V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Luxocculta

Pro mě nesnesitelné dialogy. Rocky tu působí ne neohrabaně, jako v jedničce, ale příšerně primitivně. Alespoň s českým dabingem to byla muka. Dějově to vnímám spíš jen jako epilog k původnímu filmu. 45 % ()

rublik05

Dvojka začíná přesně tam, kde jednička skončila, krásně tak navazuje a posouvá příběh do mnohem melancholičtější polohy, více se věnuje jednotlivým postavám a pěkně je rozvíjí, má plno silných a dojemných momentů, tempo je zejména v první polovině lehce uspávací, snímku chybí větší údernost, naopak chválu si zaslouží kvalitně napsané dialogy. Závěrečný boxerský zápas je suprově natočený, je plný emocí a testosteronu, doslova zlatý hřeb celého filmu. Jedničku se sice pokořit nepodařilo, opět se ale povedlo natočit vynikající sportovní drama. 8/10. ()

Nix

Dvojka už je oproti jedničce víc natahovaná, některé scény jsou zdlouhavé, některé mohou i nudit. Celý film má takovou trochu depresivní, ponurou náladu, takže ideální do deštivého počasí. Není to tak špatný, ale jde vidět mírný pokles kvality, ale i tak se jedná o celkem nadprůměrný film ze sportovního prostředí. ()

junxi91

Druhý díl příběhu o italském hřebci Rockym Balboovi, začínající a končící stejnou událostí - tvrdým boxerským zápasem s šampionem v těžké váze Apollo Creedem. Začáteční zápas Rocky prohraje, a jeho pravé oko dostane solidní nálož - poškodí se mu okohybné nervy, takže oko není dostatečně obezřetné a nevšimne si rány přicházející zprava. Po zápasu se chce Rocky věnovat Adrianě a žít v pěkném domě, proto si však musí najít nějakou tu práci. Dělání reklam mu moc nejde, protože jeho mozek je příliš vybouchaný a nedokáže ani přečíst text, natožpak jej odříkat. Nechce dělat manuální práci, nakonec však skončí na jatkách, kde mu práci sehnal švagr Paulie, bohužel se však snižují stavy a i odtud musí Rocky odejít. A vrátit se k vymáhání dluhů v přístavu se mu také moc nechce. Hold pro dobromyslnou gumu bez maturity v Philadelphii práce není, a tak je třeba vrátit se do ringu. Starý Mickey se tedy Rockyho opět ujme a začne jej trénovat a učit jej dávat údery pravačkou, ale Rocky je zpočátku totálně neschopná a slabá nula. Teprve těhotenské komplikace jeho ženy Adriane jej probudí z letargie a Rocky začíná opět běhat s celým městem, posilovat a věnovat tisíce minut tréninku, a Mickey začíná být konečně spokojený. Dokonce se Rockymu povede chytit to kuře! Rockymu se také narodí syn a blíží se závěrečný zápas se vzteklým Apollem. Jak to dopadne? No, třeba se Rocky stane novým šampionem a dokonce si najde nového přítele! ()

Ceberus

Nepatrně vyzrálejší scénář než v jedničce. Training montage tentokrát není vytržená z kontextu a vhodně začíná po Adrianině "vyhraj", což dává smysl. Navíc běh lidí za Rockym emocionálně funguje. Sice nedává smysl, proč Adrian názorově najednou otočila o 180 stupňů, ale jinak by film nemohl pokračovat dál. Paulie opět neřízená střela - jednou nabídne půjčku, podruhé nepříčetně řve po sestře, že mate Rockymu hlavu a potřetí se zase postará o sestru a dítě, když je Rocky na zápase - nikdy nevím, kdy mu zase rupne v bedně. Creedovo šestkrát opakované "půjdeš k zemi" ztratilo váhu zhruba při třetím repete. ()

vince

Ja neviem prečo ale mne sa pokračovanie veľmi páčilo a nemyslím si že by bolo horšie ako jedniečka, ba dokonca možno aj lepšie. Na postave Rockyho sa mi strašne páči že nieje nejako extremne zheroizovaný, ale je to proste chlapík ako každý iný aj s kladmi aj zápormi a je taký aký je a na nič sa nehrá. Preto si možno z tohoto hrdinu zobrať príklad ostať vždy sám sebou a nehrať sa na to čím nie sme. ()

Godhaj

,,To my good friend Charlie Flynn who I don't even know." Je hodně znát, že druhý film o Rocky Balboovi je mnohem víc o boxu. Méně času strávíme s Rockym, jeho přítelkyní a jejím bratrem, o to více času je věnováno samotnému zápasu, což mě zrovna nenadchlo. Příběh je jednodušší a emoce vysloveně vykalkulované. Přesto je stále cítit ten zvláštní feeling prvního Rockyho, inu jeho trénování v hnusný propocený teplákovce kdesi na špinavém předměstí prostě pořád nemá chybu. ()

topi80

Nazvat tento díl "nastavovanou kaší" by asi bylo příliš kruté, protože má bezpochyby své kvality, je však pravdou, že jde v podstatě o variované opakování jedničky. Rocky, který nikdy nedisponoval většími penězi, neumí s větším majetkem nakládat, což je s jeho naivním dobráctvím dost vražedná kombinace. A protože se nepodařilo vytěžit ani marketingový potenciál z Rockyho čtvrt hodiny slávy (tehdy to ti marketingoví kouzelníci ještě tak neuměli), není divu, že bude muset Rocky zase do ringu. Co stále funguje, je zachycení dělnické Filadelfie, podíváme se i na těžkou práci na jatkách a sociální nejistotu s ní spojenou. Vše má navzdory své tíživosti a špinavosti (nebo spíše právě proto) své kouzlo. Rocky zůstal jedním z těch lidí, kteří Filadelfii obývají. Je tam velmi oblíbený nikoliv kvůli tomu, co dokázal, ale především právě proto, že zůstal takovým jakým byl vždycky. Štěstím tohoto dílu je, že charisma hlavního hrdiny jej utáhne. Souboj tentokrát dopadne tak, jak je potřeba. Na tento film se vždycky rád podívám, ale jeho kvalita stojí hlavně na několika nezapomenutelných scénkách a obrovských sympatiích k hlavnímu hrdinovi. Každopádně je zde definitivně jasné, že Stallone vytvořil jeden z nejzajímavějších charakterů světové filmové historie. ()

Voorhees

Jak sem se mohl tak splést? U tohohle filmu jsem měl záchvaty smutku, radosti a síly! Možná je emocionálně povrchí, ale film co mě umí rozplakat a od srdce vyvolat radost je prostě film, kterej si těch 5 hvězdiček ode mne zaslouží! HAIL Rocky-sympaťák a dobrák, úžasnej soundtrack a skvělej děda! :)) Díky Stallone, díky, jsi vyjímečnej člověk!100%'!!!' ()

Bezda22

Hodnocení je o téměř 7 let starší, než tenhle komentář. Nerad shazuju hodnocení filmů (i když se tak občas stane) po tom, co jsem se na film po delší době podíval znova. Takže se tu pokusím obhájit svoje hodnocení. Před lety na mě Rocky vlastně ve všech filmech (kromě pátýho dílu) působil jako hnací motor. Motor fungující na silnejch dávkách motivace po shlédnutí filmů, ještě navíc boostující na skvělý hudbě, která je pro mě ve filmech to hlavní, co vzbuzuje ty emotivní pocity. Kombinace toho obojího ve filmech o Rockym je a funguje na 100%. Na mě tahle motivace dobře funguje a mám jí rád. Syrová jednička je určitě, co do atmosféry a tahu na branku nepřekonatelná. Celej ten příběh se stal kultem. Dvojka je vlastně to samý jen s nějakou tou omáčkou okolo navíc. Vlastně je ten film v něčem možná lepší, ale zase v něčem horší. Logicky by mohlo hodnocení shodit to, že je to vlastně po druhý to samý, ale v Rockyho případě je to snesitelný. Dneska se vykrádaj právě tyhle filmy... Rocky II.. 85% ()

ANTYCHRYST

Pokračování prvního legendárního dílů.. Kdy přijde očekávaná odveta :) krapet slabší nežli jednička.. ale stále parádní podívaná na strhující box a nesmrteleho Rockyho.. 90% ()

papadoce

Slyov druhý režisérsky zárez a druhý Balboa v poradí je vcelku slušným nástupcom originálu. Sly urobil všetko preto, aby zachoval Rockyho charakter ako ho poznáme, vo vedľajších úlohách sa objavili úplne všetci pôvodní protagonisti a svet okolo pouličného šampióna sa nám pekne začal rozrastať. Rocky II bol na dlhú dobu posledný svojho druhu čo sa štýlu filmovania týka. Všetko čo prišlo potom už bolo akési nové, akčné, toto bol ešte oldschool Rocky. Creed dostal na prdel, boxovalo sa štandardne bez obrany 😁, proste klasika. Milujem túto sériu. ()

maeb

Ve srovnání s prvním dílem určitě slabší (co ale není:) Hlavně ke konci dostala realističnost dosti na frak. Ale přesto si myslím, že za tohle pokračování se ani Sylvestr Stallone(tentokrát i jako režisér) ani ostatní zainteresovaní nemusí stydět. 70% ()

HarveyDent

Rocky se z boxerského dramatu mění na drama řešící sociální otázky. Neboxující boxer se snaží najít prácí a uživit rodinu, ale nejde mu to až nakonecc zjístí, že "boxer boxuje". Kdyby to bylo s trochou míň sentimentu bylo by to mnohem lepší. Jinak Stallone jako režisér není nic moc. 75% ()

curfew77

Nikdy neodolám kouzelné scéně, kdy kouč Mickey nutí Rockyho honit kuře po dvorku: "Není to blbý?" - "Jediný, co je tady blbýho, seš ty!" :))) A vlastně neodolám žádnému z prvních čtyř dílů, kdykoli se objeví v televizi. Je to zčásti ohromná VHSková nostalgie, zčásti doják, zčásti dobový popcorn jako vrata... ale na mě prostě telecí Stalloneho výraz a dabing, švihák Weathers, dojemná ošklivka Shireová a všichni ostatní zabírají :) 75 % ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers