Superman a Lois

• Česko Superman a Lois (viac)
USA, (2021–2023), 30 h 10 min (Minutáž: 39–63 min)

Predloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Dan Romer

Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch, Inde Navarrette, Dylan Walsh, Jordan Elsass, Emmanuelle Chriqui, Alex Garfin, Erik Valdez, Wolé Parks, Michele Scarabelli (viac)

Po letech konfrontací s megalomanskými superpadouchy, monstry pustošícími Metropolis a mimozemskými útočníky odhodlanými vyhladit lidskou rasu, jsou nejslavnější superhrdina světa, Muž z oceli jménem Clark Kent (Tyler Hoechlin), a nejznámější komiksová novinářka Lois Laneová (Elizabeth Tulochová) nuceni čelit dosud největší výzvě – stresu, tlaku a problémům, jimž jsou pracující rodiče v dnešní společnosti vystaveni. Jako by náročná výchova dvou synů nebyla už tak dost složitá, Clark a Lois si také musí dělat starosti s tím, zda jejich synové Jonathan (Jordan Elsass) a Jordan (Alexander Garfin) časem zdědí po svém otci kryptonské superschopnosti. (HBO Europe)

Wolftalon

Je to mnohem lepší, než to má jakýkoliv právo být. Nevěřil bych, že od CW ještě někdy uvidím seriál, u kterého bude znát, že na něm dělají lidi co komiksy respektují a chtějí opravdu udělat něco víc než jen zapomenutelnou slátaninu. Sice je to epizodní a většinu času se řeší takové ty klasické rodinné a vztahové problémy, ale když už je na scéně Superman co dělá supermanovský záležitosti, tak nemám ani trochu pocit že sleduju nějakou špatnou parodii. Je jasný že s limitovaným rozpočtem nejde dělat bombastickou akční scénu v každým díle, ale všechno okolo překvapivě nepůsobí ani trochu zle a vedlejší postavy jsou plně snesitelné. Ano, je to trochu naivní, semtam hloupoučké a strašně přeslazené, ale ve výsledku to dělá v dobrém poklonu seriálů z let 90-10 a dokáže to ve mě vyvolat pocit nostalgie, jako bych snad sledoval novou sérii Smallville. ()

Sopholojong

Totalne nevhodne obsadena Lois (ako z nejakych Zufalych manzeliek), pateticky "dobry tatka" Superman, este patetickejsi a placlivejsi synacikovia, CGI akcia (odkukana z predchadzajucich filmov) ako z nejakeho devatdesiatkoveho Jumanji, zaporaci a la Asylum a je to neznesitelne dlhe (15 dielov?!)... esteze kamera a atmosfera Smallvillu su znesitelne, a pri akcii hra solidna hudba. 4.5 az 5/10 skor z lutosti. ()

chamonix

Už úvodní minuty naznačují, o jakou blbost půjde - reaktor ohřátý na 2 000 stupňů po zalití vodou z obří ledové kry nevyprodukuje ani molekulu vodní páry ...            Jak tu někdo napsal: komixového fandu to neurazí (já dodávám, že děti do 6 let taky ne). ()

gegon10

Než jsem začal sledovat "Superman a Lois", tak mi tento seriál přišel úplně zbytečný. Jenže hned po prvním díle se ukázalo, že se vydá úplně jinou cestou než ostatní CW hrdinské seriály a začalo mě to bavit. Postupně jsem si oblíbil postavy a s napětím sledoval vývoj příběhu. Velkolepé finále mě bohužel trochu zklamalo, ale závěrečná scéna ukázala velmi zajímavý twist, který navnadil na druhou sérii. 80% ()

chevronman

Po třetí sezóně snižuju hodnocení. Na rovinu - je to moje guilty pleasure. Ale prostě všechno v tomhle seriálu je tak hrozně umělé, lidi se probouzejí nalíčení a učesaní, ženy mají sex v podprsenkách, Superman bojuje ze všech sil, jen když je někdo z jeho blízkých v nebezpečí, jinak jede tak poloviční výkon, ve vesmíru je slyšet zvuky ze Země a to nemluvím o tom, že na Měsíci je možné vydávat zvuky. Všechny postavy od dětí až po dospělé se tu chovají tak perfektně a dokonale, takřka genericky, všechny nesnáze vyřeší příhoda že života a morální ponaučení vtělené do motivačního proslovu. Nelogičností to má samozřejmě o dost více, přesto se jaksi, když na to koukám, od tohoto seriálu nedokážu odtrhnout. ()

BigJohn02

Příběh docala ujde, Tyler Hoechlin mi jako Superman docela sedí, s těma jejich harantama jsem se tak nějak srovnal, ale Elizabeth Tulloch se mi vysloveně nelíbí. ()

Verdolin

Dokonalé zpracování supermana. Jedno z nejlepších, co kdy bylo vytvořeno. Žádné nesmyslné přep.čené akce. Tylerovi zde role padle jako ulitá, moc si scény s ním užívám, a nejen ty v červenomodrém obleku. Herečku Lois sice nemusím, vypadá, jak mrtvola, což si o ní myslím už od dob Grimma, ale každý den přeci nemůže být posvícení. Každá řada má něco do sebe, a hlavní zápletka je vždy důmyslná a nenudí. Krásně jsou udělané scény se superschopnostma, a líbí se mi i viditelné slabosti supermana, a jak si s nimi v průběhu seriálu poradí či ne, prostě celkově zpracování super. ()

AtemuLukas

Tak tomuhle seriálu jsem se dlouho zdráhal, a nakonec jsem si ho docela oblíbil. Není to sice žádný masterpiece a Tyler sice není Cavil, ale tady s kombinací s Elizabeth dost funguje. Tuto dvojici si hned v první sérii oblíbíte. Co se týká kostýmu, tak tady působí  trochu nízkorozpočtově a to hlavně v bojových scénách. Co mi však víc vadilo byly vedlejší linky, kde Superman a Lois řeší běžné věci, které se týkají růstu teengerů a života na venkově. Občas to narušuje linku, kterou divák očekává kvůli vývoji. Nicméně pokud hodnotím všechny série, tak asi první byla nejlepší. Druhá mi přišla zbytečná a dosti přitažená za vlasy. Třetí série však je o poznání lepší, jak druhá, ale moc se tam řeší nemoc hlavní postavy a celkově první polovina série je spíše o běžném životě, než Supermanových dobrodružství. Co však vůbec nefunguje jsou některé vztahy. V první sérii si dvě postavy řeknou, že se milují v druhé  sérii se vrátí z táboru s LGBTQ zkušenosti a rozjedou se. Ve třetí ji chce on, ona jeho zase kamaráda. Poslední problém seriálu tkví v tom, že nejsilnější muž na planetě je tu dost často ten nejslabší. Protivníci jsou tu občas víc přesílený, až si občas říkáte, že muž v železném obleku je na tom kolikrát lépe.   No prostě seriál má našlápnuto být opravdu dobrý, avšak tyto drobnosti ho dost sráží dolů… i tak dávám 78%. ()

sh3riff

Superman se tady zrovna 2x inteligentně neprojevuje, chová se sobecky, povyšuje se nad své děti, vůbec se je nesnaží pochopit, vnímat, jedná ukvapeně, popírá realitu a jiné. ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (viac)