Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

PAVLIS

První 30 minut je to v rámci kategorie hrubozrnná teenagerská komedie ještě docela vtipná jízda. Poté se ale najede na šablonu geniální klučina mění kopačku k lepšímu, a to už moc zábavné není. Kéž by to byla alespoň dobře a uvěřitelně natočená šablona. PS: Seriál jsem neviděl. ()

ostravak30

Vyšehrad je vlastně jedna velká lavina gagů, vtipů, hlášek a narážek. Tvůrci si dělají prču vlastně všemi možnými i nemožnými způsoby. Od slovních či obrazových dvojsmyslů, narážek na různé kauzy či parodování řady osobností fotbalu. Nakonec právě to je jedno z pozitiv filmu. Nebere si servítky a právě různé šedé eminence zákulisí tohoto populárního sportu si berou na paškál. Třeba Berbera. A to je rozhodně dobře, on si to zaslouží. Stejně jako Pelta, Damková a další. Také závěrečný proslov Miroslava Hanuše ohledně korupce a ovlivňování rozhodčích. Jako by přesně tohle byla slova FAČR či svazu. Já si myslím, že tohle oni potřebují jako koza drbání. Druhá stránka je pak sranda jako taková, kdy nám je fotbalista Lavický představen jako totální hovado, které bere drogy, chlastá, navštěvuje bordely, spí s každým a nevyhýbá se ani náhodou ostřejším slůvkům. Jenže na tom se nic nemění. To už zažili diváci i v seriálu. Bohužel to jsou negativa filmu, která ho srážejí a mezi staršími diváky si ubírá na fanoušcích. Nemístná vulgarita prakticky v každí situaci. Tím pádem se neodlišují ti, co mluví slušně a ti co jsou sprostí, tudíž neexistuje rozdíl mezi sprostým fotbalistou či fanouškem, ale hrubí jsou všichni a tím vulgarita sama ztrácí na významu protože nemá co podtrhovat. Další faktor je explicitní sexualita, jež je chvílemi už značně přehnaná a tudíž člověk jen může kroutit hlavou, co všechno se může dostat do televize. Posledním faktorem je pak to, že tohle vše probíhá i před dítětem, které má Lavi jako že vychovávat. A trochu překvapuje, že se podobných pitomostí zúčastnil třeba i Jaromír Bosák, jehož trenýrky ve studiu jsem příliš nepochopil. Vyšehrad: Fylm je obrovská lavina, jak už jsem říkal, vtipů, které čerpají prakticky z každé situace, z každého momentu, věty. Je to příval, který chrlí na diváky tuny fórů, gagů apod. Druhá stránka je, že pubertální dítě bych prostě na film dívat nenechal a to přestože k mladším divákům směřovala jedna část filmu, kauzy a jména zase ke starší části. A to nemluvím o tom, že některé vtipy byly i pro mě za hranou, protože už se pohybovaly na hranici nechutnosti a odporu. Světový trend je jiný a my si tu neustále hrajeme na to, jak jsme moderní, když slovo pi.a, kur.a, mr.at zazní stokrát a mezitím se tak patnáctkrát šou.tá. Jenže filmový svět je už trochu jinde. ()

Mkartaylas56

Původní seriálový Vyšehrad mě před lety ve své podstatě bavil, i když na mě nepůsobil úplně na 100 procent a měl jsem za to, že mu velmi prospívá krátká stopáž. Jeho filmová verze tu tedy měla to riziko, že si neobhájí délku celovečerního snímku. A i když si myslím, že v několika fázích to skutečně drhne, tak nakonec zápletka okolo toho, že se Lavi musí usadit a objeví se mu v životě osmiletý syn funguje v rámci možností dobře, dává postavě prostor k určitému růstu a rozhodně neurazí. Zbytek filmu je každopádně v té samé podobě, jako seriál. Tedy humor, humor a trocha toho fotbalu a dokupy to přináší skutečně velmi podobné množství zábavy, jako před lety. Osobně jsem si velmi užíval všemožné odkazy a vtipy založené na reálném českém fotbale, včetně mnoha cameí známých sportovců, žurnalistů a podobně. Ohledně druhé poloviny komediálních scén, které jsou spíše pubertálního a (místy doslova) fekálního charakteru, tak tam už to na mě příliš nefungovalo a vlastně to odpovídalo mému zážitku ze seriálu. Proto také hodnotím lehkým nadprůměrem a i když to pro mě není vysloveně dokonalý mix, tak uznávám, že s ohlédnutím na jiné projekty točené pro danou cílovku jde o povedenou komedii. ()

nula87

Jako už mnohokrát jsme se přesvědčili, že převést úžasný seriál nabušený hláškama, a skvěle vypointovanýma scénama (což seriál Vyšehrad bezesporu je) do celovečerního filmu je tvrdý oříšek. A přestože Fylm přidává nové postavy, a i nové zápletky, na nějakou bombu to nestačí. 60% ()

subic

Je mi zcela jasný, že tento film má buď své příznivce anebo odpůrce. Ono je to totiž tak blbý, až je to docela dobrý. Touto filmovou svatbou vrcholí 2 předchozí řady seriálu. Já jen doufám, že se tvůrci už na nějaké další pokračování vyse+ou. 7/10 ()

Tominni

Trochu jsem se bál, jestli Fylm nebude už na Vyšehrad příliš, ale není to tak. Prostě jsem se bavil a těch hlášek na fotbalové prostředí tam bylo spoustu. Lavi jede ve svém tempu od začátku, přestože první polovina fylmu mi přišla lepší, druhá byla o malinko slabší, ale i tak to prostě funguje. ()

brzozin

Pro mě osobně kvalitativní sestup oproti seriálu. Ten byl velice originální a jeho skečovitost a klipovitost přesně seděla k tomuto typu humoru - vulgární a prvoplánový. Obával jsem se, že filmový formát vytvoří jen hromadu vaty, která by ty vtipné scénky a gagy pospojovala, aby držely tak nějak pohromadě. A mé obavy se naplnily. Navíc kromě jednoduché dějové linky inteligentní syn - stupidní otec nenabídl film nic nového, co by už nebylo v původním seriálu. Na mě osobně to působilo jako další český Kameňák nebo Babovřesky. Dvě hvězdy dávám za postavu malého inteligenta v podání Kuby Jenčíka (naprosto geniální postava) a několika zajímavým a hodně vtipným skečům, které se ale všechny vešly do traileru. Takže všem doporučuji se na něj podívat, protože v samotném filmu toho navíc zas tak moc není. ()

RigorMortis

Seriál som nevidel, futbal ma nezaujíma a futbalovými fanúšikmi otvorene pohŕdam (zvlášť pre ich schopnosť zaplniť aj s ich pivnými bachormi hromadnú dopravu v zlomku sekundy, totálne ignorovať spolucestujúcich a byť tak hluční, že človek nepočuje vlastné myšlienky). Česká kinematografia je navyše posledné roky až na výnimky des a hrôza. Chcel som ale nenáročnú oddychovku po ťažkom dni a Netflix mi odporučil toto, tak reku prečo nie. Pohodový film, na ktorom sa dalo zasmiať. Občas vtipné, občas blbé, občas fekálny humor, ktorý sa ale dal vydržať. Kontrast medzi vymasteným hlavným hrdinom a jeho intelektuálnym synom nemal chybu. ()

david.babick

neviděl jsem původní seriál, takže jsem do kina šel na slepo..jen jsem slyšel, že ten Lavi je prý strašnej borec..no...je to kus čuráka..jako každá druhá kopačka :-D srovnávání s Hrouzkem se přímo nabízí a o proti Hrouzkovi je Lavi malý pán..Hrouzek je větší borec, což rovná se hokej je prostě lepší :-) a teď k filmu...bylo tam pár dost zábavných gagů :-) a malý synátor mě bavil hodně :-) jinak takový celkem zábavný průměr ()

hrumsrt

Psal se rok 2016 a zčista jasna doposud prakticky neznámá internetová televize OBBOD vyplázla seriál přibližující fotbalové prostředí skrze dnes už ikonickou postavu Julia Lavického. Velké plány tvůrců snad až přelomového seriálu o pokračování a následně o filmu se rojily ještě před koncem plánovaných desíti epizod. Rozhodnutí tvůrců udělat právě film mě hodně překvapuje, jelikož z těch dvou možností jde jasně o tu těžší, a navíc nebylo vůbec jasné, jestli a jak bude Vyšehrad fungovat jako celek, tedy jako celovečerák. Převést pár minutové epizodní příběhy na filmové plátno a dát domu více než 100 minut je úkol, kterého by se zalekl kdejaký zkušený tvůrce. Nikomu se takhle experimentovat vlastně nechce, a tak si pro film vytvoří prostou dějovou linku, že Lavimu dají odnikud syna. Dokonalé spojení pokud chcete dostat do kin daleko větší paletu diváků, avšak dramaturgická výstavba rozhodně není dobrá. Ano, díky tomu nemusíte být tak zapálený fanoušek českého fotbalu, aby se Vám snímek líbil, ale současně to spadne několikrát do bezmocné spirály, kdy to jde od klišé k trapně neoriginálnímu humoru. Ne, opravdu na tom malém frackovi je špatně úplně všechno. Malý blonďatý všeználek, který našeho Júlia drží na uzdě a to až tak, že mu až musí dělat služku.. Přijde mi, že Vyšehrad chtěl mít všechno. Hokejky, fotbalové legendy, svatbu a nějaký ten rozvoj postav. Výsledkem, ale je, že jak se tam objevuje jedna vedlejší postavu za druhou a svoje výkony odvádějí často na minimum prostoru až ikonicky (např. Tomáš Rosický, jenž si to holt krade pro sebe), nebo pak geniální dvojice vymahačů coby Jaroslav Plesl a David Novotný (hlavně teda první jmenovaný s ledovým klidem dodává i iluzi, že by to mohlo dojít k úspěchu), tak ten náš Lavi naprosto nefunguje a jakoby mi na tom plátně přišel jako totální vyhaslý lůzr, jenž je celému projektu ku škodě. I podle celého hereckého ansámblu je vidět, jak velká je Vyšehrad investice. Z hlediska humoru jde film jistojistě dál než seriál, už jen z toho, že velká masa narážek se opakuje a pokud neznáte seriál malinko Vás to netrkne. Nejlepší je celé setkání s rodiči Lucky! Překvapivě mi daleko více sedl třeba agent Jarda, který těží z kouzla Jakuba Prachaře a dodává v náležitém dávkování svoje kouzlo. Je to plný umělých penisů, silikonů a push-upek!  Aspoň se ale nezapomnělo na to, že jde hlavně o fotbal, tak dostaneme konečně více zápasů. Dovedu si představit, že to tady neskončí a díky šponování fanoušků se to jistojistě bohatě zaplatí a my dostaneme zase další projekty s ikonou JL. Ale pro tolik tvůrčích amatérismů bych se na filmy vybodl a ještě si radši glosoval v pár minutových sketčích. Není to špatný, ale když my na to čekali už skoro 6 let! /viděno v kině/ 65% ()

Marcas

Jop, já jsem se bavil. Primárním cílem takového typu filmu je především pobavit, což se tady zdařilo na 100%. Trošku jsem se obával jestli si všechny perly Štáfek nevystřílel už v seriálu, ale to se naštěstí nestalo. Naopak je tu opět mnoho zapamatovatelných scén, u kterých se smálo celé kino. Dějově je to samozřejmě tisíckrát ohraná šablona, která ale stále relativně funguje. Neurazí ale ani nenadchne. Štáfek je velmi talentovaný tvůrce (i herec) a mám pocit, že se jako jeden z mála u nás aspoň trochu blíží světovým trendům. Moc dobře si totiž uvědomuje, co to má být za film a jaký má účel. Proto se tam nesnaží cpát nějaká moudra nebo super příběh. Za mě tedy silnější 8 a jsem zvědavej, jakým směrem se vydá příště. ()

SharpeR1

Češi uměli vždycky hlavně jen komedie, tentokrát to bylo se vším všudy a hlavně nápaditosti a srandy kopec. Nikdy jsem nepochopil hodnotu a komunitu CSFD, možná tomu nerozumím a vždycky nadhazuji hodnocení za ty blbce, co to jen kritizují veškeré filmy. Nechápu co by jste furt chtěli. TOTO JE PROSTĚ PECKA A NEJLEPŠÍ CO JSEM VIDĚL OD NÁS TENTO ROK. Takže pokud nepatříš mezi ty chytrolíny tady a miluješ těžkej humor ze všeho co tě napadne a neurazí tě to, val do kina ! Když píšu recenzi, tak to už něco znamená :D ()

Alden_Larson

Oproti původnímu seriálu je to rozhodně zlepšení, ve filmu se toho dá stihnout víc, zápletka je proto zajímavější a i když je pořád stejně hektická jako v seriálu, ve filmu měla mnohem lepší a pomalejší tempo. Postava Laviho je taky monhem působivější ve filmu než v seriálu, ve filmu má totiž  archu, která ho změní, i ostatní postavy jsou zajímavé. Herecké výkony jsou skvělé, film je vtipný a je tam pár referencí na původní seriál, které fanoušci rozhodně ocení. Film ale není bez chyb, zmínil jsem pomalejší tempo, ale to se týče hlavně zápletky, jednotlivé scény mají někdy moc rychlé střihy, ze kterých by jednoho mohla rozbolet hlava. Celkově je to ale dobrý snímek, vezme všechny kvality seriálu a úspěšně je přetvoří do filmové podoby. 8/10 ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin