Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Western
  • Komédia
  • Krimi

Recenzie (1 957)

plagát

Vreskot 6 (2023) 

Presne podľa nastavených pravidiel viac všetkého, hlavne krvi a umierania dôležitých postáv. Celé je to pomerne zábavné, ale dialógy sú čoraz retardovanejšie a finále s bizarne prehrávajúcimi zloduchmi a ich šialene domotanou motiváciou už je čisté "cringe".

plagát

Creed III (2023) 

Herecky výborné a celkovo v pohode, ale bez Rockyho to nie je celkom ono a chýba tomu lepší celkový ťah, najmä záverečný fajt som čakal dramatickejší.

plagát

Fortunova hra (2023) 

Nečakane mdlé a miestami dokonca "cringe" (vždy, keď sa Aubrey snaží tváriť sexy). Už dlho som nemal z nejakého filmu pocit, že to vlastne nikoho na pľaci nebavilo. Čo je pri Guyovi obzvlášť bolestné.

plagát

Veľryba (2022) 

Jeden z najoscarovejších oscarových výkonov, aké som kedy videl, v komornej divadelnej konverzačke, úspešne prevedenej do filmovej podoby.

plagát

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023) 

Tak sa to predsa len podarilo! Paul Rudd konečne vyzerá staro. A znudene. Jakživ ste ho takého znudeného nevideli. Ale niet sa čo čudovať, celý čas sa musel spolu s ďalšími inak sympatickými (Michelle!) a snaživými hercami dívať na zelené plátno alebo ledkové steny a predstierať, že sa na nich niečo deje. Nedialo sa však ani hovno, a ani snaženie trikových tvorcov na tom nič nezmenilo. Dokonale prázdny, zbytočný film, v ktorom nie je NIČ zábavné alebo aspoň trochu zaujímavé. Len hromada bizarných digitálnych chujovín, nefungujúcich vtipov v kombinácii s nechcene smiešnymi absurditami (ultimátny zlý bojovník vyzerá ako Humpty Dumpty z prvého Kocúra v čižmách, renderovaný na SOS mobile vašej starej mamy) a k tomu je tam otravne afektovaný zloduch a Michael Douglas prirovná mravcov k socializmu. Asi preto, že majú hivemind, sú k sebe bezohľadní a často sa žerú navzájom.

plagát

Mayday (2023) 

Ach, mňam-mňam! Toto som potreboval ako sviňa škrabkanie. Rozkošný staromódny priamočiary testosterónový polobéčkový a znesiteľne blbý akčný náklad - ani som nevedel, že je ešte niekto schopný čosi takéto vyprodukovať. Bál som sa, že to bude len ďalšia "lietadlovka", ale je to hlavne džungľovka, krásne to odsýpa, Butler si ide svoje (a bohato to stačí), sympaťák Colter mu zdatne sekunduje, má to ňuňu scénu s puckou, šťavnatú finálnu prestrelku (ako sa volá tá priebojná veľkokalibrová ostreľovačka, čo prederaví džíp i zopár Filipíncov za ním ako papier?) a vôbec žiadne hady. No neber to! Spokojných 7/10, len tak hvizdne.

plagát

Samaritán (2022) 

Celkom príjemná jednohubka. Mileniálski trtkovia vám budú tvrdiť, že je to nuda na skapanie, pretože tam každých 7 minút nevypuknú digitálne veľkochujoviny, nie sú tam vrieskajúce kozy, otravne pizdujúce zelené právničky a podobné radosti. Ja som dostal solídne vystavanú superhrdinskú variáciu na Rockyho so spoľahlivým Slyom. Väčšia akcia vypukne až v poslednej polhodine, ale ten "hammer time" je celkom výživný (samozrejme, pomohlo by šťavnatejšie gore, ale film je v podstate PG-13). Prekvapujúci zvrat je jasný už od začiatku, ale napriek tomu má "odhalenie" gule. 7/10, nech nežeriem.

plagát

Rakeťák (2022) 

Najhorší Pixar jednoznačne a som rád, že som na tom nebol v kine, by som zahynul už v tretine.

plagát

Životní trefa (2022) 

Šablóna a väčšinu času len zbierka klišé (vrátane tréningovej montáže, ktorá dokonca doslova poukáže na Rockyho)... ale možno aj preto to tak dobre funguje. Sandler výborný.

plagát

Jurský svet: Nadvláda (2022) 

Ále, celkom v pohode to je.   Iste, je to zlátanina a celkovo somarina (ale oproti filmom ako napr. Godzilla vs. Kong je toto sci-fi ako od Asimova) a asi tretinu filmu to na mňa príliš nefungovalo. Od parádnej naháňačky na Malte je to však normálna jurská zábava a od spojenia starej a novšej partie dokonca super jazda s hláškami, nápadmi a dobre zrežírovanou akciou. Finálny boj megapríšer dokonca skvelý. Čo ma prekvapilo najviac, najsympatickejšou postavou filmu je tá čierna lesbická pilotka, ktorú tam pôvodne nasadili len na doplnenie woke kvót. Ale nevadí, pretože je to zábavná hansolovská postava, pretože to hrá s chuťou a áno, pretože je to krásna baba.