Imawa no kuni no Alice - Season 1 (2020) (séria)

Episode 1 (S01E01)

Scenár:

Jasuko Kuramicu

Hudba:

Jutaka Jamada

Arisu a jeho kamarádi se schovají před policií na veřejném záchodě, ale když vyjdou ven, v ulicích Tokia najednou vůbec nikdo není. (Netflix)

samkko

Prvních 20 minut je ukázku luxusního vizuálu a obecně velmi dobré Japonské filmařiny, (i když se tam v podstate nic neděje), no a pak nám krásně začíná celý příběh první hrou, která sice nebyla nějak zajimá, krvavá, či zábavná... Ale ok byla to přece jen první hra takže je jasné, že ty topové pecky (které doufám že příjdou) nám bude režisér pomalu ale rychle odkrývat. ()

muti

Za nápad 3 hviezdičky, len s tým že tie patria predlohe, teda sériam Kocka a Ganz. Deus ex machina rozlúsknutie hry je také pritiahnute za vlasy, že sa bojím čo bude v ďalších častiach. Keď si vezmeme že o rok neskôr spravili korejci Netflixu sériu squid game, tak toto nemôže mať viac ako 60%, toto je určite o level nižšie ()

TheEvilTwin

Dlouho očekávaná záležitost je už konečně tady a úvodní pilot je teda jízda. Chytrý nerdský hráč, který by raději trávil dny doma u PSka, se jednoho dne s partou přátel ocitne na planetě sám a jsou nuceni plnit různé herní mise. Tempo skvělé, postavy zajímavé, úkoly doslova smrtící a já jsem teda sakra zvědavý, kam se takhle geekovská, masakrální hi-tech jízda bude ubírat dále a jaké bude samotné finální vysvětlení!! ()

DonBraso

Tak jsem si řekl, že bude akorát čas na to hodit očko. Jo jasně, slyšíme přirovnání k Squid Game. Čekal jsem trochu toho žánru Battle Royale a zatím se rozehříváme hned v prvním puzzle. Sem spíš pro ty korejský věci, ale tomuhle úplňku dám rozhodně šanci. Potenciál to má, postavy zatím takový nic moc, ale pilot víš jak. Tohle se uvidí časem kam to vše celé bude směřovat. Vizuál fajn, Tokyo bez lidí to chceš, jen aby ten příběh nakonec měl co říct. 70% ()

swenyx

O tomhle seroši jsem slyšel hlavně díky Squid Game, že prý je lepší a Squid Game ho jen vykrádá, tak zatím po 1. dílu se to teda nedá srovnávat. Squid Game je na úplně jiným levelu, ale nemůžu říct že bych se nebavil, jsem zvědavej co přijde dál. Japonci určitě vymyslí nějaký totální zvrhlosti, jak to tak bývá :D ()