Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

Kudly4

Tak jsem to přeci jen stihl zhlédnout ještě letos ! (Můj poslední Horor ve 2021 a po odeslání mé recenze, začal hlavní ohňostroj - Díky !!) Tahle 3. část je asi nejslabší, ale i tak, celkově se jedná o povedenou Hororovou trilogii, která oživila Slasher subžánr a přinesla zase něco nového. Věřím, že Netlfix v budoucnu vytasí opět něco podobného, těšit se rozhodně budu. Jelikož je Silvestr a já už mám v sobě něco maličko, nebudu vypisovat romány - stejně si to píšu jen sám pro sebe =) Fear Street Part 1 - 4*, Fear Street part 2 - 3*, Fear Street part 3 - 3*, ale celkový dojem za 4* ()

silentname

Tak som sa konečne rozhodol túto trilógiu zakončiť. Nejako som sa k zhliadnutiu toho finále nevedel neustále dokopať a tak apríl 2022 píšem svoje hodnotenie na záver tohto Netflix projektu. Tak poďme na to. "Fear Street Part 3: 1666". Pravdou je, že na túto časť som bol asi najmenej zvedavý, lebo hoci som videl, že tvorcovia vedeli celkom schopne urobiť slashery v prvých dvoch častiach, tu som si už nebol istý, ako to dopadne. A najmä to pôsobilo ako celkom veľký skok a vôbec som nemal šajnu, ako to chcú v tomto období zakončiť. Nuž, dopadlo to oveľa lepšie než som čakal, no súčasne je toto moja najmenej obľúbená časť zo série. Na druhú stranu sa tomuto filmu dať udalostiam z predošlých dvoch filmov ešte trošku väčšiu dávku emócií a uvedomil som si, že niektorých postáv mi ku koncu bolo ešte viac ľúto, než keď som videl prvé dve časti. To je celkom úspech. Dokonca si myslím, že niektoré momentky v tejto časti boli dosť dobré. No treba rozlišovať prvú polovicu filmu a druhú polovicu filmu. A preto to poviem hneď teraz. Najväčší problém tohto filmu je, že nám prináša 2 hodinové filmy skombinované dokopy. Toto nám ale marketing nehovoril. Ten tvrdil, že budeme mať 3 filmy z rozličných časových období. A v tejto epizóde to splnil doslov a len napoly. Potom sa totiž presunieme do "Fear Street 4: 1994 - Part 2". Takže v momente kedy to začína byť celkom zaujímavé sa karty vyložia na stôl a udalosti z roku 1666 končia. No aby som bol fér, tak druhá polovica ma bavila oveľa viac ako prvá. V prvej polovici mi veľmi vadilo, že veľké množstvo postáv hrajú tí istí herci, konflikty sú rovnaké, dôvody sú rovnaké a v závere nám už je úplne jasné ako sa veci udiali a čo sa vlastne stalo. A aj kto za tým je. No ku kreditu filmu nečakáme na to, aby nám to film potvrdil žiadnu polhodinu, ale minimálne túto kartu ukáže pár minút po tom ako to pochopíme. A dá to trošku aj nejaké paralely s minulými časťami. To je dobré. Záver prvej polovice je spravený solídne a má to aj celkom atmosféru. A povedal by som, že časť v kostole je spracovaná skvele. Toto sa podarilo nadmieru. Oceňujem. No rozzúrené davy, obviňovanie z čarodejníctva, nadržaní samci a všetko toto okolo... toto ma nebavilo sledovať. Je to staré a v ničom zaujímavé. Prejdime teraz k druhej polke filmu. Tu som bol zaujatý viac. Tým pochopením, a najmä faktom, že opäť sa tu objavia starí známi zabijaci a nejaké rozuzlenie toho všetkého. Dokonca by som povedal, že to zakončenie je uspokojivé. A stálo za to ho vidieť. Nedočkáme sa síce ničoho, čo by som povedal, že by prekonalo momentky minulých filmov (až na jeden moment, ktorý nebudem spoilovať... no pre tých čo videli poviem, že to začína slovami, aby sa vylepšil plán A. To, k čomu to vyústi, je pre mňa asi highlight filmu, lebo nikdy som nič také vo filme asi nevidel... a stálo to za to vidieť. Nechcem ale hovoriť viac k tejto polovici, lebo dokopy v traileroch neuvidíte nič. Takže sa nechajte prekvapiť. Jediné čo dodám ešte je, že možno nie je s "Fear Street" úplný koniec. Ak ste film hneď nevypli, je tu ešte v závere jedna scénka, ktorá indikuje, že možno začne niečo nové. Nechám sa prekvapiť. Každopádne som rád, že som túto filmovú sériu dopozeral. Aj keď to nesplnilo úplne moje očakávania. Hodnotenie: C+ () (menej) (viac)

Yoshitsune

Říkám si proč je dvojka tak dobrá, oproti jedničce a trojce, které sou prostě průměrné. A asi to bude tím, že na dvojku měla velký vliv Leigh Janiak, která i tu dvojku málem režírovala, ale nakonec zůstala jako poradkyně. A u jedničky a trojky, její vliv byl podstatně menší což je vidět a je to škoda, protože ta slečna ví jak na horory. Nicméně k filmu, film je rozdělen na dvě části, tou první je rok 1666, to je ta doba, kdy byli ty časy, kde se stačilo blbě vyspat a už po vás šla celá komunita, bo se paktujete s ďáblem. Tahle část neni úplně špatná a to hlavně ve směru, že se zodpoví všechny otázky, moc hororové to neni, ale šílení sousedi sou vždycky fajn podívaná. Ta druhá část nás vrací, do jedničky a jde hlavně o finální zůčtování, což má obrovskou chybu, čekal sem že Ziggy dostane příležitost se pomstít, přeci jenom má na to hodně velký právo a to se nestalo. Pak se tady nastínilo, že by nakonec sami vrazi mohli zasadit tu finální ránu, opět bylo by to dost satisfakční a dost symbolické, ale nééé ani tohle se nestalo. Finální zůčtování je prostě......no prostě je, ale že by bylo uspokojivé, to rozhodně ne a dost mně to mrzí, protože předchozí díl byl fakt skvělý a pomsta rukou Ziggy, by byla vyjímečná. ()

Arsenal83

Produkcia Netflix a režisérka Leigh Janiak, rozumej režisérsky Lajniak. Čo iné sa dalo čakať? Len to, že v roku 1666 si bežne lesby lížu v lese intímne ochlpenie, samozrejme na tajňáka, pretože inak bola vtedy spoločnosť tak hnusne kresťanská, zaostalá, proste morálna. Aby sme nezabudli, ten ženský páreček je rasovo zmiešaný, čo je tiež na rok 1666 úplne normálne. Škoda, že tam nepremiestnili aj toho ich úžasne múdreho čierneho tučka, on by bol určite minimálne starostom. Celá premisa je založená na tom, že spoločnosť prenasleduje radiátory, o nič iné v tomto filme nejde. To všetko diabolské a bosorácke, to je tam len ako pozlátko, účel bol iný. Keď sme sa chvíľami aj posúvali k nádeji, že by mohlo ísť o vydarenejší satanský horor s historickou atmosférou, Lajniaková to celé vrátila do súčasnej doby a napätému hororovému divákovi ostali len oči pre plač. Hlavne, že si hlavné protagonistky vymenili sliny a iné genetické materiály. A hlavne, že sa z radiátorov opäť urobili obete. Čo tam po kvalite filmu. ()

Chrustyn

Začátek mi přišel z celé trilogie nejzajímavější, po první třetině je to ale prakticky totožné jako všechny předchozí díly. ()

JASON_X

Do třetice víc všeho špatného než dobrého. První, hodně nezáživná část, odehrávající se v podezřele multirasové vesnici 17.století, přináší banální a šablonovitý příběh o vylízaných vidlácích a falešném obvinění z čarodějnictví nekonformní lesbické dívky. Docela nuda. A po návratu do současnosti (tedy do devadesátek), nastane opět návrat i k překombinovanému a užvaněnému filmu pro mládež, v jehož závěru chudí a ponižovaní slavně zvítězí nad zlem a vše je završeno dlouhým a vášnivým lesbickým polibkem. Doufám, že jsem teď tímhle částečným spoilerem někomu nepokazil zážitek z kvalitního diváckého vyvrcholení při sledování vyvrcholení téhle "popcornistické" trilogie. ()

Morholt

Po velmi dobrém prvním a ještě lepším druhém jsem se na třetí díl fakt těšil, ale jako už tolikrát to byla chyba. Především první polovina odehrávající se v 17. století mě zklamala.  Kromě jakýs takýs dobových kulis nenabídla prakticky nic, co by nebylo v předešlých dílech, což podtrhávala skutečnost, že stejní herci hráli de facto stejné postavy. Navíc se vše opět začalo točit okolo lesbení, což by se ještě dalo překousnout, pokud by se nejednalo o jeden z nejdůležitějších motivů.  Tady z toho ta angažovanost přímo tryskala. Druhých cca 50 minut už bylo schůdnějších. Děj se vrátil do 90. let a konečně došlo na zúčtování s pekelnými mocnostmi. Částečně se vrátila nadsázka a zrychlilo se tempo, ale pořád to nebylo nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Navíc samotný závěr byl zase nějaký divný.  Možná by stálo za to trojku přetočit. Velká škoda, ale když už nic, tak kvalitní dva díly trilogii nikdo neodpáře. 35% ()

Lucasion

Povedené i do třetice. Třetí část není ničím jiným než kladivem na čarodějnice, přesně tak jak ho známe z dějin historie. Není tedy potřeba k ději cokoliv dodávat, snad jen to, že film neustále šlape na plyn, nezpomaluje a stále jede kupředu. Něco se neustále děje a já jakožto divák jsem byl v perfektní tenzi. Gore nechybí, nepříjemná atmoška taky ne. Vyvrcholení celého příběhu za mě skvěle zvládnuté. Sice tak druhý díl zůstane za mě vrcholem série. Ale i tak jsem si třetí část užil dosyta. (75 %) ()

ScarPoul

A zase ďalší pád. Jediná hodnota tohto filmu je v tom, že dáva do súvislosti ( konečne) veci z predchádzajúcich filmov. Ale inak tomu znova chýba atmosféra a napätie. Viem, že slasher je ako subžáner predvídateľný. Ale ak pri filme divákovi dochádzajú súvislosti skôr ako postavám, niečo je zle. Tvorcovia tápajú. Je tam náznak hravosti a invenčnosti. Finále v obchodnom dome bolo celkom funny, ale uniká mi úmysel za tým všetkým. Historická rovina pôsobila ako zo zlého televízneho filmu. A tá finálna z mesta, ako rýchlo pozliepaná z rôznych častí. Bol to určite ambiciózny projekt. Neľutujem, že som ho videl. Ale druhá časť tejto prapodivnej trilógie pôsobí 90% stopáže, ako od iných tvorcov. Séria nie je konzistentná. Ani inteligentná. A už vôbec nie zábavná. A takmer šesť hodín sa pozerať na postavy, ktoré nevedia narábať s nožom, ale aj tak každého a všetkých bodajú mi príde ako výsmech inteligentnému divákovi.  Za ktorého sa v malých momentoch subjektívnej clarity občas aj považujem. ()

BoPo

Zakončenie trojdielneho hororového projektu, ktoré sadlo do nastavených mantinelov po všetkých stránkach. Páčilo sa mi zapojenie veľa hercov z predchádzajúcich dvoch častí. Kvalita scenára, vizuálna kvalita, to všetko dostávate servírované ako od McDonald's. Dopredu viete čo dostanete, nie je to zážitok týždňa, ale pochutíte si. Ak by som mal dať poradie podľa úrovne zábavnosti, tak by som Ulice strachu zoradil nasledujúco: 2, 3, 1. ()

JohnCZ

Fajn rozuzlení s pěkně atmosférickým originem, poměrně nečekaným twistem a vizuálně zajímavě zpracovaným finále. Netflix tu ovšem místy tlačí na pilu už trochu moc a nelze si toho nevšimnout. Když pominu dobovou (ne)věrohodnost jako takovou, tak minimálně samotný kontrast, jak vesničané reagují na lesbický vztah hlavních hrdinek a naopak to, jak naprosto ignorují své zcela volně se pohybující a bavlnu očividně nesbírající černošské sousedy, je při nejmenším podivný. Ale budiž, není to historické drama, ale cheesy slasher. Navzdory tomu flashback dost dobrej, opět do sebe všechno v rámci mezí slušně zaklaplo a dokonce byly docela uspokojivě osvětleny některé podivnosti, které se táhly celou trilogií. ()

corpsy

Aby sa nepovedalo, že každá ´´čarodejnica´´ je zlá. Dnešná doba praje silným hrdinkám, čestne genderovo a politicky korektným. Kde že sú časy Barbary Steelovej, že? Čakal som niečo neočakávané? Že sa dočkám krutej b(w)itch, ktorá smilní z kozlími démonmi, kláti svojím sexappealom duše hriešnikov a preklína bohabojných zaslepencov? Witchfinder General by si tu rozhodne nezarobil, zapadákov Union ( Shadyside ) si to vybaví sám. Časť tretia - Vyvrcholenie, ale nie orgazmus. ()

agentmiky

Bohužel se tato série v rámci mého hodnocení neposune ani v jedno případě ze tří na červené hodnocení. Ale první půlka posledního přírůstku do této kratší trojdílné ságy měla v první polovině dobře našlápnuto, děj z roku 1666 mě dokázal zaujmout a udržet v napětí. Jenže autoři zvolili formát, že podívanou ze 17. století zkrouhnou jen na hodinku a na zbytek času se podíváme opět do roku 1994, což už za mě nemá čím překvapit. Herecky za mě opět OK, potěšil zajímavý výběr hudby, který podkreslil tu nehostinnou dobu. Z hlediska gore nic převratného, ale našly se zde brutálnější momentky (jedna useknutá ruka plus scéna s těmi vypíchnutýma očima). V závěru ten jeden zvrat příběhový potěšil, ale otevřený konec jsem fakt s radostí nepřivítal. Trojka za mě 6/10 ()

slord

Celkom dobre zakončenie trilógie, predošlá časť ma bavila viac, ale ani táto nebola najhoršia. Malo to väčší potenciál a mohli z toho vyťažiť viac, ale užil som si to aj tak. Skvelá atmosféra, gore má šťavu a ako pocta slasherovkam je to dosť dobré. Dúfam, že netflix ponúkne v budúcnosti viac podobných projektov. 7/10 ()

Gorehound

Výborné ukončenie série, pekne sa to všetko zabalilo, cca vysvetlilo a ukončilo. Aj trošku menej sympatické postavy sa stali sympatickými, príbeh sa pekne preplietol a vyvrbil. Mňa to strašne bavilo, aj s tou už spomínanou kvapkou detskej nostalgie od tvorcu R.L. Stinea, a som rád, že Netflix niečo také stvoril, ak už kiná nie sú schopné prísť s niečím iným ako jumpscares festmi(česť miniatúrnym výnimkám). ()

Trevor

Obsah poslednej epizódy by sa dal vyjadriť aj takto - partia afroamerických rasistov sa rozhodne zabiť bieleho policajta. Proste bežný život na perifériach Detroitu či Lóz Anchelés...Rok 1666 bol tak úbohý, že som myslel že to v priebehu filmu vypnem (aj vďaka komentáru Aresenala83 som sa dozvedel že reťisérom je mladá sebavedomá žena ktorú nepochybne vyfackali jej veľké aj malé pysky ohanbia tesne pred natáčaním poslednej liberálno-rasistickej epizódy), ale tak trilógiu už treba doraziť. Neskôr afroamerický maník s mikinou s nápisom USA nezabudne poznamenať, že spútaná je biela žena (dievča) a tak si tento rasistický koncert išiel svoje. Škoda že z tejto trilógie neuzrela svetlo svetla iba druhá epizóda ako samostatný film, dopadlo by to podstatne lepšie. Hvuiezdička je v podstate za OffSprinh a keep then separated, veru v štátoch nacistických je potrebné rasy držať od seba oddelene. Pekne natočená nuda s komentárom, ktorý niektorých ľudí vytočil to nepríčetnosti a tak mišn sukesfulná, za celú sériu 2*... ()