Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

MightyHal

Je to přesně to co jsem nechtěl ať to je, přeskinovanej Deadpool, kde kadence vtipů je stejně úmorná a až otravná, jak právě v Deadpoolovi. To že tu lidi píšou že je to komedie s dramatickými prvky, je upřímně docela mimo, těch dramatických prvků je tu minimum a když už, tak jsou podkopány zase salvou humoru jak v Thorovi 4. Postavy tu nedokáží mít konverzaci, aniž by v každé větě nehodili nějakou hlášku a právě kvůli nonstop náložím vtipů, jsem se toho po polovině filmu přejedl a už jen tiše trpěl. Kvůli tomu mi všechny postavy poté přišli jako kdyby každá byla jen přeskinovaná kopie. Abych, ale filmu nekřivdil, první půlka, kde se postavy seznamují a divák pomalu prozkoumává Bullet Train spolu s postavami, funguje dobře. Jsou tu skvělé střihy, funkční režie a citrónek s mandarinkou, jsou skvělý duo, dokonce za mě porazili Pitta. Ten mi upřímně přišel že se z něho režisér snažil udělat druhého Reynoldse, jak vůdčí režií tak i tím jak se choval. Takže jo, více při smyslech první půlka mě bavila, pak se z toho stal zase jen sled hromady džouků, kde se některé až nezdravě moc milkovali. Jako nemám nic proti akčním komediím, ale fakt to nepřirovnávejte k osmdesátkovým, mám je nakoukané a vůbec většinou nebyli jen prakticky akce a nonstop furt salva humoru aby náhodou jste se dvě minuty neuchechtli. Takový Shoot em Up, to zvládl opravdu o pět úrovní lépe, nemluvě o tom že gore a brutalita je tu zase logicky CGI... jako pobavil jsem se, ale je to hollywoodský šedý shit naleštěný jako něco jiného. Je to prostě přeskinovaný Deadpool! ()

FrankSusta

Když jsem trailer poprvé viděl v kině, říkal jsem si zhruba: ,,Co to je za p*čovinu?'' nebo ,,Kdo se na takový p*čoviny kouká?''. No, po zhruba dvouměsíčním čekání jsem změnil názor a trailery mi začali připadat vtipnější, akčnější a na konečné dílo jsem se i těšil. Nu, a po dalších dvou měsících jsem vlezl do krásně studeného kinosálu s popcornem v ruce (okamžitě jsem si ho vysypal na sedačku) a pepsinou v druhé. Usadil jsem se a po tradičním půlhodinovém reklamním bloku film započal. A bohužel to vypadalo jako trailery... prvních patnáct minut (minus první tři minuty) jako by ždímali každý jednotliví vtip z těch dvou trailerů, co studio vyslalo do světa, a zkrátka to bylo takové obyčejné a přiznejme si, hlášky v trailerech jsou sice cool, ale ve filmu nepoužitelné. Takto vypadalo prvních patnáct minut; mimo, divné a málem i otravné. Pak se to ale začalo rozjíždět, no... a ty vole! To byl náhul jak prase!!! Kdo by řekl, že letní blockbusterový akčňák celou stopáží se odehrávající jen a pouze v jednom jediném rychlovlaku bude tak napínavý a jednoduše kulervoucí?!? Mnoho lidí by to asi neřeklo, a já taky ne... před pár měsíci. Však David Leitch zároveň díky skvělému scénáristovi to dokázal. Neuvěřitelně propracovaná blbůstka, kde by i sebemenší zaškobrtnutí v myšlenkách scénáristy zničilo výsledný koncept, že se tomu nechce věřit. A navíc tak propracované charaktery (za to už asi může Kótaró Isaka, stejně jako za příběh), no prostě wow! Že se MARVEL nestydí, ten udělá jednoduchý charakter a vystačí si s ním na několik filmů a seriálů, tady udělají charakter extrémně zamotanej (a lepší) a mají ho pouze na jeden film. Tady si jeden zaváže tkaničku na jeden uzel namísto dvou a odebíralo by se to úplně jiným směrem. Člověk by to přirovnal ke Guyovi Ritchiemu - tak jak to zde dělají všichni. Když už jsem u toho přirovnávání, tak se nejspíše nebudu klanět ke většině, ale mě to toho Tarantina nepřipomínalo. Krve tam bylo míň a mnohem (jakžtakž) uzeměnější, charaktery se též vymykali typické Tarantinovce, a celkově prostě ne! Možná jedině Citrón v podání Briana Tyreeho Henryho připomínal svými monology o Mašince Tomášovi Samuela L. Jacksona v Pulp Fiction. A to je už asi víceméně vše, co k tomu mohu říci. Zkrátka a dobře je to neuvěřitelná letní akční jízda, která mě (především koncem) neuvěřitelně chytla a kterou si kdykoliv rád, ať už kvůli sympatickému obsazení nebo celkově sympaticky vzhlížení filmu, pustím znovu. 8/10   P.S. Aaron Taylor-Johnson vypadá jako Bolek Polívka z Akumulátoru 1 ()

KajusaK

Asi mi něco uniklo, nebo to fakt nechápu. Trapný infantilní nucený a suchý humor. Nekonečná jízda vlakem. Pár fajn akčních scének současně prolnutých s naprosto nereálnými událostmi. A tomu všemu v čele Brad. ()

dr.fish

Všichni dobří režiséři zemřeli na Covid a zbyla tu parta od televizních reklam. Pro ty nejvyšším Bohem Tarantino a tak se ho snaží napodobovat. Já jsem nenáročný divák a většinou si něco dobrého ve filmu najdu. Ale ty stupidní dialogy se už jako parodie brát nedají. Je to prostě hrozná otrava. Všecko co ve filmu je tam filmaři nasypali přesně tak jako si Pejsek s Kočičkou pekli dort. Výsledkem je prostě to bolavé břicho. Letos jsem horší film neviděl. 20% za vizuál. Streamovací služby zabily kinematografii... ()

campix

David Leitch bude zárukou akční zábavy, která z mála dokáže vykřesat naprosté maximum pomocí velmi zajímavé choreografie. Platí to i pro Bullet Train, ktrerý bohužel tak trochu prošuměl, ale nesporné kvality má. Brad Pitt je nájemným zabijákem, který dostane prostý úkol vzít z vlaku kufřík a zase zmizet. Úkol, který vypadá jako jednoduchá záležitost se ukáže býti velmi složitou překážkou, jak už tomu tak bývá. Obsazení je super, hvězdná camea také a výbornou akční choreografii jsem již zmiňoval. Všechno, co od podobného filmu čekáte dostanete, ale nic navíc. Trošku tady hapruje příběh a spousta zvratů, které působí hodně lacině a vynuceně. ()

angel74

Minimálně první polovina filmu má patřičný spád, dynamiku, švih a velmi slušnou akci. Chvílemi se objeví i vtipné momenty, ale s přibývajícím časem se některé fórky začínají opakovat a děj víceméně stagnuje. Přesto jde asi o nejlepší režijní počin Davida Leitcha, jaký jsem zatím viděla. Nesmím taky zapomenout na soundtrack, jenž tomu všemu dodává patřičné grády. Solidně se vydařil i casting, z nějž mě kromě tradičně skvělého Brada Pitta nejvíce oslovil Brian Tyree Henry, který tady jasně prokázal, že disponuje výrazným komediálním talentem. (65%) ()

CinemaRanger

Tak tohle byla nejúmornější cesta vlakem od mého výletu do Brna. Člověk by od režiséra takového kalibru čekal víc než jen napodobeninu filmů Guye Ritchieho a Tarantina (a vy víte že Guyovo filmy nesnáším). Místo svižné akční jízdy jsem dostal zdlouhavou černou konverzační komedii s trochou rutinní akce. Některé scény jsou zábavné, ale jako celek to nefunguje. Kdyby se stopáž rapidně zkrátila, a tím myslím tak o 30 minut, mohla to být užasná jednohubka. Paradoxně jsou nejlepší flashback scény. Zklamání, ale ne tak velké jako nedávný Gray Man. ()

majo0007

Na môj vkus až príliš nasilu überkůl preštylizované. Navyše ako bonus k tomu Joey King, ktorej xicht je pre mňa magneticky odpudivý aj keby si nasadila plynovú masku. ()

Radiq

Zábavnej film, kterej kupodivu netáhne jen Brad Pitt, ale i další hromada zabijáků a obětí... a těch obětí by se jeden nedopočítal. Sláva. I když je to násilné a krvavé, je to odlehčeně násilné a krvavé. Násilí je tam požehnaně, ale moc realisticky to často nevypadá - spíš než šokovat to má pobavit nebo černohumorně pobavit, když už tak vyznívá celej film. Těch digitálních efektů ale mohli trochu ubrat a z přehnanosti těch akcí taky (lozit po vlaku, rozbíjet rukou jeho sklo, vlát za vlakem a hlavně finální vlakonehoda, no, to už se nemohlo líbit nikomu). Divné je, že japonskej vlak je plnej amerických pasažérů a jak si tam nikdo ničeho nevšímá. Pop-kulturní odkazy mám rád, ale když jsou jen o Mašince Tomášovi a ještě v takovém množství, tak se to omrzí. Je to sranda, ale taky je to taková blbinka, která se snad inspirovala nějakým japonským komiksem, ne? ()

alisa.upir

Chtěla jsem tomu dat jen 4 hvězdičky protože akční filmy moc nesleduju. Ale ono to vlastně bylo dost dobrý, nebyly tam hluchý místa a frčely to od začátku do konce a Brad Pitt a jeho výroky “let This be a lesson in the toxicity of anger” mne velmi bavily 😂 ()

Deyw

Neskutecna pecka..Pitt tady jede jako svine, takovej idiot, kterej proste ke vsemu prijde jak slepej..ovsem nejvetsi prekvapeni jsou dva bratri - cernej a bilej 😀 ty sypou jednu hlasku za druhou a Aron snad v zivotni forme, jak furt dopici nadava a je vzteklej jak hajzl je naprosto top zazitek 😀 akce,hudba,tempo vse v topu...ja musim dat plnej pocet, tohle je za me strasne prekvapeni a ten film mam uz v srdci 😀🥹 ()

Sabrewulf

Na Bullet train jsem se těšil kvůli Pittovi a Taylor-Johnsonovi. A jsem totálně v šoku, jak INFANTILNÍ tenhle film je. Čekal jsem rubačku ve stylu John Wicka, která se ale nebude brát tak vážně jako JW a dostal jsem dětský akčňák, který se nebere vážně tak moc, až je to otravné. Všechny vtipy, rádoby hlášky a dialogy jsou tak strašně moc tlačené na sílu, až na vás skoro křičí "Teď se smějte!!!" Už hned u prvních dialogů (Pitt telefonuje či zabijácká dvojice ve vlaku) jsem se zařezával hluboko do křesla. Studem samozřejmě. Krycí jména jako Beruška (hahaha), Citron (chichichi) a Mandarinka (jémináčku) by byly vtipné tak ve školce tvl. Vůbec jsem z toho filmu necítil, že by byl dělaný srdcem, přišlo mi to, jako by se v současnosti u všech filmů tohoto typu chtěli tvůrci podobat všem těm Gunnům a Waikikiům. Cítím z toho kalkul na kilometr daleko. Kdyby víc zvážnili, 80% vtipů vyhodili a nechali jen ty dobře načasované, které by nás stále ujišťovaly v tom, že se film nebere vážně, bavilo by mě to mnohem víc, takto to až bolestivě nefungovalo. Za celý film jsem se jednou zasmál, zbytek je neuvěřitelně cringe. Nechápu, jak se k hlavním ženským rolím dostala Joey King, nedá se na ní dívat, jak je škaredá a strašně tu přehrávala. 80% je mi záhadou. ()

octopuska

No podívejme se jakou Mašinka Tomáš udělal parádu a bžundu v nabušeném, sofistikovaném, jazykově vybroušeném akčnáku.  Bradík si zařádil s notnou dávkou smůly v kýčovitě vyšperkovaném pendolínu plném ohavných pokémonů, který byl dyzajnově děsivější, než všechny ty hovada, co se tam řezaly, jak psi.  Kdo by řekl, že dýzly budou největší kurvy. Na to měl čuch černej Citron, odhadnout náturu podle mašinek a řádně všechny ve vlaku označil. Mandarince tím lezl slušně na nervy, ale jinak to byli spořádaní bratři, jak se patří. Beruška si celou cestu slušně filozofoval, až ho to málem stálo kejhák. Bacha na hada v hajzlu. Je vidět, že rejža je velkej fanda Tarantina a Ritchieho. Výborná hudba šlape celým filmem a perfektně sedí k vymazleným krvavým scénám. Nejvíc mě ovšem na konci filmu vyděsila Bullocka, která vypadá, že spolkla na svačinu botoxovou kliniku. Určitě je potřeba vidět v kině a řádně si tuhle krvavě opulentní podívanou vychutnat. Závěrečná půlhodina, je fakt skvostná a Miki Shannon v roli Bílé Smrtky si, jak jinak zahrál toho největšího dýzla. S tím jeho xichtíkem nájemnýho vraha to, ani jinak nejde. ()

Script

David Leitch zachutil natočit si Pulp Fiction po stylu Marvelu.. Proč ne? Ale stejně si myslím, že polovina z vás zapomnělo při hodnocení tohoto filmu na ten filmeček, který jsem před chvílí jmenoval. Dost mě iritovalo vesrávání konverzací o Lokomotivě Tomáš. Někoho to pobavilo. Mě moc ne. Za mě to nemělo ve filmu vůbec co dělat. Závěr je moc přeboostěnej CGI efekty a nesmyslností udělat z hlavních protagonistů ve vlaku nesmrtelné. Lehce to kazilo dojem. Všeho chce trochu s mírou. Co pochválím, je zpracování kamery a stylu vypravování. Do jisté míry všechno dobře fungovalo. I herecké výkony. (Já opravdu tentokrát nebudu zvedat hvězdu jen kvůli tomu, že se tam objevilo tři prdele známých herců jako posledně) ()

UhLee

(9/10). Bullet Train patřil k vyhlíženým projektům letošního roku. Nebyl to úplně ten top film, který chci letos vidět, ale rozhodně vypadal jako film, který bude bavit. Jsem hrozně rád, že jsem se po dlouhé době strefil. Po letošních zklamáních v podobě nových Marvel filmů Bullet Train božská mana, která chutná. Prostředí Japonska je už od dob Posledního samuraje atraktivním prostředím, takže v tomto ohledu to měli tvůrci snadné. Přidejte k tomu ještě mistra Hirojuki Sanadu a máte zaděláno na japonského Fruit Ninju. Každá postava je tady parádně představena a má tady kousek svého příběhového oblouku. Osobně jsem největším fanouškem originu Wolfa. Celkově byly výborně zvolená hudba. Kombinace populárních písní s japonštinou mělo rozhodně své kouzlo. Co se týče hereckých hvězd, tak mě asi nejvíce bavil Aaron Taylor - Johnson. Sice mám pro něj slabost, ale i tak mi přišel s tím jeho britským přízvukem úplně geniální. V neposlední řadě jsem si nesmírně užil camea známých tváří a všechny se povedly na jedničku, protože jsem ani jedno z nich nečekal. Nesmím opomenout running joke 🚂. Humoru tady bylo tak akorát. To samé brutálních scén. Nic nebylo tlačeno na sílu a všechno si našlo své místo a čas. Sice jsem docela háklivý na nelogické scény, ale tady jsem to dokázal nějak přehlédnout. Zážitek mi to ani v nejmenším nezkazilo. Fakt jsem si sledování Bullet Trainu užil a bude figurovat na mém žebříčku nejlepších filmů roku. Takových filmů je jako šafránu a je potřeba je ocenit. ()

Motinski

Bullet Train je po dlhšej dobe nenútene zábavný zážitok ktorý nám predstavuje porciu humorných situácii a nezabúda na akčnú efektivitu. Nepôsobí prvoplánovo a dopredu spoileruje zvraty, no šikovne ich skrýva aby sme si ich nevšimli hneď. Keby mi niekto povedal že toto točil Guy Ritchie, asi mu to hneď uverím. Scenár a réžia sú veľmi sebavedomé a ajkeď sa príbeh občas vliekol a pôsobil nevyrovnane tak som sa výborne bavil. Škoda konca, tam si už uleteli trochu viac jak bolo treba. ()

DragonnCZ

Super našlapaná akční jízda Šinkansenem s panem Pittem a dalšími hereckými hvězdami v Japonsku. Filmu nechybí špetka humoru, opepřený spousty dialogy a prohlubování postav se spletitým příběhem. Brutalitka se zabijáky tu taky má své místo. Jen mě trochu trápilo, že se to moc vleklo a konec je na můj vkus trochu výbušnější a určitě by se to dalo zkrátit. Ale jelikož tu šlo o postavy tak 2 hodiny bohatě postačili. Za mě krásných 8/10. Filmu nemám moc co upřít. A do budoucna bych si dal více podobných filmů! ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch