Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

Remedy

Tentokrát to nezachrání ani režijní invence Olivie Wilde a ani herecky skvostná Florence Pugh, protože vyjma prvních 30 minut jde o tu nejvyprahlejší vykrádačku všech filmů, které jste ve spojitosti s tímhle počinem slyšeli. Dosaďte si tam libovolně jakýkoliv film ze "šuškandy" a sami si odpovězte na otázku, jestli potřebujete vidět znovu již stokrát natočené. Ten retrolook, hudba, kostýmy a kamerové jízdy (největší highlighty skutečně zajistí první čtvrtina, pak to jde těžce do kopru) jsou sice fajn, jenže co naplat, když je to celé děsivě sterilní a bez nápadu. Snad bude mít napotřetí Olivia šťastnější ruku při volbě scénáře, protože jako režisérka je fajn. [40%] ()

Vidly10

Zmodernizovaná Truman Show. I tak by se dal popsat nový film Olivie Wilde. Její režie v tomto filmu je velmi podobná se seriálem Legion a skvěle podporuje nejistotu a strach hlavní postavy, kterou hraje fantastická Florence Pugh. Velmi jsem užíval i výkony herců ve vedlejších rolích. To vše je doplněno soundtrackem a sound-designem, jenž přidávají veselí i napětí po celou stopáž filmu. Co je smutné, ale musím to zmínit… Harry Styles mě opět přesvědčil, že se má držet zpívání. Ovšem kontroverze při natáčení ve výsledku spíše pomohly samotnému filmu. Co ale snižuje mé hodnocení je fakt, že film skončí příliš brzy. Některé věci nejsou vysvětleny a nevíme co se nakonec stalo s hlavní hrdinkou a vlastně s celým městem. Jinak, ale solidní thriller. 7,5/10 ()

Colby Sawyer

Příběhy většinou mají začátek, prostředek a konec, je jedno v jaké formě jsou vyprávěny, schéma je to staletími prověřené. Nový film Olivie Wild má taktéž všechny tři části, první dvě jsou dokonce výjimečné, ale ta třetí jim krutě podkopává nohy. Je tedy otázkou, jak moc dokáže poslední část ublížit prvním dvěma? Odpověď je že velmi. Upřímně řečeno konec zanechává nepříjemnou pachuť a nutí si položit otázku: “Co jsem to dvě hodiny sledoval za chujovinu?” Don’t Worry Darling je totiž jedním z těch filmů, které se začnou rozpadat jak domeček z karet, jen co nad nimi začnete jen trochu přemýšlet. Je jedno, že Olivia Wilde je velmi talentovaná režisérka, že Florence Pugh je krásná a ve své roli naprosto uhrančivá, že to celé je po audiovizuální naprosto skvostné. Celé to je totiž hezké, ale v konečném důsledku úplně k ničemu. Chybí uspokojivé vyvrcholení, které by celý děj nějak smysluplně rámovalo a zbydou jen krásné výjevy bez hlubší myšlenky i sdělení. Za shlédnutí to svým způsobem stojí, jen člověk nesmí čekat něco výjimečného, protože ho jinak čeká hořké zklamání. ()

Steven47

Olivia Wilde svým druhým filmem ukazuje, že se s ní i jako s režisérkou rozhodně musí počítat. Don’t Worry Darling je totiž až na pár zaškobrtnutí opravdu solidním thrillerem. Co se povedlo na výbornou, je vystihnutí atmosféry na první pohled dokonalé komunity, která zároveň divákovi od začátku naznačuje, že je něco špatně. Povedená práce se zvukem navíc dokáže navodit potřebné znepokojivé pocity po celou stopáž. V hlavní roli nezklamala skvělá Florence Pugh, jež po Slunovratu opět ukázala, že podobné psycho filmy zvládne utáhnout. Hodně mě překvapil Harry Styles, který do role Jacka sedl parádně. S minimem prostoru si vystačil výborný Chris Pine, především scéna s večeří byla pravděpodobně nejlepším momentem celého snímku. Samotné rozuzlení je dost překvapivé a tenhle styl Black Mirror se mi fakt líbil. Finále je víceméně funkční, ale nemůžu se ubránit dojmu, že film dost věcí nevysvětlí a mnoho scén nakonec působí docela zbytečně. Čím více nad dějem totiž člověk přemýšlí, tím více se naskýtá otázek, na které však snímek nenabízí odpověď. I přes tento nedostatek se nicméně jedná o velmi povedený kousek, který stojí za to vidět. 8/10 ()

kajas

Plakáty lákají na romanci dvou hezkých tvářiček mladých hollywoodských talentů, fanynky One Direction budou ale asi překvapené, že jejich miláček ztvárnil dramatickou roli v napínavém thrilleru, o kterém je nejlepší si dopředu vůbec nic nezjišťovat. Stačí vám vědět, že Florence je opět naprosto dokonalá (skvěle vypadá a ještě líp hraje), že na vás díky stylové výpravě i hudbě dýchne retro padesátková atmosféra a že budete vážně překvapeni, kam se celý děj ubírá. Na mě už byla pointa trochu moc překombinovaná a záporák málo výrazný, ale dlouho jsem nebyla v kině tak napjatá a spokojená. Jeden z nejlepších filmů minulého roku. ()

Reesam

Nikdo tomu nemůže upřít to, že je to fakt skvěle natočený, že to má skvělou hudbu a skvělou hlavní hvězdu Florence. A podle mě, kdyby kolem toho nebyl takový medialni humbuk a nespojovalo se s tím tolik negace, tak by na to nebylo pohlíženo jako na jeden z těch průměrných filmů. Čekala jsem od toho skvělý psycho a dostala jsem od toho ještě lepší téměř 2 hodinový díl Black mirror. ()

vydumnica

Romantický film nečakajte ani náhodou, ale thriller si tiež inak predstavujem, už len preto, že napätie tu nebolo, čo mi vlastne ani nevadilo - práve naopak. Don't Worry Darling by som definovala ako mystery drámu a don't worry, nie je to vôbec také zlé, ako niektorí píšu. Na celom filme je najlepšia peknučká a veľmi talentovaná Florence Pugh, je tu ozaj skvelá. To isté však nemôžem povedať o jej hereckom partnerovi, nezdá sa mi, žeby Harry Styles hral dobre a šarmantný mi tiež nepripadá. Nádherná je tiež výprava a celkovo prostredie a chválim aj zaujímavú kameru. Hudba je skôr otravná, nepáčila sa mi. Olivia Wilde je fajn ako herečka a myslím si, že aj ako režisérka. [SPOILER] Mne sa tá myšlienka a voľba/nevoľba alternatívneho života páčila! Celkom dobrý záverečný twist. Čo by bolo keby, to je vždy zaujímavé. Don't Worry Darling za návštevu kina stojí. Cineplex Mannheim ('25 Tage',Tag4) v OV. ()

William_

6/10. Mix American Horror Story a Truman show. Tak bych v jedné větě popsal tento film a zatraceně se mi to líbilo. Příběh si dokážete odhadnout už z trailerů, ale to nic nemění na tom, že si to užijete, a budete hltat každou scénu. Naprosto úžasný výkon od Florence Pugh, sakra ta holka je skvělá. Harry Styles, na jehož každou scénu se těší především mladší divačky, nezklamal a jsem s jeho výkonem spokojený na rozdíl od poloviny recenzentů a kritiků. I ostatní zahráli dobře na konci filmu si musí každý divák domyslet závěr. Na závěr bych řekl jen toto: "Sakra, ta Olivia Wilde to umí!" ()

M.i.k.e

na Don´t Worry Darling sem se extrémně těšil od prvního traileru a Olivia Wilde rozhodně nezklamala. Základní premisa a to jak celý příběh nakonec vyústí možná není úplně originální, nicméně mě v tomhle případě nenapadlo, že se to bude ubírat tudy a tak sem s tím úplně v pohodě. Navíc je tu Florence Pugh, pro kterou mám dlouhodobě slabost a tady to neuvěřitelně celé táhne. Harry Styles je mi na rozdíl od Florence celkem ukradený a i když tady svojí roli sehrál celkem obstojně Florence nesahá ani po kotníky a ve společných scénách je to dost vidět. Když bude Olivia i nadále zvládat režírování tak jako u svých prozatímních dvou filmů, zlobit se nebudu...80% ()

Aljak

Bol som veľmi zvedavý, čo nám pripravila Olivia Wilde, keďže už samotný popis pôsobil dosť tajomne. Hneď na začiatku ma očaril pôsobivý vizuál akoby vystrihnutý z 50tych rokov. Orientácia v deji však bola hneď od úvodu strastiplná a trvalo mi dlhšiu dobu, kým som vlastne pochopil, kto je kto. Horšie však je, že mi akosi uniklo, o čo tu vlastne po celý čas išlo a čo bolo úlohou celého projektu Victory. Film ako celok mi prišiel paranoidno-psychotický, v závere mierne ladený do Truman Show, no predovšetkým bol veľmi náročný na porozumenie. Asi bolo treba viac čítať medzi riadkami... Za mňa osobne je to len na 1* za pôsobivý vizuál (ten bol fakt super), a samozrejme za herecké obsadenie (Florence bola výborná!). ()

honajz2

Tohle mě dost zklamalo. Začne to sice jako aktualizovaná verze Steprfordských paniček, která je určená pro ty, co Stepfordské paničky vůbec neznají, ale má to skvělou mysteriózní atmosféru a stylovou filmařinu, na kterou je radost pohledět. Jenže se pak strašně dlouho chodí okolo horké kaše, začne to být nuda a závěr to vyloženě pohřbí. Ono to totiž v sobě má hlubší problém, okolo kterého by se dala vybudovat vrstevnatá filozofická zápletka, ale Olivia Wilde to celé pojala jen jako "překvapivou" závěrečnou pointu a víc s tím odmítala pracovat - když teda pominu pár povrchních urychlených dialogů v posledních 10 minutách. Přitom by ten film krásně fungoval, kdyby se vše provalilo v půlce a pak se to zbytek filmů řešilo. Potenciál to v sobě skrývalo, jen ho stačilo správně uchopit a bylo by úplně jedno, SPOILER že je to jen směs Stepfordských paniček (ano, tohle se nezmění), Matrixu a závěru z Populace 436. KONEC SPOILERŮ Mohlo to mít něco do sebe. Mohlo to dokonce obhájit dvouhodinovou stopáž, ale v této podobě to na ni nemá ani náhodou a tak je To nic, drahá další z řady současných filmů, které musí trvat minimálně dvě hodiny jen proto, aby se dalo brát jako pořádný film. Doteď jsem tenhle současný trend nepochopil, nechápu ho dodnes a s každým dalším filmem do něj spadajícím mě stále více štve. Nechci to úplně hanit, filmařsky je to solidní, herci se snaží a počáteční atmosféru tomu taky nemohu upřít, ale povedené to taky není. Lepší 2* ()

Vyhy

Vůbec jsem netušil, o čem To nic, drahá je. Podle fotek jsem si myslel, že to bude drama z 50. let a highlite bude Harry Styles, aby se do kina nalákaly fanynky a snímek něco vydělal. A hle, mýlil jsem se. Označení mysteriózní tomu sedí a budování atmosféry během filmu se povedlo, takže čekáte až do samotného konce, jak to vlastně tedy je, protože za tím musí něco být... Takové vysvětlení na konci jsem nečekal a jsem vlastně spokojen. ()

MrPierc

I když jsem trochu tušil, co se za tou nevyřčenou záhadou schovává, přesto to bylo osvěžující a překvapující. Výborná konverzace s vůdcem u večeře, dobová atmosféra a neklid během filmu umocněný tepající hudbou. Pravda na konci je možná blíže, než si chceme připustit. Nepříjemné. ()

Streeper

Musím říct, že jsem od toho měla asi až moc velká očekávání a nakonec jsem dost zklamaná. Námět mi lehce připomínal Stepforské paničky, přeci jenom je to dost podobné. Chlap chce dokonalý život a tak si přetvoří svou manželku na dokonalou paničku, ta ale si začíná uvědomovat věci kolem sebe a vzpouří se. Herecky je to dobře zahrané, překvapil mě Harry Styles, v dramatických scénách byl skvělý. Jenže film je šíleně dlouhý a natahovaný, až zbytečně moc. Takže jsem se převážně první polovinu filmu děsně nudila. Druhá půlka už je o poznání lepší, protože se tam konečně něco začíná dít, ale první polovinu bych dost osekala, až moc utahané a pomalé tempo. ()

bourec

Olivia nám něco chtěla filmem zdělit, ale nijak atraktivní to není. Rozhodně by se našlo spousta snímků, z kterých mohla režisérka čerpat, a kterým se to dost podobá. Co se týče obsazení, tak jediný co mě zaujalo je příjemný pokoukání na Florence. Holka se klube. Jinak nic. 40%. ()

humanbeing

Taková vcelku zajímavá variace na Invitation to Hell od Wese Cravena se zajímavým hudebním soundtrackem. Nicméně, krátce po polovině se film znatelně zhorší podivným vysvětlováním a poněkud nešikovnou změnou z artového mysteriózního filmu v pouhé neinspirativní béčko. Výsledku nakonec překvapivě nepřidávají na kvalitě ani scény, ve kterých tvůrkyně bezdůvodně odsuzují muže. Velmi slabé tři hvězdičky. ()

Lenka.Vilka

Po vizuální stránce jsem viděla jeden z nejkrásnějších filmů za hodně dlouho. Ocitla jsem se v té době a cítila jsem to. Hudba byla skvělá, byť jsem se motivem nemohla zbavit dojmu podruhé vylouhovaného sáčku z filmu Men. Vážně mi to znělo stylově podobně, ale zároveň jinak. A potom přijde ta druhá věc. Děj a celkové jádro pudla. Film splnil jednu hlavní věc. Tápala jsem s Alicí, co se děje a došla k určitému výsledku. Říkala jsem si, že přesně takhle to bude. A bylo to jinak nakonec, ale já se v tom okamžik necítila jako blbec, když se ukázalo, že je to vlastně taková prkotina (poměrem k mému původnímu odhadu) a já si závěr neskutečně užila. Ano, vadila mi trochu část, kdy si to všechno Alice pospojuje a ví. To mi přišlo až moc na sílu. Jako: Ano, dávali jsme vám drobečky, které vás dovedli někam, ale teď vidíte, že vás mohli zavést i jinam a správně, a pokud je někdo pomalejší, teď by to měl pochopit. Ale tahle část byla podána tak nějak zvláštně. Včetně vypořádání s "hlavním mačem". Ale nebudu se tvářit uraženě, že jsem byla tak bravurně svedena z cesty. Výsledek byl vážně skvělý a já asi nemám dost odvahy na to, abych hodnotila míň jenom proto, že pointa byla fakt jednoduchá, až skoro prosťoučká jenom proto, že jsem si celou dobu myslela, že je to něco mnohem komplikovanějšího. Což je fajn, ne? :) Jinak zahrané naprosto skvěle a Florence byla bravurní. Asi jsem stará, protože ten školní zájezd, který byl též v sále, neskrýval emoce a důvod, proč je na tomhle filmu, ale Styles nebyl ten, kdo táhl film. Ale možná jsem v tom hlasitém vzdychání pokaždé, když byl na scéně, nepochopila situaci. Florence byla úžasná, zbytek fajn, ale ona je jasný tahoun, a srdce celého filmu, takže tohle bylo fajn. ()

dubinak

K tomuhle mám asi jen jedno slovo: patos. Příliš ambiciózní scénář s nezručnou režií, která neumí daný produkt prodat tak, aby nepůsobil lacině a prvoplánově. Ač to táhne Florence slušně, Harry Styles i Chris Pine mě tady doslova srali a veškeré ty rádoby artové problikance, které měly pravděpodobně hintovat pointu působily uměle. Celkově mi tento film přišel tak nějak rozladěný a často nefunkční a na závěr právě až lehce směšný svou násilnou pointou. Nesedlo mi to téměř ničím. Body akorát za vizuál, Florence a asi to napětí, než přišlo zklamání. Snad vytasí Olivia příště něco lepšího. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)