Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

MetalLizard

Krásný příklad toho, že všechno má vždycky nějaký háček. Že nikdy nic není tak, jak se zdá. Jednoduše, že není všechno zlato, co se třpytí. Ovšem toto poslední pořekadlo neplatí v případě hodnoty tohoto filmu. Film je skvělý, Tom Cruise ještě lepší a atmosféra i vykreslení světa budoucnosti suprovní. Ani na vteřinu jsem nezačal vnímat něco jiného, jen jsem seděl přibitý v křesle. A když vezmu v potaz ještě, že Sci-Fi nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tady opět nemůžu jinak než 5* a opět nikdy méně !. ()

Mustaffa

Na to jak je to dlouhý, tak se tam toho moc nestane. Že je to dobrý film, tak o tom žádná, i ten skrček s ksichtem rozmazleného fracka (Cruise) celkem dobře zahrál, ale nějak mi na tom všem něco nesedělo. Asi celá ta myšlenka vidění budoucnosti a jejího ovlivnění a ochcání ve svůj prospěch. Podle mě to působilo dost chatrně a slabě na pořádný film. ()

BenchPress

Minority report dám 5 hvězd za perfektní scénář a i přes delší stopáž mě snímek bavil po celou dobu. Cruise tradičně skvělý, o tom už ani nemusím mluvit. Farell mě na začátku hrozně štval, ale na konci jsem mu fandil. Na konci možná moc zvratů, ale za Spielberga s Tomášem dám 5/5. Rozhodně pro mě lepší podívaná než u války světů. Skvělý scénář. 5/5. ()

davistercz

Inteligentní, zajímavé, ale přesto však nudné. Nevím proč, ale začáteční scénu jsem si užil asi nejvíce... O těch zbylých nemám co dodat. 3*** za skvělý nápad, natočit konečně něco jiného než jen akční střílečku. ()

FREEWHEELER

Opäť film, ktorý by bol (po všetkých stránkach) dokonalý, keby, keby, keby. Všetko je správne, ale posledná pol hodina rieši zbytočné zamotaniny a kradne atmosféru prvým štyrom. ()

Roman1983

velice povedený a netradiční smínek, který i při druhém shlédnutí (po delší době) neztratil nic ze svého lesku :-) možná mohl mít lehce kratší stopáž, některé úseky byly zbytečně dlouhé, děj a zápletka začaly být usprostřed filmu lehce neorientovatelné, o to lepší byl však vše vysvětlující závěr filmu. 5* výborná práce a myšlenka ()

Mart2n

Tohle je přesně ten film, který je potřeba si pustit, pokud si pohráváte s kacířskou myšlenkou, že Steven Spielberg měl vlastně štěstí a není zas tak dobrý režisér, pouze chytrý businessman. Film oplývá nejenom precizní řemeslnou stránkou, ale od samého začátku buduje velmi uvěřitelný obraz budoucnosti, ve které se odehrává neskutečně atmosférický příběh. Tato "Stevenova" budoucnost není plná pouze velmi zajímavých scifi udělátek, ale obsahuje i několik velmi fantaskních prvků, které je divák schopen akceptovat díky celkově chytlavému příběhu. Film samozřejmě trpí i určitou slabostí pana Spielberga, kterým je přehnaný sentiment a brnkání na city. Přesto to film nijak výrazně neoslabuje, proti tomu totiž existují pasáže, které vypadají, jako by je natočil David Fincher. A i když dochází v druhé polovině filmu k událostem, o kterých by se dalo diskutovat, zdali nejsou trochu proti pravidlům z první části, je Minority report jeden z nejlepších filmů svého druhu (12 opic, Total Recall), které se točí skutečně velmi málo a o to více je potřeba si vážit jeho kvalit. ()

Palisander

(Pozor spoiler) Najlepšie na tom je, že z vraždy obvinený policajt má aj po svojom odsúdení a uväznení ešte stále povolený neobmedzený prístup úplne všade. A to na základe večne živého oka v igelitovom sáčku ;-). Toto mala byť sci-fi verzia Policajnej akadémie? ()

gotham

Podle mého asi nejlepší film Spielberga, nejlepší film Cruise a nejlepší vyloženě akční film nezaložený na komiksu. Tuhle povídku od Dicka jsem i četl, ale byla poměrně krátká a nikdy bych nečekal, že Spielberg z toho udělá takovou pecku. Skvěle natočené akční scény, perfektně naaranžovaný future world, fantastický scénář včetně závěrečného vyvrcholení. A samozřejmě mimořádně kvalitní hudební podkres Johna Williamse, zkrátka Minority perfektně funguje jako celek. Je zde spousta skvělých scén, ale nezapomenu na doktora Petera Stormarea a pojídání zeleného toustu a zapíjení zeleným mlékem :-) 100% ()

persik

Po delší době jsem opět, plně spokojen. A navíc můžu stále doufat, že jeho syn žije. :) (a kdo mi to vyvrátí ten dostane po papuli) ()

Vojtas12

Jeden z nejlepších příběhů mezi sci-fi, protože pojednává o docela aktuálním tématu: kam až může zajít sledování obyvatel a ztráta jejich soukromí v rámci zajištění bezpečnosti a nízké kriminality? A v Minority Report vidíme, co se může stát, když to zajde až příliš daleko. Vedle hlavního příběhu nám Spielberg naservíroval opravdu nádhernou podívanou (která je opět i v rámci sci-fi velmi nadprůměrná) v podobě města budoucnosti, proto je to jasných 5*. ()

Jadro

Tak si s parťákom sedíme na "venkovnom" dome a niekde v útrobách externého disku sa vynorila táto klasika. Neviem, či to je tým, že na zliadnutie tohto mega namakaného filmu sme čakali 12 rokov, no keď to porovnáme s terajšou tvorbou, tak nie je o čom. Prirovnám to k pocitu, keď hľadáte film, čo by ste si radi pozreli a nechcete si pustiť sračku. V tom zapnete niečo, kde asi 3 krát padne dotaz: Určite si to nevidel??? :D A nakoniec je z toho také nadšenie, akoby sme našli po 3 dňoch bez vody v púšti fatamorgánu :-) ()

Stanmi

Když se spojí Steven Spielberg a Tom Cruise s knihou od Philipa K. Dicka, nemůže přece výsledek dopadnout špatně... a taky, že ne. Vítejte v budoucnosti, kdy je město Washington zcela zbaveno kriminality díky projektu PreKrim, který dokáže předvídat budoucí zločiny, jeho členem je také elitní vyšetřovatel John Anderton (Tom Cruise). Jednoho dne však předpověď určí jako budoucího vraha právě Johna a tomu nezbývá nic jiného než přejít do ilegality a pokusit se dokázat svou nevinu...Stevenu Spielbergovi se podařilo natočit další hit, který však není pouze rodinnou zábavou, ale regulérní dospěláckou sci-fi, která má zajímavý příběh, solidní provedení a svým výkonem ji podporuje také Tom Cruise a ve vedlejších rolích především Max von Sydow a Colin Farell. Sice by film mohl být o něco kratší a příběh v závěru lehce ztrácí dech, přesto se však jedná o kvalitní podívanou, kterou mohu každému bez problémů doporučit. ()

Don Maty

Veľká paráda. O hereckej dvojke Cruise - Farrel sa ani nebavím. Tí boli perfektní. Treba si však uvedomiť jednu vec. Sci-fi môže byť akokoľvek dobré, scenár môže byť akokoľvek dobrý a celkový nápad s tušiteľmi môže byť akokoľvek do detailu prepracovaný. Ale ak nemáte poriadneho záporného hrdinu, stále tomu niečo chýba. Je pekné spraviť nápaditý Thriller s parádnou schopnosťou udržovať v napätí. No ak máte slabého záporáka so slabým motívom príde na konci filmu hluché miesto. A to vo vás vyvolá pocit : Čakal som viac. A to nesmie...4 ()

blazma

Další film, který mě nenechal odlepit oči od obrazovky. Futuristicky svět, výborný příběh a děj. Herecké obsazeni taky skvělé. Zkratka a dobře tento film je výborný. Nic méně je možná až moc dlouhý a v určitých pasážích se to až moc natahuje. Konec byl bohužel už lehce předvídatelný, nic méně se to da pochopit, jelikož za hodinu a pul vám tento film da tolik informaci a indicii, ze by to jen blbec nepochopil. I presto by trosku vice tajemna i na konec neuškodilo. Tento film, ovšem co se příběhů z budoucnosti týče a celkově futuristické vidiny povedl jako jeden z nejlepších. Pan Spielberg zkratka znovu dokázal ze je to legenda světové režie. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz