Tai, Matt, Sora, Izzy, Mimi a T.K. byli na letním táboře, když náhle začalo sněžit... a otevřela se brána do digitálního světa! Společně potkávají několik přátelských příšerek - Digimonů - se kterými se pak vydávají najít cestu zpátky domů. Podaří se jim však překonat všechny překážky, které na ně čekají a porazit zlého Devimona? (oficiálny text distribútora)

snebka

Jednu dobu jsem je měl radši než Pokémony, ale postupem času už mi to tak super nepřišlo a těm dalším řadám, těm už jsem vůbec nerozuměl xD (Edit 10/12 2018) 60/100 ()

Kozy9

Hodnotiť tento seriál až tak nízko je z môjho uhla pohľadu nekorektné. Je to kvalitná anime rozprávka s hŕstkou dobrých nápadov (nesúhlasím s tvrdeniami, že je to kópia pokémonov, pretože DIGIMON funguje na úplne iných princípoch a podstatné aspekty seriálu sa podstatne líšia od pokémonoidných snímkov). Ako dieťa som tento seriál obľuboval oveľa viac ako akúkoľvek inú rozprávku, možno za to mohli zaujímavé súboje, temnejší príbeh alebo to možno bolo iba tým, že stvorenia vyzerali oveľa drsnejšie ako v iných rozprávkach, tak či onak z pohľadu dieťaťa som nemal čo vytknúť. Po opätovnom zhliadnutí v dospelosti sa však pár chýb našlo: hluché miesta, niekedy menej záživnejší príbeh a čo mi kazí dojem najviac je rozpoltenosť seriálu. Na jednej strane sú tu totálne infantilné scény pre malé deti a niektoré príšerky sa podobajú skôr na teletubies, na druhej strane sa tu objavujú nepriatelia v tvare démonov a mierne obnažených sukúb, čo pre mladšie publikum nie je vhodné. Preto sa môže stať, že 12 ročné dieťa nájde časti, ktoré sú pre neho detinské a zas naopak 6 ročné dieťa môže nájsť scény, ktoré sú pre neho nevhodné. Zhrnutím: Digimoni nie sú vrchol kvalitného anime, no určite mierne vyčnievajú medzi priemerom, pre detské publikum sú zaujímavý, no dospelých majú často problém osloviť. 60% ()

HarveyDent

LOL ROFL a já nevím ještě jak mám zvýraznit smích, tohle je prachsprostá kopie pokešů, jen s trochu změněnými pravidly a kdybyste měli srovnávat, tak je to i horší :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D...........no prostě pro děti prosim vás co chcete ()

Mire odpad!

Ehm... potrebuje toto komentár?? Animovaný seriál ktorý od originálu prebral ešte aj tri posledné písmená????!!!!!!! FUJ!! ()

greymon

Abych pravdu řek tak jako malý jsem se na tyto pohádky jako například pokémon díval velmi rád. A musím přiznat, že se podívám občas i teď. Když mi bolo 5-6 let myslel jsem si, že je to nejlepší seriál na světě. O pár let později na ČSFD jsem bohužel zjistil, že je to jeden z nejhorších seriálů. Později jsem si řekl, že se to dalo čekat. Ale na druhou stranu je to pohádka pro děti a ne pro nás starší. My to hodnotíme takto a děti jinak. K seriálu Digimon mohu říct, že to není úplně nejhorší. Viděl jsem i jiné seriály, které nebyli pro děti a přesto byli horší než digimoni. Na seriálu Digimon obdivuji především snahu, postavy a jména. Jinak pro děti povedená pohádka proto dávám 3 hvězdičky. ()

HaiWithLove

Digimon si postavil kariéru na tom, že Pokémon prostě letěl (nebo si snad nejmenovaná česká soukromá televize usmyslela, že když letí pokémon, digimon na tom nebude hůř?) . Pamatuji si, jak jsem jako malá koukala na pokémona a hned potom byl v programu digimon a já, i když mi mohly být tak 4 roky, jsem při prvních tónech znělky nemilosrdně od televize utekla. Neměla jsem ho ráda, nemám ho ráda, nebudu ho mít ráda. SBOHEM, DIGIMONE! Jdu si pustit Pokémona (a jdu se rozplývat nad roztomilostí Pikaču) :) ()

Paja.93

Digimon, digitální monstrum, digitálního světa šampion! Nebo tak nějak... No, to už jsem byla větší a zas tolik mě to nezaujalo jako Pokémoni, protože Pokémonská mánie zasáhla i mě. ()

anyonecek

Dám jednu hvězdičku a to jen proto, že jako malej jsem se na tom sem tam díval, ale takový hodně slabší odvar pokemona. Tohle už bylo prostě moc. ()

Gadamf

Keď som si po toľkých rokoch opäť pozrel prvú sériu Digimona, ale tentokrát už v pôvodnej, japonskej verzii, usúdil som, že síce aj táto prerobená sa dá pozerať, ale japonská verzia je jednoznačne lepšia. ()

MartyMcFly89

Je lepší, než Pokemon, zajímavější prostředí jungle, prolínání reality Digimon džunglového světa do moderního města, nějaké temné entity v pozadí, hlas Soukupa a postava Mimi (měl jsem jí rád). 15%, je to podobná blbost jak Pokemoni, ale s pár kvalitami navíc. ()

viruscrack

Velmi zajímavý nápad a myslím, že i dobře zrealizovaný. Jen mě mrzí, že to přišlo ihned po odvysílání Pokémonů, takže si myslím, že někdo se chtěl nemožně pokusit vytvořit lepší seriál, což se mu ale zase tak moc nepovedlo. ()

kobras5

Ach, kde je to naše mládí... tehdá ještě člověk brzo ráno vstával, aby tam viděl ty superúžasné japonské animované ptákoviny, jako jsou Pokémon, Digimon, Beyblade... ale o tom to je, pokud to děti baví, nemělo by se jim to brát. Přeci jen je to pro děti a ne pro dospělé. Já mám teda Pokémony raději, ale i tak digimoni a kor první série není zase tak špatná, aby si vysloužila odpad. Kdyby byl lépe vymyšlený konec, určitě bych sáhl i po vyšším hodnocení, ale místy zbytečně prodlužované, což v tomto případě hodně škodí. 50% (viděno v dětství v TV, připomenuto na VHS česky). ()

Drozdo57

Iste, odpad. Ste na úrovni a máte vkus. A teraz šup, šup pozerať ďalší seriál, kde banda ľudí sedí v kaviarni a bavia sa o vzťahoch. Imdb hodnotenie 7.3, ale tu štyridsiatnici ukazujú, ako vyzerá naozajstná kritika seriálu pre deti! Digimon nebol iba kópiou Pokémonov. Mnoho anime sa na seba podobá. Milujete Naruta a neodsudzujete ho len preto, lebo je to silne inšpirované Dragon Ballom. Na rozdiel od Pokémonov mali ale Digimoni aj nejaký príbeh a zaujímavé postavy. Seriál mal nejaký začiatok aj koniec. Súboje boli zaujímavé. A hlavne: Je to pre deti. Je to pre deti. Je to pre deti. Je to pre deti!!! ()