V Detroite riadi a financuje políciu všemocná firma OCP. Pri zásahu proti gangu Clarencea Boddickera padne policajt Alex Murphy (Peter Weller) do rúk gangstrov, ktorí ho nemilosrdne rozstrieľajú. Lekári však zachránia jeho mozog a OCP uskutoční dlho pripravovaný plán – vytvoriť policajného kyborga, robota s ľudským mozgom a tvárou. Murphyho pravú identitu taja, všetci sa k nemu správajú skôr ako k stroju. Odolný voči strelám a bombám, vyzbrojený tými najmodernejšími zbraňami  RoboCop úspešne bojuje proti zločinu a rýchlo si získava dobré meno v detroitských uliciach  plných násilia. Citový život sa však RoboCopovi nepodarí potlačiť, a ustavične ho prenasledujú spomienky na predchádzajúci život. Hoci ho OCP naprogramovala tak, aby nemohol vystúpiť ani zasiahnuť proti členom firmy, ktorá ho skonštruovala, Murphymu sa obnovia spomienky na svoju smrť a dokáže prekonať svoj hendikep. S vedením spoločnosti OCP je totiž spojený aj šéf gangu, ktorý ho zavraždil, nenávidený Clarence Boddicker, ktorého chce zatknúť a odovzdať spravodlivosti, aby tak pomstil svoju smrť. (TV JOJ)

jefff

Destilované osmdesátky v tom nejlepším smyslu. Má to super hlavní atrakci, proradné padouchy i boží hudbu. Bavilo mě to a jediné co filmu chybělo byl silnější scénář. Ale jinak dobrá kultovka. ()

Opsha

Nudil jsem se. A co se týče brutality, tak (kromě předváděčky ED-209) té jsem si taky moc neužil. O hereckých výkonech tu bylo řečeno dost, dívat se dá snad jen na Wellera v obou podobácha, s výhradami i na Kurtwooda Smithe. ED-209 by mohl být také lépe animovaný a vložený do záběru. Jiná kategorie je ovšem hudba, která měla být alespoň nominovaná na Oscara, ne-li ho přímo dostat. ()

Americ

Robocop film tak trochu drsni tak trochu nechutný a povedzme si to na rovinu nám sa to tak trochu páči,tento prvý diel z dnes už kultovej trilógie je ako sa dalo očakávať najlepší,nemám žiadne špeciálne výhrady k tomuto filmu síce som očakával trochu viac no aj tak je to stále nadpriemerní akčný film (83%). ()

lskala

Dnes už legendární akční sci-fi. I po letech od prvního shlédnutí, se mi ROBOCOP pořád líbí a to je pro mě důkaz o jeho kvalitách. 75% - 4**** ()

Šakalík

Někdy je dobré zavzpomínat na staré klasiky a Robocop je akční nářez „made in 80s” se vším všudy. Trikově to je na svou dobu docela zdařilé, obsahově to má překvapivou hloubku (alespoň v rámci žánru) a díkybohu se autoři oprostili od dojemně pitomých melodramatických scén, které jsou jinak poměrně běžné. Nechybí ani charismatický záporák (tím myslím Claurence) a docela i pohledný robocopův ženský doprovod (i když – no dejme tomu). Navíc ty akční scény jsou poměrně surové, třeba ta scéna s kyselinou – brr! Jako malý kluk jsem to docela hltal, ale i dnes po dvaceti letech to své kouzlo pořád má. ()

Kejdlo

Akční béčko jak má být. Žádný duchaplný příběh, prostě jen akcička a nějaký tý hlášky. Nemám s tím problém. Co se týče nového Robocopa, doufám že půjdou ve Verheových šlépějích a klidně ještě přtvrdí na násilí. 8/10 ()

kenkaku

Akční Sci-Fi klasika s velkým "K". Myšlenou i zpracováním včetně groteskní stylizace (reklamní pseudo-vstupy, přehnané násilí) patří mezi zcela originální kousky zasluhující ne méně než pětihvězdičkové hodnocení. ()

Sdoom

Klasika, která je stále v pohodě koukatelná i v roce 2014. Nemám problém odpustit filmu někdy až směšné speciální efekty, když vidím, že se nebere až tak vážně. Verhoeven má pro nadsázku prostě cit, to už dokázal mnohokrát. A jeho zobrazení stavu světa v budoucnosti je na jednu stranu vtipné, na druhou však pozoruhodně skvěle odhadnuté. To zaručuje Robocopovi určitou nadčasovost. Děj točící se okolo Robocopa je svižný, přiměřeně akční a vůbec ne stupidní. Bavil jsem se opravdu dobře. (HD, orig.) ()

Arkanoid

„That’s life in a big city.“ Prvé 3 minúty správ dávajú aký taký obraz o fikčnom sci-fi svete plnom brutality a technických vymožeností. Dostávame sa na policajnú stanicu, kde sa policajti s právnikmi obvineného neserú. Peter Weller, pokiaľ ho vidíme bez masky, je v úlohe výborný, akurát šibal a akurát drzý. Kamenný výraz tváre jeho mŕtvoly je zahraný mrazivo. Robot ED má hneď po prvej desaťminútovke poruchu a predvádza brutalitu, vďaka ktorej je film vysielaný po desiatej. Hlášky vo filme sú čas od času trefné. Poctivý, schopný policajt sa nevyhne presile a tak zomrie, čo príde vhod firme vyrábajúcej superpolicajtov, ktorá takto vytvorí svojho Frankensteina. Je to najefektívnejší policajt, no len produkt bez mena. Jemu sa však spomienky začnú vracať, či už ide o sen, chytanie gangstra, ktorý ho zabil a spoznáva ho alebo návšteva opusteného domu, kde býval s rodinou. Amnézia je vždy atraktívnou témou v umeleckých dielach, tu zamrzí jedine istota jeho kladnej povahy, čím s návratom jeho spomienok nemôže odkryť žiadny svoj zločin, prípadne otázku ohľadom jeho charakteru. Poteší robenie si srandy v rámci tohto fikčného sveta, kedy Zemou vytvorený vesmírny objekt omylom spáli zem na viacerých miestach a zabije pritom 113 ľudí a dvoch bývalých amerických prezidentov odpočívajúcich v Santa Barbare. Film plynie v akčnom tempe brutality a drzých, hlučných dialógov, čo spôsobuje jeho ľahkú stráviteľnosť a vyhnutie sa zbytočným zastávkam v podobe nudných scén. Zamrzí len nepoužitie správnych zbraní voči Robocopovi už skôr, čo robí akčné scény nevyrovnanými. Aj keď predvídateľnosť väčšiny scén ukazuje na B film, čo sa obsahu týka, ich brutalita, tempo a hlášky ich radia medzi A kvalitu. „Yeah, well, role models can be very important for a boy.“ Jazykové okienko: smokescreen; bottom line; state of the art; dead on. ()

PALINO

Každý ubehnutý rok od premiéry síce odoberá ROBOCOPOVI kúsky z jeho pôsobivosti, ale aj tak to bude pre mňa stále film, ktorý mi pripomenie príjemné retro-pocity na staré dobré akčňáky s Arniem alebo Slyom. Škoda len slabších animatronických efektov, ktoré vyvolávajú na tvári nechcený úsmev, ale zase Robocopov kostým a maska je už na opačnej strane kvality. A podobne dobré pocity vo mne vyvolal i ústredný hudobný motív od Basila Poledourisa. ()

hudryhudry

"Dead or alive, you will come with me" Geníální kultovní snímek, který mě vždycky pobaví. Režisér Verhoeven si ve filmu očividně dělá legraci z "blízké" budoucnosti a stejný humorný nádech má i celý film. Akce je velmi dobře provedená a na svou dobu geniální, stejně tak jako výborná kamera. Další díly byly už slabými odvary z revolučního prvního dílu. ()

Han22

Robocop pro mě nikdy nebyl kult. Ano scény mě baví, je tu pár vychytávek, ale příběh je ohraný a když si u filmu, který jsem minimálně třikrát viděl nemůžu vzpomenout na to, o čem byl, je něco špatně. Robocop mi navíc přijde jak nesympatická guma, není rychlý, není neprůstřelný a vyhraje vždycky nějak na haluz. Prostě průměr. ()

Cracker

Konečne mám s čím porovnávať Iron Mana. Robocop mi prišiel viac inteligentný, no zas nebola to taká zábava ako Iron Man. Tie efekty sú na svoj rok akurát a tak sa tvorcom nedá nič vyčítať, možno iba tá slabšia atmosféra. Keby sa tak spravil remake s poriadnymi gulami, vtedy by Robocop patril medzi naj sci-fi všetkých čias. ()

Devadesát Dva

svým způsobem mě Verhoevenův smysl pro brutalitu děsně bere, jakoby množství krve odpovídalo mému gustu, nehledě nato, že každej, kdo zhebne, dostane minimálně šestinásobnou porci toho, co by stačilo k jeho zabití - ale to je přesně to, o čem tu píšu. béčkovej příběh v rukou Verhoevena oživá v kultovní podívanou - nevím jak vy, ale ten chlapík u mě zatím nezaškobrtl, ačkoliv přiznávám, že sem zatím viděl pouze jeho nejlépe hodnocené kusy... ale vždy to víceméně přetavil v kultovní zážitek (Základní instinkt, Černá kniha, Total Recall, Hvězdná pěchota, Maso a krev) a nejinak je tomu u Robocopa. ()

Seti

Verhoeven se opět nebojí ve svém filmařském projevu spoléhat na syrovost a brutalitu, čímž se prezentoval už ve Flesh+Blood. Jeho kultovní sci-fi mě proto po formální stránce nezklamala. Co se týče scénáře, tak tam už je to o něco horší, jelikož se jedná o čistokrevné osmdesátkové béčko, které chvílemi dnes působí trochu směšně a chvílemi i nudí. Příběh kolem skvělého nápadu o polorobotickém poldovi se dal vystavět rozhodně hlubší a zajímavější. ()

KoRner

Možno bola chyba, že ako malý som videl prvú dvojku a tá RoboCopova zraniteľnosť v tejto časti (železnou tyčou prepichne človek kov?) ma priam urážala. V dvojke je to proste väčší borec! ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)