Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

OlaJ

Chytře propracovaný scénář, skvělá hudba, zvláštně a působivě pojatá výtvarná stránka, výborné herecké výkony a především chuť dívat se na tenhle film znovu a znovu. ()

bend-ik

Spielbergovo umenie, scifi thriller, nadčasovosť, originalita námetu, (ne)čakaný záver.. Tak toto je spolu s Equilibriom a Mementom snímok presne podľa mojej chuti. Navyše, pri sledovaní podobných filmov mi vždy príde na um otázka: "Kde až sú hranice ľudskej fantázie a futurizmu, keď ľudská myseľ dokáže vyprodukovať čosi takéto?" ()

Jeand´Boa

Příjemný snímek na obvyklé téma: "Kde se stala chyba, když by mělo vše dík technice fungovat?"...jak říkám, obvyklé téma, ale i tak se film vyhnul krabici s označením "klišé"... ()

Skleni

Jedna z naj silnejších, neimpozantnejších a v budúcnosti najzložitejších otázok, v jednom z najlepších filmov Toma Cruisa. Ja budem stále bojovať za tento film, lebo ludia ho odstrčia najmä kvôli tomovi ( ani ja ho nemusím), alebo kvôli spielebrgovskému poňatiu príbehu. trochu lepší scenár, umelecký, možno strižný režisér s dávkou expresionizmu ( Marc Foster / Andrzej Bartowiak) A bolo by to skvelé. Ale to je len dohad:) 79% ()

Porp

Stačí, keď sa v úvode objaví meno Phillip K. Dick a hneď je jasné, že sa nebude jednať o priemer. Strhujúce akčné sci-fi kombinújuce výbornú detektívnu zápletku, s patetickým, ale opodstatneným a logickým dejom a to všetko podložené Dickovou geniálnou filozofiou. Všetky tri roviny sa tu navzájom predháňajú až do konca, čo dáva filmu perfektnú gradáciu. Odhad technologického pokroku sa drží pri zemi, ale vzhľadom na to, že príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, je celkom triezvy. ()

desolator6

Nevedel som či 3* alebo 2* ale nakoniec vyhrali 3*. Aj keď film bol taký aký bol. Rozmýšľal som prečo je hodnotený tak vysoko (keď som ho ešte nevidel). Preto som sa nad tým zamýšľal tak dlho, až sa v mojej hlave zrodil lepší záver filmu ako vo filme :-) . Ale k filmu. Dej bol dobrý, aj herecké obsadenie. Lenže bolo trochu moc dobré. Tom Crusie je v celku dobrý, Colin Farell tiež, ale nemali hrať v tom istom filme. Nemohol som si užiť obdivoch. Tiež ma zarazilo pár "výdobytkov" budúcnosti. Vracačské obušky, Jetpacky ktoré lietaním vyzerali akoby boli z 19. storočia. Celkovo bol film dobrý ale.... Niečo, "niečo" tomu chýbalo. Bolo to "TO" čo robí film dobrým, čo človeka vtiahne do deja. A Minority Report to neobsahoval. Škoda ()

Mukunda

Námět coby příběh světa, kde je zločinec chycen a trestán dříve, než zločin spáchá, je zajímavý a zde dobře zpracovaný. Futuristické město, vizuální zpracování jako celek, herecké výkony a v neposlední řadě hudba pak dotváření vynikající atmosféru. Škoda, že atmosféra je zde místem pro banální příběh plný klišé, totiž příběh policisty s traumaty minulosti, který je neprávem nařčen a chce dokázat svou nevinu, pronásledován nejen policisty, ale zejména duchy minulosti. To celý film poněkud sráží. Vadily mi také občasné úsměvné absurdity a humor, který tam párkrát prosákl, dle mého poněkud nevhodně. Pokud ale přijmeme tyto nedostatky, zejména Spielbergův um zkazit brilantní nápad banálním příběhem, film si užijeme i nám utkvěje v mysli. ()

Ondr@932

Velké zklamání... Vůbec nás tento film nedokázal zaujmout! Sice příběh docela zajímavý. A ani netvrdím, že je to laciný film. V žádném případě! Je to kvalitně natočený další spielbergovský film akorát který mě nezaujal, nebavil a nudil! A k tomu ještě občas něco nepochopitelného... Aspoň něco co mohu ocenit byly ty skvělé triky. Dávám 4/10 ()

Joppo88

Bolo cítiť kvalitu režiséra, lebo pán Spielberg vie urobiť aj Sci-Fy (ktorého nie som veľký fanda) lahodiacim oku i duši! Rok výroby sa veľmi schopne popasoval s technickým pokrokom budúcnosti a to nehovorím a fantastickej kamere, ktorá dodalo to pravé orechové do nejenej situácie... Minirity Report ma dostalo aj svojim dejom a zápletkou, takže o čosi dlhšia minutáž nebolo vôbec záťažou. ()

NightPorter

Výbornej film. Spielberg je jak Dobyvatelé ztracený archy - jak jízda na horský dráze, nahoru dolů. Natočí nesmrtelný klasiky jako Čelisti a Indy 1+3, pak najednou zabředne do sentimentálních sraček jako Umělá inteligence, Terminál, Vojín Ryan, no a mezitim si střihne tuhle parádní jízdu. Supr scéna s malinkejma slídilama, skenujícíma očička, jinak našla vás Smrt kmotřička, slušnej dějovej zvrat, ani ten Tom tu není tak divnej jako jindy. ()

Jajar

Steven Spielberg dostal do rukou extrémně zajímavé, podmětné dílo (otázky osudu, svobody, danosti) Phillipa K. Dicka, které pracuje s vizí světa, v níž jsou budoucí zločiny trestány díky skupině věštců a tudíž k nim nikdy nedojde. Film šlape jako hodinky, konstantně udržuje napětí i tempo, baví, má výborně vybudovaný fikční svět. Člověk se každopádně nezbaví dojmu, že z předlohy šlo vymáčknout mnohem víc. Minority Report klouže po povrchu a většina zvratů přichází naprosto očekávaně (bohužel nechybí ani happyendový závěr). Navíc schází momenty, které by se divákovi navždy vryly do paměti a ze snímku udělaly kult. Zkrátka si užijete kvalitní sci-fi a dobrou popcornovou zábavu. Víc za tím nehledejte. ()

1Legend1

Co říct...typicky Tomova role, tak ho znám, k němu šup Colina, Steven Spielberg za kamerou a máme z toho další komerčňák...ale vůbec ne tak laciný, Steven přichází s alternativní budoucností a se svým vyjímečným citem pro sci-fi a hlavně vizuální efekty, který potvrzuje už několik desetiletí. Sice dívat se na Cruise jak pořád někomu utíká, všichni ho chtějí dostat zdá se poněkud ohraná, zde ale dostává jiný rozměr nejen díky skvělému prostředí, ale i dobrou zápletkou. Váhal jsem nad hodnocením, a rozhoduji se pro 4. Ale silné 4* 85% ()

FanKalEl

Dobré sci-fi s dobrým príbehom a s perfektne postupnými vyvrcholeniami. Čo mi vadilo, asi najviac tá Agatha, už mi išla prasknúť hlava z nej jak mi lezie na nervy a miestami bol film aj menej pútavý i keď to vyvrcholenie deja a záver bol super. Slušný vizuál. (75%) ()

tomik99

Jedním slovem – úžasný. Spielberg znovu potvrdil, že jen pan režisér a natočil film, kterému není co vytknout. Dal dohromady (doslova) dream team a v čele s Tomem Cruisem, Collinem Farellem, Peterem Stormarem, Nealem McDonoughem a řadou (že jich ještě je) výtečných herců natočil sci-fi kriminálku z budoucnosti. Nejvíce mě na tom bavilo to, že ve chvíli, kdy už si myslíte, že chápete děj a tušíte, kam bude směřovat, vás Spielberg skvěle přechytračí a brilantně odbočí, aniž by to zavánělo překombinováním. Stejně tak to platí u záporných postav – v momentě, kdy člověk už si je jistý, kdo je hlavním padouchem filmu, vám opět Spielberg vytře zrak. Nemám co vytknout a rád se na „Minority report“ opět podívám. ()

Kingjiri

Začátek vnadí na efektama a akcí nabitou sci-fi podivanou, ze který se však poměrně brzo stává "jen" mysteriózní krimi thriller. Ten navíc místama trpí pomalejšim tempem vyprávění, nicméně delší a propracovaný finále vrátí pozornost a napětí diváka do mezí, ve kterejch by měly být. Když pominu menší množství akce a několik větších logickejch kiksů (Johna hledá celej Washington, ale přístup do velitelství mu ponechaj), jsem vlastně vcelku spokojenej - ať už je to díky slušný filmařině (aby ne, když je to Spielberg), vypointovanej příběh nebo Toma Cruise v hlavní roli. K vybroušený dokonalosti však stále dost chybí, čtyři slabší hvězdy. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz