Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

sepp

Spatne pokracovani mizerneho a VELMI nepovedeneho filmu: pribeh nulovy, dialogy naprosto tupe a o nicem - bozemuj, to ani nejsou dialogy, to je spis dadaisticky sled volnych asociaci. A herecke vykony byste hledali uz uplne zbytecne, Will Smith je porad "Fresh prince", kterej neumi hrat a M.Lawrence je trapny sasek, ktery se marne snazi o to stat se obcas komikem, obcas vaznym hercem... Presto dokaze tahle slatanina nektere osoby slabsiho ducha ocividne nadchnout. ()

Xmilden

Ano, takhle vypadá totální akce! Střílí se vlastně skoro při každé příležitosti. Auta a dokonce i loď lítají po dálnici. Kočky a leguáni zlikvidují detektory pohybu. Mrtvoly tlustých lidí se válejí po ulicích. Peter Stormare hraje notně pošahaného Rusa, jehož parťáka rozřežou v kuchyni. Krysy šoustají na misionáře.... Cokoliv co člověk považuje za letní blockbusterovou akční zábavu, tady opravdu najde. A pojem zábava musím dvakrát podtrhnout, protože jsem nejednou řval smíchy. Michael Bay v době, kdy mu nápady rozhodně nechyběly. Opět nechá vybuchnout vše co mu příjde pod ruku, zase hodí do placu záběr rotoru helikoptéry ve slunci a dává na odiv skvělou točivou scénu, přímo uprostřed přestřelky. Baye máme rádi, potřebujeme jej, kdo jiný by nám tyhle pitominy servíroval jako na stříbrném podnose. Jestliže první díl herecky více táhl Lawrence. Tady je to výraznější Smith. Druhý díl se zpočátku rozjíždí poněkud trošku ztuha, ale od povinné dálniční scény vše šlape na jedničku a na závěr divák málem uroní slzu nad tím, že se musí s Mikem a Marcusem na nějaký čas rozloučit....Bad boys, bad boys whatcha gonna do? Whatcha gonna do when they come for you? 100% ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

kleopatra

Michael Bay tady přebíhá od akčního filmu ke komedii a já si myslim, že už mu vážně hrabe. Občas se sice zasmějete, ale spíš se přistihnete se zvedlým žaludkem - "vyšetřování" v márnici je vážně velká sranda. Film je plný vyložených nesmyslů ( z pytlíku vypadnou jen 2 tablety extáze a skočí přímo do sklenice) a stupidních blábolů. Co si asi Michael Bay myslí o lidech, pro které takové veledílo ušil přesně na tělo? ()

golfista

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu. ()

• Při závěrečné honičce, než se dá Hummer H2 z kopce dolů, je zřetelně vidět, že má prasklé přední sklo (pohled zevnitř), když je však pohled na vůz zpředu, sklo je v pořádku. Autu také střídavě upadávají zpětná zrcátka. Pokud je má, tak jsou buď jsou černá, nebo stříbrná. (pemap)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)