Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (17)

Imawa no kuni no Alice (2020)

1.+2. řada: *** Kvalitou/zábavností neskutečně nevyvážené a roztříštěné. Díky tomu se hodnocení pohybuje po epizodách od odpadu až po maximum. Průměr jak první tak druhé řady (a i celého seriálu) proto končí na průměrných třech. Zcela zásadní je proto hodnocení u jednotlivých epizod. Jako celek ale oceňuji perfektní vysvětlení/ukončení seriálu. ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

Rozhodl jsem se akceptovat hru “kde se vzala, tu se vzala” a prostě pojedu epizodu za epizodou (jako level hry jeden za druhým). Nebudu řešit smysl ani logiku konceptu po první epizodě. Tedy. Level #1 více než dobré. Záběry prázdného multi-milionového města byly neskutečné. ()

Episode 2 (2020) (S01E02)

V ději je příliš mnoho vaty a postavy (protože Japonsko) se občas chovají “zabržděně” (jako kdyby měli čas na všechno vrchovatě) a občas extrémně “přemachrovaně” (prostě vím víc než ostatní, jsem víc než ostatní). Ohledně konceptu, přišlo pár odpovědí, ale hned vzešlo několik dalších otázek. Jako level #2 dobrý, jako koncept stále čekám na pointu. ()

Episode 3 (2020) (S01E03)

Level #3... fakt, že jako na potvoru to byla hra jen pro 4, totálně degenerovala fakt existence vícero hráčů a tím logicky i existenci vícero her (možnost si vybrat). Level je zábavnější než minule právě proto, že člověk hledá tu “ojebávku”. Vždy (zatím) byl někde háček. Osobně mě flashbacky otravovaly. Odváděli pozornost od hledání “háčků”. Já jeden tušil asi v polovině. No netrefil jsem se a možná to zachránilo epizodu od podprůměru. ()

Episode 4 (2020) (S01E04)

Level #4 zatím to nejslabší nicméně ne otravné. Tedy pokud nepočítám situace “běží odpočet, ale všichni mají čas na drama”. Myšlenka hry dobrá, ale brutálně nezvládnutá (definice “cíle” bylo ve finále tedy co? Konkrétní místo? GPS souřadnice?). Hodně na vodě... ()

Episode 5 (2020) (S01E05)

#6 změnilo smělý seriál v naprosto dementní bizár. Sice je reprezentován hrou (kterou znám už asi 20 let, takže mi přišla roztomilá a jen proto nedám podprůměr) a “odkrývá karty” příběhu, nicméně odkrývá je tak, jak se mi to ale vůbec nelíbí a celý seriál pouze degraduje. ()

Episode 6 (2020) (S01E06)

Tentokrát žádný level... žádná hra... jen trapčení okolo zcela evidentní věci (pofidérnosti mantry “bosse”). Pozérství některých postaven až otravné a konec epizody jen potvrzuje jak moc je existence celé pláže (v konceptu seriálu) na vodě. Opět se tím mimochodem popírá celý princip (to jako jinde v Tokiu se nehraje, a proto každý ví, že zatím nebyla hra o srdcovou desítku...?). ()

Episode 7 (2020) (S01E07)

Doplácali jsme se k další hře, které dominují zcela irelevantní (a pro mě nezajímavé) flashbacky. I když se v epizodě dost děje, nemá ani zdaleka náboj prvních tří epizod. Bohužel také obsahuje větší než malé množství evidenčních debilit. ()

Episode 8 (2020) (S01E08)

Sice mapu tokijského metra jsem prokoukl už před šesti epizodami (a vytáčelo mě, že se s tím celý seriál nepracuje) a dává i odpověď proč ta pipka chtěla děsně snímat otisky, i když nemá databází se kterou je porovnat. Prostě scénář pracuje s dějem jako celek. Dostaneme i odpověď, proč tak všichni vlhkou ze srdcové desítky, když balíček má ještě JQKA (4x). Co považuji za lobotomii nejhrubšího zrna je náhlé zmizení všech zbraní, jakmile nastoupí na scénu retard s UZInou. ()

Episode 1 (2022) (S02E01)

Jako fakt si někdo myslí, že po dvou letech vím o čem to bylo? Záchranné lano formou opáčka sice proběhlo, ale jen povrchně. Tedy očekávám, že hlubší detaily děj vyžadovat nebude a “autoři vědí, že si pamatuju kulový”. Máme tu hru (evidentně kdo uteče přežije) a luxusní honičku po Tokiu ve stylu GTA (v parádních Japonských klasikách - body nahoru). Nicméně druhá polovina epizody je čisté vzpomínkové konverzační cvičení (o životě před hrou). Takže 100% nudy. Nicméně protože čekám, že bude hůř, střihu si klidně nadprůměr (pokud ta nastrčená obří cívka nevyšlehne příště výboj o hvězdičku zase sundám). ()

Episode 2 (2022) (S02E02)

Na výboj sice došlo, ale hra mě nebavila už během popisu zbytečně komplikovaných pravidel (nemluvě o zbytečném koncertním intru - koho to zajímá?). Hra jako taková nicméně nepůsobí tak zmateně. Dost jsem ale nechápal strategii a uvažování postav. Respektive z naprosto fenomenálního po totálně lobotomické (u situace při 20ti minutách do konce hry jsem jen nevěřícně zíral). Navíc uvažování a řeči toho “obvázaného zjizvence” mě vyloženě ubíjely. ()

Episode 3 (2022) (S02E03)

Po povinném nudném flashbacku nastává fňukavé (užvaněné) dlouhé čekání na konec hry až do poloviny stopáže epizody. Když si vezmu, že dle počitadla hry to mělo být minut 7 (a byl to reálně trojnásobek), celkem přes závit… naštěstí druhá polovina hned rozjíždí “srdcovku”. Hra jako taková je celkem dementní - má totiž neomezený čas a pokud by všichni sledovali jednoduchý vzorec (a nikdo se nechával jako debil) jsou v pohodě napořád. Jenže už po druhém kole se vyklube svině a domeček z karet se hroutí a epizoda dostává spád. Bohužel se opět táhne do další epizody. ()

Episode 4 (2022) (S02E04)

Prvních 20 minut dojíždíme povedenou předchozí hru, takže na průměr máme zaděláno určitě. Upřímně, že se nedrží režim epizoda=hra mě celkem štve. Ničí to konzistenci a dynamiku epizod. Za excelentním dozvukem minulé hry totiž následuje nekonečných 15 minut flashbacků a sebelítosti, než jako blesk z čistého nebe jedeme dál. Jenže do konce zůstává 15 minut = cokoliv se rozjede se zase neuzavře. A v tom je u mě problém. ()

Episode 5 (2022) (S02E05)

Tohle už je špatný. Hromada flashbacků. Tuny konverzace. Kdyby alespoň jeden věděl jestli ty halucinace jsou dílem “místa”, nebo prostě je to běžné vyjádření jak Japonci dávají najevo, že někomu hráblo. To samé ta reakce na “s tebou by to šlo” a celá noční scéna v lese… prostě víc LOL než by si jeden přál + nuda v Brně (hra začíná až po 40ti minutách!? a je neskutečně debilní a zase neukončená) = podprůměrné hodnocení. ()

Episode 6 (2022) (S02E06)

Chování královny (pokračování hry z minule) nedává smysl. Proč holku nekonvertovala? Kluk by pak šel sám… Nepochopím. Než nudno-hra dojde do konce zabere to 20minut. Než začne hra další, bylo potřeba propálit vatou a nudou další čas do poloviny epizody jen proto, aby bylo jasné, že se (opět) neukončí… ale protože mé očekávání bylo překonáno, nechám koukatelný průměr. ()

Episode 7 (2022) (S02E07) odpad!

Nejstručnější popis by byl: demence. Výčet všech vyloženě debilních momentů (nesmyslných jen proto, aby hra nebyla u konce už po dvou minutách) by vyšel na celou stránku (klidně 3 do minuty není problém) a ukazují jak moc málo fantazie už autoři mají. To že se zběsile střílí a lidi pobíhají všude kolem ještě neznamená, že jde o akční podívanou. Za mě to byla spíš tragikomedie. Asi taková jako sedm výstřelů z revolveru. ()

Episode 8 (2022) (S02E08)

Tak tohle je průser. Epizoda jako taková max. na dvě hvězdičky, ale jako závěr a vysvětlení celého seriálu naprostá bomba na plný počet... Tak co teď s tím? To prostě hodnotit nejde. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD