74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

Mykhaluu

Český dabing posouvá tuhle záležitost ještě o stupínek výše. Squirtle je srovnatelný (a dokonalý) a Leo mi v češtině přijde milejší a sametovější. Překvápko. Jak může být poselství (nejen) pro děti být povedená taškařice. A jako bonus, některé vtípky naprostá dokonalost i zvrhlost v jednom... ()

Sebule

Velice milé překvapení plné humoru. Film sází jednu hlášku za druhou a ještě k tomu má skvělý dabing. Tempo je adekvátní a skoro žádná scéna není zbytečná. Moc pěkná animace, jediné mínus za mě je, že uprostřed se to moc nepohnulo ten děj a motalo se to okolo toho samého. Hodnocení: 8/10 ()

JenYu

I přes nutnou americkost a neodmyslitelná klišé mě to bavilo. Ještěr s želvákem mnohonásobně zábavnější než žáci. Písně se opravdu nepovedly. Ovšem animace bez chybičky. Suma sumárum: podařená jednohubka. ()

cernakus

Jediná slabina jsou, jak zde píší jiní, úísně. Jinak tohle je film, jak z Pixarovských zlatých let. Nadčasový, zábavný, nenucený, rodinný, hluboký, dětský i dospělý. Postavy jsou perfektně napsané, nejsou vůbec Hollywoodsky schematické a přirostou vám k srdci. Sandlerův ještěr jede koncert a Burrův želvák mu skvěle přihrává. Oceňuji, že "záporák" došel k prozření už ve dvou třetinách filmu a Sandler prostě válí a snad se konečně láme ta jeho nezasloužená negativní pověst, protože on je opravdu dobrý nejen herec, ale i scénárista a komik. ()

hematop92

Konečně po x letech v tomto období zpatlaných pohádek a trapných animáků pohádka, co stojí za to. Dospělé fóry, mnoho odkazů na tuto zasranou společnost, kterou bych nejraději pozabíjel, podpálil, vykuchal ehm pardon. Nechal sem se zas unést. Hodnotím pohádku. Uklidni se Hematope. Je to fajn pohádka, dal bych 4, ale vzhledem k tomu, že opravdu se jedná po hodně dlouhé době něco dobrého tak dám fullhouse. Sandlera i přes to nemám rád tak jak celou společnost. Zasraná, pojebaná, posratá...... ()

Fin_429

Byť se tedy jedná o spolupráci Sandlera s Netflixem, tento animák vybočuje maximálně tím, že je strašně nezajímavý. Tak jako u Nimony se koukáme na nevykreslené postavy, strašné záporáky a na hrdiny, kteří nemají v sobě nic vyjimečného, nic co by z nich hrdiny naší pohádky udělalo. Neprochází si víceméně ničím a když už, tak strašně namátkovitě. Což je plus mínus promarněná šance, jelikož se o fajn nápad jedná. ()

KolarikKing

Nebýt tam ty písničky, tak je to plnej počet. Je to vtipné a dojemné. Netflix nějak zvládá animáky. A potěšilo mě, že je to od Sandlera. 7/10 ()

uhlerado

Nebolo to tak legendárne ako Nemo ci Rango, ale dávam 4*,za vizual, poucnost, nenasilnost a vtip. Veľa pochopia len staršie deti 8+,ale je to v poriadku ()

swenyx

Okay, mám hodně smíšený pocity. Začátek filmu totální shit, nevěděl jsem co si z toho rychlého úvodu vzít, z random písničky ke dvoum třídním zvířátkům k náhradní učitelce, bylo toho moc a nedalo se vůbec odhadnout na co to kurva koukám. Ale po nějaké době se to uklidnilo a když jsme měli čas poznat více Lea a želváka tak to docela šlo. Bylo to místy vtipný a koukalo se na to dobře. Jen nechápu moc pointu toho sem cpát muzikál, bez těch písniček by to bylo lepší, navíc když ani nejsou chytlavý. ()

Predator77

70 Procent, celkem fajn animák s kvalitním humorem a postavami, jenom co mě tak neoslovilo bylo to že tu každá postava musí zpívat za každou cenu a pro mě to bylo někdy dost bolestné poslouchat a i sledovat a těch zpívajících pasáží je v tomhle animáku snad každých pět minut a tím pádem kdo si nepotrpí na muzikály bude u tohohle snímku trpět jako zvíře ale za mě ve výsledku je to tak jediná vada na kráse jinak se za mě jedná a fajn jednohubku pro celou rodinu ;) ()

Simon.Dobes

Jednoznačne najlepší animák roka. Je to aktuálne, zábavné, ale hlavne to má CITY a EMÓCIE. Adamovi Sandlerovi sa podarilo to, čo sa už roky nedarí Pixaru či Disneymu. ()

bonovox

Leo je príjemným animovaným prekvapením z dielne Netflixu. Je to svižné, zábavné a hlavne poučné pre deti aj dospelákov. Ak by boli o niečo lepšie aj pesničkové pasáže bola by to plná paľba. A postava drona je perfektne napísaná. 80% ()

Aideon

Upřímně po delší době animák, který mi dokázal rozesmát, ale měl v sobě tolik užitečného a naučného pro děti. Na první pohled to mohlo působit, jako kravinka o ještěrovi Leovi a jeho cestě za svobodou, ale opak se stal pravdou. Tento ještěr začne pomáhat dětem ve třídě s jejich problémy. Celý ten proces, kdy jednotlivcům pomáhá je velmi zajímavý, poučný a i vtipný, což málo která pohádka dokáže. Myslím si, že pohádka splnila svůj účel a proto nevidím problém nechat 5* ()