Vesmírna pechota

• Slovensko Hviezdna pechota (viac)

Po ukončení školy sa Johnny Rico dobrovoľne prihlási k špeciálnej pechote, aby vykonával svoju federálnu službu. Johnny ani zďaleka nie je vlastenec. K pechote sa pridal len preto, aby získal srdce svojej priateľky Carmen, ktorá sa prihlásila k letcom. Chce sa totiž stať pilotkou hviezdnej lode. Keď sa počas jeho hliadky stane tragická nehoda na tréningu, Johnny si uvedomí, že sa k pechote prihlásil z nesprávnych dôvodov. No keď sa chystá odísť, Zem napadnú chrobáky. (Disney+)

Krasus

Naprostá bomba! Tenhle film snad ani nemá chybu co se týče stylizace, příběhu, akčních scén, herců a myšlenky vůbec. Paul Verhoeven si tu bere na paškál snad všechny známé globalizační faktory dělá si z nich takovou prdel, že se nedivim, že to ani diváci nepobrali .Nejlépe vykreslená je zcela jistě militaristická propaganda, fašistická společnost, kapitalisticé uspořádání světa a celý ten americký brainwashiing. Casper Van Dien jistě hraje svůj vrchol a Denise Richards tu také není jen na okrasu, i když se na ni ehm... hezky kouká. "Do you want to know more?" ()

Pecival

Nádnerně nablblá oddychovka, která se nebere ani trochu vážně. Viděl sem to x krát a ještě určitě x krát budu a nikdy sem se u toho nenudil. Film kde hraje Casper PROSTĚ nemůže být špatný :) ()

jefff

Hvězdná pěchota je již kultem v žánru sci-fi. Přesně takto by měla vypadat pravá béčková sci-fi podívaná. Herci druhé třídy, jednoduchý akční děj a hnusný monstra:-) Nemůžu jinak než za plný počet. ()

iantomasik

Latentní satira na fašistická zřízení (včetně toho amerického:), která je navíc zábavná i z čistě konzumního hlediska. Nedokážu si představit poťouchlejší způsob, jak zfilmovat Heinleinovu předlohu, tohle je ohromné plivnutí do ksichtu, kterému tleskám. ()

spikey1

Jsou tři typy diváků, jedni říkají že Troopers jsou blbý snad jako lidstvo samo. Druzí si to akční béčko užívají jako ohromnou jízdu a nutí na to dívat své přítelkyně. Třetí typ diváků do kterých se řadím já považují Verhoevenovo dílo jako jednu z nejlepších ironizujících filmů na Americkou společnost, čímž se mimochodem vyznačoval i v RoboCopovi. Troopers patří mezi kult devadesátých let, k pochopení tohohle dílka je potřeba nadhled a specifický druh smyslu pro humor. Každému filmovému fanouškovi, který ocení víc než Artovou scénu naprosto doporučuji. ()

Beer Ceps

- 27.04.12 - Žádný jiný film, který jsem doposud viděl, nedokázal tak skvěle vystihnout stupiditu militarního prostředí a degradaci veškeré mladé generace, která je masírována diktaturou národa o falešných prioritách. Narážky ve filmu jsou tak viditelné, že by je viděl i slepý, od vlajky počínaje až po gestapácké kabáty. Nacismus, fašismus, komunismus a Amerika jsou zde zesměšňovány v plném proudu. Hvězdná pěchota si v žádném případě nehraje na vážný film nebo umělecké dílo, právě naopak působí jako satira, nadsázka nebo jako odstrašující příklad. Ostatní pokračování jsou jen frašky které se schovávají za dobrým jménem. Bravo Paule, jsi mistrem kombinace humoru a násilí a já ti tleskám. ()

Darth_AK

Hvězdná pěchota je takovou splácaninou všeho možného. Od akčního, přes místy humorný, satirický až po válečný film. Je to opravdu nechutná blbost a hledat důvod proč jsem narval tomuto filmu 4* se hledá hodně těžko, ale má to svoje důvody. Celý film je protkán menšími či většími hláškami, většinou černohumornými. Ty se dost často vážou na "opakovanou" akci, která však hned tak neomrzí a nabízí docela realistický pohled, hlavně v kontrastu s "pozemskou" propagandou. Herce je asi zbytečné moc vytahovat, protože většina z nich hrát neumí a jsou tam jen proto, jak vypadají (Van Dien se teda ještě docela snaží, ale taková Denise Richards křížená se svým divným dabingem je suverénně nejhorší na plátně-ale jako vždy ji zachraňuje její postava=tím myslím její tělo). Koho bych vyzvedl za herecký výkon je tak maximálně poručík Razsczak, jehož výraz tváře a přístup k boji se mi opravdu líbily. Film má kromě těla Denise Richard a ujeté a brutální akce ještě dvě výhody, pro mě směrodatné-skvělou ukázku propagandy (aneb "jdi do armády a budeš občan" či děti drtící brouky) a názornou ukázku rychlosti umírání v boji-což se dá shrnout větou Rica: "Už jsme staří". Ve chvíli kdy Rico začne opakovat Razsczakovy fráze, si člověk uvědomí, jak jednoduché je ve válce zahynout, a to myslím vážně. Takže za 4*, kvůli propagandě, Denise a té druhé ženušče a pěkně vykreslené "reálné válce" a dobrému pocitu z filmu. "Je to váš podpis Rico?" "Ano pane, je pane" "Mně to tak nepřipadá!" (trhá papír)......"Potřebuji desátníka. Dokud vás nezabijou nebo nenajdu někoho lepšího."....."Jedinej dobrej brouk, je mrtvej brouk!" ()

giovanni3

Jeden z legendárních sci-fi filmů, který plně dostál svému statusu. Herecké obsazení je velmi povedené a to v čele s Dizzy (Dina Meyer), Johnyym (Casper Van Dien), ale kvalitní byl i Ace (Jake Busey). Bavilo mne jak samotné válčení s brouky, tak klasické obětování pěšáků ale v neposlední řadě i ta politická agitka jak je super být vojákem... Vztahová dějová linka je řekněme dost prostá, ale za mě je určitě sympatičtější Dizzy jak Carmen, tak jsem vlastně rád jak se to celé vyvrbilo. Budoucí Barney z "Jak jsem poznal vaši matku" zde měl spíše epizodní roli na kterou mu stačil jeho klasický výraz, Celkově spokojenost a 4z5 ()

Fox85

Hvězdná pěchota se propracovala (prostřílela?) až ke statutu klasiky a kašlu na to, že to není přesně podle Heinleina. A navíc jsem ji konečně mohl vidět na velkém plátně. Prostě pecka ()

solskjaer

Věřte nebo ne ale na tenhle film jsem zabloudil do kina a musím říct, že když jsem film viděl v kině v původním znění tak mi ani tak nevadil jako když jsem ho viděl dabovaný na některém programu či videu. Není to sice dokonalý film, vlastně k dokonalosti má hodně co dohánět, ale prostě mě bavil. Taková pohodička kdy si sednete do křesla, zcela vypnete mozek, nebudete se zabývat proč tohle a proč tamto, přestanete přemýšlet nad fyzikálnímy zákony, které ve filmu vymizely:-)) a budete se jen koukat a koukat a koukat a na konci se zvednete a půjdete domů , kde to zapomenete a s čistou hlavou si ráno pustíte ERASERHEAD od Lynche, abyste nevyšli ze cviku :-)) ()

cyberhawk

Ne, tomuhle proste musim dat maximum... uz jen proto, ze se na to muzu koukat porad dokola... skvela a dynamicka Poledourisova hudba, krasne gore efekty, krasne vesmirne lode, odporni brouci, fakt nemuzu jinak :) ()

Maynard.

Tomuto filmu jsem dával už tolikrát šanci, ale ani jednou mě nepřesvědčil...Má v sobě sice něco velmi originální, ani to mě nechytlo. Návíc v tomto filmu hraje (ne)herečka Denise Richards, který jsem přál vysát mozek z hlavy tím velkým tlustým broukem...Ostatně většina hereckých "výkonů" byla velmi, velmi slabá... ()

lskala

Vesmírná, mezi planetární jízda se vším všudy. Na svojí dobu skvělé efekty. Že se jedná o pohádku pro dospělé? No a co! Zábavné to je maximálně. 70% - 4**** ()

Cejny

Mezi sci-fi freaks je tento film už považovaný za klasiku. Jinač ti brouci jsou fakt odporní, ale bijte je hlava, nehlava! :) ()

Sdoom

Viděno po letech a objektivně musím tu jednu hvězdičku ubrat, ačkoli pořád je to pro mě tak trochu srdcovka. Každopádně Verhoeven je prostě frajer! ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (viac)