1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

Doudis19

2 díly, ale víc tomu nedám. Netflix z úžasné zaklínačské předlohy celkově vyplodil kolik? Tak 3 fajn epizody v součtu z 2 řad po 8-mi dílech? Tohle nedělali fanoušci, jen zlatokopové. A jako takové to prostě fungovat nebude. Jo a Pokrevní pouto? Ztráta času! Nemá to nic, čím by zaujmulo, natož navnadilo. K zaklínačské frančíze jsem už delší dobu skeptik, a díky netflixu dobře vím proč. ()

filmmovier

Není to takový průser, jak jsem se obával (a doufal). Ano, lacině vypadající béčko s lacinými béčkovými herci to samozřejmě je. Jenomže já se u toho docela dobře bavil, jednotlivé epizody mi překvapivě docela rychle utíkaly a když jsem se odprostil od toho, že to nemá se Zaklínačem vůbec nic společného, tak se na to dá i docela koukat. Je to sice fantasy jak z devadesátek, ale dá se to. Jenomže postavy jsou absolutně nezajímavé, veškerá stvoření, který na ně vyskočí z vody či z lesa směšná, hezké exteriéry to nijak nevytrhnou, občasná povedená akce taky ne a na příběh o ničem je té Medvědovy skvělé hudby vyloženě škoda. A i když jsem mhouřil oči a byl rozhodnut, že dám tři hvězdy, o posledního jsem už mhouřit nemohl, protože se zaklínačskou mytologií si to vytírá prdel snad ještě víc než Prsteny moci. Takže ano, se Zaklínačem to nemá společného absolutně vůbec nic a tohle by nevzniklo nikdy ani jako fanfikce. A krom toho, poslední díl byl sice krátký, ale bral se už moc vážně. A navíc byl nejdebilnější ze všech. Takže nakonec jsou hvězdy dvě a já doufám, že série bude jen jedna. 45 %. ()

SniperG1

No jelikož jsem hru nehrál a knihu nečetl, tak se neřadím mezi ty fanatické fanoušky. Takže i přes některé fakt tupé a zbytečné scény je to v celku podařené béčkové fantasy... 55% ()

LUKICKK

Původní Witcher od Netlflixu mě bavil moc, knihy jsem nečetl a hry hrál jen chvíli. Ale tohle? Nezajímavé postavy, nezajímavý děj a promrhaný potenciál, toť vše. ()

Mrkvič

1. díl jsem bral tak, že mě se prostě líbit bude a všechny ty negativní reakce jsou dány nenávistí proti hernímu světu kvůli odchodu Cavila, multikulti obsazením atd. Začátek byl super. Marigold, zajímavá myšlenka, jak se odvypráví starý příběh. (ani trochu nereálná ve světě zaklínače) Jenže tou první scénou všechno dobré končí. Postavy chrlí buď šíleně klišojdní moudra a nebo fuckují. V prvním díle snad není jediný "lidský" dialog. (snad jedině vyhnanství z klanu psa, i když v tomhle seriálu je vyhnanstní a "vyhnanství") Takže když potom někdo umře nebo pronese něco rádoby epickýho, je nám to u zadku, protože to je buď coura, nebo princeznopíchač a prostě k němu nemáme žádný vztah po lidské stránce. Multikulti bych se skřípějícíma zubama zkousnul, ale když se objeví strašně moc černý bratranec jednoho z hlavních hrdinů, tak jsem na multikulti prostředí byl už také alergický. Všechno honem šup povrchně probráno. Strašná nuda. 2. díl se nesl v očekávání, jaké rasy, orientace a postižení na nás autoři ještě vytasí. Homo-líbačka, hluchoněmá se znakovou řeší(???) a trpaslíci v podání liliputů? Sakra. Nevěřím, že nebyly peníze na efekty, aby trpaslík byl prostě mohutná svalnatá bytost o něco menší než člověk. Prostě jen snaha politické korektnosti, aby se do natáčení mohl zapojit opravdu každý. V dalším díle očekávám černokněžníka jedoucího na něčem, co připomíná kolečkové křeslo zakryté pár klacíky a mechem. Snaha přiblížit se ke Hře o trůny pletichařením byla trošičku příjemným svěžím vánkem. A ač mě trpaslíci budou hodně štvát, tak mrně mluvící s kladivem a pěkně šibalským úsměvem bude na téhle srajdě asi tím lepším. 3. a 4. díl Další díly už nemá moc smysl odlišovat, když jde pořád o stejnou kokotinu. Ale co mi udělalo ohromnou radost, že jsem správně očekával zkrypleného černokněžníka. V rámci inkluze hollywoodu, kdy asi je zapotřebí začlenit různě postižené a jinak odlišené herce, dostala prostor elfí kouzelnice, která nedokáže chodit. Sakra proč??? Takže si tak cupitá po place. Houpe se podobně jako husa. Když jde špalír elitních vojáků je to dost komický pohled. Nehledě na to, že mezi těmi elitními vojáky je jeden , co měří 70cm... Dejte ženským do rukou takovýhle materiál a udělají z toho takovou sračku. Herečku po obrně. Ach jo. Ale abych jen nenadával. Jsem rád, že jsem seriál viděl. Marigold, Avalach, Ithin (nebo jak), první zkouška trav, konjunkce sfér a krásné prostředí. Takže ještě že je seriál tak krátký. Více času takové hovadině bych nerad obětoval. ()

fabecc1222

Jakmile získáte práva na libovolnout adaptaci, tak je prostě třeba jí podojit co nejvíce to jde, a ještě přitom nejlépe vyvinout co nejvíce tvůrčího zápalu, a přinést do zavedených pravidel určitého světa úplný bordel. Pokrevní pouto nemá pochopitelně se Zaklínačem nic společného, a to jak s knižním, tak dokonce i seriálovým, a napojení skrze Marigolda je naprosto tragické. Tvůrci si zřejmě byli nakonec vědomi toho, jaký průser sami stvořili,a místo šesti dílů jsme dostali jen čtyři, což je ale jen další problém celé série, která jakž takž drží pohromadě v prvních dvou dílech, kde se zřejmě moc nestříhalo a nepřetáčelo, a funguje to jako levné béčko, kdy aspoň akční sekvence jsou koukatelné, když už dialogy jsou na úrovni rozverných patnáctek, a valná většina série se viditelně natáčela před zeleným pozadím a následné efekty jsou na úrovni konce devadesátek. V druhé polovině se ale zběsilým tempem dojde do finále, v rámci držení se klasických videoherních pravidel, kdy se koridorově dostaneme z bodu A do bodu B, po cestě nabereme partu přátel, u kterých si ale vlivem krátké délky, špatného scénáře a obsazení nezapamatujete vůbec nic, a nakonec zrubete příšerného finálního bosse. Na druhé straně barikády pak stojí Freeman z wishe či Chalamet pro chudé, a tento průšvih tak jen dokreslují. Opravdu málo. málo pozitivního je k nalezení na této sérii, která zřejmě jen pokračuje v urychlení konci seriálového světa Zaklínačů. ()

Dakken odpad!

Divím sa že Lauren Schmidt nemá ani kúsok sebareflexie a na hanbu sveta stvorila s jej tímom úplne zbytočnú kokotinu bez hlavy a päty, ktorá túto značku viac a viac pochováva. ()

dragon94

Příběh o tom jak putoval jeden, potkal druhého, pak potkali třetího a tak to šlo dál než jich bylo 7. Jaké štěstí, že potkávali pouze sebe samé a všichni byli zdatní a až pohádkově neohrožení bojovníci se specifickými zbraněmi. Společně vytvořili nějak něco co se podobalo zaklínači, aby zastavil potvoru, která samozřejmě nepřipomínala ani z dálky nic z knih a pro jistotu střílela blesky. Ve většině scén se taky nacházelo jen pár lidí v obrovských prázdných interiérech a exteriérech. Možná kvůli covidu? Každopádně to působilo dost uměle. Zajímavé je, že i přesto, že se seriál odehrává 1300 let před hlavním seriálem, tak zde není na kostýmech, zbraních či jiných věcech žádná výrazná změna. Konec je však docela hořkosladký, jak by měl u Zaklínače být, takže alespoň něco. Co však nepřenesu přes srdce je ten nesmysl s monolity. Už ve druhé řadě Zaklínače to působilo příšerně a tady do toho šlápli ještě víc a bohužel je z toho hodně cítit, že jim to vůbec nedrží pohromadě a vlastně pořádně netuší co s nimi. Myslel jsem, že to zachrání alespoň Marigold, ale ten se tu objeví jen na dvě scény a to ještě úplně dem**tně a nesmyslně vymyšlené. Asi to není o nic moc horší, než poslední díl Book of Bobba Fett, ale to je taky jeden z nejhorších vysoko rozpočtových seriálových počinů za posledních pár let. 1* 20% ()

TroiMae

Člověk by rád věděl, zda to je zajímavý seriál, nebo ne, ale jelikož spousta lidí, co to hodnotí, má nějaké problémy se svou křehkou mužskou identitou, tak je to spíš taková projekce, než recenze :o https://www.thepinknews.com/2022/12/24/homophobic-men-insecure-science ()

Anet21

⚪Ďalšia zbytočnosť, ktorá sa skrýva za známu značku, pretože inak, ako samostatný fantasy no name seriál by si ju nikto nevšimol. A v podstate, nevšimne si ju ani tak.⚪Televízna kamera ako zo seriálov od CW, lacné efekty, slabé herecké výkony, a čo je úplne najpodstatnejšie - skoro nulová nadväznosť na pôvodný príbeh či dej, zase len dohromady spráskaná sprostosť motívov a tém, ktorá sa drží v akých-takých fantasy mantineloch, ktoré už boli použité všade, a všade lepšie. Nejde už vôbec ani o to, či sa dodržiavali klauzuly na farby, rasy, čokoľvek, skôr o to, že to nie je kvalitné a dehonestuje to predlohu, čo je hanba. Netflix investuje už naozaj do každého kusu trusu.⚪ ()

psychoJoa

Pokrevní pouto neprávem schytává plivance, které by měly směřovat spíše na zaklínačovu druhou sérii. Jedinou jeho velkou chybou je, že bylo uvedeno až po zmíněné parodii na zaklínače. Tahle čtyřdílná seriálová povídka je totiž sakra lepší, a to snad ve všech směrech. Scénaristicky je to pozvolné, vynechává to spoustu kliček a drobností, ale to hlavní je řečeno jasně a výstižně. Postavy jsou každá něčím zajímavě specifická, motivy příliš nedráždí a naopak poměrně potěší jejich různorodost (kde jinde jste viděli zastoupení ras a handicapů v badass skupině hrdinů? A ono to fakt funguje!). Celá zápletka je jednoduchá, léty ověřená chuť po pomstě, moci, velikosti a svobodě - to je prostě tutovka, která sice výrazně nepřekvapí, ale nic nepokazí. Pokrevní pouto je ultra-krátkým seriálovým příběhem, kterému je neprávem ubližováno a který sám o sobě strčí seriálového Zaklínače do kapsy a nebo i jinam… za čtyři díly vytvořilo kompaktní představu toho, co bylo na začátku a v rychlosti vás seznámí s hrdiny, na které budete v útržcích vzpomínat. Čert vem, že to není podle knižního a herního zaklínače - pokud by se i seriálový Zaklínač alespoň trochu přiblížil tomuhle, nebyl by takovým odfláknutým fiaskem! Takže ještě raz: radši tisíckrát tohle než jednu druhou sérii Zaklínače, věřte mi! ()

kenkaku

Na Sibiři přijde chlap do hospody. Objedná si rusky “Vodku pažalsta”. Hospodský odpoví anglicky: “Špiónům nenalýváme”. Chlap na to stále rusky: “Nět špion”. Hospodský anglicky: “ale jsi”. Chlap: ”pačemu ty tak dumaješ? Ja Ruskoj. Hospodský: Proč si to myslím? Protože jsi černoch. Tento vtip mi proběhl pamětí když jsem viděl ten groteskní casting a práci s ním. Vytvořilo to bezpočet hloupých situací, hlavně že povinné kvóty byly naplněny. Samozřejmě bylo třeba i vytlačit do děje homo-scénku (zcela zbytečně) a nějak násilně se pokusit to celé humorné poselství naroubovat na Zaklínače (zcela zbytečným výskytem krákorala). Další kapitola jsou CGI triky. Neskutečně laciné a odfláknuté. To že děj jako takový je vlastně jen 3,5 hodiny vaty (a idiocie) kvůli jedné pětiminutové scéně zobrazující “kde se vzal, tu se vzal Vědmák”. ()

MsUtahraptor odpad!

Očekávání byla nízká, ale PANEBÓŽE! Zpočátku jsem zamýšlela vypsat dialogy, co nedávají smysl, ale pak jsem si řekla, že nemá cenu kopírovat celé titulky. Jen vzácně zazní něco ne zcela debilního. The Witcher: Blood Origin je amalgámem špatně užitých témat, jež jsem stejně už tisíckrát viděla.  Elfové  Zapomeňte na krásné, elegantní humaniody se srovnatelně neskutečnou kulturou. Tihle elfové jsou špinaví, sprostí a obdobně ubozí jako lidé. Jediným rozdílem jsou špičaté uši. Jejich architektura je masivní a hranatá, jejich čepele, pověstné elfí čepele, často vypadají jakoby je stloukl totální amatér z kovoodpadu.  Elfové jsou taky morálně zkažení. Jsou to hnusní kolonialisti, ale o tom se moc nedozvíme, tedy krom toho, že jsou stejně špatní, jako lidé v budoucnu. S ohledem na souvislosti se zdá, jakoby si o to sami říkali... to jen pro případ, že jste začínali soucítit s jejich rasou v "současnosti".  ZASTOUPENÍ!!!  Nedávno jsem četla post o tom, jak nízká je reprezentace ve "zdrojovém" materiálu. Šokující, že? Slovanská fantasy, výrazně inspirovaná středověkým Polskem neobsahuje "barevné"* (Jaký je politicky korektní překlad POC?). [* čtěte: Černoši a východoasiati, protože jsem zatím nikdy neviděla stížnosti na nedostatek původních Američanů... v PseudoEvropě.] Tvůrci seriálů se to pochopitelně rozhodli napravit odškrtáváním patřičných kolonek.  já, odpočítávajíc: "Máme hluchoněmou!sarkastický bratr: "Tak ještě toho kripla na vozejčku..."  Máme tu černé elfy, východoasijské elfy, zjemnělého gaye, buclatou hluchoněmou... no, tentokrát aspoň odlišné barvy pocházely z odlišných národů. Jen kdyby se taky vyhnuli těm stereotypům. Moudrá, východoasijská mentorka z vyvražděného kmene, učící boj a spolupráci, protože si to přejí její předkové. Namakaný běloch z klanu souvisejícího s psovitými šelmami, disponující sekyrou a tatínkovskými komplexy, bojuje pomocí hrubé síly. Rychlá, hudebně založená černoška, mstící se za sestru... Témata a vzorce  Lehce zženštilý gay, důvěřivá postižená, moudrá postarší východoasijská mentorka, vybledlá hippie léčitelka, zneužitý génius, zakázaná láska mezi ochráncem a ochraňovanou, voják který skončil se zabíjením do chvíle, než mu vyvraždili domov, vykoupení = oběť = sebevražda, dvě postavy se hádají, která z nich se obětuje jen proto, aby ta, co "prohrála" potají obešla tu vítěznou...  ... sem tam utruste známé termíny a jména: chaotická síla, Xin'trea, Eredin, Avallac’h, Ithlinne… ááááá hotovo! Úplně nový příběh z obecně milovaného vesmíru je na světě!  Možná by nebylo od věci soustředit se na kvalitní příběh a nepsat, co by mohlo lidem připadat cool. Možná by nebylo od věci ukázat divákovi, co se děje a nehláskovat mu to ještě pokaždé v doprovodném dialogu.  BARD Dalším pojítkem k původní sérii měl být všeobecně oblíbený trubadúr, k ději přimontovaný tlustou vrstvou izolepy a svazkem gumicuků. Bojovník za svobodu tak prominentní, že ho ze zajetí zlých, zlých lidí osvobozují Scoia'tael, jinak žijící heslem "Zatlačme ten lidský šmejd zpátky do moře!". V knižní předloze špion Redanie, tady nejspíš pokrevní bratr Iorwethův, což rozhodně do budoucna nevytváří rozpor ohledně Jaskierova působení mezi lidmi. Jedna věc je pašovat utečence, druhá skládat oslavné ódy špičatouchým spojencům Nilfgaardu. Divák disponuje tou výhodou, že alespoň Jaskierovo nadšení z vyprávěného příběhu lze omluvit těžkým otřesem mozku a hrůzou z bytosti, jež ho za daným účelem unesla.  Rah, rah-ah-ah-ah! Čtyři díly neposkytují příliš prostoru k rozvinutí postav. Sedm klaďáků, nejméně čtyři protivníci... povahy, interakce, nezbytná romance... je zajímavé, kolik dokáží herci vyjádřit s minimem příležitostí.  Zacaré a Brother Death jsou uvěřitelní.  Meldofin a Gwenin příběh je tragický, ale svým způsobem hořkosladký. (Ačkoli si myslím, že si mohli odpustit to znásilnění.) Bizarní, že nejlepší lovestory připadá bezvousé trpaslici a jejímu kladivu.  Éile a Fjall, nezáživní a nudní. Jeden ze zcela nepřekvapivých, neuspokojivých dějových zvratů. Jediný důvod pro soulož je vytvoření mimina, které je uměle propojí s Ciri, jakožto hlavní postavou mateřského seriálu. Nejen, že "pár" disponuje nulovou chemií, ale naruší se tím i kánon. Starší krev najednou není výsledkem kontrolované genetické manipulace, ale jediného šukání s jednorázovým pseudozaklínačem.  Geraskier Člověku pohybujícímu se po AO3 poslední zmíněný pár způsobí také bonusovou migrénu z hlediska originality. Dle dané databáze je nejpopulárnější romantickou i přátelskou dvojicí tohoto světa Geralt a Jaskier. Zaklínač ze školy vlka  a slavný bard, který zahodil rodinné dědictví pro život na cestě. Čtenářsky oblíbené motivy zahrnují zpěv jako uklidňující prostředek, konfrontace s šílenou ex a přezdívka Slavík (Lark). Zajisté jde o náhodu a ne sprosté plagiátorství !?fandomu?!. Nutno poznamenat, že mnoho přiznaných fanfikcí se kvalitativně pohybuje podstatně výše, než tenhle seriál.  The WITCHER: Blood Origin  "Počkej, chceš mi říct, že první zaklínač byl elf? No tak to Geralta mimořádně nasere." (Proč by tomu tak mělo být se do konce nedozvíme. Zrovna Geraltovi, že by vadil elfí zaklínač...) Člověk by doufal, že po všem tom povyku se dočkáme něčeho nového, ale ne. První "zaklínač" je jen další namakaný chlap, jen se špičatýma ušima. Jak víme, že proměňovací lektvar je fuj? Je černý a olejovitý! Jak víme, že je to vážně Zaklínač 1.0? Žluté oči! Jak poznáme, že není tak úplně sám sebou? Černé oči a žíly na obličeji! Jsem si jistá, že nějaký improvizovaný rituál poskytne zcela stejné výsledky jako pečlivě vybroušená procedura po desetiletí vylepšovaná nespočtem kouzelníků. Do prdele s Převratem, osvoboďte Lid! Příběh začíná převratem, vyvražděním tří panovníků a jejich ozbrojených sil. Zkažené, elitářské vedení je pryč, noví vládci- armáda, mágové a přehlížená princezna- plánují invazi nových světů kvůli zdrojům, které jejich svět postrádá. Zní to jako slušný plán? Naši hrdinové by nesouhlasili. Nová císařovna musí být zničena, protože lid trpí.  Ty jsi ale úplně stejná. Nic jsi nezměnila. Jsi jenom další královna, která vyžaduje, aby se jí lid klaněl.  V originále ovšem "Jsi jen další bota, hledající krky (na které může dupnout).", vyčítá skvělá Éile nové císařovně. Kdyže mělo k dané změně dojít? Během týdne? Taková věc vyžaduje čas a zdroje, Merwyn se nedostalo ani jednoho. Mám jásat, protože teď "panuje" bezejmenný lid? Disponuje nezbytnými znalostmi? Schopnostmi? Čímkoliv? Nebo snad čekají, že to nějak zvládnou? Vláda není o dosazení nových lidí a naději, že to nějak vyjde. Proslovy o svobodě nikoho nenakrmí, nezorganizují obchod, zemědělství, zbytek ekonomiky... Nejhorší je, že my vidíme Císařství sotva držet pohromadě. Divák ví, že jídlo prostě není, i velení má sotva pro sebe a nemůžete dost dobře organizovat, když sami hladovíte. Scéna otevírání prázdných sýpek rozohněným lidem mluví za vše. Éile "Sice nemám pravdu, ale co! Lidi se dají nasrat i tím!" nic z toho ale doopravdy nezajímá. Merwyniným neodpustitelným hříchem je, že se narodila vládnoucí třídě.  ~ Nemáš tušení, co obyčejní elfové chtějí. Jsi jenom rozmazlená princezna. - Jsem císařovna! ~ Jsi holčička, která do rukou ~dostala~ otěže válečného oře. Rozhodně nemluvíš za všechny elfy.  ... pokoušejí se nás scénáristé oblbnout. Představí nám chytrou, idealistickou, zvídavou princeznu, která chce pomoct svému lidu. Tváří v tvář skutečnosti, pokusí se prohloubit své vědomosti o situaci. Z figurky rodu se stává pletichářka, vytváří spojenectví a navrhuje další postupy, osvobodí se z role loutky a ostatním připomíná, že cílem je nakrmit jejich lid. TO je postava, kterou bych ráda sledovala. Ne pitomá zpěvačka, co vzburcuje dav, zničí vládu, pomůže způsobit celosvětovou katastrofu a odtáhne si drnkat na venkov.  Píseň o Sedmi Čeho vlastně ta slávu-zasluhující Sedmička dosáhla? Zbavili svět hladomoru? Ukončili válku? Nabídly lepší způsob organizace? Ne, ne a ne.  Zato (neúmyslně) způsobili Konjunkci a přitáhli příšery a lidi do oslabené, vyhladovělé, neuspořádané společnosti. Po právu zapomenutá Sedmička fakticky zmrzačila vlastní rasu a zničila jakoukoli šanci na obranu, jakou ještě mohli mít. Nevím, o kom je Jaskierova písnička, ale rozhodně ne o těchhle Sedmi. () (menej) (viac)

DavidS. odpad!

Kdyby se tvůrci nezaklínali Zaklínačem, ale například Xenou, mohlo to být za dvě hvězdy...Ale v případě podobně prznících a parazitujících paskvilů od neumětelů není třeba brát zajatce... ()

iXtr3m3

Nevidel by som to až tak tragicky, ako to tu niektorí opisujú, ale na druhej strane len preto, že som knihami nepoznačený a žiadna hra zo série ma nikdy nezaujala, keď fantasy rpg, tak určite séria Elder Scrolls a nie Witcher. Ale späť k seriálu. Je cítiť, že sa na rozpočte šetrilo, kde sa dalo, ale na druhej strane, príšerka bola fajn a kulisy neboli najhoršie, Je cítiť, že sa strihalo, pretože to bolo uponáhľadné a štyri krátke epizódy fakt nestačia, ale zasa sa to dalo zvládnuť ako jeden dlhší celovečerák. Je cítiť, že scenár bol deravejší, ale na druhú stranu, keďže som knihami nepoznačený, nemám to našťastie s čím zrovnávať. Jasné, anime film bol lepší, ale nemôžeme chcieť zázraky, treba sa zmieriť, že po odchode Cavilla to už aj tak pôjde ešte viac dolu vodou, takže buďme radi za každý "zásek" do daného sveta. Jasné, Cavill je iná liga a schová do vačku kompletne celé osadenstvo tohoto miniseriálu vrátane jeho týmov v pozadí, ale na druhú stranu Laurence O´Fuarain bol fajn, určite "kričal" z celého smutného šedého výsledku podľa mňa najmenej, to taká predstaviteľka Slavice, či trpaslíčky, tak to bolo viac mimo a to nehovorím o evidentne najväčšom kastingovom omyle a to Michelle Yeoh, ktorú určite vzali do serošu kvôli jej slávnej minulosti, ale v tunajšom podaní to bola strach a bieda. Keby som to mal k niečomu prirovnať, tak počinu od MTV Studios a to The Shannara Chronicles. Prečo to napriek predchádzajúcim slovám nevidím tak tragicky? Lebo tu máme xy ďaleko ďaleko horších pokusov o seriál, o fantasy a neviem čo, ktoré sa ani tomuto šedému priemeru/podpriemeru neťahajú po členky. ()

Shimargh odpad!

Aneb jak zkurvit brilantní předlohu ještě o chlup víc. Podlidi co zkurvili seriál a ti sráči co natočili tenhle kus hovna by měli chcípnout za prznění vkusu. Je to na nižší úrovni než amatérské cosplay pičoviny na youtube. ()

BuddyO

Minisérie hejtěná tak nějak z principu... A přitom to fakt není špatné. Jedná se o povedenou (trochu krvavější) fantasy se zajímavým příběhem a odkazy na předchozí dvě série zaklínače. Ani ty charaktery postav mi nepřišly špatné. Jasně, má to své mouchy a není jich málo. Gay tématika a elfové všech etnik budou samozřejmě vzbuzovat velkou vlnu nevole.. A víte co? Trhněte si.. Jsem rád, že to vzniklo. 65% ()

Wiluna odpad!

Netuším, koho má Lauren Schmidt za sebou, ale mali by jej zobrať licenciu. A ak sa na tomto skutočne podielal Sapkowski ako konzultant, tak musel byť pod parou spolu s "tvorcami", pretože inak by nikto pri zmysloch nedovolil takýto šrot tvoriť a nie to ešte pustiť von medzi ľudí. Čistá katastrofa. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)