Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

Marsik

PRIMA - "Ty jo, to byly časy, když jsme byli ještě mladí." :-) Já tohle rozhodně můžu a kašlu na to, že jsou na čsfd Soukupovy filmy hodnoceny proklatě nízko. Já viděl Discopříběh nespočetně-krát a pořád mě baví stejně. Skvělá hudba, pohodový vtip, příjemně to uteče, takže mě to pokaždé nabije pozitivem. Ano, herecké výkony nejsou nic extra, ale o tom to přece není. 75% // (26.11.2015) NOVA CINEMA (4:3) - Pocééém, to byly časy, když jsme byli mladí...:-) Film mě fakt baví a nenudí. Dokonce přidávám. 77% // (9.2.2020) - Sranda, s klukem jsme se u toho bavili. 80% (with J.) ()

Kryton odpad!

Chcete dokument o tom jak hnusně vypadaly 80.léta u nás? Tak neváhejte! Já už nikdy více...... už jen za titulní písen to sypu do odpadu.ENTER! ()

zdepapepa

To se nedá hodnotit. Z mého pohledu (rok narození shodný s filmem) se na to dá dívat dvěma způsoby. Buď realisticky, kdy hudba je příšerná, výprava otravná a příběh celkově utahaný. Jasný odpad. Nebo se na to dá dívat s nadhledem. Tedy trochu příběhu by se dalo vidět i v dnešní době, kostýmy jsou typicky 80. léta, písničky, no, celý film je jedna velká reklama na Michala Davida. Tedy solidní tři hvězdy. Ale co vybrat? Ano, správně radši nic. :D ()

NinonL

Náhodou. Mně se Discopříběh vždycky líbil. V době vzniku taky proto, že všichni účinkující na sobě měli děsně cool hadry, které nebyly lehce k sehnání. Docela jsem jim záviděla. Dneska se na ty "cool hadry" taky ráda podívám a přijde mi legrační, že hlavní hrdina i většina dalších měli jenom jedny, po celý film stejné. V dnešní době, kdy jsou obchody přeplněné šunty všeho druhu a barev, je to docela fajn vzpomínka na staré časy. ()

Praxis

relativně ještě vpohodě komedie z dob diskotrisko osmdesátých let. Potměšil Hrušínský vytvořili poměrně vtipný pár... ()

nirvanafan odpad!

Discopříběh aneb příběh zoufalce se spoustou debilů v hnusnejch hadrech s hovadskejma účesama a s tou nejhorší hudbou, možná hned po dechovce, která byla kdy stvořena. ()

sta

Když měl film premiéru, bylo mi pět, když jsem se dostal do věku hlavního hrdiny, chvíli se mi tenhle film líbil, nicméně dneska se mu kdykoliv jej dávají v Tv velice rád vyhnu. ()

Vojcl odpad!

Tak tenhle film nedokážu popsat jiným slovem než SRAČKA!!! Omlouvám se, ale jinak to nešlo :-) Scénář je naprosto ubohý..jestli chtěli tvůrci oslovit mladou generaci, tak se jim to krajně nepovedlo!! Rudolf nejml. se jen přiživuje na slávě svých předků, ale sám není hercem ani v nejmenším. Líp by to odehrál kdejaký výrostek z ulice!!! A hudebníka jménem Michal David, který zpívá jako když si sedí na varlatech opravdu, ale opravdu nesnáším!!!!!! ()

slunicko2

Reálně-socialistický teenagerovský disco muzikál. 1) Ve své době velmi úspěšný film, natočený úspěšným režisérem, s písničkami, které Michalu Davidovi vyprodávaly koncerty a staly se nezbytným atributem tehdejších diskoték. Jak dokazují početné kladné recenze, i dnes si film diváky najde._____ 2) Michal David ani žánr, jehož je představitelem, nemusí mít a nemá jenom příznivce. Přesto však si troufám tvrdit, že v rámci žánru a v rámci doby patří písničky použité ve filmu ke špičce. Je v nich radost a mají jiskru._____ 3) Totéž platí i o představiteli hlavní role. 17letý kluk jako cumel ve své snad životní roli (zatím jsem od něho neviděl lepší výkon) představuje bezstarostné (učňovské) adolescentní mládí. Bezbřehá stylizace a idealizace není na překážku - odpovídá žánru i zakázce._____ 4) Film se bezděčně stal velmi výstižnou ilustrací dobových kostýmů, manýrů i vkusu. Nemusíte se snažit vytvořit retro - toto jsou 80. léta (učňovské mládeže v Československu) v plné parádě._____ 5) Film jako takový hodnotím na dvě hvězdičky. Přidám jednu za nostalgické vzpomínky a další za nejmladšího Hrušínského, který se mi nikdy později už moc nelíbil...jenom tady. ()

blackrain

Film postavený na písničkách Michala Davida. S nimi stojí a padá. Převážně se natáčelo v Plzni, ale některé scény se točily i v Praze. Ulice na sídlišti, kde Jirka s otcem bydleli se nachází na pražském sídlišti Řepy. Konkrétně by to měla být ulice Makovského. Já jsem si pořád říkala, že je mi to místo nějaké povedomé a nechtěla jsem uvěřit, že je to plzeňské sídliště. Scéna, kdy Jirka jde splnit sázku a nechat se ostříhat do hola se natáčela také v Praze, na Břevnově. Jde o ulici Bělohorská. ()

ABLABLABLA

Dobrý český film. Už strašně dlouho jsem ho chtěla vidět, protože každý komu jsem řekla, že to jsem ještě neviděla, tak si ze mě dělal srandu. Film mám už zhlédnutý a docela ušel...Nebylo to nic světového, ale písničky pohodové a pořád jsem chytala záchvaty z toho jejich tance :D btw: Hrušínský bez těch vlasů pak vypadal jak debil. ()

type_B

Předlistopadová klasika. Béčkový pokus o muzikál na pozadí kulis materialistického socialismu. Z hlediska estetické kvality asi nic moc, jako dobový materiál super! Ne nadarmo v tomto filmu slyšíme hudbu Michala Davida, kterou půlka národa nenávidí a druhá ji odmítá, protože se neslučuje s trendem té dané generace, která do styku s M. Davidem zrovna přijde... Ale - pusťte ji ožralým lidem na diskotéce a pozorujte, co se bude dít, pak se pobavíme o tom, jestli teda má jeho hudba nějaké kulturní kořeny nebo ne. Já říkám - je to v nás. Jsme děti socialismu. ()

decouble

Videoklipově pojatý "muzikál", kde zhruba 1/2 filmu tvoří písně, přičemž asi ve třetině z nich je zabírán vrtící se Hrušínský otvírající pusu na playback. Celý ten příběh pseudo-revolty z mladistvé blbosti je navíc pojat velmi jednoduše (stejně jako montážní kvalita videoklipů) a tezovitě, tím pádem se k tomu Davidova hudba stejné úrovně docela hodí....Čím více je ten film starší, tím je ovšem zajímavější z hlediska historické hodnoty, tedy jako obrázek určité doby a produktu, který byl evidentně vytvořen, aby na něj chodili mladí lidé (příběh o nich, dobová móda, prostředí paneláků, písně hitmakera Davida a zmíněná videoklipovost). ()

Helo

Ale jo... vcelku poslouchatelné písničky, vtipné a nenudí... a ve srovnání například s "muzikálem" V peřině je to mistrovksé dílo... ()

FilmFan24

Sice bych kolu ani jiný nápoj s Michalem Davidem nepil, ale moje averze k jeho "hitům" mi nebrání přiznat, že jsem se u této šaškárny celkem pobavil. Duo otec a syn v podání Potměšila a nejmladšího z rodu Hrušínských a jejich víceméně trampoty ze společného soužití jsou úsměvné i po letech. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)