Imawa no kuni no Alice - Season 1 (2020) (séria)

Episode 8 (S01E08)

Scenár:

Jasuko Kuramicu

Hudba:

Jutaka Jamada

Napětí v letovisku dosahuje vrcholu. Konec hry se blíží a ty, co přežijí, teď čeká nejistá budoucnost. (Netflix)

kenkaku

Sice mapu tokijského metra jsem prokoukl už před šesti epizodami (a vytáčelo mě, že se s tím celý seriál nepracuje) a dává i odpověď proč ta pipka chtěla děsně snímat otisky, i když nemá databází se kterou je porovnat. Prostě scénář pracuje s dějem jako celek. Dostaneme i odpověď, proč tak všichni vlhkou ze srdcové desítky, když balíček má ještě JQKA (4x). Co považuji za lobotomii nejhrubšího zrna je náhlé zmizení všech zbraní, jakmile nastoupí na scénu retard s UZInou. ()

honajz2

SPOILERY Prima, takže po té extrémně nudné první polovině, kdy se konečně vyřeší ta chujovina s čarodějnicí a vraždou Klouboučníka se to po třech úmorných epizodách konečně trošku pohnulo! Sice k těm zvratům Arisu s tou holkou přišli jako slepí k houslím, ale to je fuk. Hry vytvářela nějaká skupina lidí, jenže ty pak taky někdo hromadně povraždil. Pak se dozvíme, že o tom všem už věděl i ten metrosexuál s tou jeho holkou, ale protože se našly všechny karty s čísly, musí příjít zvrat. Na všech obrazovkách se objeví jakási japonská Natalie Portman z Černé labutě, která to asi všechno řídí (jak? proč? jak to dokázala? je to vůbec člověk? co to sakra znamená? - a stejně za tím stojí někdo ještě vyšší než ona) a nyní konečně začínají hry o karty s obrázky. Takže Arisu s přáteli půjdou hrát o listového krále a tím končí první série. Takže se vyplnily moje obavy, neskončilo to osmi díly, místo toho to nejspíš autoři ani nemají promyšlené (i když jedou podle nějaké mangy, tak snad jo...) a hlavně mám pocit, že to budou chtít dojit dokud to jen půjde, hlavně ať to má co nejvíc řad a úspěch jak Lost, že? Jako sorry, první tři díly sice měly nějaký potenciál a třetí díl se mi dokonce líbil, ale ty ostatní byly prostě otřesné a druhou sérii nechci vidět ani náhodou. Fakt nechci čekat, až v příští sérii pomalu posbírají skoro všechny karty, až v třetí sérii budou lovit srdcového krále a ve čtvrté sérii se bude hrát s mariášovými kartami a v nějaké dvanácté sérii to někam dospěje, uloví se nejvzácnější karta žaludského esa a Arisu se vrátí hezky domů, protože hlavního hrdinu zabít prostě nejde, že. I když, pak jsou ještě tarotové karty, takže konec bude tak v 20. sérii. Třeba. A nakonec se dozvíme, že to všechno byl jen sen, protože se nikomu nebude chtít cokoli vysvětlovat. A mezitím hromada postav umře, hromada nových se jich odněkud zjeví, všechno to budou krásní mladí lidé s hrozně traumatickou minulostí, která se nám představí v milionech utahaných flashbacků. Dokoukal jsem to jen protože guilty pleasure, ale některé díly mi fakt způsobovaly fyzickou bolest. Objektivně by ten konec byl na 2*, jelikož se to konečně někam pohne, ale nechci dávat víc, když vidím, že to je jen další ze seriálů, co se snaží mít jen co nejvíc sérií. 1* ()