74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

Grázl83

Jeden z nejzábavnějších animáků za poslední dobu, který funguje jak pro děti tak hlavně dospělé. Komediální prvky povedené a po celou dobu filmu. Naopak muzikálová vložka nepovedená a spíše otravná. ()

Tomas_PO

Vynikajúci animák z dielne Netflixu, takmer za plný počet. Príjemné, náučné, pozerateľné ako pre deti tak aj dospelých. Minimum násilia, a pritom slušná dynamika, veľa pekného, usmievavého, no zároveň nie patetického a presládlého. Skvelé Netlix! ()

obedovapauza

“Z vyhřátého terária do bažin Everglades... aneb ještěří krize středního věku.” Ještěr Leo žije společně se svým želvím spolubydlícím v páté třídě základní školy coby “TŘÍDNÍ MAZLÍČEK”. Jeho dny jsou však sečteny, neb se dozvěděl, že ještěři se dožívají “pouhých” 75 let a jemu je 74. Celý svůj dosavadní život strávil za sklem terária. To se však nyní chystá změnit. Když je třídě přidělena nová vyučující, zavede pravidlo, že si každý pátek odnese jeden z žáků mazlíčka domů na víkend. Tak se Leovi naskytne příležitost k útěku. Konečně by mohl být volný a zažít vše, co se mu doposud nepoštěstilo...například navštívit floridský národní park Everglades. Animovaná rodinná komedie, které vdechl život Adam Sandler. A podobně jako u Hotelu Transylvánie i zde je cítit jeho osobitý smysl pro humor. Animace sice nepůsobí tak propracovaně, jako u výše zmíněného snímku, i tak je ale film příjemný na pohled a myslím, že se u něj zabaví velcí i malí diváci...momentálně je k dispozici na platformě Netflix. (by Nikola) ()

Izmo123

Chvílema je to humorný animák u které jsem dostával záchvaty smíchu a chvílema je to trapná a nechutná záležitost která ničila reputaci filmu, když se film snaží být dojemný tak film přidá v tu chvíli nevhodný vtip nebo situaci který dočista zničil veškerý dojem který se stal předtím, ono mě by to zas tak nevadilo kdyby se ten film nezaměřil na vážný téma a to je že pro každého život není dlouhý a jak moc je někdo starý tak to neznamená že je brán za zbytečného, ono aby ten film byl vážný není zas tak nutný když se jedná o animák pro celou rodinou ale sakra když už se chce někdo zaměřit na něco takové tak ať je to konzistentní a ne že si ten film bude skákat vážnou a nechutnou scénou zazebou jak se mu film zlíbí, pokud hledáte animovaný film s podobným námětem mohu jedině doporučit Kocour v botách: Poslední přání, kdybych měl zhodnotit písničky tak některé byli bud fajn a nebo dobrý ale byli chvíle kdy se písničky objevovali random ve chvíli kdy nebyli ani nutný, navíc mi přišlo že jim tam bylo až mooooooc než by mělo být, musím říct že tak rozpačitý pocity jsem u animovaného filmu dlouho nezažil, je škoda že to tak dopadlo, Postavy 6/10 Příběh 6/10 Písničky 6/10 Animace 8/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 6/10 ()

ElleMcDee

Tak tohle pro mě bylo hodně příjemné překvapení. Když mi tenhle animák vyjel v nabídce na Netflixu, říkala jsem si, že ho teda zkusím. A dobře jsem udělala! Pobavila jsem se, bylo to i trochu dojemné. Děti i dospělí si z toho určitě mají co odnést. Doporučuju všem, nejlepší animák, který jsem za hodně dlouhou dobu viděla. 92% ()

Tadas

Po animáku Nimona jsem myslel, že mě letos od Netflixu už nic nepřekvapí.... Leo i přes to, že je to muzikál, se mi velmi líbil! Skvělý dabing, Adam Sandler se do toho dobře vžil :D ()

Polux

6/10 | Na jednu stranu originální premisa (animovaný zvířecí grumpy/boomer tady asi ještě nebyl:-)), sympatická ústřední dvojice "mazlíčků" ve školním teráriu (ještěří senior a příležitostný dětský terapeut je fajn, sarkastický želví glosátor a příležitostný parťák je přímo skvělý), vynikající casting, respektive dabing (Sandler si roli viditelně, totiž slyšitelně, užívá a aby ne, když si ji (spolu)napsal na tělo, Burr je pak možná ještě lepší i díky vděčnější postavě, která si navíc projde nějakým vývojem), slušná porce vizuálních, verbálních a sem tam i psaných vtípků (tetování vede:-)), jednodušší, přesto příjemný, styl animace, pár opravdu povedených scén (oční strečink, lekce o plození dětí) a naštěstí po většinu času svižné tempo. | Na druhou stranu ale předvídatelný příběh (od začátku do konce film jede podle osvědčené šablony všech podobných animáků bez jediného překvapení a to jak v případě charakterizace postav, tak samotného děje, tak konkrétních situací), obvyklá dávka morálních ponaučení (tentokrát značně triviálních) a bohužel také nemálo cituplných muzikálových čísel. Bohužel proto, že všechny přítomné songy do jednoho jsou vzácně nevýrazné až unylé (po hudební i textové stránce) a při každé takové hudební vsuvce jsem se jen modlil, aby už byl útrpnému zpívání a případnému tancování zase konec. | PeZet ()

soukyd33

Hlášky a dialogy TOP. 😂 Extrémně pozitivní, energetický a sympatický ještěr, a jedna divná želva. 😀 Budou se dít věci. Ten dron je super nápad. Bylo to opět něco nového. Poznámka: Ten zpěv je asi blbý za nějakým účelem. 🤔 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Bogrant

Až na tie spievané pasáže, ktoré boleli, ide o pomerne vydarenú animovanú srandu pre rôzne vekové kategórie (hoci neskrýva zameranie na mladšie publikum) s neokázalým hlavným hrdinom, kde sa správne miesi humor, veselá nálada i prekvapivé emócie. Napriek všetkému to ale väčšiu stopu nezanechá a až na pár trefných hechtov to nevybočí z priemeru, i keď pre tentokrát z toho lepšieho. ()

Tongo

Velmi velmi překvapený jsem byl když jsem tenhle film viděl . Film má krásný příběh super postavy i humor je fajn a moc se mi to prostě celkově líbilo ale já moc nemusím muzikály za to je ta jedna hvězda u mě dolů ale jinak nemám absolutně co vytknout proto dávám 4 hvězdy ()

Truevole

Velmi příjemné překvapení. Žádné transgenderlgbtq poučky, jak je momentálně v dětských filmech z USA zvykem. Neobyčejný příběh, příjemné postavy a především humor od začátku dokonce. Ideální film na odlehčení pro celou rodinu. ()

David.Smrcek

Zábavný a milý animák, který si ze sebe dokonce umí chvílemi udělat srandu. Jediné, co mě neoslovilo, byla ta hudba, která snad musela být tak tragická úmyslně ... ()