkovat jako kamarad ze skolky, tak to potom s tou postavou moc nevymyslite. Mrzi me, ze z Baye se stal takovy amater, protoze jeho Ostrov nebo puvodni Transformeri, jsou konzistentni, plne akce a zabavy. Tohle je smeska trapnosti a amaterismu. Po tydnu si z tohoto snimku odnasim pouze to, ze tam hral nejaky Jake a bolest hlavy z dronovych záběrů na budovy. ()

david141474

No, byl to skvělej film se skvělým koncem, ale také s jednou pěkně nechutnou scénou, která se týkala operace. Jinak je to skvělý film. Herci skvělý. Děj taky. Soundtrack povedenej. Postavy zajímavý a dobře vykreslený. Honička přes celý film, byla taky skvělá a konec byl také skvělej. Nejlepší výkony určitě podali Eiza Gonzáles a Yahya Abdul-Mateen II, ale Jake Gyllenhaal také nezůstal pozadu a předvedl také povedený výkon. A kaskadéři nejsou hercům vůbec podobní, což by se dalo zkousnout, ale je to prostě do očí bijící a moc hezky se na to pak nekouká. 9/10 skvělý film o jedné honičce která se táhne celým filmem. ()

Carnosaurus

Krásná kamera, super hudba, perfektní herci. Tam někde je schovanej úžasnej akční film, ale Michael Bay a jeho 3 střihorucí Edwardi se rozhodli, że nám ho neukážou. Jako úvodní scéna z Quantum of Solace protażená na dvě hoďky. Totálně nepřehledná šílenost. Tony Scott by se obracel v hrobě. ()

bonovox

Michael Bay to už opäť mierne preháňa. Ambulance je zbesilou akčnou jazdou, kde kamera lieta a robí neuveriteľné obraty a to až tak, že epileptici budú mať z tohto možno aj záchvat. Po hereckej stránke celkom OK, Jake tu hrá slušne postavu mierneho psychopata, celkom fajn je aj postava zdravotníčky. Príbehovo to ale dosť pokrivkáva. Celkovo u mňa sa jedná o slabší film od Baya. 60% ()

Sebule

Podle mě by to chtělo více záběrů s dronem. :-)) Ale ne, teď vážně... Adrenalinová jízda od začátku do konce, ale i tak dávám průměrné hodnocení. Scénář nebyl vůbec dobrý, plno blbostí tam bylo a nedávaly některé věci moc smysl. Ta kamera, panebože, bolela mě z toho hlava na začátku, milion střihů, zoomů a nevím co všechno. Hrdinka byla správná tvrdá holka a Yahya Abdul-Mateen II dobře zahrál sympatickou postavu, které jste i fandili. Pro mě velice důležité +, prostě mě to bavilo, bylo to napínavé a za to přidávám nějaké bodíky.  Hodnocení: 5,5/10 ()

Pan.Antonin

Akce je tam dost a kdyby se natočila zajímavěji, mohlo být hodnocení daleko větší. Jenže takhle v kombinaci s mizerným scénářem a nezajímavými postavami udělá z potenciálně dobrého akčního filmu pouze nudný propadák. A vzhledem k tomu, že chybí i nějaké hvězdné obsazení, nezachrání film ani nějaká superstar v hlavních rolích, Gyllenhaal to celé neutáhne. Ten scénář je bohužel až tak pitomý, že se logické kiksy nedají ignorovat jako v jiných "střílečkách/honičkách" ()

blackman7

Čekal jsem popravdě něco o dost horšího a byl jsem opravdu veeelmi pěkně překvapen. Po technické stránce je to absolutně úžasné, ty záběry dronů - skvost. Hudba - báječnost sama. Chování herců, komparzu - za mě na jedničku. Herci jsou perfektně sehraní, chemie funguje, jsou v tom prostě dobrý. Ale s Jakem to byl očekávaný standart. No a na tu Eizu se tak hezky kouká... a i hrát celkem umí! Scénáristicky se tomu samozřejmě dá vytknout nejedna věc (to se prostě Míšovi stává), ale je to právě i díky té sebekritice, kterou film oplývá, která tomu dodává ten správný šmrnc. Akce velmi akční, humor velmi humorný. Byla tam místa, kde se smáli prakticky všichni čsfd-áci v sále, přiznejte to! Je tam spousta referencí, které potěší. Fanoušci GTA, jejíž inspirace je vlastně částečně přiznaná, si prostě přijdou na své. Rozhodně ta podívaná za to stojí. P. S. Ale opravdu, ta vřískající divačka v sále byla taaak otravná. Na příští csfd projekci si pro jistotu přinesu roubík, kdybych jí tam zas viděl, tak bacha! ;) ()

RavenSpector

Tak jako nenudil jsem se, ale rozhodně je to nejvíc nejblbější film letošního roku. Teda zatím. Jako by Bay skočil 15 roků zpátky. Vlastně ani to ne. I tehdy točil "inteligentnější" snímky. Tady ovšem blbost protagonistů atakuje myslitelné hranice ()

bigmatko

v duchu filmov od Michala som vzhľadom na skákajúcu kameru a intenzitu akcie miestami očakával, že zo sanitky alebo policajného auta (ktorých tam teda bolo neúrekom) sa stane transformer. niekedy to ozaj ozaj tak vyzeralo. V podstate od začiatku až do konca ide dej v tempe. mne vadila tá rozlietaná kamera a zbesilé strihy. bayovská akcia však v ničom nezaostáva, autami sa nešetrí a rovnako ani nábojmi a policajtami. Jednoducho šialená sanitka. ()

Dusty56

Lepší průměr. Začátek je pomalý, na chvíli se to změní samotnou loupeží, ale pak zase dlouhá honička v sanitce, která prostě po chvíli přestane bavit, když člověk ví, že je teprve půlka filmu a ještě to neskončí. Něco se změní až "pomocí" Papiho a spol. Tím začíná závěr filmu, jeho nejlepší část, který má jen jedno slepý místo jinak šlape. Po herecký stránce nikdo nezklamal (možná jen policajti mohli být trochu výraznější) a vyzdvihnout musím hlavně Eizu González, bez které bych ten film možná ani nedokoukal. I ona způsobila, že je to pravděpodobně první film, ve kterém jsem "nefandil" lupičům, ale rukojmím. 65% ()

Sopholojong

Michael Bay light. A jeho najhorsi film hned po piatych Transformeroch. Nepretrzita autonahanacka neatraktivnym Los Angeles (hodil by sa viac New York, alebo San Francisco) s asi styridsiatimi minutami nezazivnej dialogovej vaty a hereckymi vykonmi ako z nejakeho beckoveho Netflixu (Eiza Gonzalez svojou spontannou medickou strka do kapsy i ostrielaneho vlka Gyllenhaala). Vsetky tieto neduhy vsak do slabsieho stvorhviezdia zachranuje ta "vehicle-fetish" dokonala kamera kolmych padov (drony v akcii), 360 rotacii, slnecnych pozadi, i krvavych detailov... a opat vypapkane bayovske, vysoko-financovane demolacie policajnych vozidiel, civilnych aut, dodavok, no jednoducho vsetkeho, co ma aspon jedno koleso (az zaver po kamuflazi/vymene vozidiel a zapojeni sa kartelu do akcie je spat ten stary dobry Bay). Dal by som "Misovi" natocit opat nieco velke, ale pod kontrolou, ako svojho casu pod tou Spielbergovou, najlepsie nejaku komiksovku s Feigom ako producentom a Favreauom ako "exekutivakom", aby mu davali poza ucho, ked to zacne prehanat... 7/10 ()

Bogrant

Trailer predznamenal, že pôjde o ďalšiu bayovskú divočinu s absenciou logiky, plnú pátosu, výbuchov, deštrukcie a nie veľkej inovatívnosti, ale vďaka prítomnosti Gyllenhaala a jeho postavy možno i viac serióznejšiu v duchu "bad-ass style". To je do určitej miery splnené, preto viac kazí dojem pokus o odhľačenie situácie suchým humorom i hláškami a nadbytočným rozoberaním jednotlivých vzťahov. Od Baya sa ale iné čakať už zrejme nedá a napriek všetkému je Ambulance stále ten lepší priemer v jeho podaní, ktorý je iný len v tom, že slnko sa bude záberovať nad LA namiesto Miami. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (viac)

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

Jake Gyllenhaal se upsal dalšímu komiksu

30.08.2021

Přestože se roky držel v komorních a nezávislých filmech, v posledních letech se Jake Gyllenhaal přesunul do blockbusterové produkce. Ve Spider-Man: Daleko od domova ztvárnil záporáka Mysteria a brzy… (viac)

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

Ambulance Michaela Baye nabírá obsazení

12.12.2020

Je už téměř jisté, že po netflixovském 6 underground: Tajné operace bude dalším režijním počinem mistra přestřelené akce Michaela Baye thriller pro studio Universal s názvem Ambulance. Před časem… (viac)