Imawa no kuni no Alice - Season 2 (2022) (séria)

Episode 2 (S02E02)

Predloha:

Haro Asó (komiks)

Hudba:

Jutaka Jamada

Křížový král se ukázal v celé svojí kráse a hra konečně začíná. Arisu s překvapením zjistí, že jim to docela jde. (Netflix)

Korbitch

Po první originální sérii přichází pekelná nuda a natahování nudle z nosu. Dojedu to, ale mám pocit, že Squid Games bude jiná jízda. ()

Lenka.Vilka

Já to přiznám, mám dvě hodně slabé stránky. Tou první je matematika. A tou druhou...jak šokující...je opět matematika. Ale jinak vážně dost napínavý jako stejnou měrou natahovaný, ale vlastně tak nějak dobře. Přeci jen, není to jenom o tom vyhrát, protože to znamená smrt těch druhých. Přesto stále nějak doufám, že tam nějaký háček je. Proč by se s tím jinak tak dlouho crcali? Uvidíme příště... ()

kenkaku

Na výboj sice došlo, ale hra mě nebavila už během popisu zbytečně komplikovaných pravidel (nemluvě o zbytečném koncertním intru - koho to zajímá?). Hra jako taková nicméně nepůsobí tak zmateně. Dost jsem ale nechápal strategii a uvažování postav. Respektive z naprosto fenomenálního po totálně lobotomické (u situace při 20ti minutách do konce hry jsem jen nevěřícně zíral). Navíc uvažování a řeči toho “obvázaného zjizvence” mě vyloženě ubíjely. ()

Karbos

Tak bohužel ani druhý díl mě nepřesvědčil. Vzhledem k tomu, že je tu jedna hra roztrhaná do 3 dílů, což zjistíme až na konci druhého dílu, odmítám na tuhle ojebávku tvůrců přistoupit a na třetí díl už nedojde. Protože s tímhle tempem je jasné, že bych se u toho nudil a tvůrci by hezkým obalem akorát maskovali jeho břitký obsah. Nejspíš si rovnou pustím poslední díl, protože všechno předtím bude jen natahována vata, plná epizodních postav, připravených ve správný čas zhebnout a něco zásadnějšího se dozvíme až v díle posledním. Kde jsem si jistý, že opět uvidíme otevřený konec a v něm naše dva hlavní hrdiny jistojistě živé a dravé a víc netřeba. Čestně ale musím přiznat, že hodnotit budu pouze shlédnuté epizody, nikoli sezónu jako celek. ()

Lilith03

No vida, a přece to jde! Skvělý díl. Hra je perfektně zpracovaná, promyšlená, záživná a nebylo ani jedno hluché místo. Spolupráce s padouchem super zpestření, tým křížového krále byl fajn. Jen se obávám, že jakožto začínající kouzelnice s karetními triky si pokaždé při pohledu na kartu křížového krále vybavím nahatého Japonce u kovové tyče :⁠-⁠D ()