Úspešný a slávny Rocky Balboa (Sylvester Stallone) si užíva pokojný rodinný život v ústraní a boxuje už len pre kondíciu so svojím priateľom Apollom Creedom (Carl Weathers). Keď zo Sovietskeho zväzu priletí do USA amatérsky majster sveta, Rus Ivan Drago (Dolph Lundgren) s manželkou (Brigitte Nielsen) a trénerom (Michael Pataki), Apollo neváha a vyzve Draga na súboj, pretože si myslí, že poraziť ho bude hračka. Exhibičný zápas poznačený ideologickou hystériou ruského trénera v mrazivých časoch studenej vojny však dopadne tragicky. Drago v druhom kole nasadzuje Apollovi smrteľné silné K.O., z ktorého sa Apollo už nepreberie a zomiera v Rockyho náručí. Zdrvený Rocky sa rozhodne pomstiť smrť svojho priateľa a okamžite vyzve nebezpečného zabijaka Draga na súboj... (TV Markíza)

majo25

Staviť na americko-sovietsku rivalitu bol super nápad, rovnako ako angažovanie vtedy neznámeho Lungrena a irónia v podobe rozdielnych tréningových procesov. A tým štátom podporovaným dopingom mali Amíci pravdu nielen v danej dobe, ale aj na desiatky rokov dopredu. A hoci sú súboje v boxérskom ringu opäť naivné a nikam sa neposunuli (klasika - nebránenie hlavy od začiatku zápasu či sto presných úderov na hlavu a aktéri stoja na mieste + ďalšie nelogičnosti), štvorka sa môže oprieť o suprovú tréningovú časť a rovnako tak aj o silný tragický úvod s Creedom. Patetický záver s vytlieskaním sovietskeho publika s vojakmi a komunistickými pohlavármi si však Sylvester mohol odpustiť. ()

otík

Film se mi líbil, protože Sly si pořádně mákl a pro mě dříve byla výzva, abych taky mákl na těle. Dolph je ve své roli velmi dobrý, protože nemusí hrát a stačí jen to, že mlátí Sylvestra. Nejlepší je ale stejně Slyho příprava v Rusku a jeho skvělý kolektiv kolem něj. Jinak dnes už klasika, která časem získala na hodnotě i díky legendám typu Lundgrenova zásahu na Sylvestrovo srdce a jeho následná hospitalizace. Asi to není nejlepší díl, ale co se týče fyzičnosti, jasná jednička ze všech filmů s Rockym. ()

MJMilan

Americe se tento díl hodně hodil do krámu. Známá to věta na konci filmu, kdy celé Rusko tleská Rockyho slávě: "You can change, everybody can change" myslím oslovila hodně diváků ... bohužel asi jen Amerických. . . mě rozhodně ne. Do těto chvíle byl ovšem nápad obsazení švéda Dolpha Lundgrena jako Rusa Ivan Draga hodně vyvedený a film byl velice emotivně založený ... jak by taky ne, když Rocky ztratil nejlepšího kamaráda. ()

Deyw

seru na puvodni komentar.. NEJLEPSI FILM VSECH DOB! dopici to ma furt grady...pokazde kdyz to je v TV musim se divat..🥹 ()

reky

Film jsem viděl po docela dlouhé době a čekal, co to tentokrát udělá. A... nezklamal, čert vem, že je plný klišé, amerikanismu a špatného dabingu (český text k písni No Easy Way Out nebyl dobrej nápad), i ten scénář je v podstatě podobný třeba předchozímu dílu: prohra (tentokrát Apolla) - trénink - závěrečný zápas (taky podobný vývoj, tzn. nejdřív téměř bez šance, pak obrat). Přesto je to však adrenalinová bomba, které všechny nedostatky snadno prominete, pasáž věnující se tréninku je podle mě to nejlepší na celém snímku a kdybych měl jen tu hodnotit hvězdičkami, pět by nestačilo. Od této chvíle je to strhující podívaná a to i díky vynikající hudbě, která snad nemohla být vybrána líp (Survivor - Burning Heart, John Cafferty - Heart´s on Fire, Vince DiCola - Training Montage) ()

kubin.

Když nepočítám jedničku, která byla filmařsky ale hlavně příběhově úplně někde jinde, tak jsem ze všech dílů Rockyho viděl pouze tento. A to proto, že podle hodnocení i názorů mnoha uživatelů by se mělo jednat o nejlepší z dalších pokračování prvního Rockyho. Ale jestli tohle byl ten nejlepší díl, tak opravdu nemám chuť vidět ty další, protože jsem nebyl moc spokojený. Pozadí studené války bylo strašně vyumělkované a ten konec, kdy komunističtí vysocí představitelé zatleskali Rockyho proslovu o tom, že každý se může změnit, byl prostě směšný. Celý film zachránil hlavně výborný trénink obou bojovníků, který byl umně sestříhaný a objevilo se zde mnoho dobrých nápadů (používání čehokoliv, co bylo dostupné na opuštěné chatě). Bohužel to nepřebilo slabý příběh a proto hodnotím jen 3 hvězdami, možná kdybych film viděl před 20 lety byl bych plný nostalgie atd. ale dnešní divák už chce vidět něco jiného. ()

tom88

Štvorka prekonáva dvojku aj trojku dohromady. Vrátil sa rockyovský duch a náboj. Film je krátky a za tak krátku dobu sa nikto nestihne ani na chvíľu nudiť. Skvelá réžia Stalloneho a takisto dobrý výkon. Lundgren neuveriteľný borec a povedal by som, že až terminátor. Skvelá atmosféra a perfektný box, aj keď samozrejme ako v každom diely je mierne prehnaný. Rocky by nezniesol Dragove rany, ale predsa je to film a hlavne skvelá zábava. Smrť Appola Creeda prišla nečakane, ale vhod. Zmena prostredia tréningu taktiež skvelá. 75% ()

tomeek

Tady je to hlavně o překonání sám sebe. Scény s posilováním pomocí zmrzlého masa a běhání sněhem... asi bych to vzdal po prvním dni :) ()

Nivenx

Když vemu v potaz, že už to je čtvrtý díl, tak se Rocky stále drží nahoře. Jak souboj Apolla s Dragem, tak další vývoj filmu až k souboji Draga s Rockym. Vynikající film, i když zcelé série Rockyho nejvíc přehnaný. 75% ()

matezzz

Pro mě je to nejlepší díl ze všech ROCKY. Ale přiznávám se, ýe jsem doposud neviděl nejnovější díl, Rocky Balboa. Celkově se mi film zdá poutavý, zajímavý, zkrátka dobrý. Každý se sice na to kouká jinak, Mňo ale todlec stojí za to zkouknout. ()

hans500

O kus lepší než třetí díl, zajímavý záporák (Dolph Lundgren), dobrý scénář a režie, velmi dobrá hudba a výborný záběrečný souboj. Pořád to samé jako předchozí díly, ale stále to překvapivě dobře funguje. ()

chelseaman22

Krutě prostoduché - přesto fantastické! Definitivně se jedná o nejlepší díl v celé sérii Rocky. Příběhu vůbec neuškodilo přesunout se za oceán do kraje vodky a čokoládových bonbónů. Za úspěch může Rocky IV vděčit vskutku výbornému hudebnímu doprovodu, jenž byl průměrný, ale do Rockyho zapadl jako dědek na babku. Osobně box vůbec nesleduji, ale myslím si, že taktika "zásadně se nekrýt" není přespříliš oblíbená (pokud vás zrovna neopustila manželka a vy nechcete dostat do držky). Tleskající tajemník ÚV KSČ byl až moc přeidealizovaným prvkem. 88% Celosvětový výdělek k 2.11.2012 činil: $300,473,716..........275. nejvýdělečnější snímek historie ()

mr.kliky

retardace tady dosahuje totálního peaku a flashback, kdy se rocky objímá s apollem ve vlnách z hlavy jen tak nedostanete... stojí to za to snad jen kvůli úvodu a zlověstnýmu "Prohraješ..." ()

adams89

Čtyřka jako by se vzepřela všem pravidlům, že filmová pokračování už nejsou tak dobrá, a dokázala se vyrovnat, ne-li rovnou překonat, slavný o devět starší originál. Stallone tentokrát zasadil příběh do probíhající Studené války a jako protivníka do ringu postavil ruskou horu svalů Ivana Draga (Dolph Lundgren mu za tu roli může líbat obě nohy). Žádný díl Rockyho nebyl doposud ani tak smutný a plný emocí. Smrt nejlepšího přítele Apolla v exhibičním zápase s Rusem, následná Rockyho noční jízda autem plná vzpomínek na mrtvého kamaráda, jeho životní předzápasový trénink na Sibiři a nakonec odvetný zápas v Moskvě, kdy svého rivala neporáží silou a svaly, nýbrž srdcem a odhodláním po pomstě. Onen zmíněný zápas Rockyho s Dragem je bezkonkurenčně tím nejpovedenějším, jaký jsme během všech šesti dílů mohli spatřit. To samé můžu s klidem říci i o soundtracku, kde sice už chybí tréninkové fanfáry Billa Contiho, píseň No Easy Way Out nebo nové songy při trénování na Sibiři, ale vše plně vynahrazují. Rocky 4 je jeden obrovský filmový zážitek a jen málo filmů ho u mně překonává.90% ()

Sfinkter

Z dlouhodobé nenávisti mezi hlavními mocnostmi si Sly vytvořil půdu pro další souboj. Tentokrát kameru využil hlavně na box, závěrečný fight je parádně dlouhý. Navíc do příběhu vnesl slušné emoce, což by se u čtvrtého pokračování mohlo zdát nemožné. Nádherná fraška. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (5) : Najhorší herec - Sylvester Stallone (spolunominácia za viacero filmov), Najhoršia herečka VR - Brigitte Nielsen, Najhoršia réžia - Sylvester Stallone, Najhoršia hudba - Vince DiCola, Najhorší nový herecký objav - Brigitte Nielsen (spolunominácia za viacero filmov), NOMINÁCIE (+4) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Burt Young, Najhoršia herečka VR - Talia Shire, Najhorší scenár - Sylvester Stallone. ()

Jizni Tlapa

"Ty drž hubu a všechny ty loutky co s tebou přitáhli, jsi vodkecaneeej". Když řekl Stallone Lundgrenovi při tréninku na Rockyho čtyřku , ať si pamatuje jejich aktuální formu, že jí nikdy už nepřekonají , jistě netušil jakou měl pravdu!! Sly a Dolph v životní fyzické formě, které už se nikdy ani jeden z nich nepřiblížil (maximálně S.S. v Rambovi 3). už nikdo nedoufal, že by Jižní Tlapa čtyřka dokázala něčím překvapit. Stallone ale dokázal nemožné. Do 88 minut namlátil směs toho nejlepšího. Smrt Apolla za asistence krále soulu J.Browna. Skvělé tréninkové sekvence z pohledu moderní CCCP medicíny a drsné USA staré školy v přírodních podmínkách (dřepy,výpony ,apod) a to vše výjimečně bez hudebního doprovodu B.Contiho. A tentokrát konečně s jedinou a perfektní verzí dabingu P. Rímského! ()

DJ Rocco iNc

Tak podľa mňa táto časť patrí k najlepším častiam. Napínavý boj Rockyho proti bezcitnému rusovi Ivanovi Drago, ktorého si zahral Dolph Lundgren, ktorý týmto filmom odštartoval svoju hviezdnu filmovú kariéru. ()

Mirokukii

Nejoblíbenější díl. Ač přes smrt Apolla asi nejodlehčenější. Více, než na hloubku a charakter (ikdyž už známých) postav se film soustředí na konflikt sportovců (zemí) USA vs. Rusko. Stallone vedle Lungrena asi jako David vs. Goliáš. Nejlepší trénink. A když se poté od Rockyho dočkáme v zápase první rány (nejvíc moment), už to jede. "Vidím ho třikrát." "Tak bij doprostřed." ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (viac)