Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

Filmmaniak

Víc akce, víc lokací a víc postav, což je oproti jedničce, která byla v těchto ohledech relativně chudá, rozhodně změna k lepšímu. Rodinná zábava na pohodu, pokud vám Sonic a šklebící se Jim Carrey nepřijdou otravní (což se stane snadno). Utíká to celkem rychle a jistou doslovnost a předvídatelnost lze s přihlédnutím k cílovce snadno omluvit. Jinak pořád platí, že Sonicova rychlost je využívána hlavně k tvorbě gagů a jen málokdy k praktickému řešení svízelné situace. Škoda schematické práce se zápletkou (jako jediný vím o lokaci skrývající mocný artefakt, který se rozhodně nesmí dostat do špatných rukou, ale než abych si to nechal pro sebe, tak se tam samozřejmě vydám, a tím tu lokaci nevědomky naservíruji padouchům přímo pod nos) a několika dalších okamžiků vybízejících k plácnutí se do čela. Sonic a jeho kamarád jsou v tanečním souboji za neschopné zoufalce, ale o pár vteřin později jsou z nich zničehonic mistři světa ve freestylu? Robotnikův sluha netuší, jak ovládat obřího robota, ale za chviličku už má přečtený celý manuál a poučuje s ním samotného Robotnika? Lidským postavám se dostanou do rukou mimozemské technologie, které pravidelně zahazují po prvním použití poté, co se prokáže jejich užitečnost? Jistě, jsou to drobnosti, ale je jich obrovská hromada, a pokud každá z nich ubíjí věrohodnost jiné scény, tak se to na celkovém dojmu podepíše dost zásadně. ()

silentname

"Sonic The Hedgehog 2" je podľa mňa celkom schopné pokračovanie filmu, ktorý ma slušne bavil. A myslím si, že tvorcovia to chytili za správny koniec. V prvom rade sa venujeme menej našim ľudským hrdinom a viac sa zameriavame na postavy, ktoré poznáme. Dáva to tomuto filmu trošku iný nádych ako jeho predchodcovi. No súčasne som mal pocit, že akosi som sa nevedel úplne na film správne naladiť a miestami som sa trošku nudil. No v iných momentoch bol film zase solídna zábava. Mám tak trošku pocit, že Jim Carrey v tomto filme viac pripomína nebezpečného doktora Robotnika, no na druhú stranu som mal pocit, že mu akosi viac dal svoj charakter Jima Carreyho. A svoju rolu si teda miestami náramne užíva. Len ma štve, že mám často pocit, že sa pozerám na Jima Carreyho, ako hrá sám seba. Na druhú stranu Knuckles a Tail sú výborní. Dávajú filmu niečo nové a viac začínajú prinášať svet, ktorý poznáme. A myslím si, že obom som tie postavy uveril. Popravde všetci traja naši hlavní hrdinovia sú zvládnutí skvele. A film má aj niekoľko úprimných momentiek medzi nimi, ktoré podľa mňa fungovali veľmi dobre. Vo výsledku ide o dobrú akčnú rodinnú komédiu, ktorá prinesie divákom presne to, čo budú chcieť. A ja som spokojný. Ale mám pocit, že skrz všetko to dobré, ma to v prvom filme akosi bavilo viac. Neviem prečo, ale je to tak. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Jako dítě, sem neviděl žádný animovaný seriál o Sonicovi, nehrál žádnou hru a ani sem nesbíral kartičky, žádné tričko, hrníček, prostě nic. V tomhle směru, si to všechno vzali Pokémoni a že toho bylo. Nicméně po filmové stránce, Pokémoni docela pohořeli, za to prvního filmového Sonica sem si užil, ale jak je na tom dvojka ? Dvojka je na tom o trochu hůř, ale celé je to komplikované, takže nejprve kritika. Co se mi na jedničce hodně líbilo, byl ten dospělejší přistup, ať už šlo o příběh, postavy a nebo humor, zde to jde trochu víc na ruku dětskému publiku, což je pro dětské diváky fajn, ale tohe trochu zamrzelo, né nijak zásadně, ale přesto. Ale co je podstatně horší, je to že zatímco v jedničce Tom a Maddie, byli důležitý pro příběh a rozvoj Sonicovi osobnosti a byli součástí toho filmu, zde je jejich přítomnost na víc a film by se obešel i bez nich. Naopak jejich přitomnost to občas táhne dolů, tak jako dolů táhnce celá linka okolo svatby, která je zde brána jako nutné zlo, protože Sonica a Tails potřebovali tvůrci dostat na Hawaj. A nebýt svatby a toho že zde Tom a Maddie sou navíc, tak je to naprosto luxusní a parádní jízda, hned jak se objeví Eggman a Knuckles, tak je to v podstatě jedno velký parádní dobrodružství se vším všudy. Jim Carrey je zde naprosto parádní, tak jako v jedničce a jeho ztvárnění Eggmana, je jak už bývá zvykem u Jima Carreyho dost šílené a zábavné, on si tu roli užívá a hraje záporáka až na doraz, žádné lítost a nebo něco, že by udělal špatně, prostě ryzí záporák a tak to má být. Ale co je prostě brilatní, je Sonic, Tails a Knuckles, tohle sou tak dobře napsaný postavy, tak dobře namluvený, tak uvěřitelný. To proč Knuckles nesnáší Sonica a to proč Tails zase obdivuje Sonica, má hloubku a ten vývoj je hodně reálný. A mezi nima je Sonic, který přebírá tu zodpovědnost, ale zároveň zůstává sám sebou, naprosto luxusní. Velcie silné čtyři hvězdičky a hodně mně mrzí, že nemohu dát pět, protože tohle bylo skoro dokonalý. ()

Arsenal83

Rovnako priemerná zábava ako v jednotke. Nemám rád kreslené postavy v hraných filmoch, Sonic sa ale dá zvládnuť. Nadväzuje tam kde prestal a stal sa napevno detským filmom. Ale pobaví aj nostalgikov na staré herné konzoly. ()

Chrustyn

Akčnější, delší s více postavami a naštěstí stále stejně zábavné jako povedený první díl. Sonic je nejen povedenou adaptací počítačové hry, ale také ideální rodinnou zábavou pro všechny. Děti zde mají roztomilé hrdiny a akci, rodiče fantastického Carreyho. ()

Stanislaus

Druhý "modrý bodlináč" mi přišel kvalitativně srovnatelný s jedničkou a vlastně bych mohl u dvojky napsat takřka to samé jako u jejího předchůdce. Ježec Sonic 2 je oddychovka se vším všudy, cílená především na mladší publikum, přesto dokáže oslovit i dospělého diváka. Jim Carrey coby Robotnik sice změnil knír, ale jeho (místy otravná) afektovanost přetrvala. Mimozemská rodinka se rozrostla o dva další charaktery (Tails a Knuckles), které však nebyly tak zábavné jako Sonic. O značnou porci humoru se opět postarala Natasha Rothwell coby hodně bad-ass nevěsta. V poslední třetině filmu tvůrci okatě pomrkávali po MCU - Magneto a Captain Marvel, mrk-mrk. Děti v kině se bavily nahlas, já spíše jen tak vnitřně. Na další díl, k němuž závěr dvojky lákal, ale milerád zajdu. Lepší tři hvězdičky! ()

BMW12

Pohodová akčně-dobrodružná rodinná komedie. Ježek Sonic jede i podruhé ve stejně zábavných kolejích jako v jedničce. Zde navíc máme Knucklese a Tailse, takže je příběh ještě zajímavější. Závěr je sice předvídatelný, ale děcka se u toho filmu hodně pobaví. ()

TheEvilTwin

Sonic je prostě ultimátní cringefest celé dvě hodiny shora dolů i zdola nahoru. Děti se zabaví, dospělí pravděpodobně jen za podmínek, že rezignují a na 2 hodiny se filmu s dětma oddají, jinak moc nevidím důvod, proč by si Sonica měl racionální divák pustit, když se v současné kinematografii vydává jeden lepší film za druhým. ()

ARI50

Dvojka donesla nové tváře a nové rychlé a zábavné a vtipné dobrodružství ja jsem se skvěle bavil, nejlepší když hra je bomba a film se povede taky skvělá modrá podívaná ()

luka4615

Žádné velké překvapení se nekoná, jelikož jsme v podstatě dostali přesně to samé, co v roce 2020. Jistě, Sonic opět srší sympaticky střeleným humorem a solidní akcí, Jim Carrey si zjevně ulítlého padoucha velmi užívá a nové postavy jsou jaksepatří zajímavé, nicméně toto všechno rámuje velmi předvídatelný scénář a neuvěřitelně přepálená stopáž. Právě ta je asi největší slabinou snímku Sonic the Hedgehog 2, protože se zejména v druhé polovině odehrávají nedůležité a absolutně nezajímavé věci (scéna s falešnou svatbou aspiruje na největší WTF roku). Ve finále tedy znovu dostaneme krásně vypadající, avšak trestuhodně průměrnou jednohubku, na níž si za pár měsíců vzpomenou snad jen ti opravdu nejzarytější fanoušci původní slavné videohry. „Today's forecast calls for a 100% chance of adventure!“ ()

Lucasion

Zdá se to skoro jako jedna životní etapa, co byl první Sonic v kinech. Přitom zdání klame a od prvního dílu nás dělí pouhé dva roky. Sonic vběhl tehdy do kin těsně předtím, než začala celosvětová pandemie. Tvůrci však nelenili a na základě dobré vůle mu nechali na konci prvního dílu otevřená vrátka na pokračování. A zatímco první film jsem si užil plnými doušky a hodnotil ho velmi kladně, tak u pokračování jsem skoro prosil pana promítače, aby film už ukončil. Začneme ale od začátku a ne od konce, jako to zkusil první film. Ten byl svěží, zábavný a hlavně stavěl na úspěšné videohře. Film si tak mohl užít mladý adolescent i dospívající divák. O nás starých pardálech nemluvě. Vlastně jsem si i přál, aby pokračování vzniklo, protože sami víme, že Sonic je látka, kterou lze čerpat a vytvořit z ní celou filmovou řadu. Dvojka měla opět potenciál vytvořit zábavnou akční pohádku, plnou hlášek a třeskutého humoru. A zároveň se tak i vyvarovat chyb, které tvůrci v prvním díle napáchali. Což se jim i vlastně povedlo. Kdyby ovšem nevytvořili chyby nové. Příběh začíná prakticky tam kde první skončil. Doktor Robotnik je na Planetě hub, kde se snaží vytvořit kvalitní kávu. Neúspěšně. Druhá věc, která řídí jeho celý den, je plánování útěku zpět na planetu Zemi, což se mu nakonec díky svému geniálnímu plánu podaří. A dokonce získá speciálního spojence. Červeného ježuru, Knucklese. Ježek Sonic naopak na Zemi páchá víc škody než hrdinských činů. Přesto se však snaží být kladným a hlavně super rychlým hrdinou. Spolu se svoji adoptivní rodinou stále žije ve stejném malém americkém městečku. Problém nastává ve chvíli, kdy si Robotnik přijde se svým spojencem pro odplatu. Naštěstí i Sonic získává nového člena do týmu – a to dvouocasou geniální lištičku Tailse. Zbytek příběhu čeká na vás, abyste ho odkryli. Bohužel se však nejedná o kvalitní zábavu jako v případě prvního filmu. Ačkoliv má film dvě hodiny, tak působí mnohem delším dojmem. Obzvláště v druhé polovině, kdy je závěr filmu několikrát natahován. Vtipy i humor jsou více přiblíženy dětskému publiku a je to škoda. Jednička v tomhle dokázala skvěle vychytat hranici mezi infantilním a dospělým humorem. Jednu věc však dělá film dobře. Zaměřuje se více na animované hrdiny a méně na herecké kolegy. Což byla jedna z věcí, kterou jsem si od pokračování vlastně přál. Ovšem i ten menší prostor, co herečtí kolegové mají, dokáží z filmu udělat zcela jiný žánr, který je nacpaný hloupým a naprosto zbytečným humorem. Což je vskutku nemilé. Ze všech pilířů filmu mohu pochválit grafické zpracování, které je opět velmi kvalitní. Dabing jistě funguje stejně dobře jako v případě prvním filmu, ačkoliv jsem bohužel měl možnost vidět verzi pouze s českým dabingem. Knuckles s hlasem Idrise Elby bude jistě velmi povedený. V české verzi alespoň potěší Bohdan Tůma jako Jim Carrey. Carrey opět zběsile přehrává a jeho Robotnik je správně groteskní postavou i podruhé. A je vlastně jedním z mála světlých bodů na celém filmu. Celkově totiž dvojka působí neuvěřitelně utahaně. Ztratila drive i šťávu, která dělala z prvního filmu velmi podařený snímek. Tvůrci si však věří i do třetice a nechybí titulková scéna, která nám rovnou předkládá případné pokračování. Nezbývá, než tedy čekat s čím se tvůrci vytasí i do třetice. (55 %) () (menej) (viac)

ScarPoul

Jednotka sa mi páčila o trošku viac. Dvojka síce nepôsobí hlúpo a nesie sa v duchu, aký nastavil prvý film, ale mimo vyslovene otravných vsuviek ( tanec na Sibíry, houseparty) ten film nejde až tak veľmi do hĺbky. Pričom tá mytológia za tým, by ma celkom zaujímala. Skôr je to zábavné vo svojich prostoduchých postrehoch, vtipoch a kreáciách, než aby sme vyslovene hovorili o kvalitnom príbehu. Takýchto filmov je naozaj dosť a väčšina z nich má rovnakú premysu. Poteší ale Idris Elba ako Knuckles a tiež Carrey, ktorý znova raz prehráva ale má aj pár dobre mierených dospelých vtipov. Priemerná záležitosť, ktorá je ale dosť zábavná. Na trojku sa teším. Byť trochu menší, tak to žeriem aj s navijákom. Nepôsobí to totiž tak detsky, ako sa nám snaží plagát nahovoriť. Ale na film podobného formátu je to o tých 20 minút určite dlhšie, než by malo byť. ()

malylada

Ježek Sonic má pořád co nabídnout a i když je dvojka o chloupek horší než jednička, pořád je to skvělá rodinná zábava. Jim Carrey si to pořád užívá a mám radost, že jeho hvězda nevyhasíná. Snad dopadne další díl.....65% ()

corpsy

V podstate mám podobné pocity, ako pri jedničke. Izoloval som moju videohernú neskúsenosť a oddával sa dobrodružstvu pre mládež, ktoré mi aj hlavne vďaka Jimovi Carreymu uľahčilo sledovanie. Jeho hlášky a fyzické herectvo proste nikdy neomrzí. Potom tu bolo čumenie na CGI, ktoré presne splňuje požiadavky dnešných noriem. A zvyšok, ako píšem, som ignoroval, keďže joysticks niesu moje hračky z detstva. A iba tak sa dá prejsť videoherným filmom, bez predsudkov. ()

Paxxx.cz

Klasické pokračování - více postav, velkolepější akce a servirování něčeho podobného co jsme viděli už v úvodním filmu. Jim Carrey se v roli záporáka opět vyřádil a předváděl ksichty jako za starých časů, občas tu padla i nějáka ta dobrá hláška, ale za mě bych trošku přiškrtil stopáž. Mladším divákům se určitě bude film líbit, protože se dobře odkazuje na herní předlohu. Už je navíc oznámena i trojka na rok 2024 tak snad bude držet kvalitu na podobné úrovní jako první da filmy...6/10. ()

ArsenalEagle

Dvojka je kvalitativně naprosto srovnatelná s prvním dílem, byť využívá jiných silných stránek. Robotnikovi už kompletně z houbiček přeplo a Carrey předvadí naprosto famózní jízdu. A za to jsem strašně rád a musím mu trochu nadržovat, protože si Eggmanovo magorství užívám s ním. Barevná trojka je fajn, Superman ze Smallville je dost upozaděnej a kolík lidské štafety bohužel přebírá jeho choť a švagrová. ()

SonGokussj

Slabší odvar prvního dílu, Sonic je pomalejší, hloupější, to se nějak přeneslo i na normální lidi. Velkým kladem je Knuckles a Tails. Knuckles prvotřídní. Takovej Teal'c ze StarGate. Je tam jedna scéna - svatba - to kdyby vynechali, ty 4 hvězdy možná i dám, ale ta to naprosto, ale naprosto zabila... Je to jako kdyby nějaký nýmand, syn režiséra, řekl "vymyslel jsem scénu, nějak ji tam zabudujete, nebo nebude celej film, tatínek to zakáže"... Všehovšudy vcelku pěkné pokračování. Jim Carrey naprosto výtečný, role mu sedne jak vyšitá a bez něj by to bylo hodně nemastné neslané. Nebýt Jima Carreyho, Knucklese a Tailse, tak se pohybuji na 2*... Not so fast, hey? 65 % ()

Vidly10

Přijde mi až vtipné, že jedny z nejlepších herních filmů poslední doby jsou ty, které převážně míří na děti. Pokračování solidní jedničky Sonica je skvělou rodinou jízdou, kterou si užije každý, a to i lidé kteří nejsou fanoušci původních videoher. Dva noví přátelé Tails a Knuckles skvěle doplňují Sonicův charakter, který si v tomhle filmu prochází klasickým hrdinským vývojem. Jim Carrey je stále ve skvělé formě a jeho Robotnik je výborně fungující postavou. Nezapomíná se ani na další lidské postavy, kdy se vrací James Marsden a Tika Sumpter z prvního dílu a jsou pro Sonica jakýmsi rodičovským vzorem a doprovází ho na cestě stát se hrdinou. Dobře funguje i soundtrack a celkově hudba, o kterou se postaral Junkie XL, který využívá jak hudby jako takové, tak i písniček, které každý zná a miluje. Menší problém nastává ve druhé polovině, kdy film zvolil špatné tempo a dost to drhne a podráží to nohy parádní první hodině. Co taky působí jako zbytečná část filmu, je scéna na svatbě, kterou bych rád vyměnil. Třeba za nějaký kratší backstory Tailse, který je i z her a seriálů stále mým oblíbencem. Jsem rád, že Sonic si i v druhém filmu drží kvalitu a doufám, že tady tahle série vydrží, co nejdéle. A to hlavně po potitulkové scéně, na kterou doporučuji zůstat. Hlavně hráči her budou nadšení. Celkově jde o fajn rodinou zábavu, kterou můžu jen doporučit. 7,5/10 ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)