Imawa no kuni no Alice - Season 1 (2020) (séria)

Episode 3 (S01E03)

Scenár:

Jasuko Kuramicu

Hudba:

Jutaka Jamada

Protože Čótovo a Šibukino vízum brzy vyprší, čtyřčlenná skupinka vstoupí do rozlehlé botanické zahrady v Šindžuku, kde se zúčastní kruté hry „kdo zradí koho“. (Netflix)

kenkaku

Level #3... fakt, že jako na potvoru to byla hra jen pro 4, totálně degenerovala fakt existence vícero hráčů a tím logicky i existenci vícero her (možnost si vybrat). Level je zábavnější než minule právě proto, že člověk hledá tu “ojebávku”. Vždy (zatím) byl někde háček. Osobně mě flashbacky otravovaly. Odváděli pozornost od hledání “háčků”. Já jeden tušil asi v polovině. No netrefil jsem se a možná to zachránilo epizodu od podprůměru. ()

Jurkodak1

Pozor, spoiler! Téměř nikdy nehodnotím jednotlivé díly, ale spíše celé seriály jako jednotné dílo, tady si chci ale jen napsat poznámku. Nejsem si zcela jistý, jestli se zde odráží nějaká japonská filozofie o ceně života, a nebo se to snaží být "krutopřísně epický" v momentě, kdy se Arisuovi přátelé vzdávají, aby Arisu přežil. Připomnělo mi to totiž větu "Pokud člověk ke svému přežití neudělá vše, co je v jeho silách, je to hřích." z Páté pečeti. Ne že bych byl věřící, ale je to pravda, vy byste se v takovém případě vzdali? Ale jinak se mi seriál líbí a jsem natolik tolerantní, že přehlížím ty občasné dramaturgické kiksy, protože vsávám atmosféru a snažím se pochopit ten svět, který tu tvůrci budují. ()

Lenka.Vilka

Asi mi na začalku vadil fakt, že "náhodou" ke hře, kde je třeba čtyř lidí...přijdou...jenom čtyři lidi. Ale na tohle svoje hnusně hloupé myšlenky jsem zapomněl hned v okamžik, kdy hra začala. Tenhle díl beru jako primárně o postavách. Takže počítám s tím, že po téhle stránce asi dojde k dost velké změně. Celou dubu jsem doufala, že přece jenom nakonec. Ale ono to nepřišlo. Což je ve výsledku sice dost drsný, ale je jasný, že to bylo potřeba... :( ()

Lilith03

Držela jsem se zuby nehty, ale stejně jsem na konci bulela. U minulého dílu jsem psala, že mi postavy přirostli k srdci, no tak pěkně děkuju za tenhle díl no. Jen teda drobný detail, dává někomu smysl to, že dva že čtyř jsou silní kuřáci = aneb dvě postavy, které si svého života váží nejméně, no a nakonec ti dva jsou ti, kteří si přejí žít nejvíc? No celkově je tam pár mezer, které mi smysl nedávali, byl to ovšem dost zásadní díl s dobře vybudovanou atmosférou. ()

honajz2

Konečně už to nějak vypadá. Tahle epizoda byla překvapivě hodně napínavá a to i kvůli tomu, že už od začátku vybízela k jednomu obrovskému zvratu a já celou dobu čekal, jak z něj vybruslí. Jenže nevybruslil a tak tu ten obrovský zvrat zůstal a já byl (v dobrém slova) smyslu šokovaný, že si to tvůrci vůbec dovolili... Tak teď jsem fakt zvědavý, co bude dál a doufám, že to ve stejné kvalitě zůstane už do konce seriálu. Kromě strašně nevěrohodného chování postav mi tady snad nevadilo nic. 4* ()