Deti zo susediacich mestečiek Shadyside a Sunnyvale trávia každoročne leto v tábore Nightwing. Tento rok sa ale namiesto klasickej zábavy budú musieť postaviť vrahovi so sekerou, ktorý sa v okolitých lesoch začne pohybovať. (Marceloo)

oveckaoa

Za mě teda slabší než jednička a o hodně. Jednička měla 3 vrahy a rozjela se od začátku tady čekáme přes 40 minut na první mord a , že by byl tak úžasný se říct nedá (ono všechny vraždy jsou cgi bordel dá se říct ). Záporák je nudný a bez charismatu (ani ti co byly v jedničce ho neměli, ale byli něčím zajímaví tenhle ne paradoxně jeden z nich je zde, ale je to totálně odfláknuté) a ten pytel na hlavu získá až na konci a více méně náhodou. Kromě těch dvou sester zde není ani jedna zajímavá postava máme zde dva feťáky, místního panice,  syna šerifa a hromadu zbytečných postav. Konec už je vyloženě píčovina a nedává smysl tolik pobodání by nepřežil ani Michael Myers. Plusové body za toho vraždícího kluka z jedničky a tu holku co si při vraždění zpívala (byla i v jedničce) mínusové za absenci humoru. Abych byl upřímný 60 procent si to zaslouží, ale to jsem dal jedničce a tohle je horší. 40 procent ()

JohnCZ

O fous lepší, než první díl, a to jednak díky zasazení do prostředí summer campu a jednak díky zajímavějším postavám, jejichž charaktery film ze začátku docela dobře buduje. Dějově je to sice pořád děsná splácanina, ale trochu se ubralo na přepálenosti, přidalo na atmosféře a ve finále se to příběhově plynule propojilo s prvním dílem. Na teenagerovinu mě opět překvapila dost nekompromisní krvavost, stejně jako jedna dost očividná reference na jeden dnes již takřka kultovní supernatural seriál. A nejen tedy ten, odkazů, hlavně na známé slashery, je tam habaděj. ()

Lenka.Vilka

Upřímně? Ještě lepší než jednička. Opět to klame místem, kde se děj odehrává. A tím, že doslova některé scény jsou jako opsané z Pátku třináctého. Ale jaký horor tohle nemůže říct o něčem, co už bylo před ním, že. Jenže tady se ponoříme víc do té věci s čarodějnicí. A že se už s ní snažil něco dělat. Jenom mě překvapilo, že na tom campu byl i pan šerif a nějak jsem nechápala zpětně jeho chování v prvním díle. Tam mě napadlo, že musí něco vědět, ale ne až takhle...důvěrně. Sice to bylo pro starší publikum a sekeru v záběru do hlavy dostaly jenom dospělý, ale i tak jsem byla ráda, že děti se lišily mimo kameru. A jasně, hned jak vzal do ruky sekeru, každému je jasný, že to nemůže skočit dobře. Ale jako fajn, hodně dobrý. Každý, kdo mě zná, ví, že za dvě hodiny prostě jména nepochytim. Ale "Max" byla úžasná. Začínám tu herečku mít stále raději :) **** Docela příjemné pokračování, které se mi líbilo víc jak první díl. Tedy až na ten konec. A co se v něm stalo v tom obchoďáku. To byl v až moc fantasy prvek na závěr :D ()

silentname

"Fear Street Part 2: 1978" je podľa mňa lepším filmom, než sme tu mali naposledy. Je pravdou, že som si prvý diel užil, no s výnimkou jednej vraždy a jedného pokusu zlikvidovať všetkých zabijakov si z toho asi až tak veľa neodnesiem. Tento film trošku má "Friday The 13thfeeling a musím povedať, že mi zapasoval lepšie. Plus musím uznať, že finálny zvrat bol spracovaný dobre. Absolútne som nečakal, že to všetko prinesie ešte jednu zaujímavú otočku. Čo ale na filme najviac oceňujem je fakt, že sa dočkáme aspoň nejakých odpovedí a prípadne aspoň náznakov toho, čo sa vlastne mohlo odohrať. Lebo začínam mať tak pocit, že tie osoby, ktoré sa stanú vrahmi nie sú tak úplne náhodné a je tam niečo, čo majú spoločné. Možno je to len môj pocit a finále mi to vyvráti, no minimálne je super, že som dokázal nad niečím trošku aj premýšľať počas klasického slasheru. Film je síce počas svojho rozjazdu neskutočne pomalý a trvá mu dosť dlho kým sa konečne začnú veci diať, no potom je to skutočne poriadny masaker a jazda až do konca. Takže máme tu jednu tretinu, ktorá je biedna a 2 slušne krvavé tretiny, ktoré ma držali. Takže vo výsledku poviem, že ma film bavil. Uvidíme čo prinesie finále. Hodnotenie: B+ ()

DJ_bart

Zatímco první část Netflixovského filmového eventu 'Fear street' byl atraktivním mixem slasheru a mysteriózní duchařiny, tak část druhá je nefalšovanou lidskou zabijačkou a čistokrevnou ódou žánru slasher, gore filmů, a hororového kultu Stephena Kinga. Krom toho, že 'Fear street 1978' expanduje tajemnou čarodějnickou mytologii městečka Shadyside, je oproti první části formálně vytříbenější a o několik levelů brutálnější - snímek se totiž nebojí vyobrazení explicitního násilí, jmenovitě vraždění dětí - takže rating R má zde svý unikátní opodstatnění.... Co se týká příběhu, neobvykle pečlivě budovaná expozice nás seznámí s charismatickou Saddie Sink - známou jako Max z hitovky 'Stranger Things' - v roli Ziggy (což byla perfektní volba) a její sestry Cindy hranou Emily Rudd, které jsou v podstatě klíčovým středobodem celého filmu. Děj se sice opět nevyhne klasickým žánrovým klišé, scenáristickým banalitám a předvídatelnosti – odehraje se však během pár hodin, díky čemuž má neskutečně hektický tempo a napínavý spád, který je perfektně doplněn dobovým sedmdesátkovým soundtrackem a až epochálním hudebním doprovodem, který mistrovsky využívá chorály a orchestrální muziku, čímž brilantně zintenzivňuje již tak hrůzu nahánějící divácký napětí. Posléze má pak sám divák takový srágorský schýzy, že se bojí byť si alespoň zajít na záchod, aniž by si nepomyslel, že na něj zpoza rohu vylítne zfanatizovaný Tommy se svou dřevorubnickou sekerou.... Samozřejmě, má to svý neduhy, ale upřímně: koho to sere? 'Fear street 1978' je tak ve výsledku skvělým tribute subžánru slasher, vzrušující retro podívanou a zábavnou žánrovou retro jednohubkou, která perfektně vybudovala velmi temné zázemí pro závěrečný akt. Jen je nutno dodat, že tahle jednohubka určitě není vhodná pro slabý žaludky. Kolektivní konzumace výhodou, strach z cesty na hajzl zaručen 💀 ()

• Christine Berman (Gillian Jacobs) je pravděpodobně velkou fanynkou Davida Bowieho. V mládí používala přezdívku Ziggy (odkaz na Bowieho pseudonym Ziggy Stardust) a v roce 1994 vlastní psa jménem Major Tom (odkaz na píseň „Space Oddity“). (Andrejek)
  • Ve 3. minutě hraje skladba „The Man Who Sold the World“ od Nirvany. V čase 01:34:00 lze slyšet tutéž skladbu, ale v podání Davida Bowieho. (pornogrind)