Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

DFA

Jeden z najlepších sci-fi filmov všetkých čias s veľmi originálnym námetom. Úžasne natočené a spracované. ()

sh4ris

Předlohu jsem nečetla, ale vzhledem k celkovému provedení si myslím, že film rozhodně ostudu neudělal. Vizuální efekty navíc na tu dobu fakt super, ALE...spousta věcí je tam příšerně nelogických, což mě trochu otravovalo. První půlka byla dost akční a docela mě nudila. Zato druhá mi přišla spíše mysteriózní, s čímž jsem se s ohledem na příběh ztotožnila více, než s honičkami ve studiu. Navíc jsem nikdy neměla ráda kameru do modra. I mean, vajdujududys! ()

Metuje

Z dnešního pohledu hodně nudné a nezábavné, ovšem i když se pokusím vžít se do tehdejšího diváka, nedokážu si představit, jak mohl tenhle film tak obstát při srovnání s o 3 roky starším Matrixem. To je úplně jiné kafe. Tady nezazní jediná písnička, neobjeví se jediná akční scéna, která by nevypadala jak z nějakého Béčkového filmu se Stallonem. Tom Cruise je tam asi jedinej, na koho se dá koukat, ale k projevu nedostane moc příležitostí. Je to asi dobré znát a vidět, ale po druhé už ne-e. ()

R.E.M.

Nadprůměrně dobré sci-fi se zajímavou myšlenkou. Vzhled budoucího světa zapadající do příběhu. Jo, líbilo se mi to. Už mi jen chybí přečíst si celou Dickovu povídkovou knihu, včetně stejnojmenné povídky. ()

motyka52

Ačkoliv v mnoha momentech dopředu tušíte, co se v příštích scénách stane (jak příznačné), vlastně to vůbec nevadí. Scénář je dostatečně chytrý na to, aby zamaskoval své nedostatky, a Spielberg to všechno kočíruje pevnou rukou. Ve výsledku z toho jsou dvě hodiny nabité akcí a relativně inteligentním příběhem. ()

Updated_Cake

Člověk musí brát trochu v potaz, jak film z roku 2002 trochu nesmyslně předpovídá některé věci, které jsou už i dnes mnohem dál. Na druhou stranu, jako sci-fi základ to vůbec není špatné - bylo to zábavné, mělo to své zvraty, mělo to zajímavé sci-fi prvky. A Tom Cruise do toho sedne perfektně. ()

BONOBON

Nebudu to prodlužovat, Minority Report je nejtemnější, nejnápaditější, nejvtipnější a nejbombastičtější dosud natočený Stevenův film. Spielberg se sice držel základních pravidel žánru, ale zároveň mu vtiskl svou vlastní, jedinečnou a neopakovatelnou vizi, která dělá z Minority Report velice originální podívanou (zejména většina úžasných akčních scén). Velice zajímavý a neokoukaný je ale i samotný příběh, který dává zapomenout na kýčovitost Umělé inteligence. Nezanedbatelnou práci samozřejmě odvedli i Spielbergovi nejvěrnější spolupracovníci (Williams, Kahn, ILM) a Kaminského (jednoznačně oscarová) kamera - to je kapitola sama pro sebe. A Cruise? Vynikající! Když jen pomyslím, jak jsem ho dřív nesnášel... V Minority Report nepůsobí jen jako směšná karikatura sebe sama jako v M:I, respektive M:I-2, ale vedle znovuzrozeného Spielberga je jednoznačně hlavním tahounem a pilířem celého snímku. Takhle nějak by měl netradiční, hvězdami vyprodukovaný komerčák vypadat. Sláva Stevenu Spielbergovi!!! Už zase... ()

RPGman

¨Film jsem v kině stihl na poslední chvíli a musím říct že mě příjemě překvapil. Obzvlášťe se mi líbil výkon Colina Farrella s celý příběh. ()

jarod13

Moje manželka nemá ráda Sci - fi, ani moc nemusí Cruiseho, ale když se jí zeptám, co si dáme za film, skoro vždycky řekně Minority Report?! Proč asi?! Úžasný film, nadčasové dílo. ()

Ondrish

Režiséri sú ako ojazdené autá. Čím sú starší, tým viac vecí prestáva fungovať. Steven Spielberg bohužiaľ nie je výnimkou. Minority report je skvelý film, ale nie podľa štandardov, ktoré by som očakával od tvorcu "Blízkeho stretnutia....", ET alebo Jurassic Park. Chvíle, kedy som mal pocit, že sledujem kultový film sa príliš často striedali s momentmi, kedy som mal pocit, že sledujem tuctovú hollyvoodskú šablónu. 3 1/2 hviezdičky. ()

marocco

Popcornová záležitosť, ktorá má takmer dokonalú vizuálnu stránku, silný (nie však nejako zásadný) príbeh a rozporuplný záver. Napriek tomu je to Spielberg a je to vidieť, další nadpriemerný snímok. ()

Svratkin

Povedená Spielbergovka! Dobře herecky obsazené a zvládnuté, provedení technologie 50. let 21. století zahřeje u srdce. Děj je sice dost přímočarý, ale nijak to neškodí. Snad trošku bilo do očí, jak jednoduše vždy John unikl jednotkám PreKrimu, ale je to přece k americkému filmu patří.. ()

Dejna2

Po dlouhé době se v tomto žánru jedná o klasickou detektivku.Spielberg ovsem zapomněl na to, že by do kina mohl přijít i neameričan, nebo osoba starší dvanácti let, a stvořil něco tak zoufale přímočarého a naivního, že to sluší snad jen Tomíkovi Krujzů. Přítomnost asi stopadesáti naznačených závěrů slabý scénář ještě víc rozmělňuje.Slušné trikové kulisy-doprava, obchody, identifikace možná stály za to trochu rozvinout, šetřila bych s humorem-i když kutálelící se oči tady ještě nebyly, řadu nelogičností pomíjím-byly nám přímočaře vysvětleny. Největší slabinu vidím v míchání žánrů- do scifi nám leze rodinný film s klasickým závěrečným pohledem na těhotné bříško-z toho se mně prostě chtělo-ještěže jsem měla žvýkačku. ()

Matt91

Skvelý Spielbergov počin, ktorému trochu uberá na kvalite dlhšia stopáž. Každopádne je to zrežírované bravúrne, herci hrajú solídne, scenár je inteligentný, efekty sú výborné a myšlienka celého filmu je podaná veľmi zaujímavo. Cítiť z toho rukopis a hravosť tvorcu a nájdu sa tu aj čiernohumorné pasáže. Koniec je až moc šťastný, ale dá sa prekusnúť. ()

qwxyz

Ale jo, docela slušné. Celou dobu je na co se dívat a film má dobrý děj. Ze začátku jsem si myslel, že to bude průměrná sci-fi, ale ono ne, je to velmi dobrý nadstandart a dá se na to podívat i znovu. 79% ()

Boj@n_05

Scifi je můj oblíbený žánr a proto je to o to více velké překvapení jak dobrý film se z tohoto filmu vyklubal. Prostředí je dobře ztvárněné i scénář. Výkony T.Cruise a C.Farrella jsou velmi dobré a režie jak jinak než kvalita sama 90%. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz