74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

ScarPoul

Neupieram tomu kvality. Ale príbehovo to ide mimo mňa. Je to určené hlavne deckám. So všetkými pesničkami, tančekmi a absurditami. Tu má dospelý vstup zakázaný. Na druhú stranu to nie je vôbec hlúpe alebo prvoplánové: Účel to splní. Len, bohužiaľ, už nemám 10 rokov. ()

MoiJe

Ako pár 10ročných harantov k rozumu vďaka starému jašterovi prišlo... Napodiv milé aj pre mňa, hoc v zásade jednoduché (vrátane vtipov). ()

Padme_Anakin

Leo si mě získal od samého začátku, je to nesmírný sympaťák, který plánuje utéct ze školního akvária na svobodu.. Jedná se o zábavný, milý, vtipný, nápaditý animák pro malé i velké diváky.. Líbil se mi jak příběh, tak hudba, pochvalu zaslouží i hezký český dabing, tedy spokojenost a krásné čtyři hvězdy.. ()

ArsenalEagle

Velké překvapení, u kterého jsem se příjemně bavil a užíval si humor zaměřený i na dospělé publikum. Váhal jsem dokonce nad plným hodnocením, ale nakonec dávám méně a důvodem je muzikálová vložka. Slabá, zbytečná a kdyby nebyla, byl by výsledný film stabilnější. Jinak jde o velmi nenucenou a příjemnou zábavu. Volná adaptace Šarlotiny pavučinky, kterou se příběh lehce inspiruje a sám to několikrát přizná se opravdu povedla a na své si přijdou jak děti, tak i jejich dozor. ()

Blackhand47

Velmi povedený animák, který dolů táhnou jen nemastný závěr a fakt, že jde o muzikál. Premisa jako taková je totiž uchopená skvěle, kdy si ještěra Lea berou žáci páté třídy po výuce domů a on jim dává rady a pomáhá jim s jejich problémy. Animací i humorem mi to připomnělo animák Za plotem, kdy si oba filmy trefně dělají legraci ze světa lidí, v tomhle případě navíc světa školního, dětského a toho měnícího se moderními technologiemi. Jak jsem již zmínil k úvodu komentáře, tak se závěr jako takový za mě příliš nepovedl, jelikož se ještěr víceméně dozví, že neumře, dojde na menší akci a suplující úča dostane vlastní třídu. Muzikálové filmy mi ani nevadí a u animáků jsem na to zvyklý, ale tady to vážně nefungovalo, kdy byl navíc český překlad písní otřesný. Hodnocení: 70 % ()

M.i.k.e

dobrá animace, fajn příběh a Sandlerův hlas hlavnímu ještěřímu hrdinovi dost sedí. Přesto mě ale Leo nějak extra neoslovil. Velký podíl na tom má fakt, že jde z jedné třetiny o muzikál a bohužel ne moc dobrý. Prakticky ani jedna písnička není jakkoliv výrazná a zapamatovatelná a to je u muzikálů (i těch částečných) celkem potíž. Na jedno shlédnutí je Leo nicméně úplně ok a hlavně děti se u něj bez problémů zabaví...60% ()

vydumnica

Za song "When I Was Ten" by som možno aj prihodila tú tretiu hviezdičku, bolo to originálne a pekne sa to rýmovalo :) ale celkovo je Leo dosť slabý animák, až som prekvapená, aké vysoké hodnotenie má, (aktuálne 75%) pre mňa 55%. ()

Aljak

Zaujímavý animák o 74-ročnom jašterovi Leovi, ktorý zistil, že jaštery sa dožívajú len 75 rokov. A tak sa teda snaží na sklonku svojho života pomôcť žiakom v triede nájsť sebavedomie a dostať sa z rôznych úzkostných stavov. Takže tematický celkom originálne a treba uznať, že aj aktuálne. Až na niektoré absurdity (chlapec s dronom) to bolo celkom vydarené a aj po scenáristickej stránke sa mi to pozdávalo. Malo to fajn posolstvo, milý dôvtip, a aj postavy sa mi páčili (teda samozrejme, najmä Leo a Squirtle). Takže 4* ()

Streeper

Už dlouho jsem čekala na nějaký animák, který mě opravdu od srdce pobaví a konečně je tady. Leo je naprosto skvělý, vtipný a originální animovaný příběh, který se Sandlerovi neskutečně povedl. Myslím si, že by měl na čas zůstat u animovaných příběhů, pokud budou stále tak kvalitní jako Leo. Opravdu jsem se několikrát upřímně zasmála. Možná si mohli odpustit ty písně, které nejsou nic moc, ale ve výsledku tam ničemu nevadí. ()

C0r0ner

Čekal jsem průměrný animák o zdrhající ještěrce a místo toho je to hodně o životě, jeho problémech, aspiracemi a problémy s dospíváním s celkem hlubokými myšlenkami a tématy. Na pět hvězdiček to za mě není, ale poctivé čtyři ano. 80% ()

Juto

Pri sledovaní tohto animáku som sa usmieval počas celej doby trvania!!! Deti vo filme a tí, ktorí ho sledujú doma, sa od múdreho jaštera Lea (Sandler) a jeho schopnosti poskytnúť podporu, učia dôležité lekcie o empatii a odpustení sebe samému. 7/10 ()

Martrix

Mnohými diváky je tento podivný animák vychvalován s tím, že je zábavnější než poslední disneyovky. Je to možné, protože poslední dva roky se wokeshitismem nakaženým animákům vyhýbám, takže naposledy jsem od mykimausníka viděl Raya a drak. A pak už ze zvířátkovin jen Kocoura v botách: Poslední přání. Ani jednomu z nich Leo nemůže konkurovat. Ne snad kvůli absenci humoru, nebo kvalitou animace, ale tahle netflixárna postrádá duši. Je fajn, že ještěra mluví dvorní dabér Adama Sandlera. Ovšem želvák v češtině ... za uši mě tahal jinak skvělý dabér Filip Jančík...tentokrát jako mizerný imitátor Václava Klause. Pokud to měl být ze strany režiséra dabingu fór, tak moje uši se nesmály. Ale dejme tomu, důležitý je především děj, dialogy, pointa... . Nic moc závadného tam není. Některé vtipy jsou dobré, jiné slabé, písničky jsou všechny slabé, některé spíš mizerné. Postavy jsou OK. Děj...asi taky, ale přesto na mě celý film působí vybrakovaně, plytce a chudě. Některé momenty byly dokonce trochu perverzní...písnička páťáků o tom jak stárnou...WTF? Vlastně pořádně netuším proč, ale tento animák na mě působil nesympaticky. Robert Smigel se jako scénárista zatím moc nepředvedl a tato už třetí spolupráce se Sandlerem, vlastně skončila podobně jako ty předchozí...tak nějak nedotaženě. ()

BoXBe

Nadmíru vtipná pohádka. Škoda té slabší animace a slabšího závěru. Slabé stránky ale přebil vydařený humor. Děti jsou nadšené. Tatínek se zasmál několikrát dobře a nahlas. ()

Remivsremi

Prvních dvacet minut jsem nedokázal pochopit, na co to vlastně koukám. Zpívající otvírák mě velmi rozčaroval. Potom přišli prapodivné scény zvířat a dětí a já měl chuť film vypnout. To by však byla škoda. Snímek se totiž pomalu ale jistě ustálí a přinese krásný příběh jako stvořený pro animák. Nějaké poučení, vztahy mezi lidmi a zvířaty, hromadu humoru a neskutečné množství nápadů. Film je natřískaný nápady. Někdy se jedná o tak šílenou spršku gagů, choreografie a vizuálních vjemů, že nebudete vědět, na co dříve reagovat. Tenhle animák si jde jasně za svým cílem a u toho vás obdaří přehršlí autorských nápadů. Pokud jste znavení Pixarem, Disney a vlastně celkově mainstreamovým proudem animáku, Leo vám nesmí proklouznout, protože tenhle zážitek si budete pamatovat. Škoda jen těch hudebních vsuvek, bez nich bych se nebál napálit absolutorium. Pro mě překvapení roku. ()

Qitek

Kdyby se tam pořád nezpívalo, bylo by to za silný čtyři. Ale to je subjektivní problém. Velmi milé animované překvápko roku. ()

ondraondra

Obstojný kontent pro děti, ve kterém uvidíte sympatická zvířátka, pěkné myšlenky a podprůměrná muzikálová čísla. Dokonce zde najdete i lehké náznaky toho klasického Sandlerovského fekálního humoru a to cením. ()

Lachtaan

Nečekaně výborné pomrknutí na to, že každý ve svém životě potřebuje svého Lea. Až na ne vždy zrovna sedící zpívané pasáže velká zábava pro celou rodinu, kde si svůj humor, ale i ponaučení najde naprosto každý. Sandler mi ukázal už u prvních dílů Hotelu Transylvánie, že tahle odnož mu jde a budu u toho, když se zase rozhodně raději pro animák, než hraný film. [viděno na Netflixu 13.12.2023] ()