Úspešný a slávny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) si užíva pokojný rodinný život v ústraní a boxuje už len pre kondíciu so svojím priateľom Apollom Creedom (Carl Weathers). Keď zo Sovietskeho zväzu priletí do USA amatérsky majster sveta, Rus Ivan Drago (Dolph Lundgren) s manželkou (Brigitte Nielsen) a trénerom (Michael Pataki), Apollo neváha a vyzve Draga na súboj, pretože si myslí, že poraziť ho bude hračka. Exhibičný zápas poznačený ideologickou hystériou ruského trénera v mrazivých časoch studenej vojny však dopadne tragicky. Drago v druhom kole nasadzuje Apollovi smrteľné silné K.O., z ktorého sa Apollo už nepreberie a zomiera v Rockyho náručí. Zdrvený Rocky sa rozhodne pomstiť smrť svojho priateľa a okamžite vyzve nebezpečného zabijaka Draga na súboj... (TV Markíza)

jsozze

Klasicky akcny film 80.-tych rokov, ktory ma vsetko, co by mal mat. Pribeh dobro verzus zlo, obstojne herecke vykony, nadherne natocene sekvencie (ako Rocky trenuje v Rusku), zaverecny suboj a skvelu filmovu hudbu. ()

Lazy87

Spíš z nostalgie než oběktivně. Lungren v podobě Rockyho protivníka je jak cvičená opice, která neumí do pěti napočítat, ale jde z něj respekt. Jinak Rocky to zase standartně rozjel. Závěrečný zápas nebyl vůbec špatný a docela sranda sledování různých způsobů tréninku. ()

K.e.a.n.e.80

Asi nejlepší soupeř pro Rockyho, Film sám o sobě už o hovně, ale řekněte mi, kdo čekal až Rocky Ivana sestřelí? Všichni, nemám pravdu :)) Z nostalgie 4*. ()

Pavlisko83

Řekl bych nejlepší díl z celé série. Rocky Balboa se tentokrát objevuje ne jako muž toužící po triumfu, ale spíše jako mstitel. Přes to všechno je zápletka v jistých mezích "uvěřitelná" a nebrání divákovi se nechat vtáhnout do děje. A teď hurá do ringu!!! ()

Novik

Jednouduše spolu s 1 dílem nejlepší díl Rockyho. Pořádná dávka energie, dynamického napětí (mluvím o finálním zápase) a emocí. Ivan Drago je jeden z nejlepších záporáků (?), výborně ztělesněný zlý Rus. Stallone to odrežíroval výborně, je vidět že to drží pevně pod svojí rukou. Nesmrtelná klasika na kterou se dá koukat pořád dokola a neomrzí. :) Scéna kde Rocky trénuje v Rusku, v té kruté zimě a v nepříznivých podmínkách, do toho ta hudba "Hearts on fire" je k nezaplacení. ()

Tanakasan79

Pokud o něčem prohlásit, že je to klasika studené války, tak je to právě tenhle film, nikdy nezapomenu na den, kdy jsem ho viděl poprvé, za komunismu, kdy každý mrtvý rus byl dobrým rusem. ()

papez12

Najlepší Rocky, pre mňa skvelý zážitok, neopakovateľné emócie a tak som to prežíval po každý raz ako keby som bol v prvej rade od ringu. Možno trojka bola po jednotke a dvojke pre niekoho slabá, ale štvorka je čerešnička na torte celej série Rocky. Nič nechýba jednoducho dialógy plné emócií a krásny odkaz, napätie sa dá krájať, protiklady vo všetkom-tréning jak hrom. Proste týmto filmom je Stallone už nie len môj obľúbený herec ale aj režisér. Tento film zatiaľ prekonal len Warrior a to veľmi tesne. KULT ()

El_Barto

Jelikož jsem v době Studené války ještě nežil, bylo pro mě sledování tohoto filmu i trochu poučné. Jinak pokud bych měl hodnotit film samotný stačí jedno slovo: FENOMENÁLNÍ!! Podle mě to je nejlepší film z celé série...I přes nic moc dabing jsem měl při rozhovoru s Dragem těsně po Apollově smrti chuť to nelidské sovětské monstrum zastřelit :-) Nechyběla ani, pro celou sérii typická scéna, ve které se Rocky připravuje na zápas. Pět hvězdiček si rozhodně zaslouží! ()

Osirius

Film, ve kterém jsou Stallone a Lundgren (a obzvláště Lundgren) zachyceni v životní formě. Klasický scénář sportovních „fight movie“, který ničím nepřekvapí ale ani neurazí – Monstrózní ruský borec proti malému americkému šampionovy – souboj kruté síly proti nezlomnému odhodlání. Výborně natočená tréninková pasáž se skvělou hudbou, po které máte chuť jít se zničit do posilovny a zřejmě nejtěžší závěrečný souboj, který Rocky musel vybojova.To vše okořeněno atmosférou osmdesátých let. Skvělý dojem z filmu mi nepokazil ani Rockyho závěrečný monolog, který je v originále snad ještě patetičtější než v české verzi. ()

Dr.Kepler

kdo by si někdy nezahrál na Rockyho... kdo by nikdy neslyšel ten pověstný hit Eyes of the tigres... který se stal podle mého jendou z nejlepších filmových písní 20. století.. scénař posazený Sttalonoj na tělo... a konečné scény a boj jsou neuvěřitelný.. přesně tyhle filmy pomáhají, člověku se semknout nevzdat se a začít znovu bojovat ;) proto dávám (10/10) ()

marcelita

Ani nevím kolikrát jsem ho viděla,ani nevím kolikrát se na něj ještě podívám,ale jedno vím jistě-pokaždé mě bude bavit! Opět prkený Dolph se sem parádně hodil a pohled jak běhá v tom upnutém overálku si nemůžu nechta ujít.Stalone v nejlepší formě(jen si mohl odpustit ty kecy vtom autě-snad i jemu dnes připadají hloupé),ale filmu to neuškodilo natolik abych ubrala byt jedinou hvězdičku.Za mě jeden z nejlepších filmů 80.let. ()

hypperbola

Je 22.ledna 2013 a viděl jsem jej tento rok už třikrát. Nic víc netřeba dodávat, jelikož různých podrobných popisů je zde několik. Tento film miluji, nikdy mě neomrzí a nezměnil bych v něm ani jedinou vteřinu. ()

jericho001

Nejlepší díl celé série.Lundgren je opravdu obrovskej a celý souboj je jako bitva Davida proti Goliáši.Tréningy stojí za to,zejména když trénuje Sly.Nemám co k tomu už dodat,stačí ještě zmínit že hudba je skvělá a písničky jsou rytmické tak jak nikdy předtím.ROCKY 4 nemá prostě chybu!!!Bez váhání dávám plnej počet ()

Expendable2

skvělý příběh , skvělá hudba , skvělí herci , jednoduše skvělé , jak taky jinak , když je tam vše skvělé... Nejlepší díl ze série Rocky... :D ()

Hektor.Troy

ano sledujte v tom politicke veci ti,co ste tomu dali odpad:)a filmom sucasnym davate skvele hodnotenia lebo nemate sajnu o co ide v usa a v zapadnej europe:)dilinovia ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)