V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Trancetino

Tak ako Terminátor II, Votrelec II, tak aj Rocky II je jednoznačne lepší a to vo všetkom. Celkové hodnotenia tomu nezodpovedajú, ale to aj kopec iných vecí na tomto blbom svete. Čakal som celý čas knock-out, ale nestalo sa. Škoda. ()

Nerd4Dreaming

Mě to bavilo víc než jedička, která se trochu vleče. Tenhle film se taky trochu vleče, ale nemá moc hluchých míst. Krom zprznění Rocky legendárních Filadelfských schodů partou vřískajících dětiček. Jako fakt?? Závěrečný souboj mě naprosto pohltil, skvělé finále, takhle nějak si představuji sportovní film. ()

Besyn

Dvojka velmi vaří z vody a výsledek už není tak kvalitní jako v případě jedničky.Pořád ale dobré a boxerský souboj je zde daleko více "sexy". ()

Jeand´Boa

Snímek, který přímo navazuje na jedničku si od mě zasluhuje rovněž pozitivní ohodnocení, neb stále přetrvává výpravnost o životě ústředního boxera nad hloupou snahou o akčno... stále se to ještě daří... ()

Barak

Podle mě je to tak trochu jiná jednička - možná je tu lepší ten závěrečný match, ale jinak dvojka buď vykrádá a nebo nudí.... ()

ceBBek

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě chytil víc než první díl. Skvělá kombinace akce, zábavy a emocí, umocněných Rockyho charakterem a závěrečným zápasem, který si nic nezadá se zápasem z jedničky. Pro fanoušky boxu a kvalitního filmu jasná volba:) ()

bif

Já si nemůžu pomoct, ale miluju tuhle boxerskou sérii, prostě je to taková moje srdcovka, Stallone je prostě Rocky a navždy jím zůstane. ()

Al44...

Taková nastavovaná kaše úspěšného prvního dílu. Film se hodně soustřeďuje na vlastní život hlavního hrdiny, který znenadání přestal boxovat. To má za následek, že se téměř 3/4 filmu "nic moc neděje" a jsme svědky několika spíše úsměvných scén. Naštěstí na konci dojde alespoň k opětovnému zápasu mezi Rockym a A. Creedem, které je však nyní daleko vyhrocenější. ()

Jakubik

Druhý díl bohužel už není tak kvalitní jako jednička ale pořád jde o velmi důstojný film. Dalo by se skoro říci to samé jako o prvním díle ale nic nového se neobjevilo. Je to precizněji natočeno, více boxu a emocí ale za jedničkou už trošičku pokulhává… ()

Ondr@932

Rocky II je solidním pokračováním exelentní jedničky! Už to sice není taková pecka, ale víceméně Sylvester Stallone jakoby režisér, scénarista i herec jde ve šplápějích jedničky a vychází mu to na výbornou. Fajn příběh, akorát škoda, že box jen na začátku a na konci, ale to je k tomu příběhu logické dále skvělé herecké výkony a opět skvělá hudba jako v jedničce. 80% ()

Stíba

Nesdílým většinový názor o výrazném propadu a nárůstu patosu oproto prvnímu dílu a ačkoliv je průběh po většinu času přeci jen o něco slabší, například závěrečná scéna je pak určitě o něco silnější a lépe natočená než v díle prvním. ()

PEZ

Ževraj dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš - a predsa. V čase dvojky zvažoval Stallone ešte jeden záverečný diel vrámci trilógie. Dvojku nielen napísal, ale dokonca aj zrežíroval - iba ako svoj druhý film. Dokonca neskôr celý film prepísal do knihy. Každopadne Rocky II pokračuje tam, kde jednotka skončila a napriek tomu, že celkový plot sa akokeby opakuje, tak je to rovnaká sila ako v jednotke. Stallone totiž neulietol a napísal nadmieru realistický, stále "pri zemi" príbeh, opäť vychádzajúc zo svojích pocitov potom ako napriek prvému Rockymu dlhodobo neprerazil. Skvelý scenár, skvelá réžia (žiadna vata a ešte premakanejší záverečný fight) a tá istá vynikajúca herecká zostava pripravili emotívny zážitok aj na druhýkrát. A znova geniálna hudba od Billa Contiho! Po fantastickej jednotke by toto všetko málokto čakal. 9/10 ()

geek.ondra

Dvojka ještě balancuje mezi poctivým dramatem jedničky a těmi šaškárnamy které přijdou ve trojce. Naštěstí ale balancuje naprosto skvěle a druhý Rocky je tak skvělá žánrovka s několika špičkovými momenty a Wheathersem který opět skvělému Stellonovi celkem slušně zatápí. 7,5/10 ()

Fat'Fatal

Jo, jasně, v tom ringu jsem Rockymu fandil, jen jsem musel protrpět 90 minut nudy, kdy to občas prosvětlil nějaký ten fórek, ale jinak jen sledujeme Rockyho, jak se mu nedaří hrát v reklamách; ono to ani není těžké zahrát, když to má dělat Stallone. Jak se Rockymu jeho život trochu hroutí, neumí v podstatě nic, neudrží si žádnou práci a tak ho musí Apollo vyprovokovat, aby se vrátil do ringu a začal zase mlátit lidi. Tam dostal od Apolla nakládačku, ale protože scénář nepsal Carl, ale Sly, poslední úder měl Rocks. Poslední slova Rockyho tu zněla "Dokázal jsem to!" a já si to po shlédnutí tohoto snímku mohu říci také. Dostával jsem od něj čočku, skoro jsem to nedal, ale nakonec jsem se udržel a došel až do konce. Hail to the king, baby. // EN, EN SUB ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers