Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

zombkiler odpad!

Totální kravina, kde na každé minutě je znát absolutní naivita charakteru člověka. Je to jenom film o dementním klukovi, který mluví jak buzerant a snaží se sbalit holku s lepší vrstvy a mezitím je film nechutně prokládán písničkami od Michala Davida. Nechápu, kam klesla úroven českého obecenstva, že mohl tento paskvil držet první příčky a vyprodávat biografy do poslední sedačky. ()

Columbus

Pro milovniky diskotek a muziky Misi Davida. Tenkrat jsem to nenavidel, pac to bylo cesky a ulisny. Dneska tomu mnohe promijim a v necem se i vidim. Dobry. ()

matezzz

Celkem zdařilá blbost. Co dodat. Každý to určitě viděl. A ta hudba... no jak říkám, co k tomu dodat. 2* za to, že jsou i mnohem horší filmy. ()

vadic

Nostalgie je děvka ďáblova. Nejradši bych vpálil 4, ale vím, že to jsou pouze mé sympatie, a že ve skutečnosti je Discopříběh řekněme více než chabý :) ()

wafc

Aneb jak jsme se v Plzni pokusili natočít veledildo. Mam radost z toho, že všechny dominanty v čele se Škodovkou, panelákem, Škodovkou, panelákem, Škodovkou, panelákem, logem Škodovky na paneláku, ''Kontíkem'', Škodovkou, panelákem, trolejbusem, panelákem BYLY VIDĚT!!! V Plzni stejně nic jinýho není. Jen kulturně deficitní wafc. ()

kinghome

Příšený film bez kterého by bylo na světě líp. Nova si ho oblíbila a pouštího nejmíň 4krát ročně. Ten film už se mi zhnusil z toho, jak ho pořád opakují. Možná to je tím, že muzikály vůbec nemusím a česká scéna je podle mě jedna z nejhorších. A tady ten popík je vážně strašnej. Pár dobrej vtípků za to ta jedna hvězda, ale jinak odpad jak vyšitej. ()

Tyny

Česká klasika, která se nezapře. Na druhou stranu je to řadová, ničím výjimečná komedie, kterou dávají tak 1949623x do roka v televizi. ()

Sfinkter

Česká Pomáda u mě neklesá ani po letech a v komunistickém filmu nemá obdoby. Laďa Potměšil je nejlepší tatínek, on a Michal David uskutečnili Diskopříběh nesmrtelným. ()

Ryuuhei

Mně osobně se Discopříběh jakožto české, osmdesátkové, teenagerské lehké drama sakra líbilo. O to víc mě znepokojuje zdejší nepochopitelně špatné hodnocení. Co lidi čekali? Komedii? Scénář a vůbec námět je podle mě solidní. Hudební sekvence krásně doplňovaly a vystihovaly atmosféru jednotlivých milníků filmu a to jinak muzikály obzvlášť nemusím. V oné době jsem sice nežil, narodil jsem se o pár let později, ale co mám pochyceno a prostudováno, nemělo by to mít větší chybu. Nejsem vůbec daleko od plného hodnocení. 90% ()

Savo

Ve své době možná zajívá komedie (nic lepšího asi nebylo) ale v dnešní by se slušilo nechat ho v propadlišti dějin spolu s Michalem Davidem. ()

Endyis odpad!

Ještě ty výkony herců, tedy některých - dejme tomu jsou alespoň podprůměrné v lepším případě téměř průměrné, ale každá píseň v tomto "veledíle" je něco natolik strašného, že nemohu hodnotit jinak... Příšerné, odporné, smradlavé a nechutné... FUJ!!! 0% ()

Zdeňka

Některý písničky jsou vážně super, ale přijde mi úsměvné se na ně dívat, když při nich otvírá půsu mladej Hrušínskej místo Michala Davida... Žiju si svůj discopříběh, jéééééé ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)