Osudy otce a syna Horáčkových, proložené řadou písniček Michala Davida. Tentokrát jim ovšem scénáristé Eduard Pergner (známý také pod jménem Boris Janíček, otec bývalé moderátorky Esa Terezy Pergnerové) a Jaroslav Soukup prohodili úlohy. Jirka se oženil, usadil a dospěl, zatímco s jeho otcem jsou problémy, neboť jej postihla "druhá míza" a s pocitem, že mu ujíždí poslední vlak, naváže vztah se striptérkou Álou, barví si vlasy, ale hlavně se mu líbí hezká a milá zdravotní sestra Lucie. Přestože se chová tak, až se ostatním zdá jakoby mu přeskočilo, všechno samozřejmě dobře dopadne. (oficiálny text distribútora)

castor

Radši si dám jednou do roka pokračování osudů otce a syna Horáčkových, než kdejakou nejapnou českou komedii současnosti. Můj smysl pro humor asi není dostačující, nebo je tu příliš mnoho těch, kteří se nechají strhnout srovnáváním s Troškou. Zatímco Troška už řadu let omílá to své stejně ubohé "nic", Soukup na počátku devadesátých let příjemně bavil.. navíc nelze přehlédnout vytříbené herecké obsazení - Potměšil, Vlach, Obermaierová, Nový.. Příliš nechápu místní pohoršení nad další várkou (sic všelijak sešroubovaných) osudů dříve nezbedného synka a taťuldy, kterému se naopak zapalují lýtka. Náhodné setkání se striptérkou Álou ho totiž dostane až k sympatické zdravotní sestřičce Lucii (mimochodem Blažena z trilogie Slunce, seno..).. a řadě problémů. Jasně, Soukup je v té druhé polovině devadesátých let už někde úplně jinde, nicméně oba jeho díly hudební komedie a obě pokračování sympatického dua přátel neúnavně bojujících proti vekslákovi Adamcovi (Kamarád do deště) jsou s různými výhradami výbornými návraty do dob, kdy bylo všechno jinak.. ()

Godhaj odpad!

,,No, tvůj fotr! Zvedej se, je mu blbě, má housera!“ První díl se točil kolem lásek mladého Hrušínského, tady se vše točí kolem jeho otce Potměšila. A nutno říct, že v Kameňákovém stylu. Zatímco v předchozím díle byly hlavní postavy poměrně uvěřitelné, tady se jedná o úplné karikatury. Příběh se vyskytuje pouze náznakově, aby to malé nic bylo nakonec hrozně vyhroceno a mohl se konat šílený závěr. Michal David tentokrát předvádí méně známé písničky, které jsou otravné a vždy je doplňuje ,,chytlavý“ klip s nesympatickým Hrušínským, což je jasný odpad. ()

dobytek

Samej odpad, kam mé oko dohlédne... Já teda neřikám, že to je nějakej zázrak, ale rozhodně proti různejm Troškovinám a pozdějšim filmům od Soukupa (Byl jednou jeden fízl nebo Jak ukrást Dagmaru) je to o několik tříd lepší a na pozice mezi 200 nejhoršíma by se určitě našli vhodnější kandidáti. Tady dostal víc prostoru Potměšil na úkor mladýho Hrušínskýho a filmu to rozhodně jenom prospělo. Prvnímu dílu jsem dal 2 hvězdičky a tohle se mi líbilo o něco víc, takže s přivřenejma očima dávám 3. ()

StarsFan

První díl podle mě zachraňoval docela slušný scénář. Druhý díl už je jen přehlídka disko hudby (horší kvality než v původním Diskopříběhu), kterou se někdo snažil naskládat do osmdesáti minut a vytvořit tak něco, čemu se říká děj. Jestli tam byl nějaký příběh nebo vtip, tak jsem ho díky inovativní Soukupově režii přehlédla. ()

lardko

Bylo to jako když ležím v posteli a koukám se do stropu , není tam nic zajímavého ani nic nového. Přesně tak jsem se cítil u tohohle pokračování DISCOPŘÍBĚHU. Jednotka byla podprůměrná , ale tohle bylo mnohem horší ! Michala Davida z duše nesnáším , vtip ve filmu nestál za nic. Trapné , nudné , nekoukatelné. ODPAD ! ()

• Ve scéně, kdy má Horáček (Ladislav Potměšil) doma mejdan a přijdou tam rodiče Jitky, tak tam má jeho kamarád Jarda (Pavel Nový) na nohou světlé ponožky, ale když se tam za nedlouho zastaví Lucie (Veronika Kánská), tak už má na sobě černé ponožky. (cariada)
  • Ve scénách, kdy otec Jirky (Ladislav Potměšil) žije s Álou (Eva Čížkovská), si lze všimnout, že má na levé straně tváře modřiny. V jednom záběru má však modřiny na pravé straně. (Lajty)
  • Aby režisér Jaroslav Soukup sehnal peněžní prostředky k filmu, podal si do novin inzerát, ve kterém sháněl sponzory. Snímek je proto možné popsat jako „film na inzerát“. (cinemag)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)