Imawa no Kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Skupina znuděných delikventů je přenesena do paralelní pustiny jako součást hry o přežití. (JasonCZ)

Ryuuhei

Jako někdo, kdo už viděl výtečnou hranou sérii a chtěl se do světa Borderlandu ještě na chvíli vrátit alespoň ve formě této extrémně krátké, 3dílné anime série, je můj názor samozřejmě těžce ovlivněn. 3 epizody zkrátka nestačí pro vykreslení charakterů a lepší prezentaci vražedných her, všechno se děje moc rychle a bez větší hloubky. Děj se vyloženě točí okolo počáteční trojice přátel a prvních tří her. Objevují se zde další (pro mě) staří známí, jako je Chishiya, nebo Usagi, ale ti zastávají jen minoritní role a v podstatě nemají na děj žádný vliv. Beru je jako příjemný fanservis, protože jsem jejich původní podoby zatím nedostal možnost vidět (manga mě teprve čeká). Musím upozornit, že hraná série zejména první hru pojala úplně jinak a je to dobře, protože mi ta původní, pracující s losováním „štěstíček“, po nichž byly vypáleny salvy hořlavých šípů, přišla poněkud nezáživná (zlatá únikovka s dveřmi). Zbylé dvě jsou prakticky totožné, tedy „hra na babu“ v baráku a srdceryvná „hra o vlku a ovcích“, jíž adaptace i končí. Zkrátka jde jen o jakousi reklamu na mangu, která přišla se speciálním balíčkem zahrnujícím 12., 13. a 14. svazek. Neurazila, ale rozhodně ani nenadchla. Nezasvěcenému člověku věřím, že tato adaptace vůbec nic neřekne. Nemá to pořádnou atmosféru, charaktery, ani děj. ()