Paranormal Activity: Next of Kin

Mladá žena Margot (Emily Bader), ktorú matka opustila ešte ako dieťa, sa na internete snaží nájsť svojich predkov. Zistí, že je rodinne spriaznená s náboženskou komunitou Amišov a mužom menom Samuel (Henry Ayres-Brown), ktorý môže mať nejaké informácie o tom, prečo ju matka opustila. Spolu so svojimi priateľmi Chrisom (Roland Buck III) a Daleom (Dan Lippert) sa spolu s kamerami vyberajú do stredu ničoho, aby natočili dokument o tom, odkiaľ Margot vlastne pochádza. (Arsenal83)

AndrewNewman

Napriek tomu, že sa dej tohto snímku točí v celkovo najdesivejšom prostredí, nemá to podobnú atmošku, ako napríklad tretí a doteraz najlepší diel série. Navzdory tomuto sklamaniu z exterieru či interieru sú herci v tejto časti sympatickí a pri finálnom úteku im skutočne fandíte. A taktiež nesklamú ani dobré ľakačky a celkovo je to zrejme jediný diel, kde je tá akože "ručná" kamera priehľadná a divák tak môže vidieť všetko zaujímavé, čo sa okolo postáv deje. ()

Nikolas__

P7, No, tohle mě bolelo, navíc docela intenzivně. Myslel jsem že to bude perfektní návrat ke kořenům/nejlepší díl Paranormal Activity, jenomže to tak úplně nedopadlo. Neberte mě špatně, ten film je extrémně v pohodě, je to kvalitní found footage jízda, a vlastně bych ten námět ani nečekal nějak zajímavější, přeci jen to byl rok 2021. Proboha, proč je ale tak těžké to dobré zpracování dotáhnout do konce a neudělat to zase tak přímočaře jako už několikrát (šestkrát!!) předtím? Hrozně mě to osobně mrzí, protože není tolikadílná hororová série, která by mi splývala tak moc do sebe jako PA. Ty filmy byly veskrze nakonec totožné, často i včetně scénáře v závěrečných sekvencích. Jednička byla nutný úvod s nedostatkem nápadů, dvojka pak zase nuDný zářez který doopravdy nerozvedl opravdu nic. Kvalitativně srovnatelná trojka se čtyřkou dokázaly mířnoulince postrašit, nic výjimečného se ale opět nedostalo. Pětka byla katastrofa, která neměla s žádnou mytologií, nebo pomalu ani hororem, nic společného. Můj oblíbený díl byl pak Ghost Dimension se pak stal mým oblíbeným, protože to byla asi nejzábavnější a nejděsivější podívaná ze série. Tahle série, působící jako low budget found footage verze remaku Poltergeistu, se asi nikdy nedostane do nějakých vysoce nadprůmerných výšin. Nejvíce asi zamrzel nedostatek nápadů, skloubení stylů kamery se mi líbilo, zasazení a prostředí se mi líbilo, postavy už byly horší, herci to zvládali. Vizuálně a scenériemi často nejpůsobivější díl, dějově to taky ušlo, ovšem ten obsah nebyl takříkajíc vůbec využit, neměl jsem se tam čeho chytnou. Zkrátka lehce zapomenutelná záležitost, můj žebříček by teď vypadal asi nějak takto: P6, P1, P7, P4, P3, P2, P5 ()

Brodequin

Jo tak tyhle horory můžu. Ze začátku jsem se toho bál a nic od toho nečekal, ale má to atmosféru a nějakou myšlenku taky. Rozhodně nadprůměr v té plejádě béčkových hororů! ()

Naghavi

Koukatelné, ale je to zbytečně spojováno s mou velmi oblíbenou paranormal sérií, jediným pojítkem je ukazování datumů a známé "bzučení" u scén, kde by se mělo něco dít... ()

Kushina

Upřímně PA nejsou zrovna můj styl hororu. Avšak výjimka potvrzuje pravidlo, tady to bylo kurva démonické a satanistické. Je tedy fakt, že po 2/3 filmu to byl takový non horor dokumentík, který se ale změnil v krvavá jatka. Démonologie je dodnes hrozně široká škála démonů a informací o nich a díky PA jsem si alespoň něco málo mohl nastudovat. Nejsem ale blbý a žádného uctívat ani vyvolávat nebudu, kdo na démony nevěří, tak je blázen :)) 65% ()

Mangano

Nemám rád horory, kde se tři čtvrtě filmu nic neděje a v jednom kuse se jen jezdí kamerou po nábytku. Žalostně málo lekaček a trapný démon oblečený do cosplaye víly Amálky. Gradace děje a atmosféry odloučení naprosto zabitá výletem do civilizace pro autobaterii. Zároveň musím ještě říct, že nejsem spokojen s rychlostí a četností umírání jednotlivých postav. Co se týká pozitiv, tak ty vidím podobně jako v případě nedávno viděného Dreamkatcher (2020) v dronem zachycených přírodních scenériích - což je hezké, ale už je diskutabilní, jak moc to souvisí s kvalitou obou hororů. ()

DAJAAAA

Found footage to je moje.Příběh filmu byl dost dobrý,nebál bych se říct skoro nejlepší z celé série,jediné co mě štvalo,byla ta málo reálná kamera, spíš filmová. ()

Milo384

Spojení Záhady Blair Witch kamerou a prostředím ze Slunovratu? Moc jsem od toho nečekal, ale nebylo to vyloženě špatné. Napínavé to bylo, strašidelné mně to nepřišlo. Zápletka byla dobrá. Další průměrný horor natočený třepavou kamerou. ()

Little_Sawy

Nebylo to vysloveně zlé, ale bylo to alespoň od jiných Paranormal Activity jiné tudiž že to bylo na venkově, kde byla nebyla rodinka Amišů, lidí který nechodili do obchodů, dávali dvojhlavé ofce 'démonovi' Asmoidaiosovi, jelikož skupinka tří dementů jde natočiť film o tom jak žijí Amišové. Tohle to je asi třetí PA u kterýho jsem neusnula. Té 3.5 hvězd si to zaslouží, nebylo to vysloveně tak hrozný že bych si při tom měla chuť vyrvať oči. ()

vinducha

Hopsavá kamera mě povětšinou nechává chladným , ale tenhle zásek ze série se opravdu povidl. A zodpovědně můžu konstatovat , že do takovéhle dírky by mě nikdo  nedostal ani tím pověstným párem koní . Fake Amish family parádně. ()

Holly_Molly

Pravděpodobně po jedničce druhej nejlepší díl.. ikdyž laťka nějak extra vysoko nastavená nebyla, furt to bylo celkem zábavný, hluchých míst ubylo a určitý pokusy o inovace tam znát taky jsou (zpomalený záběry při útoku monstra) a je to pořád asi jeden z těch lepších lehkých horůrků. 🙃 ()

Miroslav.Zac

Série PA už nevěděla kam směřovat, tak to zkusili přes momentálně populární "folk horror". Bohužel, found footage pohled tomuto subžánru moc nepřeje. Byl jsem chvílemi zmatený, příběh mi občas unikal a konec tu hutně budovanou atmosféru rozředil klišovitým vyústěním. ()