Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

M.i.k.e

je to sice vykrádačka snad všeho co vás napadne počínaje Kostkou a Únikovou hrou konče,ale i tak to má slušný potenciál být zábavným béčkem.Bohužel to ale funguje jen asi první tři díly:Následně jde kvalita dolů a seriál se začne utápět ve vlastní nedotaženosti.Ne snad,že bych od něčeho podobného vyžadoval exaktní logiku,ale tady se přeci jen až moc vaří z vody a nepomáhají tomu ani ne zrovna sympatické postavy.V posledním díle sice Alenka trochu chytí dech a připraví si půdu pro druhou sérii,ale čekal sem víc...60% ()

Jirka_Šč

Přestože jsem viděl obě série, nemám v oblibě příběhy, kde jsou masově vražděni lidé. Líbil se mi svět, zajímalo mě prázdné Tokyo a příroda, která se ho stále silněji zmocňuje. Zajímaly mě hlavní charaktery kolem hlavního hrdiny (který byl sám jen ok). Ke konci první série mě vyloženě štvala jedna emocionální scéna, ale naštěstí se v druhé sérii ukázalo, že měla logický smysl. Úplný závěr měl logiku, dojem trochu vylepšil, na 4 hvězdy to však celkově není. Pokud bych měl doporučit seriál s hrami na život a na smrt, pak raději psychicky klaustrofóbní čínské Die Now. ()

TheEvilTwin

1. série: Ze začátku se Alice in Borderland jeví jako skvělá pecka, která ale postupem času čím dál víc slábne a nakonec jsem z díla celkem v rozpacích. Motivem jde jednoznačně o snad nejlepší a mi nejbližší geekovskou scifi zábavu, ale zpracováním už tolik ne. Potěší dostatek krve, občas souboj, skoro každý díl jedna hra často připomínající Saw/Kostku, kdy bych se ale vůbec nezlobil, kdyby her bylo více. Nejlepší na seriálu vnímám ale našlapaný cliffhanger, který sice v závěru neodpoví otázku GameMastera, ale neskutečně navnadí na další sérii a doufám, že přijde co nejdříve. Teď ale k mínusům, které víceméně jediné podkopávají sérii nohy, a tím jsou logické díry. Proč loví v lese kance, když mají obchody s jídlem? Jak může člověk sprintem předběhnout valící se natlakovanou vodu z potrubí přes podzemní tunel? Jak může vodivý elektrický kabel nezasáhnout člověka když stojí ve vodě, ve které je kabel? Proč jsou lidi tak flegmatičtí a na pláži si užívají párty, když jim jde o život a většina lidí na zemi zmizela? A takových otázek jsem v seirálu našel desítky, nehledě na to, že hlasité monology hlavní postavy už časem lezou krkem, protože vysvětluje a nahlas říká úplně banální věci, které nemusely být vůbec vyřčeny. Výsledek je taková opatrná 4ka, která má občas fakt bídné kvality a dost logických chyb, ale za výborný nápad, kreativitu a závěr tu čvrtou s přivřeným okem dám. Komentář ke druhé sérii v recenzi pod sérií samotnou. ()

E´Tonno

Po zhliadnutí oboch sérií musím povedať, že ma seriál dosť zaujal a je kvalitne spracovaný. Taká seriálová varianta Battle Royalle. Občasné naťahovanie a emocionálne ždímanie sa dá v tomto prípade odpustiť. Najmä vzhľadom na pochopiteľnú snahu získať čo najširšiu cieľovú skupinu a čo je hlavné - množstvo skvelých nápadov s vražednými hrami. Tie boli v prvej sérii asi trošku viac.. hm.. správny výraz bude asi "zákerné", ale to nevadí, keďže s chuťou som si na posedenie pozrel aj celú druhú, tak zlá nemohla byť. Veľkým plusom sú aj sympatickí hlavný hrdina a hrdinka. Opäť raz je zo mňa spokojný divák. 80% ()

Prochy38

Celou dobu jsem měl tendenci tlačit své nadšení k 5*, ale poslední dva díly druhé série mi to pokazily. A to se mi celkově závěr opravdu líbil. Celková myšlenka toho závěru mi sedla. Ale největší zklamání pro mě bylo řešení jedné z poslední her, a to pikového krále. Kruci mraky lidí s IQ těžce nadprůměrem projde celou hru, aby vše rozprášil maník s kulometem a pláštěm? Ať se na mě nikdo nezlobí, tohle jsem nepobral a naprosto mi to konec zhnusilo. Jinak ale bomba. Super obličeje, parádní zpracování postav i okénka do minulosti. Fakt super. Možní x-krát vidělo v podobných variantách, ale i tak okouzlilo. Hudba super, skvělé nápady a hodně líbivá vizualizace. Možná by si mohli odpustit ty mraky amerických - "vše vyřeším v poslední sekundě" a "hrdinové bojují - ostatní padají jako mouchy na první dobrou", ale čert to vem. Celkově nadšení. ()

• Všechny zbraně v seriálu jsou airsoftové repliky od japonské firmy Tokyo Marui. Jediná vyjímka je Kloboučníkův stříbrný Colt 1911 Government. (UncleMorty)
  • Natočeno dle manga předlohy, kterou napsal Haro Aso. Manga vycházela v období od 17. října 2014 do 16. února 2015 a byla prvnotně natočena jako anime. (UncleMorty)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD