Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

Skip

Když jsem to viděl ve třinácti, šel jsem z kina s tím, že jsem viděl něco tak jako normálka. Žádný zázrak nebo něco extra. O x let později to vidím jako takovou milou vzpomínku na jistá bláznivá léta. ()

L_O_U_S

Osmdesátá léta, to já můžu. Občas sním o tom, že natáhnu rifle, zajdu na diskotéku a dám si kolu. A k tomu mi bude hrát některý z hitů Michala Davida. "Áaaaa, žiju si svůj discopříběh..." (88.) ()

Aleee89

Rudolf Hrušínský - dobrá práce, lítat nahatý po Praze, to asi není nic příjemného... Ten příběh sice nic moc, takový normální pro normální puberťáky, ale jinak - dívat se na to dalo, některé scény byly vtipné a povedly se. Ano, jak už se píše níže, je zajímavé sledovat dobu před dvaceti lety. Bylo to divné, musím říct. A ta hudba! Kdyby ve filmu nebyla ta otřesná hudba Michala Davida, byl by film celkově snesitelnější, ale jakmile spustila tato "hudba" chytala jsem křeče a skřípala zuby. ()

kajas

Jeden z českých filmů, na který se v televizi vždycky ráda podívám (a nestydím se za to). Potměšilovi jako tatínkovi pečícímu synovi bábovku se nedá odolat :). ()

Suzana

"Skvělá" hudba, dobové kostýmy a extravagantní účesy :-) Film, který bohatě stačí vidět jednou, a po celý zbytek dne vám budou v hlavě znít tuctuc písničky M.Davida. Protože COLU, PIJEME COLU ! ()

Petroff

Byla by bomba točit tomuhle filmu remaky... vždycky dle aktuálně populárního hudebního stylu. Dost dobře si dovedu představi FreeTek verzi, Hip-Hop verze by taky mohla bejt vtipná, pak něco rockerskýho... .)) Sakra, to je nápad. Jdu shánět prachy na produkci. ()

BoredSeal

Film je správně ujetá šílenost z 80.let. Jinak, když vidím, kolik lidí dává odpad z pofidérních důvodů, dochází mi jedno: každá generace má své inkvizitory. Nacisti nadšeně zprovodili ze světa Židy jako příčinu hospodářského propadu Německa. Gotwaldovi komunisti po Vítězném únoru zprovodili ze světa každou známku kapitalismu a v monster-procesech odpůrce komunismu. Dětičky po sametové revoluci kritizují optimistické filmy točené za komunismu, protože už nikoho popravovat nesmí a na komunistické politiky si netroufnou, tak popravují hodnocením aspoň filmy, úspěšné komunistické herce a režiséry, Michala Davida... To je pak těžké podle hodnocení zjistit, jak je film dobrý, že? ()

Lord.Jim odpad!

Pro mě naprosto nestravitelnej fim. Vím, že to je nespravedlivý, ale moje averze je natolik strašná, že jsem odepsala úplně všechny, který se na tomto filmu podíleli. Stručně a jasně, prostě: Z těch mladejch, optimisticky naladěnejch debilních blbů, juchajících v rytmu hudby z pera partitury nejobludnější ze všech oblud, co kdy kde žili, kreatury českého šoubyznysu - která momentálně už asi 15 let zažívá svůj poblijónský comeback - se mi chce zvracet. ()

balba

Pěkný příběh šestnáctiletého kominického učně,který svými pubertálními kousky rozčiluje otce.Velmi vyvedené herecké obsazení.Potěšilo mě , že se to natáčelo i u nás v Sokolově na nedostavěném sídlišti Vítězná.Musím říci,že jsem na discopříběhu vyrostla. ()

rakovnik

Pohodový odpočinkový film, pro plzeňáky určitě kultovní :-) Příběh celkem ujde, vždyť se jedná o konec osmdesátých let. Takže z nostalgie hodnocením silně zvyšuji průměr. ()

Martin741

Najprv treba povedat, ze hudbu Michala Davida povazujem za ten najprimitivnejsi, najdementnejsi a najzaostalejsi hudobny hnoj, aky v byvalej federacii vobec vznikol. A film sice svoje pofiderne kvality ma, ale ten hudobny grc /Michal David/ zaistil filmu 5 % ()

cariada

Opět točeno v Plzni proč taky né ,když režisér je tam rodákem. Je to mé dětství ,písničky M.Davida, R.Hrušínský nejml.a L.Potměšil jako syn a otec a problémy dospívání. Pěkná komedie. ()

Elyssea

Nechuťárna, která vlastně dnešní generaci (nebo alespoň mně) nic neřekne. Rudolf Hrušínský nejml. pouze otvírá "hubu" do kvákání Michala Davida a tím jeho herecký projev končí. Zápletka je tak děravá, že cedník jí ty díry může jenom závidět. Dojemná scénka, kdy si nechá oholit hlavu, je opravdu k pláči. Něco tak příšerného se totiž jen tak nevidí. ()

MrPierc

Dodnes pro všechny dívky a ženy povinnost. Vlhkózní film + vlhkózní hudba = ženy jsou z toho vlhké = Michal David má zaručenou popularitu až do smrti. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)