Vo vianočnom filme Želanie pre Ježiška sa ukážkovo rozkmotrená rodina znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu. (Continental film)

Trixinka

Přiznám se, moje hodnocení je značně ovlivněno místem natáčení a tím, že jsem natáčení některých scén i viděla na živo. Celkově se jedná o velice povedenou vánoční romantickou komedii s malými příběhy, mezi kterými si snad každý najde ten svůj nej. Škoda jen malého prostoru pro postavy Holubové a Duška (jejich scéna - Dělej něco. A co? Třeba auto...Brm brm - byla nejlepší :D ). Trochu divoká byla linka s Vaňkovým Santou a nelogická s Langmajerovým vyjednavačem a jeho napravování vztahů v rodině (jako upřímně přežít pád z hotelu Continental, to bych chtěla vidět). Ale za mě skvělý pokus o českou Lásku nebeskou. ()

bearmeedek

Šablonovitá vánoční mozaika plná kýče. Ale nepřišlo mi to dementně zpracované, což je u podobných filmů běžné a překvapilo to i u Ferencové. Vím, že dávám trochu navíc, ale cítil jsem z toho pohodu. ()

Jonatána

Láska nebeská po brněnsku mě pohladila na duši. Jo, možná je to kýčovité, určitě v mnohém předvídatelné, ano, je kravina, aby se všechno vyřešilo jen proto, že je Štědrý den... a co jako? Valentýnka Bečková je neuvěřitelně nadaná dívenka, líbily se mi i ostatní děti a na konci jsem slzela. A zcela jistě budu slzet opakovaně, hlavně o Vánocích. ()

rublik05

Strašně jsem se tohoto snímku obával, už dopředu jsem očekával šílený průšvih, zejména teda díky některým hercům a režisérskému postu. K mému velkému překvapení se ale nejedná o další českou rádoby komedii, nýbrž o povedenou, jednoduchou, ale především fungující romantickou komedii, která danému žánru konečně nedělá žádnou ostudu. Snímek Přání Ježíškovi je kupodivu docela dobře natočený, líbila se mi příjemná vánoční atmosféra, herci překvapili svými civilními výkony, ani jedna postava mi zde nevadila, chválím i za to, že se snímek netočil v Praze, tak jako většina podobných věcí. Samotný příběh je tvořen několika různorodými dějovými linkami, některé jsou moc povedené, vtipné a zajímavé, jiné naopak trochu nudí a až tak nezaujmou. Celková inspirace je více než zřejmá, cením si však, že i tak se nejedná o obyčejnou kopii či lacinou variaci na známou Lásku nebeskou, ale o příjemný a fungující film, který dokáže stát na vlastních nohách. Přání Ježíškovi je pro mě velmi milým překvapením. Kdo má rád podobně laděné filmy s vánoční tématikou, Přání Ježíškovi ho rozhodně nezklame. 7/10. ()

spacylemon

Fascinující, vidět Česko (teda Brno) v paralelní realitě, kde všichni pronášejí věty a konají činy, jako by byli postavami z reklamy na kávu, jogurt nebo životní pojištění. ()

Sebastianek1

Polská Noc splněných přání v českém podání mě nepřesvědčila a není to o Krajčovi, kterého nemusím, protože on hrát umí kvalitně. Problém je celý koncept, kostrbatost, kameňáková, řachanďácká trapnost. Když dva dělají to samé, není to to samé. Pan Arnošt Goldflam byl výborný jako vždy, mám ho moc rád, za něj hvězda. Duo paní Holubová a pan Dušek- standardní klasika, jeden smích, Maximová je milá. Tím to hasne. Kdo zná origoš, nadšený asi nebude. Poláci si tuhle vánoční parádičku natočili krásně, divák nemá potřebu řešit iracionální momenty, které v naší verzi vyznívají dost blbě, kdežto v polském filmu chytnou nejednoho za srdce. Další pokračovací vývary jim taky dobře nedopadly, ovšem jednička je hezká. Tu doporučím. ()

casef

Polský originál jsem si zamiloval hned při prvním shlédnutí a každý rok si ho dávám stejně jako Lásku nebeskou. Česká verze je fajn a ani jednotliví herci mi nevadili, ale Poláci u mě emočně vyhráli. ()

curfew77

Slabounké, ale přeci jen nepatrně nad obvyklým průměrem tuzemských romantických komedií. Děr v logice děje i chování postav je tedy jako máku, celá linka Langmajerovy rodiny je absolutně mimo (a jeho zákrok na střeše v úvodu a následné vyústění totální WTF), ale najde se pár momentů vtipných i působivých. Mnozí z herců navíc samozřejmě umí i hodně pitomé dialogy či scény popostrčit o kousíček výš (Hana Vágnerová) a taková Elizaveta Maximová byla ve své roli opravdu velmi roztomilá, té bych moc přál nějaký chytřejší film. Sečteno a podtrženo, vysloveně to (snad s výjimkou už zmíněné rozhádané a zázračně usmířené rodiny) asi neurazí, ale stejně mi přijde vždycky líto, když se tolik peněz, úsilí, dobrých herců a produkčního snažení vyplácá na zcela zapomenutelné dílo, v tomto případě notabene remake polského filmu. 45 %. ()

hrumsrt

Slabost pro Vánoční romantické osudy sice mám, ale v tomhle případě je to úplně k ničemu. Působí to na mě mimořádně uměle s nechybí všechny neduhy českých komedií posledních let. Ona dvojice neokoukaných - Maximová a Krajčo mi párkrát vykouzlila úsměv, ale byli jediní. Ostatní mozaika příběhů, které nějak eskalují na Vánoce, byla talik laciná a nudná, že jsem až fňukal, kdy zase uvidím ten páreček.. Trapnost, lacinost a pořád dokola.. Není snad nutný na každý Vánoce něco ušmudlat jen proto, že na to obecná nálada jistě bude. Přidat někoho normálního a nedívat se pořád na vyčpělého Langmajera, snad by to nakonec nebyl takový propadák.. Vykastrovaná moderní pohádka, která snese poctivou dávku klišé. 25% ()

PlysovyMacko

Nenáročný, oddychový film, ktorý si divák užije iba na Vianoce. Ziaden mikropribeh neponúka nic, čo by sa vymykalo sedemu priemeru. Je to  chaby pokus o Lásku nebeskú. Richard Krajčo je veľký sympaťák a aspoň koniec je pekný, dojímavý. ()

miki68cz odpad!

Musím se přiznat, že jsem podle obsazení čekal něco jiného. Tuhle trapnou slátaninu mohla vyrobit jedině Nova. Ubohost je do nebe volající, vážně škoda peněz i času. Tento film vám opravdu nemohu doporučit. ()

ostravak30

Já to řeknu asi takhle: od Vánočního filmu očekávám, že bude plný Vánoc a do té správné atmosféry mě nakopne. Přání Ježíškovi je sice skutečná Vánoční pohádka pro dospělé, vzhledem k počtu šťastných konců, ale asi to se od vánočně laděného snímku čeká. Vánoce jsou přece dnem a nocí zázraků, lidé se mají usmiřovat a zasedat k jednomu stolu. V ideálním světě by to tak bylo, ale my nežijeme v ideálním světě a proto to chceme nacházet alespoň ve filmu. Tvůrci navíc nevsadili jen na romantiku, ale dokázali mě i dojmout a najít i jiné příběhové cesty. Kvalitní obsazení pak, jak už z historie víme, nutně nemusí být cesta k úspěchu. Jenže zde jde o nasazení herců do netradičních poloh. Například Jiří Langmajer není ani zdaleka takovým tvrďákem, jaké hraje v posledních letech, nejvíc mě ale zaskočila manželská dvojice Matěj Hádek - Táňa Pauhofová. Pro oba, zvláště tedy pro M. H. opravdu zvláštní role a zvládl ji skvěle. Příběhy jsou namixovány tak, aby šlo v první řadě pokaždé o děti a pak místy o špetku romantiky, rodinné pohody atd. A jako komedie to funguje také. Netvrdím, že pět hvězd svědčí o tom, že se jedná o nejlepší komedii posledních let nebo že se může rovnat komediím Vesničko má středisková, „Marečku, podejte mi pero!“ aj. Tvrdím, že se jedná o rozhodně nejlepší, nebo jeden z nejlepších, Vánočních porevolučních filmů/komedií, který mě dostal po pocitové a vnitřní stránce a na Vánoce mě tedy rozhodně naladil. ()

Tominni

Milé vánoční pohlazení, které sice moc ničím nepřekvapí, ale na jednou zhlédnutí funguje dobře. Není to Láska nebeská z Brna, přestože se srovnání nabízí, ale i tak jde o velmi dobré tři hvězdy. ()