Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

Chrustyn

Taken meets Logan with Rambo 5. The Marksman je spíše taková Eastwoodovka, než akčňák po vzoru Taken a tak nemá pro akční fandy co nabídnout a v tomhle směru i trochu nemastný neslaný poslední Rambo vyhrává. Bohužel ani v rovině dramatu o seznamování dvou odlišných lidí moc nefunguje, takže nepotěší ani fandy Clinta Eastwooda. A ve výsledku vlastně nepotěší nikoho, protože se zde nic neděje a postavy nemají čím zaujmout. ()

Marze

Tato pohadka na me nezanecha dlouhodoby dopad. Pribeh je vykreslen pouze strachem a neocekavanym pratelstvim. Film tezi z ucasti Liana Neesina v hlavni roli, ale tento akcni thriller mohl byt o dost lepsi. Eastwooduv byvaly pomocny reziser Robert Lorenz sice prisel s neotrelym vizualnim stylem a vykreslenymi postavami, takze jeho byvaly sef by mel radost. ()

Flego

Kto chce vidieť starého unaveného Neesona, má veľkú príležitosť. Tento chlapík točí filmy rýchlym sledom, ale toto bola zbytočná avantúra. Okrem základnej premisy, film postráda všetko. ()

hrona

Po sledování první hodiny jsem byl až překvapen tím, že by se Liam účastnil po dlouhé době akčního filmu roku. Bohužel, jak film skvěle začal, tak postupně ubíral na kvalitách. Ačkoliv bylo od začátku jasné, jak bude vypadat finální scéna. Trošku těžkopádně se k ní tvůrci dohrabali a zbytečně moc stáhli botu z plynu. Filmu by neuškodilo trošku více násilí a na to jaký padouch se celý film snaží onen mexikánec být je finále pro něj až moc lichotivé. Troška nelogičností a zvláštní určování časové osy se tu také najde. Nic méně určitě na tuto road movie ještě někdy juknu, ale nemůžu si pomoct, druhá půlka bijáku zkrátka a dobře utvrdila umístění, kam Liam vlastně v posledních filmech patří. To jest velice solidně natočené akční béčko. Potěšila účast Katky Winnickové i když vlastně úplně zbytečná figura, dobře se na ní kouká. A ještě drobnost : Do příštího bijáku prosím tvůrce vrátit Liamovi mobilní telefon, z té pevné linky mu to moc nejde, zní tak nějak až moc vyměkle. ()

TheEvilTwin

Další Neeson a další stejný scénář jako vždy. Dokola ta stejná písnička, akorát s čím dál pomalejším osamělým staříkem lovícím kojoty a chovajícím krávy, který se zas a znova nebojí porušit všechny zákony pro člověka, kterého nikdy v životě neviděl. Neesonovky obvykle baví alespoň slušnou akcí, když příběh nezaujme, ale Marksman se strašně vleče, všem je jasné, jak film skončí, akce jsou všeho všudy dvě a ješte nejsou nijak úderné či originální. Popravdě jsem měl problém film vůbec dokoukat... V nejlepším se má skončit a fakt nevím, co Neesona motivuje pořád skákat do těchto rolí, ale už by asi stačilo. ()

JASON_X

Kolja po americku, jen Neesonova nátura je poněkud drsnějšího druhu, než u laskavého hřejivce Svěráka. A namísto malého Rusáka se dojemně stará o obtloustlé mexické cikáně. Film je to jak se patří akční a hodně hodně drsný. Nejdřív malému Miguelovi kartel odbouchne madre. Pak se dlouho nic neděje a furt se dlouze o něčem žvaní a něco se řeší. Po asi hodině - a teď se podržte - pak Neesonovi oddělají jeho starého plesnivého čokla, což je, jak sami jistě uznáte, opravdu vrchol kruťárny. Pak se zase dlouho žvaní a prd se děje. A pak konečně přijde trocha toho střílení a po něm jde Neeson s Miguelem vstříc zapadajícímu Slunci (nekecám!) a k tomu je ještě přilípnutej retardovanej happyend a vám se uleví, že už je konečně konec. Pokud se tedy dřív nepozvracíte z toho všeho patosu a nablblých klišé, nebo pokud u toho neusnete. ()

Morholt

Kdo čeká další neesonovku, bude zklamán. Liam tu sice běhá s puškou a na ruce má namalovanou mariňáckou kérku, ale tím veškerá akce hasne. Víc než na cokoliv jiného se film soustředí na jeho vztah s mexickým klukem, kterému je v patách tým kartelových zabijáků. Akce veskrze žádná, v dramatické lince to taky neuspěje a nedá se mluvit ani o napětí. Finále a poslední záběr jsou přesně tak blbé, jako celý film. 15% ()

Lacike

Taká komornejšia Hallmarkovsky pojatá variácia na piateho Ramba. Starý dedo s vojenskou minulosťou a ksichtom drsného telefonistu Neesona tentokrát chráni pred mexickým kartelom jedného chlapca. Väčšinu filmu spolu jazdia v aute a postupne sa zbližujú. Dramatická línia a vykreslenie postáv podľa mňa funguje oveľa lepšie ako v Rambovi a ani som behom film nekrútil hlavou nad debilitou scenára. Škoda len, že akcie je tu fakt dosť málo a je strašne komorná. Zopár výstrelov a jeden cool kotrmelec auta. To je všetko. Výsledkom je taká príjemná jednohubka pre chlapov, ktorý už majú po krk komixových digifestov. 6/10. ()

JohnCZ

Fajnová žánrovka jedoucí podle zaběhnuté šablony, ovšem se sympatickou hlavní dvojkou prchající napříč Spojenými státy. Liam to už sice fyzicky moc nedává, ale akce je tomu přizpůsobená hezky na míru. Není jí moc, ale je na těch správných místech a když už dojde ke střetu, tak je to paráda. Jinak je to klasika o budování důvěry mezi dvěma lidmi z odlišných světů. Liam Neeson je jistotka, kluk to hraje taky dobře, jen Katheryn Winnick je při vší škodě jen takové nepodstatné doplňující křoví. ()

Riddick77

Logika opakovaně hapruje, leč Neesonovo charisma tentokrát platí, akce nenudí a kýčovitost příběhu v rámci žánru vlastně nevadí. 6/10 ()

Tony.cs

Potenciál lehce nevyužitý, ale vždy to nemusí být zběsilá akce. Film jsem si celkem příjemně užil. Podruhé už asi ne, ale rozhodně neurazí. ()

slord

Ďalšia z rady Neesonoviek, ktorej chýba nejaký lepší príbeh či lepšie postavy. Film, ktorý ničím moc neohúri a po dopozeraní naňho rýchlo zabudnete. Proste strata času. ()

Derek

Dvorny Eastwoodov producent Robert Lorenz sa chopil druhy raz reziserskeho kormidla (jeho debut je drama prave s Clintom Trouble with the curve) a napriek tomu ze by vdaka trailerom a pritomnosti Liama Neesona clovek ocakaval nieco v style Taken, tak sa docka komornej dramy o putovani "starca" s mladym mexickym uprchlikom pred Mexickym kartelom ktory by nezastavilo ani desat Trumpovych murov. akcie vela nie je, ale westernove finale pripominajuce mi klasiku The Witness (s Harrisonom Fordom) sa podarilo... ()

Trevor

Clint Eastwood si svoju (pravdepodobne) dôstojnú rozlúčku odbil v Pašerákovi a na niečo podobné sa podujal aj Liam Neesom, aj keď v jeho prípade to ešte rozlúčka nemusí byť. Sk by bola tak sa podarila celkom dôstojne. Sympatický film ktorý obsahuje aj tému nelegálnej migrácie aj tému vojnových veteránov citlivo, netlačí na pílu ani v tom že držiteľmi zbraní sú iba biely rasisti, netvrdí že všetci utečenci sú nevinné obete systému ale najmä poukazuje na to že drogové kartely predstavujú naozaj obrovský problém, najmä ich obrovská kúpna sila v porovnaní so smiešnym rozpočtom na boj proti nim. Milý, sympatický film, ktorý mohol byť aj o niečo kratší, aj keď tie prázfne dialógy Jima s Miquelom mali svojimspôsobom tiež svoje čaro. ()

M.i.k.e

standardní Neesonovka o tom jak se postarší,osamělý,bývalý voják připlete k něčemu k čemu neměl,aby následně na vlastní pěst chránil bezbrannou oběť (tentokrát malého kluka),protože po něm jde zlý drogový kartel a policie by ho samozřejmě nezachránila.Marksman se mi líbil víc než předchozí Neesonův kousek o čestném zloději,ale opět je to film na jedno podívání a víc nic.Tempo je pomalé,akce málo a v rámci příběhu tu není nic co by překvapilo.Snad jen ten kartel tu je tentokrát až překvapivě neschopný vzhledem k tomu jaké má možnosti a je skoro až vševědoucí...60% ()

Martin741

Liam Nysn je este ciperny dedek, a pozeram, za akciou je mu luto, uz ma 70, ale vek si nepripusta. To uz 90 rocny pan VychodnyLes moze rovno oznamit dalsieho Dirty Harryho s plnokrvnou akciou a R rejtyngom : 54 % ()

Figu

Hele, proč ne?! S ohledem na to, jak se Liam "snaží" točit bijáky v posledních letech, je tohle opravdu solidní akční béčková jednohouba, která fakt na tu jednu večeři chutná a zasytí! Mám ho rád! Fandím mu! A samozřejmě bych mu přál víc takových Marksmanů! 70% ()

bourec

Liam Neeson jede už nějakou dobu z osmdesáti procent to samý. Tohle ale vyloženě akční film není. A pitomě to nevypadá. 60% si to zaslouží. I s ohledem na to, jaký hovadiny bez smyslu jsem v poslední době viděl. ()

C0r0ner

Takový ten film, ze kterého do týdne od projekce nezbude jediná vzpomínka, a přesto se nedá říct, že by to byla sračka. Akorát už člověk všechno viděl někde jinde a většinou v lepším provedení, takže po skončení tak jenom pokrčí rameny a jde dál. 50% ()

PROCESOR

Nestárnoucí Neeson ve své klasické roli, ale ruku na srdce, neviděli jsme tenhle či podobný film už stokrát. Je to klasická naháněčka, kde vzhledem k jeho věku nečekejte velký akce. A za mě se tam nevymyslelo a nepřidalo vůbec nic jiného. Vlastně jo, ale to bych spoileroval a to nechci. ()

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)