74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

Cervenak

Najzábavnejší animák tohto roka, s dcérou sme sa skvele bavili. V skutočnosti to nie je o nejakom jašterovi, čo sa chce dostať na slobodu, ale o školákoch, ktorí si prechádzajú všelijakými mindrákmi. Normálne terapeutický film, niečo tak dobre vymyslené nemal Disney niekoľko rokov. Tón perfektne vyvážený medzi sandlerovským bizárom a dojákom. Omnoho inteligentnejšie, ako sa to tvári z trailerov, a fakt pre celú rodinu. ()

Malarkey

Sandlerovi evidentně aktuálně kreslený svět svědčí. Zasmál jsem se tady víckrát, než v jeho posledních deseti filmech. Příjemné, vtipné, místy i docela originální. Navíc animovaný příběh, který pobaví nejenom dospělé, ale především i děti. Takže, co víc si k večeru s Vašimi dětmi přát? Jo a dabing je fantastickej! ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Na Netflix veľké prekvapenie a jeden z najlepších počinov, spolupráca s Adamom Sandlerom vyšla. Vďaka tomu tu je jeden z najlepších animákov roka 2023, aj keď bez nominácie na Oscara?! Výborne spracovaná bžunda s jaštericou. /80%/ ()

EvilPhoEniX

Leo se mi teda nejevil jako zásadní animák, ale nutno uznat, že jde snad o nejlepší animák letošního roku. Pixar/Disney začíná být už únavný a jejich pohádky poslední dobou za moc nestojí, kdežto Netflix docela slušně válí. Už Rodina na Baterky bylo slušné překvápko a tohle není vyjímka. Adam Sandler se nezapře. Příběh o leguánovi a želvě, kteří jsou v terariu ve školní třídě a postupně se začnou seznamovat se všemi dětmi, kteří dostanou za úkol si Lea vzít na jeden den domů. Jakmile zjistí, že umí mluvit, začne dětem pomáhat s jejími problémy, což je fakt jednak originální, ale taky velmi poučné a hezké. Je to z části také muzikál, ale písničky zde hezky pasují, každé dítě má zajímavý problém, který třeba vyřešit, Leo je mega sympaťák, kterému divák fandí a želva je zase velmi vtipná. Párkrát jsem se slušně nasmál ( Nejlepší byl Dron, co ten tam předváděl mě trhalo na kusy), má to i příjemný spád a jde o slušnou zábavu pro celou rodinu.Yes tohle se povedlo. 8/10. ()

3DD!3

Co se písniček týče, tak je to slabší, ale jinak výborná sandlarovská taškařice s pěkným poselstvím. LEO je starý unavený leguán žijící poklidným životem školního mazlíčka a shodou okolností se stává mentorem všech dětí po nečekané změně třídní učitelky. Děcka jsou sympatické, žádní pitomci jen prostě dečka s normálními problémy, které potřebují mít někoho o koho se můžou opřít. ()

Spiker01

Ze začátku jsem si říkal, co jsem si to pustil, ovšem k mému překvapení je Leo animák s přesahem nejen pro děti, ale i dospělí si v něm to své najdou. Adam Sandler má skvěle napsanou postavu a svým přistárlým dabingem dokázal Leovi vdechnout velkou část svých sympatií. Velmi milé překvapení, které jsem si užil mnohem více než jsem mohl čekat a to jsem slyšel už předtím dobré ohlasy. V době kdy mě animáky úplně pouštějí je to o to cennější skalp. ()

Jeoffrey

Po hudební stránce mě tento muzikál sice příliš neoslovil, ale to je asi jediná podstatná výtka, kterou k filmu mám. Protože příběh se mi líbil, zvolená témata mě zaujala, jejich zpracování jsem si užil, a i když jde v podstatě o to, že tu jeden boomerský ještěr kvalitně plní práci školního psychologa a hlavní myšlenka filmu by se dala shrnout do jedné věty („Když máš nějaký problém, tak je nejlepší se s ním někomu svěřit.“), je to celé tak nějak hezky zaobalené, sympaticky lidské a většinou i vtipné - takže jako rodinná komedie pro mě film fungoval. I ta animace byla ucházející. Zkrátka i pro mě byl Leo docela milé překvapení. 7,5/10 ()

Nevka

Upřímně řeknu, že konec byl spíše průměrný, ale to nic nezmění na tom, jak moc mě Leo překvapil. Pokud nebudu počítat Spider-Verse, musím souhlasit s některými názory, že tohle je pro mě dost možná i animák roku. Skvěle napsané, dojemné, zábavné a moc hezky naanimované dobrodružství pro celou rodinu. Takže vůbec nemám problém tomu těch pár nedostatků odpustit. ()

Rex Mundi

Prvú tretinu som sa smiala, poslednú dojímala, a medzitým oboje na preskáčku. Po štyridsiatke má už človek inštinkt celkom slušne vycibrený, a tak ma prvý pohľad na plagát okamžite prilákal k traileru, a po ňom som už slintala na film. Svižná, vtipná, poučná rozprávka s výbornými hláškami, a špeciálne body získavajú krpatí planktóni, to bola vychytávka jak oči! (kapem) ()

LiVentura

Fantasticky jednoduchý animák pro děti o dětech a jejich problémech, skvost a poklona autorům. Můj sestilety syn se tlemil od zacatku do konce.. ()

Arsenal83

Pekné, farebné, Sandler iba hlasovo takže super a hlavne ostal jeho štýl. Problémom sú spevavé scény, tie by som kľudne vystrihol, ale inak ak chcete vidieť príbeh starej jašterice a nemáte chuť zrovna sa pozerať na svoju učiteľku slovenčiny, tak je to vhodný kúsok. A na netflix dokonca prekvapujúco aj bez genderových štúdií. ()

Chrustyn

Animovaný, komediální muzikál z dílny Adama Sandlera o mluvící ješterce? Ano a nejen, že se jedná o to nejlepší co nám Sandler za posledních x let nabídnul, on to je celkově jeden z nejzábavnějších animáků nejen roku 2023. Svižný, nápaditý animák, který dobře vypadá, má životní moudra i ponaučení a je vtipný. Ke konci trochu padá řetěz a nastupuje povinný sentiment, ale jako celek naprostá paráda, drtící vše od Disneyho i Pixaru za poslední léta. ()

marhoul

Zábava pro celou rodinu. Už dávno jsme se u nového animáku tolikrát nezasmáli. Děti i dospělí. Chválím český dabing. K Leovi se budeme rádi vracet. Inteligentní, milé, originální. Objektivně na čtyři housenky, ale protože mi sedlo, jdu do plných. ()

Stanislaus

Adam Sandler, který se podílel na scénáři, střihl si hlavní roli gerontovsky bodrého ještěráka a ještě (určitě) přispěl při obsazení svých dvou dcer, se za tento mile natočený animák rozhodně nemusí vůbec stydět. Po značně potrhlých "transylvánských hotelech" jde v případě filmu Leo o (o)svěž(ujíc)í změnu, která zaujme jak animací, tak i příběhem, který osloví malé, ale i dospělé publikum. Leo - "terapeutický poradce při dětských problémech" - se domnívá, že se jeho život chýlí ke konci, a i když by chtěl uniknout na svobodu, rozhodne se radši své letité zkušenosti zúročit a předat dál. Přestože se ve filmu řeší méně či více vážné problémy ze života dětí, ale i dospělých, film při nenásilně milém poučování nezapomíná diváka bavit a obsahuje mnoho humorných scén, o které se postarali především Leo a jeho neméně vtipný želví kámoš z terária. Pozitivně laděné překvapení z netflixovské produkce! ()

BMW12

Velmi milý animák pro děti. Postava ještěra Lea je super a příběh je dobře vymyšlen, líbilo se mi, jak si Lea braly děti domů a on jim dával rady a pomáhal jim tak v životě. Ve filmu je však celkem dost písní a je to trochu muzikálové, a to se mi úplně nelíbilo, spíše to cílí na menší děti než na dospělejší diváky. Ale je to fajn animák s hezkým příběhem, ze kterého si děti odnesou jen pozitivní věci. ()

anais

První půlka se znuděnou želvou a ještěrem Leem v akvárku je skvělá. V momentu, kdy film opustí princip "jeden víkend - jiné dítě", tempo a zábavnost trochu vymizí. A nebavili mě písničky, které děj nikam neposouvaly. Mám pocit, že do současných animáků už prostě moc nepatří, zvlášť když se film tváří jako soudobá, lehce nekorektní komedie, která čerpá spíš ze sandlerovsky uhozené komiky než klasického Holywoodu. Ale i přes těch pár nedostatků je to od Netflixu skvělý vánoční dárek pro děti ()

TheEvilTwin

Konečně animák, který si jde výrazně svou cestou a úplně se vymyká jakémukoli Disney/Pixar mainstreamu. Sandler je skvělý, je to sakra zábavné, místy parodicky dospělé, pro děti poučné a s pointou a nasmál jsem se fakt skvěle. Originalita z Lea přímo tryská, ať už ze samotného nápadu, hlavních "postav" nebo celého vzezření filmu, který kombinuje fajn podívanou pro dospělé s mnoha odkazy i příjemnou věc pro děti, která jim i něco předá. Velká paráda a možná největší překvápko, co jsem mezi animáky kdy viděl. ()