Dojemné drama režiséra a producenta Clinta Eastwooda se odehrává v roce 1979. Bývalá hvězda rodea a majitel koňského ranče Mike Milo (Eastwood) dostane od svého šéfa úkol dopravit jeho problémového syna z Mexika do Texasu. Nesourodá dvojice se vydává na strastiplnou výpravu po zapadlých cestách a čelí řadě nebezpečných překážek. Životem znavený jezdec během jejich náročného putování navazuje nečekaná přátelství a nakonec dosáhne vlastního vykoupení. (HBO Europe)

Kaluž

Nejvyšší čas pověsit řemeslo na hřebík, protože tohle bylo už tak trochu peklíčko. Jedna ze soucitu, abyste neřekli, že jsem hyena. ()

Trevor

Tri hviezdičky súza film, štvrtá za legendu Clinta Eastwooda. Pozrime sa ako mladej vytretej generácii liberálnych fanatikov vytrel zrak starý beloch, ktorého by libtárdne trúbky už radšej videli na druhom svete, aby nezaťažoval dôchodkový systém (niežeby bol na to odkázaný, ide o pointu). Proste milý príbeh ktorý vystihuje podstatu sveta - zlí a dobrí ľudia žijú na oboch stranách ktorejkoľvek hranice a väčšina detí si lepšie rozumie s babkami a dedkami ako s rodičmi. Dokonca lepšie ako s rovesníkmi. A iskrička lásky ktorá medzi hrdinom príbehu a mechiko tetou preskočí je v ich podaní uveriteľná. Narozdiel od multikulti boeločiernych párikov z Netflixu. Veľké ďakujem za takúto oddychovku, ktorá nemohla nikoho uraziť. A že nudila? To mal Clint skákať trojitý odpichnutý Riťberger??? Dôstojný film, ktorý o skromnosti tejto osobnosti povedal veľmi veľa. ()

kinderman

Clint Eastwood si točí na pohodu, už dávno nemusí nikomu nic dokazovat ani vydělávat svými filmy horentní sumy. Stal se institucí v tom nejlepším slova smyslu. Kdyby z toho obchodu, kde se převlékal za Mexičana, vyšel v podobném ponču, v jakém odehrál Leoneho trilogii, chápal bych to tak, že se definitivně loučí. Ale snad ne. Ještě ne. ()

IceQueen

To vás tak v deväťdesiatke nečakane (AKA blesk z jasného neba) vyrazí šesťdesiatpäťročný šéf a na vaše miesto najme nejakého jarého sopliaka ledva po šesťdesiatke. O rok, akoby sa nič nestalo, za vami príde a chce, aby ste z Mechika vyextrahovali jeho trinásťročného synátora. Chlapcova, asi štyridsaťročná (spočítajte si to sami), matka sa vás snaží dostať do postele, ale vy nekompromisne a frajersky odmietnete. No potom príde do deja ešte jedna señorita a... Tu už som veru tŕpla, či nebudem musieť absolvovať nejakú tú seniorskú erotickú scénu. Z Clinta je už roztrasený deduško a niekedy mi bolo až ťažko sa na neho pozerať. Dvadsať rokov dozadu by si takýmto slabým scenárom vytrel prdel. Chcem tým povedať, že lepšie je odísť z trónu so vztýčenou hlavou, smerom k západu slnka, ako sa z neho potupne zosypať a po štyroch odbatoliť do tmy. Takže pán Eastwood, už len za kameru, alebo úlohy adekvátne veku, kým je ešte čas. ()

Martin741

No takto, ja mam uctu k starym ludom ako je pan VychodnyLes. No lenze VychodnyLes uz ma aj vek, a nie je to 80 -ka, je to uz cez 90 ze jo.  To uz rovno moze Dzin Hekmen natocit  Francouzskou Spojku 3 a 4.  Pribeh je neskutocne jednoduchy- dopravit maleho Mexicana z A do B + matka toho maleho prepadla alkoholizmu a klopi lahvace. Uz roku 2008 som mal problem uverit kecom pana VychodnehoLesa ze Gran Torino je jeho poslednou rolou pred Kamerou, uz vtedy som si myslel, ze ide o vatovo plane kecy. Dobre som Urobil, Vychodnyles sluby nedodrzal a sa zas vratil pred kamery. Takze strucne : pan Vychodnyles je uz moc stary, za kamerou mu to svedci ovela viac nez pred, 90 -ku dosiahol a v takomto veku uz clovek moze byt rad, ze udrzi moc, trafi do obchodu , na pivo a na hajzl. Taky Jean Paul Belmondo sa na hratie vo filmoch po 80 -ke rovno vysral - a dobre urobil   : 40 % ()

M.i.k.e

Clinta regulérně obdivuji za to,že i v takhle pokročilém věku je schopen točit a navíc je schopen točit výborné filmy,ale i mistr tesař se utne a tohle je přesně ten případ.U Cry Macho by vůbec nevadilo,že jde o dost pomalou polowesternovou road movie,co už ale vadí víc je to,že v tady Clint vykrádá sám sebe (hned sem si vzpomněl na Dokonalý svět nebo Gran Torino) a bohužel to nedělá moc dobře.Chybou tentokrát je i to,že se sám chopil hlavní role a zatímco v třeba v Mule jeho obsazení dávalo smysl,v tomhle případě je problém jeho postavě věřit.Má sice stále charisma,ale myslím,že je dost podobně charismatických sedmdesátníků,kterým bych Mikea věřil víc,než (a teď Clnt snad promine) skoro stoletému,pohublému a šourajícímu se starci (např.jeho sbližování s mexickou vdovou).Všechna čest jemu za to,že to v tomhle věku dokázal zrežírovat i zahrát,ale tentokrát to prostě nebylo nutné...60% ()

Streeper

Miluju Clinta, je to jeden z tvůrců, který má cit a talent opravdu pro všechno, režii, herectví, scénář a hudbu. Cry Macho je ale pro mě velkým zklamáním. Mám pocit, že kdyby se Clint chopil jen režie a hlavní úlohu nechal na někom jiném - líbil by se mi třeba Morgan Freeman nebo Tommy Lee Jones - tak by to dopadlo daleko lépe. Upřímně doufám, že ještě sedne na režisérské křeslo a natočí opravdovou pecku, protože tohle to fakt nebylo. ()

C0r0ner

Stejné dojmy jako u Pašeráka. Určitě to není špatný film, docela dobře se na to kouká, ale dohromady v tom není jediná scéna, co by člověka nějak víc oslovila nebo nadchla a při začátku titulků jsem jenom pokrčil rameny a šel spát. Průměr, nicméně Eastwood na svůj věk špička. 60% ()

Gaaron

Kolikrát už jsem za posledních 10 let říkal „jestli tohle bude Clintova rozlučka, tak to je fakt smutný”… a přece furt točí! A je to stále smutnější. ()

FrankSusta

Rychlej start, pomalej zbytek. Ale i tak se mi to líbilo. nevím čím to bylo, jestli šikovnou kamerou, koňma, nebo něčím jiným, ale fakt se mi to líbilo. Příběh je po prvních deseti dvaceti minutách až moc jednoduchý, předvídatelný a tak, ale mě se líbil. Pohodová oddychovka, ve který se už trochu starý Eastwood pořád předvádí (zase každou sbalí). Záběry jsou úžasný, obzvláště pak ty v hospodě, kdy se oknem dovnitř derou ty proužky světla. Koně jsou pěkný (obzvlášť pobavila ta scéna, kdy má Eastwood předvádět jakej je machr, a postavil kameru šikovně proti slunci, aby mu nebylo vidět do obličeje)   moc pěknej film    6,5/10 ()

jedna_vrana

Mike Milo: „To slovo „macho“ je preceňované. Ľudia sa len snažia ukázať, že majú odvahu. A to je všetko, tým aj skončia. Je to ako čokoľvek iné v živote: myslíte si, že ste dostali všetky odpovede, potom si uvedomíte, keď ste starší, nemáte žiadnu z nich.“ Howard, bývalý Mikeov šéf, si ho najíma na únos vlastného syna z Mexika. Príbeh, ktorý sa vám pred očami odohráva, je trápny, plný dier a možno, ak by bol komediálne spracovaný, ešte by sa to dalo zniesť. Takto sa nám pred očami motá starec, ktorý už nemá charizmu. Clint Eastwood je už príliš starý na to, aby sa pokúšal hrať silné macho kovbojské postavy. Postava mexického chlapca, Rafa, nedokáže potiahnuť dej, aj keď sa snaží. Slabé, veľmi slabé. ()

UhLee

(5,5/10). Clinta považuju za živoucí legendu. S jeho kariérou a láskou k filmům by mohl celý Hollywood strčit hravě do kapsy. Proto bych mu přál daleko důstojnější rozloučení s kariérou, než je chabé Cry Macho. Příběh je sám o sobě hrozně jednoduchý. Až na pár úsměvných záběrů s kohoutem ten film nemá výpravou co nabídnout. Je to hrozně mdlé a plytké. O osud hlavních protagonistů se nebojíte ani sekundu, i když bych v určitých chvílích očekával zvrat alá Gran Torino. Už jenom z principu a respektu ke Clintovi jsem se nad těmito chybami mohl povznést a užívat si několik světlých momentů, které film přinesl. Hudba byla jako vždy u jeho filmů parádní a něžná. Z filmu sálala příjemná atmosféra a zlepšila mi náladu v náročném zkouškovém období. ()

Johnny.ARN

To bola riadna vtákovina. Devadesát ročný Clint ledva drží pokope ale každá žena by ho chcela do postele. Jebe? DOto road movie po prašnom Mexicu so špatnými hercami a drístajú a špatných životných rozhodnutiach. Jebe? Clint neviem prečo išiel do takejto sračky, ale tak snáď ešte stihne niečo poriadne. 1 z 5 ()

Mrkvič

Devadesát let není žádná sranda a režírovat sebe v hlavní roli v tom věku už prostě nejde. Film jsem velmi brzy vypnul. Od začátku působil tuctově, lacině a co mě mrzelo nejvíc - Clint byl prostě strašně starej na jakoukoliv roli. ()

KasparekZabijak

Bejvalej rodeo jezdec je požádán svým šéfem, aby mu přivez syna z Mexika. Žije tam se svou matkou a táta ho chce zpět. Tahle cigošská telenovela a unylá pseudo roadmovie by nejspíš unikla mý pozornosti nebejt faktu, že se režie a hlavní role ujal Clint. Takže objektivně za 2, srdcem samozřejmě jasnejch 5. Eastwood je prostě absolutní frajer a kdo tomu dá míň než 4 je neuctivej ignorant ! ()

fabecc1222

Budu doufat, že toto není Clintova definitivní rozlučka, protože v rámci své filmografie má opravdu mnohem lepší kousky, a zasloužil by si mnohem důstojnější rozlučku. Na jednu stranu je super, že ve svém věku zvládne utáhnout celý film jako herec, i režišér, na druhou stranu už je ten věk na něm prostě znát, a jakmile se odhodlává k nějakému většímu pohybu, tak se člověk až bojí, jestli to jeho tělo ještě ustojí. Proto by se měl už vykašlat na takovéto role, a trochu si přiznat barvu. Ono nad tím by člověk i přihmouřil oči, kdyby vše okolo bylo dobré, jenže prostě neni. Základní chybou je to, že celá látka je prostě slabá, a jako film prostě neobstojí a nezaujme. Neni tu žádná scéna, která by dokázala strhnout, a stejně tak ani žádná postava není nikterak zajímavá, a tak si z toho zapamatujete hlavně toho kohouta. ()

WincKruspe

Samozřejmě, že největší problém je, že to režíroval Clint, a že je mu 90 let!. Což je obdivuhodné, ale bohužel pro většinu asi taky jediný důvod proč se na film vůbec dodívat. Tohle jednoduše na není Gran Torino. On sám jako hlavní postava a k němu neherci. Prostě to celé nefunguje, není to rozlučka s jeho kariérou, není to nic. Jen obří nuda, bez ničeho. ()

Marrdaa

Clint je legenda a určitě zaslouží být uznáván za celoživotní dílo, ale taky by měl vědět, kdy je správná doba přestat. Upřímně si netroufám říct, zda toto mělo být myšleno jako pohádka pro děti nebo dospělé v chráněné dílně, ale vzhledem k tomu že každá druhá scéna absolutně postrádá logický základ přikláním se spíš k třetí variantě a to té, že film se bude promítat v drubežárnách po celé jižní Americe pro větší výtěžek z nosnic. Holky totiž budou z "Mača" u vytržení a budou z nich pršet vejce jak tenisáky z metače. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Duna se znovu odsouvá

Duna se znovu odsouvá

26.06.2021

Očekávané sci-fi studia Warner Bros., s nímž by mohl režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Sicario) pomýšlet i na Oscary, se opět odsouvá. Tentokrát naštěstí jen o tři týdny, a to z důvodu, aby film… (viac)