74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

oveckaoa

Leo je 74letý ještěr co zjistí že se dožívá 75 let a chce ještě něco zažít než zemře. První chce utéct do divočiny pak si to rozmyslí a radí dětem s problémy pak radí i suplující učitelce a ta se ho chce zbavit. Na můj vkus je tam strašně moc písní a minimálně 100 krát tam zazní slovo úžasný ani vtipy se moc nepodařily navíc ty prvňáci vypadají jak mentálně postižení a Netflix si  tam opět narval ty feministické hovna nějak nechápu ani smysl toho, když kluk zpívá o menopauze . 2 hvězdy za toho poníka jedna navíc za film. 60 procent P.s. proč ta želva mluvila jak buzna? ()

Trustme

Leo si bere ty nejlepší disneyovské atributy a trademarky v dobách, kdy právě Disney/Pixar zapomněl na čem vybudoval svojí slávu a divácké okouzlení. Leo je skvělý normální moderní animák pro normální diváky a nebojí se být normální. ()

Master19

Příjemné překvapení. Pohodový animák, který plyne pomaloučku, tak rychle, jak Leo kráčí. Akorát ty písničky tam byly nějak na sílu a moc mi tam neseděly, proto ta hvězdička dolu. ()

ondraondra

Obstojný kontent pro děti, ve kterém uvidíte sympatická zvířátka, pěkné myšlenky a podprůměrná muzikálová čísla. Dokonce zde najdete i lehké náznaky toho klasického Sandlerovského fekálního humoru a to cením. ()

Koda

K tomuto filmu jsem přišel fakt jen náhodou, protože jsem strašnej nerd a potřeboval jsem si pustit v letadle do Arábie nějaký film, aby mě cesta rychle utekla. Narazil jsem kupodivu na tenhle film a dal jsem mu šanci. Já jsem byl z toho normálně vyšťaven a v letadle jsem u toho zíral s rozevřenými oči. Poměrně dlouhý, ale neuvěřitelně citový film, který se více staví i pro staršího diváka, který není nikdy starý na to si splnit sen a pomoc tomu druhému říct, jak to v životě chodí a co na sobě zlepšit. Úžasný muzikál plný písniček a hlavně úžasných ''babiččiných" rad, které Leo předává je prostě neuvěřitelné. Film se dost snažil o moderní dění v životě a trendy jak covid, Insta nebo Facebook a další podobné věci. Zakládá si i stavení profesorů, jak se mají ke svým žákům chovat. Úžasně si pohrál Leo i s rokem 2023 kdy Leovi bylo přesně 74 let což odpovídá věku, které si spočítal na svých rukou. Je tam celkem pár fóru, které pochytí zřejmě jen dospělák, když se snažil Leo dostát do krunýře ke Squirtlovi, nějaké to tetování a dabing Squirtla fakt stojí za to. Opravdu strašně příjemný, moderní, svižný, citově založený a přitom celkem roztomilý animák, který fakt dokázal vykouzlit úsměv. V zásadě dokázal říct, že věk sice dokáže potrápit, ale tenhle film tak jemně dokázal pomoci říct tak, jak by to mělo chodit. Tady prostě není co řešit. ()

iXtr3m3

Vynikajúci animák z dielne Netflixu, čo sa až veriť nechce. Zábava aj pre malých aj pre veľkých, pozerali sme s dcérkou a páčilo sa to od prvej minúty obom. Odporúčam, ďaleko lepšie ako posledná kinoprodukcia od Disney prípadne noname spoločností s výnimkou Pixaru, ktoré je stále samozrejme dokonalý. ()

blues

Kdyby to nebyl muzikál, dal bych bez váhání 5*. Zpívání je tam úplně zbytečnou vsuvkou. Už od dob Ranga čekám na animák, který bude zároveň vtipný i pro dospělé. Tohle je pro mě minimálně animák roku, a to jsem od toho vůbec nic nečekal. Přitom to bavilo i šestiletou dceru. ()

filipvrbik

Skvělý animák, docela se divím, že nejde do kin.. Je to zábavné, zajímavé a poučné - už dlouho jsem se u animáku tak nenasmál, zároveň to má vynikající animaci a nemluvě o předškolácích. Leo je ještěr, který se postupně skamarádí s celou třídou dětí a nakonec i neoblíbenou učitelkou, paní Malkin. Konec je sice očakávatelný, ale jinak je to velmi svěží animovaná komedie pro celou rodinu, hodně čerpajícíi ze současných trendů (například chytré telefony, dron a tak). A dokonce jsem přežil i to, že je to muzikál, částečně. Velmi milé překvapení při konci roku...90% ()

bobstock

Sandler s Burrem jakožto terární zvířátka ironicky řešící dennodenní problémy dětí ve škole, proč ne. Ale hvězda dolů za ty muzikálový čísla..sorry Leo já nerad zpívánky. 65% ()

nonick1

Trochu paradox: animovaný muzikál, jehož hudební složka je zároveň jeho nejslabší stránkou. Ostatní šlape, jak má a u filmu se pobaví jak děti, tak dospělí. Bylo by to i na pět hvězd, ale kvůli zbytečně jalovým písním musím chtě nechtě jednu hvězdu ubrat. ()

Mackoun

Adam Sandler, já to tušil. Ale nejlepší animák roku? Možná jen díky tomu, že jich zas tolik nebylo. Každopádně nikterak senzační animák, za mě lepší průměr. BTW - proč se v pohádkách musí neustále zpívat? Štvalo mě to už jako dítě a štve mě to dodnes… někdo už by s tím měl po všech těch letech trápení něco udělat! ()

Olík

Happy Madison animák, který na jednu stranu sází na osvědčené postupy (kvalitní animace, vtipné hlášky, morální poučení aj.) na druhou se točí v kruhu jako pes honící svůj vlastní ocas. Taky mi moc hlava nebere, proč příběh prokládat písničkami, když jim nevěnuji téměř žádnou péči a jejich životnost končí s jejím posledním tónem. Ale jinak to tam je, takový ten kreslený celorodinný standard, který se ve většině podobných případů dostaví a když ne, tak to je teprve to pravé ouvej. ()

BOURQUE

Nekomplikovaný animák, ktorý jednoducho funguje, a nielen vďaka jednoduchým scénam, ktoré dokážu pobaviť. Muzikálové prvky však nie vždy sedeli pre danú scénu. Jašterica Leo vás hneď dostane. Po dlhšom dobe nielen Netflix, ale aj Adam Sandler potvrdzujú, že keď chcú, tak dokážu na stôl položiť kompaktnejšie a homogénnejšie dielo. P.S.: Nikdy som nevlastnil drón, ale teraz už viem, že aký chcem kúpiť (vlastniť). Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

pepa3rd

Podle nadšených hodnocení jsem to asi čekal mnohem lepší. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak mi nepřišlo, že bych se díval na výjimečný film. Moc tomu nepomohl ani dabing, kdy, české texty písniček neobsahovaly snad ani jeden rým. 60 % ()

Torgal

Nenápadná animovaná trefa do čierneho. Netflix si so Sandlerom pre seba ukuchtil najvyváženejší a univerzálne najzábavnejší rodinný film za dlhý čas. Niečo si tu pre seba nájde snáď každá veková kategória. Pre decká sú tu milé zvieratká, dospelých zas pobavia ich sarkastické dialógy. Dokonca je tu aj presah v tom, že titulný jašter pomáha deťom s ich problémami ako sú šikana, vyčlenenosť s kolektívu, snaha sa páčiť, čo je vyslovene super a niečo takéto vo filmoch pre deti dlhodobo chýba. Čo mi ale moc nesadlo boli spievané pasáže. Bolo ich veľa a nikdy neboli podporené poriadnou melódiou, bolo to len také spevavé recitovanie. Taktiež v druhej polovici keď sa film láme z terapeutického do akčného módu to už bola len taká animovaná rutina - i keď so sympatickými postavami. 7+/10 ()

NorseSword24

Občasne pekne myšlienky medzi tou podpriemernou animáciou a ešte horšími muzikálovými číslami. Druha polovica ma už vôbec nebavila, tak aspoň decka si to užijú. ()