Kráľovstvo mačiek

• Slovensko Ghibli World: Kráľovstvo mačiek (viac)

Hanblivé dievča Haru zachráni mačacieho princa Luna, aby ho neprešlo auto. Za odmenu sa má stať jeho manželkou v mačacom kráľovstve, a sama sa tak zmeniť na mačku. Elegantný kocúr Barón a jeho pomocníci, tučný Muta a havran Toto, sa jej rozhodnú pomôcť a zachrániť ju nielen pred nanúteným sobášom, ale vyliečiť ju aj z hanblivosti... (oficiálny text distribútora)

Tongo

Další anime film kterému prostě nemám moc co vytknout . A podle mě je to krasná pohádka a musím uznat že to u mě bylo trochu slabší než ostatní anime filmy (moc nevím proč )ale to na mém hodnocení zas tak moc nemění :) ()

Clairiss

Áh...Mé první anime, na které si vždy vzpomenu. Doteď se na to s nostalgií podívám a přemýšlím, čím, že mě to vlastně oslovilo? Sama nevím, ale je to opravdu podstata? Je to vskutku krátké, ale na čase zase tolik nezáleží. Je plno delších anime, které stojí za starou belu. Oproti nynějším anime je ilustrace pro mne trochu zastaralá, ale je to možná tím, že mám na tento film jen rozmazané vzpomínky, které hodlám obnovit. Je to skvělá rodinná oddechovka, hodící se na nedělní večer. A Baróna bych brala v reálném světě všemi deseti... ()

TeachMe

Na studio Ghibli mám přísný metr, což je ale vlastně dáno jen tím, že zatím jsem veškerou jeho spatřenou produkci hodnotila pěti hvězdičkami. Všechny filmy ve mně zanechaly dosud jakousi chuť, vůni, píseň - pocit, který mě provází v životě dál. Království koček je vcelku pěkná pohádka, ale do mého života nevnesla nic. Poprvé. A to asi nedokážu svým milovaným tvůrcům odpustit :-) ()