Záhadný agent (Jean-Claude Van Damme) se musí po 25 letech vrátit do činné služby, když musí zachránit svého syna před falešným obviněním z pašování drog a obchodu se zbraněmi. (p.a.douch)

Hellierer

Typicky po francouzsku ukecaná a uřvaná akční komedie, v níž si JCVD trochu dělá srandu sám ze sebe, podobně jako ve stejnojmenném třináct let starém snímku, avšak s tím rozdílem, že zde je to mířeno daleko více na dnešní mainstream. Humor funguje z půlky, akce neurazí, JCVD se pořád alespoň snaží a ani zbytek ansámblu není vyloženě na ránu (snad kromě synátora). Tempo to má pak vskutku slušné, což ve výsledku znamená, že dostanete necelé dvě hodiny v pohodě stravitelné zábavy. A to v aktuálním nic moc roce není málo. ()

Trixinka

Tak už i Jean-Claude zestárl a bere asi každou nabídku, byť sebehloupější. Jinak si to neumím vysvětlit. Příběh celkem ušel, i když originalitou neoplývá, ovšem to celkové provedení...hrůza. Od kostýmů (Jeana-Clauda s parukou se mi nedaří dostat z hlavy), přes multi-kulti obsazení (bylo to nápadné jako pěst na oko), po poněkud trapný a nedotažený konec filmu. Celkově dám 2* za to, jak si ze sebe dělal Jean-Claude celý film legraci, to oceňuji, jinak ale není o co stát a není žádný důvod vidět film znovu. ()

bearmeedek

Protože je to předem inzerováno jako komedie, a protože to často vyznívá až jako parodie na akční filmy, tak vlastně docela dobrý. Francouzům se podařilo udělat film s JCVD, kde stařík nepůsobí jako blbec, protože toho blbce přímo hraje. To vážné role jeho starých akčních kolegů dopadají dnes podstatně hůře. ()

rublik05

Velmi hloupá, ale jinak vtipná akční komedie, která bohužel trpí tragickým hereckým obsazením, kdy se prakticky ze všech herců nejvíce snaží snad jen samotný Van Damme, který se postará jak o humor, tak i o kupu dobrých soubojů, i když už je pohled na něj občas fakt děsivý. Příběh není nikterak originální, je extrémně jednoduchý, zápletka je až banální. Stopáž mohla být mnohem kratší, film toho zas až tak moc nenabízí, aby si mohl dovolit být roztažený na téměř dvě hodiny. Nicméně jsem rád, že Van Damme ukázal, že na to stále ještě má, nebere se až tak vážně, jako někteří jeho kolegové, díky čemuž má film příjemnou atmosféru, působí uvolněně a docela dobře se na něj dívá. Poslední žoldák není nic světoborného, celkový dojem je silně podprůměrný, snímek patrně potěší asi jen ty nejvěrnější fanoušky. 4/10. ()

E lan

Dvě * z pocty starému Jean-Claudovi. Že to nevzdal, stále dělá rozštěpy, je totálně koženej a neumí si vybrat slušný scénář🤭 Celkově slabota až propadák… ()

Likan7 odpad!

Tohle se nedá. Van Damme bylo kdysi jméno, který bylo zárukou blbý zábavy. To už sice několik let neplatí, ale stále se tak nějak vyhýbal tomu absolutnímu dnu, který předvádí Seagal. Poslední žoldák je ale horší než leckterý seagalovky, který tady mají černý čísla. Tohle nemá prostě nic, co by mohlo být se zavřenými oči přijato bez opovržení. ()

Psycho.R

Po opetovnem shlédnutí musim přidat jeste jednu hvězdu. Prve mě rušil novy dabér, ale ted jsem se uz opravdu smál naplno. At JCVD klidne natočí dalsi francouzské komedie. ()

Crosshair

3* Francouzska komedie s Van damme, ktery to vicemene tahne. Skoda jeho otravneho syna, ktery je vsak pro zapletku dulezity. Vynikajici cesky dabing, doporucuji, zveda to o uroven. ()

papadoce odpad!

Toto už nemôže myslieť vážne ani Netflák. Hneď na začiatku si vyjasnime, že sa jedná o absolútny dôstojnosť berúci odpad na ktorom nie je dobré, akčné, ani zábavné, absolútne nič. Teda, jediný kto mi skutočne nevadil, bol samotný JCVD, no v takejto p******e sa stratí akákoľvek sympatická snaha kohokoľvek. Je to jeden z najhorších filmov v histórii francúzskej k***tografie a David Charhon sa už nikdy nesmie dostať k možnosti točiť film. Je mi ľúto JCVD. Nemohol vedieť že čo. Nedám ani tu jednu hviezdu, ktorú si Žán zaslúži. Toto je brutálna špatnosť. Aj vesmír je nekonečný. ()

instageek_cz

Začnu tím hlavním a jediným důvodem, proč vůbec kohokoliv na světě Poslední žoldák zajímá – a to je samozřejmě legendární JCVD! Film jsem viděl v originále a přišlo mi, že herecky to od něj byla špičková práce. Ve vedlejších rolích mu sekundují různí charakterní evropští herci a on s nimi bez problému zvládá držet krok. Stejné je to i s akcí, kde je znát, že vysoké kopy a roznožky mu ani v 60 letech nedělají problém. Bohužel je tu ale bitek sakra málo, takže pokud jste čekali akční nářez a nostalgické pomrkávání na éru, kdy JCVD a spol. vládli Hollywoodu, nedočkáte se. Místo toho se hodně řeší rodinné vztahy, spousta Francouzů neustále něco křičí, pobíhá sem a tam, takže děj místy připomíná až grotesku. Myslím, že to tlačení Posledního žoldáka do žánru komedie je spíš na škodu. Nejvíc to bije do očí při akčních scénách „mana-mano“. Ty jsou fakt pěkně natočené, JCVD se nefláká, ale hraje do toho taková pohodově veselá hudba, která maže veškeré napětí. Stejně tak by se slavný Belgičan určitě obešel bez ženské paruky apod. Ale jo, taky tam je několik scén, které fanoušky JCVD potěší, pobaví. Jenže pohříchu jich není až tak moc. Filmu hrozně spadne řetěz po úvodní akční desetiminutovce, kdy se 30-40 minut nic extra neděje, sledujeme postavy, které nás moc nezajímají, a celé je to poněkud zmatené. Až ke konci do sebe různé prvky zapadnou, a i bizarně seskládaný žoldákův „tým“ vám začne být sympatický. To už je ale trochu pozdě. Osobně jsem byl tedy spíš zklamaný než nadšený, protože jsem čekal mnohem víc akce, a taky výrazně jiného humoru, než jaký nabízí tahle až překvapivě obyčejná rodinná „taškařice“. Fanouškům JCVD bych film přesto doporučil. V těch pár akčních scénách ukazuje, že do starého železa rozhodně nepatří, a že by si zasloužil víc rolí ve větších filmech. Jeho „larger than life“ charisma stále funguje a byť ani ostatní herci nebyli špatní, Posledního žoldáka na svých zádech poctivě odtáhl on sám. Hodnocení: 5/10.      PS: Ze zvědavosti jsem se podíval, jaký je dabing, a bohužel, Tomáš Juřička mi na JCVD absolutně neseděl... Herecky kvalita, ale typově jde o výstřel úplně mimo... Pomeje byl jen jeden, čest jeho výborným dabérským výkonům!           PPS: Více recenzí a zajímavostí nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Mamlas

JCVD to uhrál celkem důstojně, ale jinak je to bohužel takové typicky francouzsky protivně užvatlané, uřvané a debilní. (15%) ()

Eraser

Je potěšitelné vidět, že JCVD na to pořád má. A je potěšitelné ho po dlouhé době vidět ve filmu, který má něco jako rozpočet a netočí se někde v Bulharsku na koleně. Smůlou bohužel je, že má prachmizerný scénář, nudnou režii a kromě JCVD nic moc herecké výkony. Je to paradox, ale musím to napsat - Van Damme své kolegy v tomhle snímku o třídu herecky převyšuje. Takže bohužel, zase to nevyšlo. Což je tentokrát obrovská škoda ()

johnsnow

Oproti seagalovi a Willisovi sa Van Damme snaží udržať v tých lepších filmoch. Tento film nie je dobrý ale rozhodne je oproti filmom vyššie spomínaných pánov na oveľa vyššom stupni. Síce akcia je slabšia, nemá zabitých, občas vidno kaskadéra miesto Damma a humor je často fekálný. Ale na tú černošku sa dobre pozerá. A zvrat je dosť predvídateľný. slabé 3* ()

Stumbleine

Já Vám Dám je nepochybně devadesátková akční legenda, a jeho ikonické kopy a roznožky obdivoval nejeden tehdejší pubert, včetně mě. Dnes už mu však svraštělý obličej řadového důchodce z LDN nezachrání ani dvě kolečka a tři kýble voskového make upu, kterým je ve filmu obdařen. V kombinaci s iritující multikulti korektností současnosti, kdy mu doprovod musí povinně dělat drsňácká černošská babochlapice, která "dealovala fet proto, aby si uvědoměle zaplatila vzdělání", a rádoby vtipný arabský nekňuba s afrem v roli synka, jsem byl nucen film zhruba po hodině vypnout, protože zábava to byla popravdě spíše podprůměrná ()

Mikecat

Jednu hviezdu dávam za dedka JCVM. Väčšinu scén hra dabler, film ako celok bieda. Francúzi vedia natočiť aj lepšie komédie. Vtipná akurát tak úvodná scéna s močiacim  diplomatom a povestným raštepom v operačnej sále. Neskôr diplomat v bielych slipoch na elektrokolobezke kde pridávam 2*. Naťahovačky otca so synom boli biedne a trápne, ako aj pakistanec s afro účesom. Čierna dilerka moc herectva nepredviedla, na ambasáde v trblietavých šatách už to bolo lepšie, uvidíme aj VanDamma vo večerných šatách tuliaceho sa k synovi (v rámci krytia). Zápletka aj rozuzlenie fajn, ale prevedenie dosť spomalené a nie moc vtipné. ws ()

DonBraso

Ze záčátku na člověka dýchne vánek po vzoru "Bessonovek" což vůbec není na škodu . Máme tu honičku a Van Dammeho ve formě z formy.Celou dobu se film snaží  být vtipný a to je jeho kámen úrazu.Ve Francii a Netflixu je rčení,že zde musí hrát všechny etnika a pak to vypadá i na plátně,že chemie nefunguje vůbec,ale díky napsaným replikám se i dvakrát pousmějete,jen to občas vypadá,že jste stále na místě.Nejvíc zábavy dostanete od herce Alban Ivanova,který tu bohužel smete i Vandu v jeho pasážích jako agent co jde zachránit syna.Co si budem,žádná hitparáda se nekoná,ale to jsem ani od Netflixu přímo nečekal v tomto složení.Sem tam menší nápad,hlavně Scarface a Tony Montana,ale jinak jste opět v módu těžké pasivní varianty,že to je ten film z JCVD,který ještě zahraje,ale to je tak všechno. .Čistý průměr pro fans.50% ()

xxmurphyxx

Musím priznať, že som teda čakal ďaleko väčší prúser. Ono to nakoniec vôbec nebolo zlé, taká oddychová jednohubka. Trošku škoda, že tej akcie, kde by sa vedel Van Damme naplno ukázať je málo ale inak nemám nejaké extra výhrady, hlavne keď som naozaj očakával trapošinu ťažiacu len z jeho mena. Ten humor tu je klasický francúzsky uletený, niečo mi sadlo perfektne niečo už menej ale je ho tu dosť na to aby sa človek vyslovene nudil. Keďže je to Francúzsky film treba očakávať aj prevahu čiernych v rámci multi kulti kvót, čo mi ale napríklad nevadilo, lebo herci boli vybratí naozaj dobre, bolo medzi nimi cítiť fajn chémiu a pre mňa neznáme tváre ako Assa Sylla alebo Djimo ma potešili a mal som z nich po celý čas fajn pocit. Na taký ten pohodový chill na večer úplne do pohody film. ()