Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

Soweek

Váhal jsem mezi plným počtem a 4 hvězdami, ale i přes některé nedostatky tento film plným počtem poctím. Je to totiž ukázkový příklad toho, kam by se v současnosti měla česká komedie ubírat. Fylm je samozřejmě stále sprostý, i když ne tolik jako původní seriál, přesto zvládá bravurně cílit na široké publikum, protože vtipy jsou universální a ne tolik fotbalově orientované, jak by člověk mohl čekat. Ano, jsou tu i další adepti na obnovu sprostého, satirického a kritického humoru v Čechách, ale Tygrům se vstup nepovedl a Party Hard bude vždy pouze pro úzký okruh lidí. Vyšehrad je přesně to, co uspokojí náročnějšího diváka i klasického Čecháčka, sledujícího třicátoupátou kopii nějakého pohlaví v nesnází s Jirkou Langmajerem. ()

sedm.1

Vážně mě udivuje, jak většině místním chytrolínům strašně vadí primitivnost většiny českých komedií, ale v případě Vyšehradu je to najednou zcela v pořádku, bouchaj tomu nekompromisních pět* a jsou doslova nadšení z humoru, stojícím jen a pouze na lavině totálně laciných a hlavně samoúčelných, prvoplánovitých vulgarit, padajícím z hub vymatlaných postav. No dobrá, v pořádku, když to všechny tak baví, tak ať, jen by to chtělo mít ale stejný metr a vážně netuším, jak se zrovna tohle filmové hovno může pohybovat v červených číslech. A argument, že to je celé právě namířeno na vypatlané kopálisty, ten fakt neberu, jelikož i to může mít alespoň nějakou úroveň a smysl, a neohánět se jen pitomýma splaškama, s nulovou zápletkou, nesympatickýma postavama a nevěrohodnými hereckými výkony, kdy si samotní herci možná natáčení užívali, ale to je z jejich strany asi tak vše. Já každopádně nechci aby to vyznělo, že jsem nějaký zapšklý puritánský moralista, naopak, sám sprosté výrazy používám možná až moc často a fotbal zbožňuji, ale tohle na mě bylo zkrátka až moc hloupé a teatrální, a i když pár fakt povedených vtípku, většinou v podobě skrytých narážek, se tu objeví, tak jako celek to na mě prostě působí jen jako neúnosná debilitka. ()

Dánek

Čekal jsem trochu více fotbalových vtipů, ale chápu že tvůrci chtěli oslovit širší publikum. I tak se jedná o dobrou bláznivou komedii -80%. ()

klukluka

Drží to pohromadě a na český poměry je to fakt dobře postříhaný. Respekt, kolik na to Kubovi Štáfkovi kývlo sportovních hvězd. Líbila se mi i linka s taťkou Berbrem, míň už se mi líbili jeho pohůnci Jarda s Davidem. Taky je to na mě moc vulgární. Seroš mě svýho času bavil víc, rozhodně to ale není špatný. ()

Wally

Konečně jsem se taky pořádně zasmál...po všech těch rádoby korektních komediích plných klišé, které jen nudily... Jsem buran, že mne to bavilo? Možná... Jedna hvězda dolů za tu hromadu vulgarit, ale jinak tleskám pane Štáfku 👍 Myslím, že pár hlášek má šanci zlidovět. ()

Zagros

K filmu Vyšehrad jsem se dostal jako všichni přes seriál. Ten mě zpočátku velmi bavil, bohužel později ho stáhly do průměru opakované vulgarity, trapnost a především snížení množství dobrých narážek. Na film to museli tvůrci zkusit trochu jinak. Povedlo se to opět tak napůl. Místy parádní narážky, hodně fotbalových a hokejových hvězd a občas fajn humor. Bohužel to často upadá do hoven (doslova)… teda pardon do fekálního humoru. Je to škoda, protože to dělá fotbalové kultuře medvědí služby. Tvůrci automaticky očekávají, že fotbaloví fanoušci a diváci jsou jednodušší blbci, kteří potřebují pro zasmání fóry z hajzlu. Mně se nejvíc líbily fóry, které člověk pochopil jen z kontextu… kopačky na hřebík, Bednářovo „nemám“ apod. Možná by to ale většina nepochopila, tak se přidaly i další fóry a to ty nej(s)prostší. Nezbývá mi než si povzdechnout a místo pochvalného komentáře a vysokého hodnocení, nechat jen hodnocení průměrné. ()

borec999

Jedna z najlepších českých komédií posledných rokov. Znalosť seriálu nie je podmienkou kvalitného zážitku. Naopak, znalosť futbalu a jeho prostredia k lepšiemu prežitku výrazne prispieva (cameá reálnych futbalistov a ich zapracovanie do scenára ma veľmi potešilo). Objektívne je to strašná chujovina. Ale našťastie veľmi vtipná (smial som sa počas filmu opakovane čo u mňa nebýva zvykom). Lavi je skutočne génius i dilina (viac to druhé), jeho 8 ročný syn len to prvé a scenáristi z tejto čudnej skutočnosti vyťažili maximum a pri zobrazení ich netradičného vzťahu sa nebáli ísť s humorom ako sa hovorí mierne za hranu. Celkovo omnoho lepšie ako seriál (z ktorého som videl iba prvé 3 diely) a prípadnej dvojke by som sa určite nebránil, pretože ako nenáročná komédia na výplach mozgu slúži Fylm Vyšehrad veľmi dobre. 75% ()

joshula

Zasvěcený sportovní fanoušek má výhodu, že bude rozumět veškerým vtipům a narážkám převážně z fotbalového prostředí. ()

.baris.

Pár opravdu hodně dobrých hlášek, narážky na reálný situace ze světa českého fotbalu bavily snad úplně nejvíc, ale i tak mám pocit, že to občas zbytečně tlačí na pilu, aby to bylo vtipný, hlavně vtipný, a to za každou cenu - jenže ne vždycky se to daří. Jo, napsat dobrou komedii neni jednoduchý, o to víc, když je to vlastně založený na tom, že hlavní postava je absolutní pako. Šance sklouznout ke trapnosti je tam totiž prostě hrozně veliká. Tady se to bohužel párkrát stalo, ale celkově ten balanc na hraně film relativně ustál a asi chápu, že jsou plná kina. Čistě odpočinková záležitost, kde se nedá hodnotit příběh ani výkony herců (ten nejlepší přišel tak asi od představitele malýho Ríši), a na který cenim, že si tam ze sebe umí udělat prdel snad úplně každej. Míň křeče a šla bych s hodnocenim výš. ()

Foxhound#1

Problémem internetových seriálů s dobou trvání 10-15 minut je skečovitost. Ta v krátké epizodě působí výborně a je to super hlína. Jakmile to ale natáhnete na hodinu a půl nějakého roztáhlého příběhu, už to prostě působí slaběji. Filmový Vyšehrad v žádném případě není špatný, ale vysloveně pecka bych si to chtěl pouštět dokola to není. ()

Asmodin

Rozhodně ne pro děti, ale jen pro dospělé. Souhlasím, že zabaví i ty co nefandí fotbalu. Vtipy nejsou křečovité a trapné, ale jenom úchylné a jednoduché. ()

KNicole

Co máte rádi na seriálu, dostanete i ve filmu – akorát vedle toho musíte přetrpět hlavní zápletku, držící pohromadě celou konstrukci tohohle celovečeráku. Stále platí, že jde o výbornou karikaturu českého fotbalu, plnou insidových metafor a překvapivých vtipů, což je u českých filmů skoro nevídaný úkaz. Miluju Laviho a způsob, jakým ho ztvárňuje Jakub Štáfek, moc mě baví obraz i kamera, dynamický střih, je vidět, že o filmu někdo doopravdy přemýšlel a postavil kolem něj i kvalitní dramaturgii. Nicméně to hlavní, co Vyšehrad: Fylm odlišuje od seriálu – linka nalezeného dítěte-génia, které Laviho svádí na tu správnou cestu – je tak imbecilní, že převyšuje i těch pár debilních vtipů, nad kterými jsem původně chtěla přivřít oči. Připadá mi, jako by na začátku z filmu čišelo nadšení a touha vystřílet na plátně všechny dobré vtipy, které měli autoři uložené v šuplíku. Později, jak ale pomalu docházel dech, už jako by si to všichni chtěli jenom odkroutit. V závěru se z černé sprosté komedie pláno najednou promění v dojemný rodinný film, kterému k dokonalosti chybí už jenom mluvící pes. Nicméně - fotbalová mafie, skryté symboly a některé situace se (na poměry českého filmu) povedly tak geniálně, že trauma v podobě hlavní zápletky a šablonovitost dějového oblouku vytěsňuji na okraj. ()

bobstock

Fylm pro všechny, kteří mají rádi seroš s Lavim a kteří se zas a znova rádi smějí blbým a ještě blbějším vtipům. Se svojí přirozenou sprostotou hlavního protagonisty vás protáhne nejhlubším análem fotbalového světa. Do kopaček se obují sparťani i sešívky a spousta celebrit sportovního nesportovního světa, veškerá nakloněná rovina pánů rozhodčích, bez kterých by fotbal vlastně nebyl fotbalem. Štáfek se nám tu snaží vyrůst cepovaný vlastním synem a mistr Hanuš nám tu v jedné nezapomenutelné scéně přizná estébáka se vší parádou. Všem šmejdům od táty Berbra děkujeme za inspiraci a smažte se v pekle. Mínusem je občasné vypadnutí z tempa a podivný střih, který nahrává slabšímu vypointování na konci scének, které smrdí troškovinou. Dávám ale za 4. Je to oddychovka, u který se zasmějete a vypnete mozek, protože jak se říká kopačky nebejvaj zrovna mentální atleti a tenhle film to vlastně celý pěkně ztotožňuje. 75% ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin