Kráľovstvo mačiek

• Slovensko Ghibli World: Kráľovstvo mačiek (viac)

Hanblivé dievča Haru zachráni mačacieho princa Luna, aby ho neprešlo auto. Za odmenu sa má stať jeho manželkou v mačacom kráľovstve, a sama sa tak zmeniť na mačku. Elegantný kocúr Barón a jeho pomocníci, tučný Muta a havran Toto, sa jej rozhodnú pomôcť a zachrániť ju nielen pred nanúteným sobášom, ale vyliečiť ju aj z hanblivosti... (oficiálny text distribútora)

ing.man

I já bych tedy něco mohl napsat. Lehko se kritizuje, ale už jsem se přestal trápit nad formami. Ona ta forma, nebo žánr není tak důležitý. Vemte si téměř jakýkoliv Miyazakiho film, vždycky najdete splývání světů, reálného či nereálného. Ekologická výchova či obrovský dopad atomových katastrof, tím vším jsou Ghibli filmy prosycené. Ystad, tohle švédské město mi připomnělo to kouzelné náměstíčko, které bych i já rád našel ve svém městě. Oddat se snům a šplhat po střechách, kde by na mě čekala v mém případě asi baronka nevysokého vzrůstu zato by mohla naplnit můj příběh. Určitě ano. ()

danielwanderer

Je zaujímavé, že; podobá sa to milión animákov z tuctovej americko-hocijako európsej produkcie, ale predsa prináša niečo viac a to nie len japonkou kresbou, ale (stále však japonskou anime) originalitou a (v tomto prípade dosť nepatrnou) prepletenosťou. Dávam zaslúžených 7 s tým, že sa niekedy oplatí hľadať anime len tak naslepo :). ()

Scraffy

Parádny animák, ktorý má animáciu klasickú na Japonsko. A to je dobré, lebo anime mám rád. A navyše scenár je napísaný dosť luxusne. ()

pekas

Po zdejších hodnoceních jsem se trochu bál toto DVD koupit. Naprosto zbytečně. Studio Ghibli se za tento kousek dle mne stydět nemusí. A že to není tolik pro dospělé, jako jiné kousky? No a co? To je snad dobře, že se na to s chutí podívá se mnou celá rodina a dokonce vícekrát. To snad není měřítko nekvality ne? Prostě je to pěkná a zábavná pohádka pro celou rodinu a díky za ni. Dokonce se mi zdá i cz dabing dobrý, což já často neříkám. ()

RigorMortis

Studio Ghibli je fajn. Tu ale skrátka a dobre bolo vidieť, že film nerobil Miyazaki, niečo tomu skrátka chýbalo. Namiesto filmu s atmosférou, ktorý udrie na tú správnu strunu sme dostali priemerný neškodný rodinný animovaný film. Nič svetoborné, na lenivé popoludnie ale postačí. Bod za baróna. ()

johnny01

Skvělé využití postav z filmu Šepot srdce. Je sice škoda, že film neřeší příběh Barona samotného, ale i příběh Haru je dostatečně nosný a zajímavý. Vynikajícím způsobem je zpracovaný prvotní obrat a je to nepochybně navázání na Šepot srdce, že divák Baronovi okamžitě uvěří. Vyzdvihl bych i důvtipný motiv v bludišti. Fantastická je rozhodně i ta zlatohnědá záporačka! Nejsilnější okamžik je pak na konci donešení školní tašky. ()

sajagi

Dobře, je to pro děti. Ano, staví to na pitvořících se kočkách. Ale i tak jsem se bavil skvěle, já se za těch pět hvězdiček nestydím! ()

Víteček

Ne, tak tohle mě opravdu nevzalo. Příliš dětské a podle mého ani tak ne moc zajímavé protože mnoho pohádek a příběhů pro děti mám opravdu rád. 40% ()

wilczo2

Veľmi milá rozprávka, s - ako inak - krásnou animáciou, ktorá mňa osobne nejak extra hlboko nezasiahla, avšak rozhodne neurazí! Btw to sledovacie zariadenie v mačacom kráľovstve v štýle Big Brothera bolo zaujímavé, no to VCRko, čo tam mal kráľ, ma dostalo :). ()

dudo24

Zábavné dobrodružstvo do kráľovstva mačiek. Možno až trochu moc urýchlené. Hlavná postava sa ešte nestihla v novom svete ani usadiť a už sa všetko začalo rúcať. Myslím, že sa to dalo natiahnuť o pätnásť minút a urobiť jej návštevu menej čierno bielu. Celkovo som sa ale veľmi bavil. ()

Muf911

Moc hezky nakreslené a rozpohybované kočičky. Příběh není tak promakaný jako u Miyazakiho, je spíš pro děti, nicméně koukat se na to dá. ()

Amalberga

Kdybych včera večer viděla království koček poprvé, dala bych sotva čtyři hvězdičky, jenže je to film mého dětství (nebo spíše puberty). ()

hrabě_olaf

Mám japonský anime rád. Ve většině případech mají souvislý, volně plynoucí děj a ucelený příběh. Toto je typický příklad- postavy mají sice „nalajnováno“ kdo, kam a proč. Ale je to zabaleno do příběhu o putování a akce v závěru je odpustitelná (po řadě kouzel se objevuje scéna s rozbuškou a dálkovým odpálením věže). Vytáhnutý králík z klobouku, když všichni žasnou „…to je TEN Muta…“, se dá vrátit anglickým humorem a nadhledem scén třeba u souboje se stráží „….ohnula se Vám hůlka…ano…ale to nevadí, stejně jsem si chtěl koupit novou…“ 75% ()

pavont

Film urceny hlavne pre dievcata predskolskeho veku ale aj ostatni divaci si urcite najdu to svoje. Klasicka animacia s kopou fantazie aj ked Miyazaki to nieje. Originalita a detska hravost sa musi ocenit. ()

Maou

Veľmi príjemný fantazijný film, plný charizmatických postáv a zaujímavých nápadov. Aj vďaka kratšej stopáži som sa ani minútu nenudil. Štúdio Ghibli opäť nesklamalo. ()

maneki_neko

Důstojně zpracované volné pokračování k Whisper of the Heart. Kocouří duo Muta a Baron skvěle táhnou děj, hlavně díky nim ten film má to správné kouzlo. Zápletka je velice jednoduchá, ale přesto to nakonec v sobě skrývá jakousi filozofii života. Film je příjemně odpočinkový, takže rychle uteče a člověk se u něj ještě pobaví. Celkový dojem 9/10. ()