Imawa no kuni no Alice - Season 1 (2020) (séria)

Episode 5 (S01E05)

Scenár:

Jasuko Kuramicu

Hudba:

Jutaka Jamada

Arisu s Usagi se dostanou na Pláž, kde je král tohohle „utopického útočiště“ donutí, aby pomohli posbírat všechny hrací karty. (Netflix)

honajz2

Hm, takže jsme se konečně dostali na tu zatracenou Pláž. A máme tu hromadu lidí, co neustále paří a koupou se v bazénu, zatímco po nocích plní hry a hledají karty. A všemu velí přísný diktátor, který je japonskou verzí Aliena ze Spring Breakers, do toho se zde objevují přeživší postavy z druhého dílu, přičemž ten plešoun dělá japonskému Alienovi ochranku a mezitím nějak získal superschopnosti, protože dokáže pěstí odrovnat tygra + ho přeříznout vejpůl katanou (kterou si odněkud... vyčaroval? I když ono se to odehrává v herním světě, třeba ji měl v inventáři - který tam ale nikdo doposud neměl). A na Pláží je spousta debilů, kteří - i přesto, že už tam nějaký ten pátek všichni jsou a pár her odehráli - jsou schopní se při hře dotknout podezřelých drátů, které je samozřejmě zabijí. A jinak je to strašná nuda, všichni jsou nesympatičtí a celé je to vyděračské a sentimentální až běda. Ach jo. Zlaté první tři díly, hlavně ten třetí, protože tam to vypadalo, že tenhle seriál má ještě nějakou naději. Po posledních dvou epizodách o tom silně pochybuji, protože je to stále blbější a blbější... Slabé 2* ()

muti

The beach prisľúbenia o ktorej nikto nevie pričom jediná svieti široko ďaleko (viď posledná scéna), sa dostáva na dosah ruky. Hlavní hrdinovia si všimnú vzorce organizácie istých hráčov a cez connecting dots & jumping to conclusions sa dostanú na stopu the Beach. Tam funguje absolútne never happened spoločnosť ktorá stále paří a užíva si, pričom chodia hrávať hry ako team a víťazné karty odovzdávajú šéfovi. Šéf ani nenosí zbrane, pričom súperiaca frakcia áno. Takže za pár zásobníkov by všetko skončilo, keby príde na to kto je tu šéf. Šéf akosi pozná pravidlá výhry, nikto neskúma čím to má podložené, proste je to tak. Ide na ďalšiu hru, ktorá je peknou vizualizáciou jednej starej logickej hádanky. Absentujúca logika sveta a konanie postáv mi žiaľ nedovolí ísť nad 3, je to čisté režisérke Deus ex machina vycucane z prsta, pochybujem že seriál bude mať nejaké uspokojené vysvetlenie, ukončenie, skôr sa nechá dosť veľa nezodpovedaných otázok na druhú sériu ()

samkko

Docela škoda, že to nezůstalo u toho smutného, temného thrillru a skončilo to u puberťácký hardpárty. Každopádně si myslím, že to bude mít (má) své opodstatnění a zase to buď naskočí do starých kolejí, nebo se to poveze na nové, lepší vlně. (A jen tak mimochodem, krátká scéna ve stanu byla neuvěřitelně komická a vtipná). ()

kenkaku

#6 změnilo smělý seriál v naprosto dementní bizár. Sice je reprezentován hrou (kterou znám už asi 20 let, takže mi přišla roztomilá a jen proto nedám podprůměr) a “odkrývá karty” příběhu, nicméně odkrývá je tak, jak se mi to ale vůbec nelíbí a celý seriál pouze degraduje. ()