Záhadný agent (Jean-Claude Van Damme) se musí po 25 letech vrátit do činné služby, když musí zachránit svého syna před falešným obviněním z pašování drog a obchodu se zbraněmi. (p.a.douch)

Flego

Kvalitný komediálny žáner požíva u divákov vyššiu toleranciu. Aj pri tomto filme je snaha o humor, ktorý však veľakrát nefunguje podľa predstáv tvorcov, ale jeho prítomnosť aspoň trochu zachraňuje tento film. Začína to dobre, potom však nastúpia všetky neduhy lacných filmov, takže ak sa Van Damme neoslobodí od podobných snímkov opätovnej slávy sa nedočká, ale určite bude mať na nájom. ()

matestlust

Čekal jsem akční návrat JCVD ve stylu a podporou Netflixu, který umí produkovat akční pecky, dostal jsem ale průměrnou akční komedii, kde sice Jean ukazuje, že nepatří do starého železa, ale film hraje značně víc na tu komediální linku, která je ze 60% spíš trapná, než vtipná. Bojové vsuvky jsou fajn, ale mohlo by jich být víc. Nakonec to ale, se svou nepřehnanou stopáží, byla vcelku koukatelná jednohubka, která fanoušky JCVD rozhodně nenadchne, ale ani tolik neurazí. ()

Lacike

Je pekné, že sa niektorí akční dinosaury ešte snažia (mrk mrk, Bruce), ale na výsledok najlepšie pasuje príslovie: snažili sa najlepšie ako vedeli, ale dopadlo to ako vždy. Je to úplne rovnaké ako minulý Charhonov film On the Other Side of the Tracks + ako bonus Van Dammea. Je tam kopa naháňačiek, bitiek, popkultúrnych odkazov na filmy, viac či menej povedomých FR xichtov a nonstop sa tam kecá. Celé by to malo stáť hlavne na komediálnej stránke, ale mne to nepripadalo vôbec vtipné a ani raz som sa nezasmial. Vďaka tomu som mal pocit, že to má minimálne dvojnásobnú stopáž. Zápletka je debilná, postavy infantílne a otravné. Proste mi liezli na nervy. Van Damme sa fakt snaží, ale jeho rôzne reklamy sú stokrát vtipnejšie. Sem tam ale v tom marazme presvitne jeho charizma. Za niečo stoja snáď len bitky. Síce sa v nich často strihá a choreografia nie je extra náročná, ale aspoň tie dosahujú pozerateľný priemer. Celkovo je to ale neznesiteľná a často trápna nuda. Tak nejak už klasický nízky filmový štandard od Netflixu. 3/10. ()

ConanVJ

Trailer je slušný, ale výsledek je celkem slabota s nesympatickým obsazením a nudným Van Dammem, který se zde snaží být cool. Akce je celkem dost.  Za mě 40% :( ()

agentmiky

Tak nejhorší film za rok 2021 zná už asi své jméno. Posledního žoldáka bych označil za KOLOSÁLNÍ PRŮSER. Jak mám JCVD rád, tak tady šlápl do pěkného bahna. Bez jeho přítomnosti bych možná zvolil i odpad, protože ten film je jedním slovem fakt otřesný. Francouzi komedie točit umí, ale Last Mercenary se do kolonky vydařených filmů tohoto žánru fakt nezařadí. Příběh nula nula nic, vůbec jsem nepochopil, jakým směrem se autoři chtěli původně vydat. Postavy děs a bída, jediný Van Damme dokázal sem tam hodit fajn hlášku (pobavila scéna s plakátem z Krvavého sportu), ten laciný napodobitel Montany, to byl takový cringe, že mi z něho bylo fyzicky špatně od žaludku. Scénář k filmu snad ani sepsán nebyl. Vyhněte se tomuto paskvilu obloukem, ušetříte cenné minuty svého života. Snad si JCVD příště vybere lepší projekt. Za mě 2/10 ()

Ellmariachi

Invaze Žána na Netflix u mě vyvolala nadšení. Spojení akční legendy, francouzské komedie a utahování ze sebe sama, mi zněla skvěle. První na co jsem si vzpomněl byl Špión se Stathamem. Říkal jsem si, kéž by se to roli právě Jasona blížilo. Bohužel se tak ale neděje. Když už to tak může vypadat, jakoby se stroj zadrhne. Když se tvůrci touto cestou vydali, měli jít až na dřeň. Zde jsem ale dostal jen Žána, otravnýho syna a pár postav z nichž mi přišla zábavná pouze chlápek z ambasády. Ten trouba si kradl všechen prostor pro sebe a byl skvělý. Musím říct, že i když to celé má "jen" 110 minut, přišlo mi to o dost delší.  U mne zklamání za 55 procent. ()

Hadža odpad!

Jenom žasnu, že někdo v souvislosti s tímto filmem použije slovo "vtipné"! To byl vrchol ubohosti JCV, kterého mohl dosahnout. Alespoň v té první půlce filmu. A že by se to v druhé části nějak prudce změnilo, o tom pochybuji a vůbec to ani nehodlám zjišťovat. ()

dyfur

..... J.C.V.D. sa celkom vynašiel namiesto narcizmu a moc toho vážneho išiel do humoru...priemer,ale dalo sa pozrieť.... ()

M.i.k.e

A já tomu ty čtyři dám rád.Čekal sem akční oddechovku a tu sem taky dostal.Van Damme je sice už lehce za zenitem a ze všech "klasických" akčních hrdinů vypadá nejhůř,ale taky ukázal,že se dokáže nebrat úplně vážně a to platí i pro tenhle kousek.Akce je tu slušná,má to dobré tempo,fórky fungují a upřímně si dovedu představit,že to časem uvidím znova...70% ()

Martin741

Van Damme je dnes uz akcny dinosaurus a vlastne dedo. Kazdopadne jeho filmografia je zaujimava - natoci 5 - 6 sraciek a potom 1 ako -tak kvalitny film.  A zas : natoci 5 - 6 hroz a zas nieco dobre. Dalo sa pozerat, hlavne ze sa dej odohraval v Europe, preto aj svojsky vytlacim este jednu hviezdu   : 69 % ()

Figu

Žán zkouší jít solidně ve stopách novodobých akčních komedií a musím uznat, že tenhle biják se mu fakt povedl. Jasný, je to šílenost, doprovázená spoustou stupidit a hovadin. Nicméně takhle to přesně tvůrci chtěli vyslat do světa a už jen za to, na tenhle flák koukám pozitivně. A samozřejmě palec nahoru za právě samotnýho Van Damma, kterej se s tím popasoval na jedničku, přizpůsobil se a zahrál velký divadlo. Je to blbost, ale fakt mě tam spousty gagů a vtipnejch scének nasadilo na ksicht úsměv! Silný tři hvězdy. 65% ()

bourec

Víc ze sebe nevyklepu. Film ne vyloženě špatnej, ale vzhledem ke komediálnímu nádechu alá Jackie Chan mě to ne úplně bavilo. Takže v konečným součtu můj oblíbenec Van Damme zajistil filmu určitě minimálně jednu hvězdu jen svojí přítomností. Docela spokojenost. 60%. ()

PROCESOR

Komediální oddechovka, kde Van Damme ještě umí předvést nějaké ty kopy. Je si vědomej svého věku, takže když se to zabalí do komedie, není to tak trapný, jako jiní akční herci, co si myslí, že budou skotačit ještě v osmdesáti.  Já jsem se celkem bavil. ()

Johnny.ARN odpad!

Ja som sa snažil, fakt som hľadal aspoň to jedno pozitívum, za čo by som dal hviezdičku. Nenašiel som. Koho zaujíma dablér, koho zaujíma ten šialený scenár, koho prekvapí switch na konci a hlavne, kto v dnešnej dobe natočí takúto kokotinu? Markíza, sobota poobede, tam tento film patrí. ODPAD! ()

JohnSmith

Jean-Claude v šedesáti ukazuje, že na to ještě pořád má. Sice bylo v pár scénách vidět, jak za něj zaskakuje kaskadér, což je při soubojích smutný, na druhou stranu, jsou tu pojišťovny a nikdo nechce, aby se hlavní hvězdě něco stalo. On ani ten příběh nebyl zas tak hroznej. Ale děs byli herci okolo. To co předváděli nebylo už místy ani vtipný, jako spíš trapný. Škoda, mohl to být van Dammův pěknej comback ()

Jaro.Krafcik

Jcvd je späť a to vo veľkom style. V komédii som ho ešte asi nevidel. Ale tu jednoducho sadol hlavne aj skvelý dabing. No po hodnoteniach v rozmedzí od 87 do 55 to dostalo len na hranici slušného priemeru. Rozpačitý začiatok, čakanie kedy sa objaví hlavný hrdina bolo príliš dlhé. Ale až keď prišiel sa to celkom slušne rozbehlo. Keď už som spomenul tie percentá, minimálne desať je za Van Damma a dobrý výber skladieb. 4* ()

m.a.t.o.

„A čo tento, povedal vám niečo?“ – „Vraj konal na základe nejakej debilnej ministerskej vyhlášky.“ –  „Áno, tej mojej.“ – „Prepáčte pani ministerka.“ Pravda, je to dosť uťahané a prestrihanie o 20 minút by filmu len pomohlo. Ale na druhej strane musím povedať, že akčné scény sú cool (naháňačka s autoškolou) a vtipné scény a hlášky takisto fungujú. Už som to spomínal aj v komentároch k iným Van Dammeovým filmom, ale musím zopakovať, že Jean-Claudeovi slúži ku cti, že na svoju hereckú kariéru nerezignoval (ako tento alebo tento) a z času na čas sa snaží prísť s niečim iným, než lacným rumunským béčkom. Zato palec hore. 50 % ()

J.Lajner

Pamatujete si film Kontraband (1998)? Šlo o průměrnou akční komedii, kde belgickému svalovci sekundoval kdysi populární komik a herec Rob Schneider. Ačkoli rozhodně nešlo o žádnou pecku, tak film nabízel nápadité, adrenalinem napumpované akční scény a humor, který byl všelijaký, jen ne trapný. Ve srovnání s Posledním žoldákem připomíná Kontraband hotové mistrovské dílo, navíc s vlastním ksichtem. Poslední žoldák totiž rád a neustále cituje nebo odkazuje na jiné, daleko lepší filmy, ale přitom mu schází jeho vlastní identita, neb sám vlastně neví, čím chce být. Selhává jako komedie a příliš neoslní ani v akční rovině. V jádru jde o rozvleklé, hlučné, neforemné nic, co se vám po pár minutách okamžitě vykouří z hlavy. Nejde o nejhorší film v kariéře Van Damma a produkčně je to úplně jinde než rány morové, které do nás posledních dvacet let hustí Steven Saegal, přesto bych se Posledního žoldáka neodvážil nikomu doporučit a v žádném případě nejde o dobrý film ()

spikey1

Taxi, taxi s motivem Bondovky. Snad i poslední větší role Jeana-Claudea?! Zbytek na place snad neherci. Když k tomu přistoupíte s očekáváním Bulharské produkce. Odmění Vás to koukatelným úsměvným kusem. ()